Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 28. 04. 2024. 06:26

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 27 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject: D'blavors
PostPosted: 18. 04. 2004. 09:58 
Offline

Joined: 17. 04. 2004. 12:30
Posts: 8
Neznam kakvo je vase opce misljenje o ovoj grupi. Meni su pravo extra,...

Zna li neko gdje mogu naci njihovu pjesmu Kao da u MP3 formatu za download
Hvala


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 18. 04. 2004. 11:53 
Offline
User avatar

Joined: 27. 04. 2003. 21:57
Posts: 1935
meni su ekstra, al sranje :pusac:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 18. 04. 2004. 15:13 
Offline
User avatar

Joined: 30. 10. 2002. 12:13
Posts: 1309
Location: Sanctuary
Recimo da su mi u pocetku bili simpaticni, ali vise ne pamtim kada sam zadnji put otisla na njihovu svirku. Jednostavno su mi dosadni i smaraju, a repertoar skoro stalno isti. Ima dosta boljih nepoznatih bendova. I nisu neki kvalitet.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 18. 04. 2004. 16:06 
Offline
User avatar

Joined: 09. 10. 2003. 18:31
Posts: 998
Location: Mosh pit
Evo ja sam sinoc bila na njihovoj svirci eto...Sta ja znam...Sto Bath kaze u pocetku su bili simpaticni, ali...Uglavnom ne svidaju mi se. :roll:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 18. 04. 2004. 17:30 
Offline
User avatar

Joined: 16. 04. 2003. 10:07
Posts: 1154
Location: Istanbul
Bezveze :roll:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 18. 04. 2004. 17:43 
Offline
User avatar

Joined: 12. 04. 2004. 01:08
Posts: 35
Ma sranje, sranje, sranje

jebo mater gdje je nasa scena ako ce i oni snimiti album......
......gitarista veze s kurcem nema
......pjevac....koji s pjevanjem veze nema se svima vec popeo na kurac sa svojim "provalama"
......bubnjar je onako
........e basista nije los jedini

repertoar:
-marija
-neko te ima nocas
-bos ili hadzija
-ova njihova stvar nova(jedijna)
-blago onom ko te ima
-frida
...i slicne glupave pjesmice koje u njihovoj izvedbio postaju jos duplo toliko glupe


...uzas...uzas....uzas....a jos veci je uzas to sto ih mladi u sarajevu smatraju "legendama".......

pa ljudi......de malo uspostavite vezu s mozgom...skontajte da su oni obicna grupa 3o-godisnjaka...koja mlati pare na vasoj glupoci


Top
 Profile  
 
 Post subject: EH?
PostPosted: 18. 04. 2004. 21:43 
Offline
User avatar

Joined: 13. 04. 2004. 23:31
Posts: 179
Location: :mjestO
Ne morate tako :D
Ljudi se ipak bave svirkom da prezive, sto je ohrabrujuce, je li?
Nisu toliko losi da ih morate ocrniti...
Ona stvar "Kao da" zvuci sasvim OK!!!

rnr


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 18. 04. 2004. 22:24 
Offline

Joined: 17. 04. 2004. 12:30
Posts: 8
Ovo za repertoar si upravu. U zadnje vrijeme -a pratim ih vec duze- fakat samo te pjesme izvode. Poznata cinjenica je da imaju 42pjesme koje znaju svirati. Neznam idel iko odvas u Davor. To je njihov lokal na Marin dvoru. Svakog petka sviraju uzivo....


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 18. 04. 2004. 23:37 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 14. 06. 2002. 10:38
Posts: 1218
Location: Visoko, BiH
sluso i gledo spot za kao da.. gledo ih uzivo.. od samog pocetka mi idu na zivce.. nekidan sam gledo i intervju sa gitaristom i pjevacem.... lice mi na neke tezgarose.. kao da i nije toliko losa, ali ima text na minimalcu..


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 19. 04. 2004. 01:09 
Offline
User avatar

Joined: 12. 04. 2004. 01:08
Posts: 35
ne znam ko je piso text...ali ako je neko od njih....onda je jos i dobar s obzirom na kakvom se intelektualnom nivou nalaze ta 4orica likova.......pa oni ne znaju 3 recenice sastaviti kako treba......pravi selljaci....a sto se njihove svirke tice to je vrc neko vrijeme dogadjaj koji obavezno nastojim izbjegavati....


prije jedno mjesec ipo kad su objavljivali ovu pjesmu u avazu izasao naslov : "D'BLAVORSI NOVI INDEXI"....pa to ko je napisao treba bez razmisljanja ga javno spaliti zajedno sa njegovom novinom......cuj...usuditi se porediti to dvoje......ZBOGOM PAMETI


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 19. 04. 2004. 13:20 
Offline
User avatar

Joined: 29. 09. 2003. 18:32
Posts: 587
Location: HighLand
Meni licno sranje....


