Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 16. 06. 2024. 06:17

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 25 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject: BURIAL HEX (USA) STOR (CZ) @ Fis Sarajevo petak 2.12.
PostPosted: 29. 11. 2011. 16:06 
Offline
User avatar

Joined: 04. 07. 2008. 10:47
Posts: 85
Location: Sarajevo, Noizia and Hellovina
Image

HLADNJAČA 4. Festival apokaliptične elektronske muzike Sarajevo

Petak, 2. Decembar 2011. 21:00h Klub FisKultura Musala bb

Četvrta Hladnjača i četvrta zima djelovanja ovog festa desit će se opet u sarajevskom klubu FisKultura gdje će ljubitelji neuobičajenih i eksperimentalnijih elektronskih muzičkih izričaja moći doživjeti nove zvukovne avanture i prakse. Pored nekih od standardnih projekata sa lokalne elektro-akustično-vizualne eksperimentalne scene, na ovoj Hladnjači će gostovati i američki Burial Hex i češki Stor.

Zajedničko nastupajućim muzičarima ovog izdanja festa je karakteristično i originalno pristupanje mračnim i zimskim tonovima kao i interesantnim sjedinjavanjima raznih formi od ambijentalne elektro-akustične do agresivnije elektronske muzike. Tu će se moći u jednoj noći osjetiti šarm futurističke „laptopske“ digitalne avangarde, mračne klupske atmosfere 90-tih kao i „starinske ljepote“ sintisajzerskih zvukova horora 70-tih i 80-tih.

Kao i prethodnih godina cilj ovih koncertnih aktivnosti je da uključi Sarajevo na mapu redovnih turneja autora koji se bave novim formama zvukovnog izričaja i da predstavi interesantnu elektronsku muziku koja ima svoju publiku ali i ne dovoljno mogućnosti da sluša često takav zvuk uživo u svom gradu.
Na ovogodišnjoj Hladnjači bit će prikazane i projekcije inovativnih video ostvarenja autora iz Norveške i BiH.

Festival apokaliptične elektronske muzike Hladnjača se realizira suradnjom Zvukovina Records i Mrtvaja Records uz podršku kluba Fiskultura.
http://www.facebook.com/fis.kultura
http://zvukovina.com/

Popis izvođača:

BURIAL HEX (SAD)
STOR (Češka)
SMRZNIK (BiH)
BOLEST EVROPA (BiH)

Video projekcije:

Warm Emission (muzika) Ela Vuk (glas) „Tranquility Core Observing“ video by TV Statik (BiH) 3 min
Bolest Evropa „Karantin IV“ video by TV Statik (BiH) 7 min
Andreas Brandal "The Ghost Opera" video by Andreas Brandal (Norveška) 4 min
Smrznik "Welcome To The Standard Nightmare" video by Smrznik Film (BiH) 4 min

O izvođačima:

BURIAL HEX (SAD)

Burial Hex je Clay Ruby, psyche/doom mastermind, klavijaturist okultnog retro-doom sastava Jex Thoth i osnivač najznačajnijeg free folk ansambla Davenport Family.
Od ranog djetinjstva istodobno stiče klasično glazbeno obrazovanje i prva iskustva s ozbiljnom hermetičkom praksom, što će zauvijek odrediti njegov opus. Pored učestvovanja u kolektivnim ritualima, Ruby proganja svoju viziju kroz polimorfne inkarnacije projekta Burial Hex. Od prvih mikro-edicija na kazetama, publika ga izdvaja kao jedinog dostojnog nasljednika Johna Carpentera i grupe Goblin. Nakon surovih radova inspiriranih ranim Coilom i Mauriziom Bianchiem, razvija suptilne kompozicije elektroakustičnih sekvenci, klavirskih pejzaža i egzotičnih udaraljki na hvaljenom albumu „Initiations“. Još delikatniji zvuk, koji obilježava aktualna izdanja, posljedica je suradnje s no-wave opernom divom Zola Jesus i titanima crnog krauta Sylvester Anfang II. Preuzevši kontrolu nad skladbom, Ruby uvodi kosmische/motorik elemente njemačke psihodelije i mijenja eksperimentalnost za konvencionalniju strukturu glazbe. Vokalom srodnim onom Burning Witch ili Khanate u potpunosti zaokružuje stil i kanalizira podzemna strujanja izravno u svijest slušatelja.
Koristeći arhaične sintisajzere, efekte i oscilatore sastavljene u kućnoj radinosti, modificirane orgulje, metalne/drvene udaraljke i drugu organsku tehnologiju, Burial Hex vas prenosi na područje gdje vlada košmar.

