Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 27. 04. 2024. 19:04

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 24 posts ]  Go to page Previous  1, 2
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 01. 09. 2004. 22:53 
Offline
User avatar

Joined: 27. 04. 2003. 21:57
Posts: 1935
Quote:
da jasno mi je kako se nekome mogu uciniti presladunjavim kad se prelazi s true metala na ovo hehe.

Pa sad, ovo je valjda bilo na moj racun :)
Inace nikada nisam volio americki rock. Od Alice Coopera, KISSa, Aerosmitha, Bon Jovia pa do GNR(mada su mi oni npr. dragi), skoro sve mi zvuci nekako americki sladunjavo :P Pogotovo stvari iz osamdesetih. Naravno, uvijek se nadje par izuzetaka.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 01. 09. 2004. 23:39 
Offline
User avatar

Joined: 29. 12. 2002. 20:30
Posts: 2373
Location: Tuzla
mystified wrote:
ajme temperamenta hehe :)

ma i mene je to tvoje malo zbunilo - mislim queensryche su iz sietla pa ne sviraju grunge, stoga sto bi toto bio disco 8)



fino sam ja dijete :roll:
nego, ja nisam rekla da su toto disco bend, ali jesu tu i tamo imali taj neki prizuvk.jednostavno, bilo je to logicno za neke godine u kojima su se pojavili.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 24. 01. 2006. 16:19 
Offline
User avatar

Joined: 06. 12. 2002. 10:09
Posts: 1671
Location: Ankh-Morpork
novi album "Falling In Between" je (zvanicno) out sredinom februara, a nezvanicno se vec moze nabaviti na netu, izbor vam je ogroman, ilegalni ftp serveri, http, p2p alati... :)
vise informativan post nego konkretno razmisljanje o albumu jer sam ga cuo tek dvaput :) hiticnih stvari je puno, rockerskih sasvim dovoljno, ima i prog caka (dobro su zagazili na teritoriju art/prog rocka jos sa albumom "Kingdom Of Desire" s pocetka 90tih).
odrzace svoje visoke pozicije sa Falling in Between to je sasvim sigurno


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Toto
PostPosted: 09. 03. 2006. 17:36 
Offline

Joined: 14. 01. 2006. 14:51
Posts: 19
Location: bas ovdje
ogi wrote:
matorci koji i dan danas rade dobre albume (kao i deep purple okupe se svakih 4-5 godina za novi cd i turneju :) )

prvi cd im je izasao davne '78. a do danas su izgradili status jednog od najboljih i najprodavanijih grupama s tla amerike.

na pocetku karijere su forsirali sladunjaviji zvuk (iako je svirka svejedno vrhunska!) a pod stare dane su poceli prasiti pravi pravcati prog hard rock i tu mi je genijalan album "kingdom of desire" nakon koga su snimili jedan od najboljih rock live albuma ikada - dupli "absolutely live"
i posljednji "mindfields" je isto jako dobar.

jel iko slusao ista od njih sem planetarno poznatih: "rossana" i "africa" :)
Sluso,sluso, ali upravo te pjesme i albume koje navodis i jos neke pjesme drugih artista na kojima je gitare odradio Steve Lukather, ali jaran mi je ultra-mega-hard core fan Lukathera i ekipe i ima sve od njih pa cu poslusati te novije albume. Moram priznati da nisam bas ljubitelj tog sladunjavog americkog rocka ali gotivim Lukathera: opusten i siguran gitarista, sa dobrim smislom za humor i veliki radnik.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 24 posts ]  Go to page Previous  1, 2

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group