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 19. 04. 2004. 14:54 
Offline

Joined: 17. 04. 2004. 12:30
Posts: 8
Innuendo wrote:
ne znam ko je piso text...ali ako je neko od njih....onda je jos i dobar s obzirom na kakvom se intelektualnom nivou nalaze ta 4orica likova.......pa oni ne znaju 3 recenice sastaviti kako treba......pravi selljaci....a sto se njihove svirke tice to je vrc neko vrijeme dogadjaj koji obavezno nastojim izbjegavati....


prije jedno mjesec ipo kad su objavljivali ovu pjesmu u avazu izasao naslov : "D'BLAVORSI NOVI INDEXI"....pa to ko je napisao treba bez razmisljanja ga javno spaliti zajedno sa njegovom novinom......cuj...usuditi se porediti to dvoje......ZBOGOM PAMETI


Vjeruj mi nisam jedan od njih, samo kazem da ih pratim (ne namjerno) na njihovim nastupima i neizgledaju mi lose. Ako je neko bio u Davoru onda zna kako to izgleda. U Slogi su mnogo losiji-valjda jer sviraju pred djecom. Inace nemoras biti na visokom intelektualnom nivou da bi mogao pjevati.
Sad je vjerovatno jos rano suditi o njihovom kvalitetu. Sacekacemo album (koji ce vjerovatno biti obrada starih-tudjih pjesama) pa cemo vidjeti


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 19. 04. 2004. 20:06 
Offline
User avatar

Joined: 03. 11. 2003. 10:34
Posts: 170
Location: Coney Island
ajoj !! :roll: :?


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 19. 04. 2004. 21:23 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 14. 07. 2003. 19:20
Posts: 6275
LimpB wrote:
Innuendo wrote:
ne znam ko je piso text...ali ako je neko od njih....onda je jos i dobar s obzirom na kakvom se intelektualnom nivou nalaze ta 4orica likova.......pa oni ne znaju 3 recenice sastaviti kako treba......pravi selljaci....a sto se njihove svirke tice to je vrc neko vrijeme dogadjaj koji obavezno nastojim izbjegavati....


prije jedno mjesec ipo kad su objavljivali ovu pjesmu u avazu izasao naslov : "D'BLAVORSI NOVI INDEXI"....pa to ko je napisao treba bez razmisljanja ga javno spaliti zajedno sa njegovom novinom......cuj...usuditi se porediti to dvoje......ZBOGOM PAMETI


Vjeruj mi nisam jedan od njih, samo kazem da ih pratim (ne namjerno) na njihovim nastupima i neizgledaju mi lose. Ako je neko bio u Davoru onda zna kako to izgleda. U Slogi su mnogo losiji-valjda jer sviraju pred djecom. Inace nemoras biti na visokom intelektualnom nivou da bi mogao pjevati.
Sad je vjerovatno jos rano suditi o njihovom kvalitetu. Sacekacemo album (koji ce vjerovatno biti obrada starih-tudjih pjesama) pa cemo vidjeti


nick govori sve...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 20. 04. 2004. 01:57 
Offline
User avatar

Joined: 12. 04. 2004. 01:08
Posts: 35
Ma kakvca bolan svirka u Davoru.......ni tamo se repertoar ne razlikuje bas mnogo od onog iz sloge....bar je tako bilo prije 3-4 mjeseca kad sam ih zadnjhji put slusao.....usput vise ne sviraju petkom u davoru....valjda zauzewti snimanjem svog remek djela.....to je za mene bio znak da pocnem opet petkom dolaziti u Davor...inace meni veoma drago mjesto...u koje su se nazalost uvukli svi oni kojis e samo seljakaju u mjesta koja su u fazonu......nekad su to billi gong, borhana, rok teatar.....sad im je to valjda davor.....sutra ko zna.....

a ova 4orica likova su pravo ufurani....ne znam samo na sta..........sta oni misle da su postigli.....prava grupa primitivaca....koji zaradjuju na djecurliji u pubbertetu....mnazalost i na nesto starijim glupanima....


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 20. 04. 2004. 18:44 
Offline
User avatar

Joined: 17. 08. 2003. 19:54
Posts: 171
Location: Visoko
Jedino dobro sto su uradili je obrada one sevdalinke U Stambolu na Bosforu (ako su to oni).


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 21. 04. 2004. 17:37 
Offline
User avatar

Joined: 29. 08. 2003. 18:54
Posts: 2133
Location: Moulin Rouge
E ljudi, mislim da niste fer ni sekunde! Ja te decke pratim vec dugo (ima dobre 3-4 godine) i mislim da rade super stvar. Jebiga, u ovo vrijeme nije bas lako na nekom mjestu (nebitno bila to Sloga, Davor, Gong...) svirati muziku koju oni sviraju, a da ne budete izzvizdani, izbaceni, "neshvaceni", a vi ste ih odmah popljuvali... Decki se trude fakat da sviraju ono sto vole, pa nebitno ko ih slusa (a ne slusaju ih samo pokemoni, vjerujte mi). Pjesma mi je onako, cucalica koja moze proci, bolje i to nego da mi sviraju stvari tipa "necu s tobom kumeee, celave ti gumeeee" i pjesme slicnih tekstualnih i muzickih "inovacija". Mislim da ste ih popljuvali na brzinu i nepravedno. BTW, neko rece da su ufurani... Hmm, nesto nisam primjetila :? Mozda zato sto su meni svirali na maturi, ili zato sto su Mirza (pjevac) i Denis (gitarista) pravo fini sa mnom :twisted: O basisti i bubnjaru ne bih, to stoji...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 22. 04. 2004. 04:30 
Offline
User avatar

