Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 27. 04. 2024. 20:03

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 59 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 18. 08. 2003. 00:11 
Offline
User avatar

Joined: 01. 05. 2003. 02:34
Posts: 1667
BOMBER wrote:
jedino sto je u sedamdesetim stvarno bilo dobro su sex pistols :wink:


nadam se za tvoje dobro da ti to ne ozbiljno...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 18. 08. 2003. 16:36 
Offline
User avatar

Joined: 25. 06. 2003. 14:10
Posts: 1448
Location: Beograd
rock wrote:
ogi wrote:
Vjerovatno se sramotim ali za taj prvi fakat nisam cuo :oops:


Ni ja! :oops:

Drugi su legende, nemam rijeci za njih. Volim ih dosta slusati.


ni ja nisam cuo ali the who obozavam


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 18. 08. 2003. 16:59 
Offline
User avatar

Joined: 17. 08. 2003. 19:54
Posts: 171
Location: Visoko
Jedino 60-te su mi draze od sedamdesetih i bolje naravno. A 70-te su bile predobre zbog tolike popularizacije rocka. Mislim da se nikada nije vise slusala ova muzika nego u sedamdesetim.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 29. 10. 2005. 15:38 
Offline
User avatar

Joined: 27. 10. 2005. 15:36
Posts: 21
Location: kc&zgb
ooo the who su mi baš simpa bend,volim ih slušat,imaju dobre stvari..baš su mi dragi....
...kad bih ja barem mogla živjeti u 70-ima...
Cmiiiiiii!!!!!!!! :roll:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 29. 10. 2005. 17:02 
Offline

Joined: 08. 06. 2003. 02:14
Posts: 388
E ovo je rec' tema iz naftalina. Who-ovci su zakon, vrhunski bend. Keith Moon jedan od 5 najboljih rock bubnjara svih vremena. Ten Years After su takodjer odlicni, ali nisu u kategoriju sa Who-ovcima.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 29. 10. 2005. 17:07 
Led Zeppelin wrote:
E ovo je rec' tema iz naftalina. Who-ovci su zakon, vrhunski bend. Keith Moon jedan od 5 najboljih rock bubnjara svih vremena. Ten Years After su takodjer odlicni, ali nisu u kategoriju sa Who-ovcima.


aj agri,najenergičniji bubnjar,iako ne vidin šta who-ovci rade na temi sedamdesetih :? njihovo najboje doba su bile kasne šezdesete
obožavan njihovu quadropheniu


Top
  
 
 Post subject:
PostPosted: 29. 10. 2005. 17:31 
Offline
User avatar

Joined: 12. 05. 2005. 19:52
Posts: 3228
Location: Vienna/Sarajevo
nisam vala nikad bio ljubitelj tog rocka iz 70-ih... respect morrisonu,who,stonesima itd.
moje muzicko razdoblje pocinje krajem 70-ih pocetkom 80-ih sa hardcore punkom...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 30. 10. 2005. 21:40 
Offline

Joined: 08. 06. 2003. 02:14
Posts: 388
Bad::Brain wrote:
nisam vala nikad bio ljubitelj tog rocka iz 70-ih... respect morrisonu,who,stonesima itd.
moje muzicko razdoblje pocinje krajem 70-ih pocetkom 80-ih sa hardcore punkom...


Hahahaha, vidi se da se bas i ne razumijes u ovaj period. Doorsi su '71 zavrsili, Stonesi su takodjer ono najbolje ostavili iza sebe sa pocetkom 70-ih, jedino su Who-ovci postigli jos stosta u ovom periodu.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 30. 10. 2005. 21:43 
Offline

Joined: 08. 06. 2003. 02:14
Posts: 388
Lady Godiva wrote:
aj agri,najenergičniji bubnjar,iako ne vidin šta who-ovci rade na temi sedamdesetih :? njihovo najboje doba su bile kasne šezdesete
obožavan njihovu quadropheniu