Burial Hex My Space: http://www.myspace.com/burialhex
Bandcamp: http://burialhex.bandcamp.com/
YouTube: http://www.youtube.com/watch?v=Equ2HiAggWQ
Vimeo: http://vimeo.com/21677917


STOR (Češka)

Stor je relativno nov Death/Dark Ambient projekt iz Praga nastao sa ciljem sjedinjavanja muzičkih žanrova koji se susreću u okvirima mračne atmosfere i sa Industrial/Noise pedigreom. U Stor-ovoj atmosferičnoj apokalipsi dolaze do izražaja i pretapaju se spektri mračnih zvukova koji su neodoljivo obavijeni Black/Funeral Doom intenzitetom ali i zlokobnim „old school“ Power Electronics utjecajima. Na „live“ nastupima mogu se očekivati i interesantne improvizacijske forme u elektro-akustičnim izvedbama koje sežu od čistog digitalnog zvuka, do hororičnih vokala i prljavog analognog zvuka sintizajzera i raznih efekata.

Bandzone: http://bandzone.cz/stor?at=postList#!/stor


SMRZNIK (BiH)

Smrznik je dugogodišnji solo projekt Nevena Misaljevića koji svoj zvuk zasniva uglavnom na Throatblain-u analognoj statik mašini/generatoru koju je napravio za potrebe ovog projekta i koja je dizajnirana da proizvodi krckave, grube, statične i turobne zvukove stvarajući atmosferu smrznutih pejzaža. Njegova zvukovna slika je na live nastupima standardizirana odličnim poznavanjem sopstvenog zvučnog izvora koji koristi i beskompromisno je „zamrznuta“ na nekom hladnom raskrižju minimalističke avangarde, serijalne muzike, glitch i harsh noise nasljeđa.
Smrznik je i član psihodeličnog elektro dua Hermetic Brisk i osnivač Zvukovina rekordsa iz Sarajeva.

Oficijelni sajt: http://zvukovina.com/
Smrznik blog: http://smrznik.blogspot.com/
YouTube:http://www.youtube.com/watch?v=1Ckv-GExk4k&feature=youtu.be


BOLEST EVROPA (BiH)

Bolest Evropa je one-man projekt zasnovan na pronalaženju ekstremnih momenata u ambijentalnoj muzici i sadrži elemente koji skaliraju od mikro-ritmičkih elemenata, field recording isječaka, sve do ogoljenih "drone" pejzaža. Svojim studijskim radovima i live nastupima Bolest Evropa nerijetko poseže i za improvizacijskim pristupom služeći se različitim mehaničkim sredstvima, te podriva uobičajeni koncept elektronske ambient muzike, zadirući u nepristupačne zvučne predjele i kreirajući zastrašujuće zvučne slike koje reflektiraju otuđenje modernog čovjeka. Bolest Evropa je trenutno stacioniran u Sarajevu gdje vodi i underground lejbl Mrtvaja Records koji je primarno usmjeren na eksperimentalni ambient/noise zvuk. Neke live nastupe projekta Bolest Evropa, kao i neke od video radova nastalih u saradnji sa TV Statik, možete naći na http://vimeo.com/user8055168 kanalu.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: BURIAL HEX (USA) STOR (CZ) @ Fis Sarajevo petak 2.12.
PostPosted: 29. 11. 2011. 18:26 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 08. 01. 2004. 05:40
Posts: 6325
Location: Beyond The Sun
JEL TI MENE ZAJEBAJEÅ ? BURIAL HEX U SARAJEVU? U FISU? PA Å TO U FISU JARANEEEEEE???


