Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 27. 04. 2024. 21:36

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 25 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject: Nova "alternativa rocka"
PostPosted: 13. 02. 2010. 19:40 
Offline
User avatar

Joined: 22. 03. 2008. 01:09
Posts: 399
Location: Ispred monitora...
Ne znam da li ste primjetili, a vjerovatno jeste..kako se zadnjih godina oformio neki novi alternativni pravac. Bendovi tipa S.A.R.S., Dubioza Kolektiv, Letu Štuke, zanji album Zg Zabranjenog pušenja itd. Imam osjećaj da će to ubrzo (za koju godinu) ovladati balkanom i na neki način bar malo suzbiti "agresiju" turbo-folka i debilizma. NE znam u šta bih svrstao ove bendove, nije to ni rock. Tj. rock sa uticajem raznoraznih drugih vrsta muzike kao što su reggae, jazz i neki "lijevi" fazoni. Nisu baš 80te, ali svakako mi je drago što će bar nešto biti normalno što se muzike tiče i u "moje vrijeme". :) :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Nova "alternativa rocka"
PostPosted: 13. 02. 2010. 19:50 
Offline
User avatar

Joined: 12. 09. 2007. 23:49
Posts: 1577
Location: Zenica
nije to ni A od alternative :| S.A.R.S. je neki alter/pop, s tim da im je jedna pjesma u reagge fazonu, druga u hiphop, treca u pop/rock, itd.. Dubioza Kolektiv mi je najveći šljam bh.scene, plagijatori,..odron. Letu Štuke su kvalitetan alter/pop rock bend, dosta se oslanjaju na Rundeka, ima 80-tih u njihovoj muzici..
Danas se mnogi briju na taj fazon, urbani alter, nebi me cudilo da novi album Dine Merlina bude u tom fazonu. Ako oces pravu alternativu, slušaj Vuneny,Basheskia,Darkwood Dub, itd..


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Nova "alternativa rocka"
PostPosted: 13. 02. 2010. 19:54 
Offline

Joined: 25. 02. 2009. 03:16
Posts: 396
Location: State of Grace
Pa može se primjetiti da su većina ljudi turbo-folk opredjeljenja, radi pronalaženja individualnosti i originalnosti, pribjegli i ovom pravcu muzike.
U svakom slučaju je bolje to nego biti mentalni invalid po osnovu slušanja turbo-folka.

Heh, nisu baš 80-te...80-te se više nikad neće ponoviti al' zato imaš gomilu dobre ostavštine iz tog vremena ;)

Master wrote:
Ne znam da li ste primjetili, a vjerovatno jeste..kako se zadnjih godina oformio neki novi alternativni pravac. Bendovi tipa S.A.R.S., Dubioza Kolektiv, Letu Štuke, zanji album Zg Zabranjenog pušenja itd. Imam osjećaj da će to ubrzo (za koju godinu) ovladati balkanom i na neki način bar malo suzbiti "agresiju" turbo-folka i debilizma. NE znam u šta bih svrstao ove bendove, nije to ni rock. Tj. rock sa uticajem raznoraznih drugih vrsta muzike kao što su reggae, jazz i neki "lijevi" fazoni. Nisu baš 80te, ali svakako mi je drago što će bar nešto biti normalno što se muzike tiče i u "moje vrijeme". :) :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Nova "alternativa rocka"
PostPosted: 13. 02. 2010. 20:47 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 14. 07. 2003. 19:20
Posts: 6275
no_username wrote:
Pa može se primjetiti da su većina ljudi turbo-folk opredjeljenja, radi pronalaženja individualnosti i originalnosti, pribjegli i ovom pravcu muzike.


uh brate...znaš kako e...LOL

ova neka 'alternativa' je proizvod onih fašista kojima su puna usta šunda&kiča na televiziji i kojima to sve smeta jer je narod od toga glup. ne da branim turbo folk, ali boluju od istih bolesti kad je umijeće i ideja u pitanju. ovi pobrojani bendovi ( osim možda Letu Štuke ) na zapadu su za ciljanu publiku donji dio tabele baš zbog manjka individualnosti i originalnosti, al kod nas je to velika stvar jer je država na kulturnom dnu, zbog čega imamo pojave kao što su turbo folk i turbo alternativa. belaj je u nečem drugom dakle, ukusi dođu na svoje.
boli me briga ko će prevladati na estradnom nebu balkana...tu nije muzika već proizvod.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Nova "alternativa rocka"
PostPosted: 14. 02. 2010. 02:13 
Offline
User avatar

