Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 16. 06. 2024. 09:45

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 12 posts ] 
Author Message
 Post subject: The Loudest Silence/ Nema Teorije/ Endorama 27.01.@AG klub
PostPosted: 15. 01. 2012. 18:28 
Offline
User avatar

Joined: 07. 05. 2010. 17:50
Posts: 226
NBOM Booking (Sarajevo) predstavlja :

The Loudest Silence - prvi sarajevski gothic/symphonic metal bend. Ovo im je prva svirka u Sarajevu.

http://www.reverbnation.com/theloudestsilencesa
Prvi demo : http://www.youtube.com/watch?v=2dsR4MEYz74
http://www.facebook.com/pages/The-Loude ... 8447843521

Nema Teorije - punk/hardcore - svima vec poznata pank/hc ekipa.

http://www.myspace.com/nemateorijesarajevo

Endorama - heavy/thrash. Za sada nemaju nista snimljeno.

http://www.facebook.com/pages/Endorama/175150215896936

Klub AG, start u 20:00 (najkasnije 20:45), ulaz 6 KM (3+3 konzumacija)


Image


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: The Loudest Silence, Nema Teorije i Endorama @ AG 27.01.2012
PostPosted: 15. 01. 2012. 18:41 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2010. 00:21
Posts: 98
Vazda me datum sjebe :?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: The Loudest Silence/ Nema Teorije/ Endorama 27.01.@AG klub
PostPosted: 17. 01. 2012. 03:05 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 13. 03. 2006. 17:07
Posts: 1961
Location: Sarajevo
Ovo bi trebalo biti zanimljivo, raznolik žanr.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: The Loudest Silence/ Nema Teorije/ Endorama 27.01.@AG klub
PostPosted: 17. 01. 2012. 16:25 
Offline
User avatar

Joined: 01. 08. 2006. 13:34
Posts: 760
Location: Under A Funeral Moon
Da li postoji ikakvo logicno objasnjenje zasto je "headliner" veceri bend koji je osnovan prije 4 mjeseca i to im je prvi nastup ikad u odnosu na jedan "NEMA TEORIJE" koji u ovoj konstelaciji jedini moze biti magnet za publiku?!?!??!?!?!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: The Loudest Silence/ Nema Teorije/ Endorama 27.01.@AG klub
PostPosted: 17. 01. 2012. 19:21 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 08. 01. 2004. 05:40
Posts: 6325
Location: Beyond The Sun
Zato jer im bubnja frajer iz Motherpiga. :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: The Loudest Silence/ Nema Teorije/ Endorama 27.01.@AG klub
PostPosted: 17. 01. 2012. 20:04 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
PROVOKATOR wrote:
Da li postoji ikakvo logicno objasnjenje zasto je "headliner" veceri bend koji je osnovan prije 4 mjeseca i to im je prvi nastup ikad u odnosu na jedan "NEMA TEORIJE" koji u ovoj konstelaciji jedini moze biti magnet za publiku?!?!??!?!?!

e jeboga ti pa nije brutal assault. kakvi crni hedlajneri, bendovi sviraju zajedno i to je to.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: The Loudest Silence/ Nema Teorije/ Endorama 27.01.@AG klub
PostPosted: 18. 01. 2012. 12:26 
Offline
User avatar

Joined: 01. 08. 2006. 13:34
Posts: 760
Location: Under A Funeral Moon
Addi wrote:
PROVOKATOR wrote:
Da li postoji ikakvo logicno objasnjenje zasto je "headliner" veceri bend koji je osnovan prije 4 mjeseca i to im je prvi nastup ikad u odnosu na jedan "NEMA TEORIJE" koji u ovoj konstelaciji jedini moze biti magnet za publiku?!?!??!?!?!

e jeboga ti pa nije brutal assault. kakvi crni hedlajneri, bendovi sviraju zajedno i to je to.


Pa buraz, ako pogledas plakat vidjeces o cemu ti govorim. Vizualna komunikacija, ovo-ono.

Nemam nista protiv nikoga da me neko pogresno ne shvati, nego me cudi "marketinski potez" organizatora svirke.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: The Loudest Silence/ Nema Teorije/ Endorama 27.01.@AG klub
PostPosted: 18. 01. 2012. 13:51 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
@PROVOKATOR

The Loudest Silence je tu večer u prvom planu, prva im je svirka a onda neko vrijeme neće biti u mogućnosti da sviraju jer će ostati bez bubnjara (koliko znam ali ne držite me za riječ). Ne znam koliko ima smisla dijeliti bendove na headlinere i supporte u smislu veličine/kvalitete bendova, kao što je to inače slučaj, u ovom slučaju svirke lokalnih bendova. U obzir dolazi jedino žanrovska podjela i kad smo već tu, meni je lično odlična stvar što će svirka biti žanrovski izmiješana :) .