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: BURIAL HEX (USA) STOR (CZ) @ Fis Sarajevo petak 2.12.
PostPosted: 29. 11. 2011. 18:29 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 14. 07. 2003. 19:20
Posts: 6276
neunistivi ste, BURIAL HEX :evil: :evil: :evil:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: BURIAL HEX (USA) STOR (CZ) @ Fis Sarajevo petak 2.12.
PostPosted: 30. 11. 2011. 01:36 
Offline
User avatar

Joined: 03. 10. 2007. 15:49
Posts: 1664
Location: void
mi ga nemremo dovest ove godine :evil:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: BURIAL HEX (USA) STOR (CZ) @ Fis Sarajevo petak 2.12.
PostPosted: 30. 11. 2011. 12:00 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 08. 01. 2004. 05:40
Posts: 6325
Location: Beyond The Sun
Ovom Nevenu neko treba dići spomenik.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: BURIAL HEX (USA) STOR (CZ) @ Fis Sarajevo petak 2.12.
PostPosted: 30. 11. 2011. 12:29 
Offline
User avatar

Joined: 28. 07. 2011. 11:04
Posts: 1119
svaka cast legendo.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: BURIAL HEX (USA) STOR (CZ) @ Fis Sarajevo petak 2.12.
PostPosted: 30. 11. 2011. 12:30 
Offline
User avatar

Joined: 28. 07. 2011. 11:04
Posts: 1119
i da ovo treba gore u stiki, bolja muzika od bruke "metala" svakako


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: BURIAL HEX (USA) STOR (CZ) @ Fis Sarajevo petak 2.12.
PostPosted: 30. 11. 2011. 12:47 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 08. 01. 2004. 05:40
Posts: 6325
Location: Beyond The Sun
Gore je. :D Fino se družite vi dole u Dohi, jel jasno? :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: BURIAL HEX (USA) STOR (CZ) @ Fis Sarajevo petak 2.12.
PostPosted: 30. 11. 2011. 14:11 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Svaka čast, al ja ovu muziku ne razumijem, tako da sumnjam da ću doći na ovo... Dobar provod svima koji gotive ovo


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: BURIAL HEX (USA) STOR (CZ) @ Fis Sarajevo petak 2.12.
PostPosted: 30. 11. 2011. 21:41 
Offline
User avatar

Joined: 28. 03. 2006. 04:07
Posts: 718
Location: monty peyton
kako sam samo jebeno TU!!! ge-ni-jal-no, skidam kapu, Å¡al i rukavice!!!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: BURIAL HEX (USA) STOR (CZ) @ Fis Sarajevo petak 2.12.
PostPosted: 01. 12. 2011. 16:25 
Offline
User avatar

Joined: 28. 07. 2011. 11:04
Posts: 1119
Axeman wrote:
Gore je. :D Fino se družite vi dole u Dohi, jel jasno? :D


vec se mi tonci I producenti fino druzimo :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: BURIAL HEX (USA) STOR (CZ) @ Fis Sarajevo petak 2.12.
PostPosted: 02. 12. 2011. 01:29 
Offline
User avatar

Joined: 04. 07. 2008. 10:47
Posts: 85
Location: Sarajevo, Noizia and Hellovina
Evo najfriškijih!!! fotki iz Očke kluba u Bratislavi preksinoć, Burial Hex i ekipa iz Stora..
Sad sam se čuo sa njima, negdje prije Pala su sad, zajedno dolaze. Znači prešli su granu to je bitno. Eto ljudi vidimo se sutra u devet.