Joined: 28. 03. 2009. 17:36
Posts: 1748
Location: Oslo/Trondheim
...ipak se može naći boljih stvari u domaćoj alt sceni,krenuvši od Siktera pa nadalje,ko' što biafra kaže "muzika je postala proizvod",tako je meni i Letu Štuke,Skroz,itd još samo jedna pojava koja predstavlja proizvod...bend koja je blijeda kopija Haustora,sinteza Azre i Miladina Šobića...
... neukus naših lijepih mladih intelektualaca pretapa se u ono što danas nazivamo domaća alternativna scena...
...iritiraju ti zosteri u pičku materinu..


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Nova "alternativa rocka"
PostPosted: 14. 02. 2010. 03:33 
Offline

Joined: 15. 12. 2008. 00:59
Posts: 241
joj abe.. uda(vi)cu se za tebe.. htio - ne htio ;p

nego, nama treba alternativa alternativi a ne alternativa na estradi (cek, zar je to uopce moguce?) ..ugl, istu vidim u avdicu i sch (i machini, al to je vise kosmicki nego bh band XD)..

i uopce mi ne smeta sto je turbofolk kod nas mainstream, manje govana u buci koja me interesuje i samim tim lakse iskopat sta onako, bas zlata vrijedno

btw. http://www.zurnal.info/home/index.php?o ... &Itemid=47 haha


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Nova "alternativa rocka"
PostPosted: 14. 02. 2010. 06:54 
Offline

Joined: 25. 02. 2009. 03:16
Posts: 396
Location: State of Grace
Ne znam jesi li kad razmišljao gdje je gore, kod nas ili u Srbiji?
Ipak glavna industrija turbo-folka je nastanjena upravo tamo jer zaboga
cela Srbija peva...
Onda imaš i ovdje kod nas takvih slučajeva da slušaoci turbo-folka, nakon što ih mi
ovako kulturno nagrdimo, pređu na techo, house ili R N' B jer je to zaboga mnogo jače, veća si faca sa onim NY kačketom i hlačama što ih preko pola dupeta nosaš...Skini ih skroz molim te, sviđaju mi se tvoje boxerice :)
Ipak nigga znaš, sve se vrti oko chicks, para, dobrih auta.. ;)
I šta dobiješ opet ?
TURBO-FOLK na zapadnjački način. Al' to je danas u svijetu opet popularno, a protiv svijeta u globalu kao pojedinac ne možeš djelovati kao na jedinku ili manju masu ljudi.



biafra wrote:
no_username wrote:
Pa može se primjetiti da su većina ljudi turbo-folk opredjeljenja, radi pronalaženja individualnosti i originalnosti, pribjegli i ovom pravcu muzike.


uh brate...znaš kako e...LOL

ova neka 'alternativa' je proizvod onih fašista kojima su puna usta šunda&kiča na televiziji i kojima to sve smeta jer je narod od toga glup. ne da branim turbo folk, ali boluju od istih bolesti kad je umijeće i ideja u pitanju. ovi pobrojani bendovi ( osim možda Letu Štuke ) na zapadu su za ciljanu publiku donji dio tabele baš zbog manjka individualnosti i originalnosti, al kod nas je to velika stvar jer je država na kulturnom dnu, zbog čega imamo pojave kao što su turbo folk i turbo alternativa. belaj je u nečem drugom dakle, ukusi dođu na svoje.
boli me briga ko će prevladati na estradnom nebu balkana...tu nije muzika već proizvod.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Nova "alternativa rocka"
PostPosted: 14. 02. 2010. 12:15 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 14. 07. 2003. 19:20
Posts: 6275
shedifool wrote:
joj abe.. uda(vi)cu se za tebe.. htio - ne htio ;p


može mačko, da pravimo djecu sa istančanim ukusom :razz:


no_username wrote:
Ne znam jesi li kad razmišljao gdje je gore, kod nas ili u Srbiji?
Ipak glavna industrija turbo-folka je nastanjena upravo tamo jer zaboga
cela Srbija peva...


