Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 18. 04. 2024. 19:30

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 43 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next
Author Message
 Post subject: DAMIR URBAN&4
PostPosted: 09. 11. 2003. 01:20 
Offline

Joined: 11. 08. 2003. 00:17
Posts: 16
dakle sto mislite o njemu.....od mene sve naj....
prvo kao istinskom pjevaču laufera iža i kasnije u solo karijeri


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 09. 11. 2003. 15:40 
Offline
User avatar

Joined: 03. 11. 2003. 10:34
Posts: 170
Location: Coney Island
Pa dobro, nije loš. "Black Tatoo" je ostavila jak utisak na mene.Naravno, ima još dobrih stvari.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 09. 11. 2003. 17:34 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 14. 06. 2002. 10:38
Posts: 1218
Location: Visoko, BiH
Imam nekoliko pjesama sto od laufera sto od urban & 4. meni su odlicni i jedni od najboljih na rock estradi ex-yu.
najjace pjesme su budi moja voda i naravno black tatoo


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 09. 11. 2003. 21:35 
Offline
User avatar

Joined: 01. 05. 2003. 02:34
Posts: 1667
tip ima dobar glas. pjesmice su mi okej, ali nishta posebno...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 12. 11. 2003. 17:35 
Offline
User avatar

Joined: 29. 09. 2003. 18:32
Posts: 587
Location: HighLand
meni je extrica, najjaci na balkanu.... i song je black tatoo!!! :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 12. 11. 2003. 17:55 
Offline
User avatar

Joined: 29. 08. 2003. 18:54
Posts: 2133
Location: Moulin Rouge
Meni je Urban loodilo. Svoju ljubav prema njegovoj muzici i pjesmama dugujem svojoj jaranici, koja mi je otvorila oči za njega ;). Ali, slušala sam ja njega i prije, i dok je pjevao u "Lauferu" i kad se "osamostalio". Tekstovi su mu fantastični, mislim da se svako može pronaći u nekim njegovim pjesmama. Meni su najbolje "Nebo", "Odlučio sam da te volim", "Black Tattoo" i naravno "Budi moja voda". :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 15. 11. 2003. 15:33 
Offline
User avatar

Joined: 15. 11. 2003. 14:02
Posts: 91
Location: Stuttgart - Travnik
Evo jedan kontrast, ja neke pjesme, tj. hitove volim i pravo su dobre pjesme, a njega kao ličnost nemogu očima smisliti.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 17. 11. 2003. 15:52 
Offline
User avatar

Joined: 01. 04. 2003. 21:38
Posts: 750
Location: GB
ma on je meni pravi seronja
bio je OK dok je bio u Lauferu a i imo je dve tri dobre tvari u solo karijeri ali u totalu damir urban mi je krele jebga cak sam ga gledao uzivu na ex-yu festivalu i od tada mi je jps odvratniji
i mislim da je on posto tip pevaca kojeg slusaju curice i napaljene tinejderke :twisted:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 17. 11. 2003. 17:57 
Offline
User avatar

Joined: 29. 09. 2003. 18:32
Posts: 587
Location: HighLand
Eddie Gunner wrote:
ma on je meni pravi seronja
bio je OK dok je bio u Lauferu a i imo je dve tri dobre tvari u solo karijeri ali u totalu damir urban mi je krele jebga cak sam ga gledao uzivu na ex-yu festivalu i od tada mi je jps odvratniji
i mislim da je on posto tip pevaca kojeg slusaju curice i napaljene tinejderke :twisted:
pa vidis do nekle si i u pravu.. i ja sam ga uzivo gledala na ex-zu rocksu i nije se bas nekako pokazao-bolje receno nikako nije valjao, ali mi je before bio ono extra i sve naj... ali eto, sve se mijenja :!:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 21. 11. 2003. 11:57 
Offline

Joined: 01. 06. 2003. 10:30
Posts: 75
Urbana vise manje dobro poznajem, cak i uzivo. Dobar je pjevac, njegov stil je zaista odlican, ali kao osoba je nula. Previse je vulgaran na stejdzu i u medijima, zbog cega ga prati epitet da je "lud", "bez dlake na jeziku" i sl. Uglavnom ga vezu sa pedofilijom, madjutim po meni je to cisto sranje. Ali bio sam svjedok kad prilazi curicama od 13-14 godina i trazi "nesta" od njih. Jos jedna dobra stvar je to sto je vrlo pristupacan za svoju publiku, za svakoga ce naci vremena, cak i odlazak na kaficu.