Burial Hex
Image
Image
Image

Stor
Image
Image
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: BURIAL HEX (USA) STOR (CZ) @ Fis Sarajevo petak 2.12.
PostPosted: 02. 12. 2011. 02:53 
Offline
User avatar

Joined: 21. 09. 2009. 12:49
Posts: 1034
Location: Konjic
koja ce ovo dobrota bit,jedva cekam


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: BURIAL HEX (USA) STOR (CZ) @ Fis Sarajevo petak 2.12.
PostPosted: 02. 12. 2011. 04:26 
Offline
User avatar

Joined: 26. 12. 2008. 02:07
Posts: 330
Location: rupa!
kad pocinje Burial Hex?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: BURIAL HEX (USA) STOR (CZ) @ Fis Sarajevo petak 2.12.
PostPosted: 03. 12. 2011. 04:25 
Offline
User avatar

Joined: 21. 09. 2009. 12:49
Posts: 1034
Location: Konjic
odlicno bilo,clay je genijalac i zlo od covjeka.ajd sad dovedite sunn 0))) :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: BURIAL HEX (USA) STOR (CZ) @ Fis Sarajevo petak 2.12.
PostPosted: 03. 12. 2011. 13:34 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 08. 01. 2004. 05:40
Posts: 6325
Location: Beyond The Sun
Medieval, što se nisi pozdravio? (zajebajem se, ni ja ne znam kako izgledaš)

Dakle, JEDAN OD NAJBOLJIH KONCERATA GODINE. Nervirala je samo činjenica što je u Bocku, ali prešao sam i preko toga kad su počeli udarati. Domaće snage odlične, Bolest Evropa kidanje, Smrznik postao eksperimentalan, nije sad samo zid statike, već zid distorzije :D. Nije ga trebao Muamer najavljivati, to je nako greška bila, ona svirka u Skotchu je pokidala, kakvo je ono otuđenje od pameti bilo.

Stor veoma zanimljiv, a Burial... frajer je satro sve redom. Kupio sam dve kasete, idem da ih slušam :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: BURIAL HEX (USA) STOR (CZ) @ Fis Sarajevo petak 2.12.
PostPosted: 03. 12. 2011. 14:19 
Offline

Joined: 03. 12. 2011. 14:13
Posts: 7
mojoj leli smrznik bio najbolji.. a ona inace voli beatlese.. i mene : D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: BURIAL HEX (USA) STOR (CZ) @ Fis Sarajevo petak 2.12.
PostPosted: 03. 12. 2011. 14:58 
Offline
User avatar

Joined: 04. 07. 2008. 10:47
Posts: 85
Location: Sarajevo, Noizia and Hellovina
Hvala svima koji su bili atmosfera je bila odlična i fino je bilo vidjeti super ekipu tamo. Clej Burijal i ekipa su oduševljeni i ljudima koje su upoznali i Burial je definitivno stavio Sarajevo na mapu svojih sljedećih posjeta Evropi a i pao je dogovor za Burial Hex kasetu 60min na Zvukovini.

I mi iz ove lokalne noise/ind. priče smo imali zanimljivih razgovora i pripremamo neke nove stvari, nove prostore i ludosti..o tome otop potop..


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: BURIAL HEX (USA) STOR (CZ) @ Fis Sarajevo petak 2.12.
PostPosted: 03. 12. 2011. 15:05 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 08. 01. 2004. 05:40
Posts: 6325
Location: Beyond The Sun
crnich wrote:
Hvala svima


Hvala kurac svima, hvala vama. Jebote, ne znam kad sam zadnji put onako ćejfio, ali baš. Evo sad slušam ovu jednu kasetu i gledam imal ovog na netu da skinem i u mp3 varijanti :D Fantastičan, Clay je baš čova i po, veoma fin, normalan.

Daj nam slika kakvih i videja onih i svega :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: BURIAL HEX (USA) STOR (CZ) @ Fis Sarajevo petak 2.12.
PostPosted: 03. 12. 2011. 15:14 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 08. 01. 2004. 05:40
Posts: 6325
Location: Beyond The Sun
Ko HLJEB mi treba Burial Hex "For Granted is His Will" u nekom mp3 formatu. Evo ova kaseta se već izlizala od slušanja... "Our Rainbow (Meditation for Tanpura and Melodica" je jedna od NAJJAČIH stvari koje sam čuo IKAD!


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 25 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group