CAN YOU SEE THE REAL ME, CAN YA!? CAN YA!? Ludnica pjesma :D


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 30. 10. 2005. 22:03 
Led Zeppelin wrote:
Lady Godiva wrote:
aj agri,najenergičniji bubnjar,iako ne vidin šta who-ovci rade na temi sedamdesetih :? njihovo najboje doba su bile kasne šezdesete
obožavan njihovu quadropheniu


CAN YOU SEE THE REAL ME, CAN YA!? CAN YA!? Ludnica pjesma :D


ta mi je pisma i ostala u sjećanju najveće,fenomenalna je


Top
  
 
 Post subject:
PostPosted: 30. 10. 2005. 23:57 
Offline
User avatar

Joined: 12. 05. 2005. 19:52
Posts: 3228
Location: Vienna/Sarajevo
Led Zeppelin wrote:
Bad::Brain wrote:
nisam vala nikad bio ljubitelj tog rocka iz 70-ih... respect morrisonu,who,stonesima itd.
moje muzicko razdoblje pocinje krajem 70-ih pocetkom 80-ih sa hardcore punkom...


Hahahaha, vidi se da se bas i ne razumijes u ovaj period. Doorsi su '71 zavrsili, Stonesi su takodjer ono najbolje ostavili iza sebe sa pocetkom 70-ih, jedino su Who-ovci postigli jos stosta u ovom periodu.

kako god okrenes bili su u 70-ti aktuelni...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 11. 11. 2005. 22:56 
Offline

Joined: 27. 10. 2005. 18:23
Posts: 158
Lala Anselmo wrote:
Cuo sam za te bendove,ali ih nisam nikad slusao.Inace su 70' te su poznate vise po sminkanju nego po muzici(grupe kao KISS)

OK. Ako hoces bas pocet. Prvo: jesu bili i najpoznatiji po sminkanju, odjelima, a i najvise sa svojim koncertima. Jesi mozda cuo koliko je njihov prvi album Kiss bio popularan. Svaki su album prodali na pocetku oko pola miliona primjeraka. To je dokaz da su bili najbolji i po muzici. I ako imas sta protiv sminkanja-pa ko se u to vrijeme drugi sjetio. Ne zaboravi da su oni u 2 godine izdali 3-4 albuma ukljucujuci i Alive! koji se i danas proglasava jednim od najvecih rock koncerata svih vremena.
Ja sam vidio koliko ljudi na koncertu lude dok oni sviraju. To znam!
Proucavam Kiss odavno. I vidio sam da nisu toliko bili popularni u B&H al u Americi covjece ..............!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Vjerujem da ih nisi bas dobro ni slusao. Od prvog albuma pa do Alive! mogu ti pisat dan. Pa kasnije su opet za kratko vrijeme izdali 4 albuma pa onda Alive II koji je sniman u Japanu i na nekoliko destinacija u Americi.
Ne bi stvarno da vise pricam, izgubicu dzabe vjecnost. :D

Cjenim i Led Zeppelin, Deep Purple, i ostale al' ne moze se reci da su bolji od njih. Bar po mom misljenju.

OK. Pa sta je sa Slipknotom, G.W.A.R, Lordi?
Jesu li oni bili popularni kao Kiss??? Pa ni blizu!!! Jos su u njih malo modernije maske i novije je doba.
Eto ti jos jednog dokaza.
I nemoj vise pricat nikakve gluposti. Ni ja ne pricam nista lose ni o drugim.

70-te su pripadale KISS-u, pa eto nesto manje u 80-im.
Ove neke stvari sam dobro vidio i cuo na DVD-u u kojem Gene, Paul, Eric, i Bruce pricaju o proslosti grupe.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re:
PostPosted: 22. 03. 2010. 22:45 
Offline

Joined: 04. 03. 2010. 22:47
Posts: 3
Ajdin KISS wrote:
Lala Anselmo wrote:
Cuo sam za te bendove,ali ih nisam nikad slusao.Inace su 70' te su poznate vise po sminkanju nego po muzici(grupe kao KISS)