kod nas navodno. skoro sam negdje pročitao, možda i na forumu, da se kao Srbija toga riješava, prodaju turbo folk ostatku Balkana dok nigdje u Beogradu ne možeš čuti te izvođače. oni zato imaju Buđav Lebac na mobtelu i idu na dnb partije haha

no_username wrote:
Onda imaš i ovdje kod nas takvih slučajeva da slušaoci turbo-folka, nakon što ih mi ovako kulturno nagrdimo, pređu na techo, house ili R N' B jer je to zaboga mnogo jače, veća si faca sa onim NY kačketom i hlačama što ih preko pola dupeta nosaš...Skini ih skroz molim te, sviđaju mi se tvoje boxerice :)
Ipak nigga znaš, sve se vrti oko chicks, para, dobrih auta.. ;)
I šta dobiješ opet ? TURBO-FOLK na zapadnjački način.


neki uđu u te mejnstrim subkulture, a neki postanu 'alternativci' ili OBN rokeri, ovi potonji uglavnom iz pritiska i krivnje jer su glupi, krkani, neurbani...a zapravo pripadaju manje cijenjenom stadu

no_username wrote:
a protiv svijeta u globalu kao pojedinac ne možeš djelovati kao na jedinku ili manju masu ljudi.


yea like...ne znam koliko ljudi je 'manja masa' al ova krava recimo...
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Nova "alternativa rocka"
PostPosted: 14. 02. 2010. 19:21 
Offline

Joined: 25. 02. 2009. 03:16
Posts: 396
Location: State of Grace
biafra wrote:
yea like...ne znam koliko ljudi je 'manja masa' al ova krava recimo...
Image


Hahah..Dobro, ona ima pare...Uzeo si golem zalogaj sad ;)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Nova "alternativa rocka"
PostPosted: 16. 02. 2010. 15:09 
Offline
User avatar

Joined: 16. 09. 2007. 19:46
Posts: 1283
Location: Mount North
fina tema
ne znam, meni su des puta gori likovi koje je biafra naveo sa ECKO UNLTD tolama do koljena, duksericom koja se u nekim uvjetima moze koristiti kao jorgan i NY kacketima i tako tim stvarima koje posalje tetka iz amerike
ti su kao alternativa...medjutim des puta su mi drazi turbofolkeri jer oni bar znaju da su seljaci, ne stide se toga i ako to nikad nece priznati
ovi sa vrecama kao pantolama su kao urbani, fraju crnce, duvaju trave, vodaju picke i tako...jer biti nigga is all about that...ili stob' li njihov idol 50 cent rekao get rich or fie tryin' - tako nekako -

sto se novopecene alterrock scene tice koja je ako se ne varam zapocela nekad tamo sa ovim novim sikterom, erogenim zonama a kuliminirala sa dubiozom, stukama i ovim novim pusenjem nemam neki konkretan stav
iskreno mi taj pravac sam po sebi nema smisla, pogotovo kod politicki orjentisanih bendova
mozda i zato sto mi je regge kao muzika takodjer dno dna...a ovo novije je prepuno reggea na ovaj ili onaj nacin...
ono sto primjetih jeste da stovaoci ove muzike su obicno neki azra-kalibar, filozofija, umjetnost, kultura i to - nose cvike i cupave kosice, vole mir i ljubav - a nosaju vietnamke i sl.
tekstovi pejsama su takodjer meni nerazumljivi, nije sto ih ne kontam - nego zato sto mi nemaju smisla...a komplet atmosfera albuma sa aranzmanima je 0 bodova

jedini fazon je u tome sto alter-pop-rock spadaju u domenu manistreama, zajedno sa turbo folkom...a muzicarit tipa dine sharana, njegovog burazera te one gomile iz dubioze su na neki nacin priznati od strane sire javnosti iz razloga sto opcenito mediji koji zele da zadrze ugled, a pri tome imaju tiraz/gledanost se ogradjuju od turbo folka i nazifa gljive


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Nova "alternativa rocka"
PostPosted: 16. 02. 2010. 15:19 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 24. 11. 2006. 19:20
Posts: 6731
Location: Sarajevo
ma nova scena je kita obicna, prvo kakva crna alternativa, samo prodavanje prasine tukcima, uz to reklamiranje komunizma, kad vidim onog Suleta na tvu s onom sakom na sljepocnici, dodje mi da mu stavim cizmu ondje, isto tako stuke i ta govna, pun kurac kvazi intelektualnih petokraka bendova...savrseno za "urbanu" raju koja hoce da je kul i unikatna..city pub rokeri..sve bi ja to na kolac.
isti ti ce ti sutra reci da je ejdan dino merlin veci umjetnik od nekog tamo krestavca King Diamonda, jer to je buka ,a njima treba mir (i pun kurac droge) da se povuku u sebe i iznose svoje genijalne tekstove, zato imamo male nacitane deckice sa hezbolah salom, vijetnamkom, pticijem jebalistu na glavi, koji dodje na kafu usred spice i izvadi knjigu da cita. rodila majka.