Joined: 22. 02. 2004. 07:59
Posts: 81
Location: Sarajevo
Blavorsi...ccccc....sta reci?Ne mogu da se nacudim sto se uopste nadjose na ovom forumu tj. stranici (Ovo je Rock-Planet ljudi!!!), a vjerovatno i nebi da nije LimpB (neko rece "Nick sve govori") to postavio.....to je band koji konstantno ubija mlade ljude u pojam i nesvjesno siri zaglupljujuci uticaj, ti ljudi u zadnje 2 god sviraju 99% istih pjesama i sto je najtuznije vrlo cesto istim redom. To znaci: 1. boli ih neka stvar za ljude kojima sviraju, 2. boli ih neka stvar o njima samima, 3. boli ih neka stvar o renomeu banda.Znam da Televizija nije htjela da napravi bilo kakav prilog o njima pod obrazlozenjem da se radi o tezgaroskom bandu (koji i previse dugo tezgari i to nekvalitetno btw), valjda ih je to dozvalo pameti pa su snimili onu svoju stvar koja je vrlo upitna, da tako kazem.Ja vise cijenim bilo koji band koji tek pocinje i vjezba u nekom podrumu svoje stvari, rock, metal, nije bitno, jer ti klinci iz podruma bar rade nesto konkretno, trude se, uce, za razliku od ovih glumaca.Bezobrazno je godinama klepati lovu ni na cemu od raje i glumiti nedodirljive, pa onda kad raji dosadis, kad pokazes ko si i kakav i kad te pocnu pljuvat i k'o covjeka i k'o muzicara, pokusavati da se izvadis i napravis nesto na fol "e hajmo sad mrdnut dupetom pa napravit nesto svoje pa ce opet da nas vole bez obzira sta im serviramo".Takvi bandovi ne prezu ni od cega, cak ni od gostovanja u emisiji tipa "Astra Show" na Hayatu gdje ih papak narodnjacki od voditelja dize u zvijezde a njima dobro, tope se.Gade mi se bandovi tog tipa, prepotentni k'o da su Pink Floyd a ustvari se radi o obicnom napuhanom balonu, pa u ovom gradu jedan Bregovic nije glumio zvijezdu, jer ovaj grad ne trpi zvijezde bez obzira na kalibar, pogotovo ne muzikante koji se izdaju za zvijezde.Jednostavno receno FUJ i predlazem da se ovaj topic zatvori jer je besmisleno i neosnovano na ovoj stranici raspravljati o bandu koji u nekoliko godina nije napravio nista izuzev tezgi ZLJ kategorije.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 22. 04. 2004. 14:00 
Offline
User avatar

Joined: 12. 04. 2004. 01:08
Posts: 35
Svaka cast na komentaru majstore.........nista drugo seovdje ne treba vise govoriti.....


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 23. 04. 2004. 09:29 
Offline

Joined: 17. 04. 2004. 12:30
Posts: 8
While the administrators and moderators of this forum will attempt to remove or edit any generally objectionable material as quickly as possible, it is impossible to review every message. Therefore you acknowledge that all posts made to these forums express the views and opinions of the author and not the administrators, moderators or webmaster (except for posts by these people) and hence will not be held liable.

You agree not to post any abusive, obscene, vulgar, slanderous, hateful, threatening, sexually-orientated or any other material that may violate any applicable laws. Doing so may lead to you being immediately and permanently banned (and your service provider being informed). The IP address of all posts is recorded to aid in enforcing these conditions. You agree that the webmaster, administrator and moderators of this forum have the right to remove, edit, move or close any topic at any time should they see fit. As a user you agree to any information you have entered above being stored in a database. While this information will not be disclosed to any third party without your consent the webmaster, administrator and moderators cannot be held responsible for any hacking attempt that may lead to the data being compromised.

This forum system uses cookies to store information on your local computer. These cookies do not contain any of the information you have entered above, they serve only to improve your viewing pleasure. The email address is used only for confirming your registration details and password (and for sending new passwords should you forget your current one).

By clicking Register below you agree to be bound by these conditions.



Slazem se sa iznetim uslovima i imam vise od 13 godina

Ovaj tekst sam kopirao sa forme za registraciju, u njemu nisam nasao nista o dozvoljenim nickovima ili temama koje clanovi (ne)smiju pokrenuti. Naravno zna se da niko nesmije vrijedjati druge clanove, psovati,..... isl kao i na svakom forumu. Ako vam smeta tema D'blavors niste je morali ni citati a kamoli odgovarati. Oni predstavljaju nekakvu muzicku rock scenu u ovom gradu i nebi trebao biti problem raspravljati o njima na rock-planet forumu. Neznam zasto vam smeta moj nick, ako nevolite Limp Bizkit i Linkin Park nemorate ih ni slusati


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 27 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group