OK. Ako hoces bas pocet. Prvo: jesu bili i najpoznatiji po sminkanju, odjelima, a i najvise sa svojim koncertima. Jesi mozda cuo koliko je njihov prvi album Kiss bio popularan. Svaki su album prodali na pocetku oko pola miliona primjeraka. To je dokaz da su bili najbolji i po muzici. I ako imas sta protiv sminkanja-pa ko se u to vrijeme drugi sjetio. Ne zaboravi da su oni u 2 godine izdali 3-4 albuma ukljucujuci i Alive! koji se i danas proglasava jednim od najvecih rock koncerata svih vremena.
Ja sam vidio koliko ljudi na koncertu lude dok oni sviraju. To znam!
Proucavam Kiss odavno. I vidio sam da nisu toliko bili popularni u B&H al u Americi covjece ..............!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Vjerujem da ih nisi bas dobro ni slusao. Od prvog albuma pa do Alive! mogu ti pisat dan. Pa kasnije su opet za kratko vrijeme izdali 4 albuma pa onda Alive II koji je sniman u Japanu i na nekoliko destinacija u Americi.
Ne bi stvarno da vise pricam, izgubicu dzabe vjecnost. :D

Cjenim i Led Zeppelin, Deep Purple, i ostale al' ne moze se reci da su bolji od njih. Bar po mom misljenju.

OK. Pa sta je sa Slipknotom, G.W.A.R, Lordi?
Jesu li oni bili popularni kao Kiss??? Pa ni blizu!!! Jos su u njih malo modernije maske i novije je doba.
Eto ti jos jednog dokaza.
I nemoj vise pricat nikakve gluposti. Ni ja ne pricam nista lose ni o drugim.

70-te su pripadale KISS-u, pa eto nesto manje u 80-im.
Ove neke stvari sam dobro vidio i cuo na DVD-u u kojem Gene, Paul, Eric, i Bruce pricaju o proslosti grupe.

Ocigledno vidimo da si zaljubljenik i fan KISS-a, ali tvoje nezanje je ogromno, to sto su prodali veliki broj albuma znaci da su bend za sire mase, ne znaci da su dobri(bendovi popud Linkin Parka,Bullet From my V. i njiihovi se albumi prodaju sirom svijeta u velikim kolicinama pa hoces reci da su i oni dobri?). Bendovi poput Zeppelina,Purpla,Pink F. The Who moze se reci da su bolji muzicki gledano, sto se tice ukusa o tome se ne raspravlja.
Ima dosta bendova koje niste naveli iz 70.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: 70'-te
PostPosted: 23. 03. 2010. 00:06 
Offline
User avatar

Joined: 28. 03. 2009. 17:36
Posts: 1748
Location: Oslo/Trondheim
na tebe smo čekali ovih 5 godina krvavih


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Re:
PostPosted: 23. 03. 2010. 07:53 
Offline

Joined: 25. 02. 2009. 03:16
Posts: 396
Location: State of Grace
Walker|WInd| wrote:
Ajdin KISS wrote:
Lala Anselmo wrote:
Cuo sam za te bendove,ali ih nisam nikad slusao.Inace su 70' te su poznate vise po sminkanju nego po muzici(grupe kao KISS)

OK. Ako hoces bas pocet. Prvo: jesu bili i najpoznatiji po sminkanju, odjelima, a i najvise sa svojim koncertima. Jesi mozda cuo koliko je njihov prvi album Kiss bio popularan. Svaki su album prodali na pocetku oko pola miliona primjeraka. To je dokaz da su bili najbolji i po muzici. I ako imas sta protiv sminkanja-pa ko se u to vrijeme drugi sjetio. Ne zaboravi da su oni u 2 godine izdali 3-4 albuma ukljucujuci i Alive! koji se i danas proglasava jednim od najvecih rock koncerata svih vremena.
Ja sam vidio koliko ljudi na koncertu lude dok oni sviraju. To znam!
Proucavam Kiss odavno. I vidio sam da nisu toliko bili popularni u B&H al u Americi covjece ..............!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Vjerujem da ih nisi bas dobro ni slusao. Od prvog albuma pa do Alive! mogu ti pisat dan. Pa kasnije su opet za kratko vrijeme izdali 4 albuma pa onda Alive II koji je sniman u Japanu i na nekoliko destinacija u Americi.
Ne bi stvarno da vise pricam, izgubicu dzabe vjecnost. :D

Cjenim i Led Zeppelin, Deep Purple, i ostale al' ne moze se reci da su bolji od njih. Bar po mom misljenju.