a da ne pricam za dubiozu i njihove revolte i proteste koji su konstruktivni ko dzamija na ciglanama.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Nova "alternativa rocka"
PostPosted: 16. 02. 2010. 15:24 
Offline

Joined: 25. 02. 2009. 03:16
Posts: 396
Location: State of Grace
nekrodemon wrote:
ma nova scena je kita obicna, prvo kakva crna alternativa, samo prodavanje prasine tukcima, uz to reklamiranje komunizma, kad vidim onog Suleta na tvu s onom sakom na sljepocnici, dodje mi da mu stavim cizmu ondje, isto tako stuke i ta govna, pun kurac kvazi intelektualnih petokraka bendova...savrseno za "urbanu" raju koja hoce da je kul i unikatna..city pub rokeri..sve bi ja to na kolac.
isti ti ce ti sutra reci da je ejdan dino merlin veci umjetnik od nekog tamo krestavca King Diamonda, jer to je buka ,a njima treba mir (i pun kurac droge) da se povuku u sebe i iznose svoje genijalne tekstove, zato imamo male nacitane deckice sa hezbolah salom, vijetnamkom, pticijem jebalistu na glavi, koji dodje na kafu usred spice i izvadi knjigu da cita. rodila majka.

a da ne pricam za dubiozu i njihove revolte i proteste koji su konstruktivni ko dzamija na ciglanama.


Dubioza samo koristi trenutno stanje i situaciju pa šiba tekstove koji trenutno leže raji i tako dobivaju na popularnosti...
Kako bi se drukčije gdje provukli... :?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Nova "alternativa rocka"
PostPosted: 16. 02. 2010. 15:27 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 24. 11. 2006. 19:20
Posts: 6731
Location: Sarajevo
upravo, to je to...pregledaju koju epizodu 60 minuta i eto albuma..dok je 60 minuta i Dubioza ce imati o cemu pisati.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Nova "alternativa rocka"
PostPosted: 16. 02. 2010. 16:09 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 13. 03. 2006. 17:07
Posts: 1961
Location: Sarajevo
Ajme koliko kod vas mržnje! Meni se sviđa ova trenutna scena, mogu da odem na svirke ali nije moj tip slušanja kod kuće i uživanja u istoj. Šta sad.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Nova "alternativa rocka"
PostPosted: 16. 02. 2010. 16:15 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 24. 11. 2006. 19:20
Posts: 6731
Location: Sarajevo
pa nista, nekom se svidja nekom se gadi...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Nova "alternativa rocka"
PostPosted: 16. 02. 2010. 18:42 
Offline
User avatar

Joined: 15. 11. 2008. 22:07
Posts: 1629
Location: Sarajevo
nekrodemon wrote:
pa nista, nekom se svidja nekom se gadi...

:lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Nova "alternativa rocka"
PostPosted: 16. 02. 2010. 23:37 
Offline
User avatar

Joined: 22. 03. 2008. 01:09
Posts: 399
Location: Ispred monitora...
furija wrote:
Ajme koliko kod vas mržnje! Meni se sviđa ova trenutna scena, mogu da odem na svirke ali nije moj tip slušanja kod kuće i uživanja u istoj. Šta sad.



Pa ne bi bili ljudi tru da nema ovolike mržnje...sasvim očekivano. :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Nova "alternativa rocka"
PostPosted: 17. 02. 2010. 00:46 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 13. 03. 2006. 17:07
Posts: 1961
Location: Sarajevo
Izvini džabe postala, zaboravila :evil:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Nova "alternativa rocka"
PostPosted: 17. 02. 2010. 01:07 
Offline
User avatar

Joined: 16. 09. 2007. 19:46
Posts: 1283
Location: Mount North
ja mislim da ih sce treba prebit


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Nova "alternativa rocka"
PostPosted: 17. 02. 2010. 01:12 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 13. 03. 2006. 17:07
Posts: 1961
Location: Sarajevo
I ja mislim, gadovi jedni.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 25 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group