Dođite podržite bendove, opustite se i zagotivite, šta drugo reći :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: The Loudest Silence/ Nema Teorije/ Endorama 27.01.@AG klub
PostPosted: 18. 01. 2012. 15:10 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Slazem se sa Harisom, slazem se i sa Fokom i Adijem doduse..
Bilo kako bilo, vidimo se 27. Ima bit havaricno na Nema Teorije, ukoliko pojedinci opet ne prepiju :P


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: The Loudest Silence/ Nema Teorije/ Endorama 27.01.@AG klub
PostPosted: 28. 01. 2012. 03:25 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Fino ekipe bilo, svakome njegova raja s faksa/iz srednje došla, plus nas, ništa novo...

Pa da počnemo..

Endorama, prvi bend, rekoše mi prije svirke da je bend neki thrash/heavy combo...reko' beton...
Jako razočaravajuće, pogotovo kad mi rekoše da im ovo nije prva svirka (svirali su valjda već negdje dosad, mada ja nisam upućen u to)...
Energije sa nastupom hajde što fali, nego su i pjesme (a bend je same obrade svirao) usrali i to baš kapitalno, a i ne izgledaju mi ko bend. Vokal je najbliže rečeno na neki Rob Flynn fazon, minus energija i mogućnosti. Instrumentalno i nisu toliko loši, ako izuzmemo manjak zadavanja/energičnosti na bini te česta ispadanje i ubrzavanja pjesama... Gitarist je pofin...

Nema Teorije... jadni Daćo opet prepio... al je nastup bio odličan i najbolji od svih bendova večeras, generalno su bili najbolji bend večeri, očekivano... Punk u pravom smislu riječi... Ko se ne slaže nije true :P


The Loudest Silence
Da se odmah na početku razumijemo, izuzev nekoliko bendova mi ovaj tip muzike otprilike odudara od ukusa koliko Libijcu Suicide Silence :))
Bend je prije svega spreman izašao, usviran. Nisu izgledali kao Indijanci na bini (tipa prvi bend), nego "u tonu", svoju su prvu svirku fino odradili i pjevačica ima onako fin vokal (samo bih se držao podalje od obrada Nightwisha sa Tarjom).
Početne dileme oko prostora (žensko gotik metal pištanje na onom ozvučenju u AG-u, jebiga, teška priča) je gospon. Čorić (ili je Ćorić, sorry) izvukao, tj. izvukao je maksimum iz prostora - svaka čast, Mirza!
Poprilično je valjalo kad su se "opustili" pa počeli malo zadavat, prije svega pjevačica na nekim dijelovima, naime - ovoga im još manjka itekako, scenski nastup i to...
Najbolji moment je bio kad je mali Adi izašao odradit vokale na obradi Nymphetamine-a od COF-a, vokal mu je razvalio i malo je razbio monotoniju, scenski jel...
Većina ekipe se dosađivala, a meni je bilo ok, eto... samo manje obrada svirat, a autorske stvari su im skroz gotivne za taj žanr talmea. Predaleko je sve to i dalje (i instrumentalno i vokalno i scenski) od neke Epice, After Forevera, Within Temptationa...al eto, rad i rad i samo rad, a za prvu svirku je bilo i više nego dobro :) To je to, od mene.
Ugl. ovi klinci gotičari imaju potencijal, nevezano za ukus, da budu ime od benda. Nema Teorije svakako razvalili, highlight večeri bili i istinski pankerski duh prenijeli (ko je bio, zna). Prvom bendu još treba dosta štele. Et, to je to :)

I pohvala mom modernaškom podmlatku koji je ispunio klub i učinio me ponosnim: blještalo od tunela i pirseva, pederskih frizurica, skinny tola, kariranih šulja i majica metalcore/deathcore bendova. Uz pankere/hardcorere (rijetke) najjača publika u gradu, bila i ostala! :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: The Loudest Silence/ Nema Teorije/ Endorama 27.01.@AG klub
PostPosted: 28. 01. 2012. 04:53 
Offline
User avatar

Joined: 07. 05. 2010. 17:50
Posts: 226
Vrh svirka !

Nema Teorije i The Loudest Silence oderali ! Masa ljudi i prejak dernek !


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: The Loudest Silence/ Nema Teorije/ Endorama 27.01.@AG klub
PostPosted: 28. 01. 2012. 22:27 
Offline

Joined: 25. 02. 2009. 03:16
Posts: 396
Location: State of Grace
Nameless wrote:
Poprilično je valjalo kad su se "opustili" pa počeli malo zadavat, prije svega pjevačica na nekim dijelovima, naime - ovoga im još manjka itekako, scenski nastup i to...


Prvi im je nastup bio, ne može se ni očekivati nešto wow sad + što AG i nema bine kako treba :)


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 12 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group