Drugo, predugo odugovlaci sa albumom Merkur, nakon sto je izdao tri pjesme sa albuma, vec skoro dvije godine svoje fanove zavlaci pricom da trazi pravog izdavaca i pravo vrijeme za izlazak albuma. Sudeci po ove tri pjesme (Aroma Satanica, Moja i Otjeraj) "novi" album ce biti fenomenalan, jer ove pjesme su zaista fenomenalne.

Moje omiljene su, Moja, Robot i Otjeraj... pjesme sa vrlo jakim tekstovima i dobrim porukama (kad citate izmedju redova) :?:

Ovdje mozete vidjeti par slika koje sam napravio sa jednog od njegovih nastupa:

Damir Urban - Slika 1
Damir Urban - Slika 2
Damir Urban - Slika 3
Damir Urban - Slika 4


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 22. 11. 2003. 14:38 
Offline
User avatar

Joined: 29. 09. 2003. 18:32
Posts: 587
Location: HighLand
[Eddie] wrote:
Urbana vise manje dobro poznajem, cak i uzivo. Dobar je pjevac, njegov stil je zaista odlican, ali kao osoba je nula. Previse je vulgaran na stejdzu i u medijima, zbog cega ga prati epitet da je "lud", "bez dlake na jeziku" i sl. Uglavnom ga vezu sa pedofilijom, madjutim po meni je to cisto sranje. Ali bio sam svjedok kad prilazi curicama od 13-14 godina i trazi "nesta" od njih. Jos jedna dobra stvar je to sto je vrlo pristupacan za svoju publiku, za svakoga ce naci vremena, cak i odlazak na kaficu.

Drugo, predugo odugovlaci sa albumom Merkur, nakon sto je izdao tri pjesme sa albuma, vec skoro dvije godine svoje fanove zavlaci pricom da trazi pravog izdavaca i pravo vrijeme za izlazak albuma. Sudeci po ove tri pjesme (Aroma Satanica, Moja i Otjeraj) "novi" album ce biti fenomenalan, jer ove pjesme su zaista fenomenalne.

Moje omiljene su, Moja, Robot i Otjeraj... pjesme sa vrlo jakim tekstovima i dobrim porukama (kad citate izmedju redova) :?:

Ovdje mozete vidjeti par slika koje sam napravio sa jednog od njegovih nastupa:

Damir Urban - Slika 1
Damir Urban - Slika 2
Damir Urban - Slika 3
Damir Urban - Slika 4
a znaci sa festivala u gorazdu? ejj... :roll:


Top
 Profile  
 
 Post subject: hajde da i ja koju kazem...
PostPosted: 16. 12. 2003. 01:09 
Offline

Joined: 16. 12. 2003. 00:54
Posts: 7
Location: Demokratska Republika Kongo
vec spomenute "budi moja voda" i "moja vjera" su odlicne. ova zadnje mi bolje lezi nego ona prva. ima vise ritma.

stekla sam dojam da ga je tesko naci na netu. mozda trazim po pogresnim mjestima ? :roll:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: hajde da i ja koju kazem...
PostPosted: 17. 12. 2003. 17:51 
Offline

Joined: 01. 06. 2003. 10:30
Posts: 75
CuraDrugogSistema wrote:
vec spomenute "budi moja voda" i "moja vjera" su odlicne. ova zadnje mi bolje lezi nego ona prva. ima vise ritma.

stekla sam dojam da ga je tesko naci na netu. mozda trazim po pogresnim mjestima ? :roll:


Ma ne trazis, Urbana je vrlo tesko naci na netu...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 20. 12. 2003. 19:04 
Offline