OK. Pa sta je sa Slipknotom, G.W.A.R, Lordi?
Jesu li oni bili popularni kao Kiss??? Pa ni blizu!!! Jos su u njih malo modernije maske i novije je doba.
Eto ti jos jednog dokaza.
I nemoj vise pricat nikakve gluposti. Ni ja ne pricam nista lose ni o drugim.

70-te su pripadale KISS-u, pa eto nesto manje u 80-im.
Ove neke stvari sam dobro vidio i cuo na DVD-u u kojem Gene, Paul, Eric, i Bruce pricaju o proslosti grupe.

Ocigledno vidimo da si zaljubljenik i fan KISS-a, ali tvoje nezanje je ogromno, to sto su prodali veliki broj albuma znaci da su bend za sire mase, ne znaci da su dobri(bendovi popud Linkin Parka,Bullet From my V. i njiihovi se albumi prodaju sirom svijeta u velikim kolicinama pa hoces reci da su i oni dobri?). Bendovi poput Zeppelina,Purpla,Pink F. The Who moze se reci da su bolji muzicki gledano, sto se tice ukusa o tome se ne raspravlja.
Ima dosta bendova koje niste naveli iz 70.


Tačno, to su bendovi za šire narodne mase što ne znači opet da nisu kvalitetni u nekoj domeni. Svaka roba ima svog kupca.
KISS je bio i ostao bend koji je prodao najviše platinastih tiraža u prošlom vijeku.
( Osim ako nisu tačni zvanični podaci koje su iznijeli nedavno na TV-u )

A tu koliko bendova nije navedeno, možeš da se zaroniš k'o u okean pa da ih počneš vaditi samo tako jer ih ima bruku, a malo ko poznaje tu tematiku baš baš...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: 70'-te
PostPosted: 23. 03. 2010. 17:11 
Offline
User avatar

Joined: 01. 04. 2003. 21:38
Posts: 750
Location: GB
@Ajdin KISS

nesu bas popularni u BH ali u americii .....

e vidis nekima je to dovoljno amerika je pre komercijalno trziste tako ako je nesto extra popularno tamo nemora da znaci je to odma extra i kvalitetno KISS jeste dobar band, ali da je nest extra pa i nije bas,

koliko se KISS pesme danas slusaju i koliko su kultne pa neznam bas u poredjenju sa purplom i zeppelinom nula tako da ipak KISS i nije nest extra


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: 70'-te
PostPosted: 18. 04. 2010. 11:18 
Offline

Joined: 10. 01. 2010. 15:41
Posts: 2
the Who je najjači :twisted:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re:
PostPosted: 20. 04. 2010. 12:03 
Offline
User avatar

Joined: 02. 12. 2008. 14:06
Posts: 51
Location: dark side of the moon
BOMBER wrote:
Pa da,logično,za neke su 70-te daleka istorija i to ih baš i ne zanima,pa i nije bilo više od pet dobrih bendova u to vrijeme


Led Zeppelin, Deep Purple, Black Sabbath, ZZ Top, Aerosmith, Jethro Tull, Kiss, Pink Floyd
Ovo je više nego dovoljno


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Re:
PostPosted: 04. 06. 2010. 21:48 
Offline
User avatar

Joined: 04. 06. 2010. 10:32
Posts: 10
Location: ParadiseCity
killing joke wrote:
BOMBER wrote:
Pa da,logično,za neke su 70-te daleka istorija i to ih baš i ne zanima,pa i nije bilo više od pet dobrih bendova u to vrijeme


Led Zeppelin, Deep Purple, Black Sabbath, ZZ Top, Aerosmith, Jethro Tull, Kiss, Pink Floyd
Ovo je više nego dovoljno



Prvo pa musko :mrgreen:


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 59 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group