Joined: 20. 12. 2003. 18:47
Posts: 3
Location: Tuzla, BiH
damir urban je legenda, i ne govorim to zato sto je rodjen 19.9. kao i ja, nego sam imala priliku da ga upoznam i covjek je stvarno fin! ovako je to bilo:bila sam ove godine kod tetke u rijeci, i jednom prilikom dok sam setala sa sestrom razgledala izloge u robnoj kuci, na pokretnim stepenicama smo ugledale URBANA. i sta cu...obecala sam drugu(u sali) da cu, ako ga vidim uzeti autogram. i tako smo mi za njim i cekale ga dok je razgledao i kupovao nesto u benettonu za djecu :) kad je izasao, skolcila sam pred njega i pitala mogu li dobiti autogram. onako preznojen, sa punim rukama kesa rekao je:ajde pomjeri se ovamo, manje je guzva i spustio kese pitao imam li olovku i napisao : mom jasku od njegovog frenda urbana i nacrtao celavog covjeculjka sa bradicom . jos smo nesto malo brbljali, onda se nasmijao se i rekao "Bok!". mislim, ne vjerujem u te price da je pedofil. mozda je malo cudan, ali to mu definitivno stoji. :D
sto se tice pjesama, najbolja je Dio tebe. pozdrav...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 20. 12. 2003. 20:05 
Offline
User avatar

Joined: 25. 11. 2003. 15:27
Posts: 2
Location: Gracanica
ninaa wrote:
damir urban je legenda, i ne govorim to zato sto je rodjen 19.9. kao i ja


Nekako sam se nadao da ce biti legenda upravno zbog toga. Ovako nije nista posebno. :cry:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 30. 05. 2004. 22:33 
Offline
User avatar

Joined: 25. 05. 2004. 01:20
Posts: 53
Ja sam pre godinu-dve gotivila urbana do maksimuma.Jebo to je za mene bio jedan od naslusanijih "bendova" tada(kad kazem urban mislim i na laufer-a istovremeno).
Kao osoba je ogromna kretenchina,i pedofilichina,imala sam priliku sa njim razgovarati i zaista me je razocarao.Sve najgore o njemu.Ja se sjecam da mi je jendom prilikom rekao kako je merkur trebao izici 26og septembra (opet ne znam koje tacno godine al pre par godina,hehe)
ama fuj!Jadan Malik s njim(njegov mali sincic) :evil:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 30. 05. 2004. 23:12 
Offline
User avatar

Joined: 02. 06. 2003. 00:22
Posts: 4350
Location: Å iroki Brijeg
Ja takodjer imam slicno misljenje o njemu.. mislim svidja mi se kao pjevac i ima jako dobrih stvari, ali je nista kao osoba.. jos kad se sjetim koliko smo ga cekali prosli put da se pojavi na koncertu a on ne dodje.. uh, za zadavit :evil:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 31. 05. 2004. 00:04 
Offline
User avatar

Joined: 22. 02. 2004. 07:59
Posts: 81
Location: Sarajevo
Pa ovdje izgleda svi poznaju Urbana k'o da im je rod kakav, licno, mislim da je rijec o autorskom gigantu na ovim prostorima, ne znam da je nesto lose snimio do sad a posjedujem sve i iz vremena Laufera i ovo sto radi solo, sto se tice zadnjeg albuma, to mu zamjeram jer previse odugovlaci i zavlaci, jednom kaze da nije pravo vrijeme, opet drugom prilikom da treba sve ponovo snimiti jer nije dovoljno dobro za publiku....ko ce znati, uglavnom covjek snima dobre albume i pise dobre pjesme, to kakva je osoba, ne mislim da smo kompetentni o tome pricati dokle god se ne nadje neko ko ga uistinu dobro poznaje.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 31. 05. 2004. 02:33 
Offline
User avatar

Joined: 25. 05. 2004. 01:20
Posts: 53
Archangel wrote:
Ja takodjer imam slicno misljenje o njemu.. mislim svidja mi se kao pjevac i ima jako dobrih stvari, ali je nista kao osoba.. jos kad se sjetim koliko smo ga cekali prosli put da se pojavi na koncertu a on ne dodje.. uh, za zadavit :evil:


uff,kad smo vec kod tog cekanja za koncerte,to je stravichno!
asjecam se dobro trebao je za 8mi mart svirati u zenici i ja jedddva skontala prevoz i lik se predoziro i onda sam 10og tek otisla na koncert.shvati kretenchine?cekala sam ga 2 dana..ja jos veca budala

Sto se tice poznavanja urbana,ja nisam rekla da ga poznajem,nego sam rekla da sam imala priliku razgovarati sa njim..vjeruj da me nije odusevilo,i urban nije nista izned nekog ispodrosjecnog covjeka..vjeruj


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 31. 05. 2004. 11:55 
Offline
User avatar

Joined: 09. 10. 2003. 18:31
Posts: 998
Location: Mosh pit
Ima on nekoliko finih pjesmica ali nista posebno... :roll:


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 43 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group