Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 28. 04. 2024. 04:58

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 62 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Author Message
 Post subject: Re: BIOHAZARD!, 19.07.2012.@ CENTAR ZA MLADE GRBAVICA
PostPosted: 20. 07. 2012. 20:19 
Offline

Joined: 06. 09. 2006. 00:46
Posts: 33
Tako je, sve pohvale ekipi BHHC booking i SMF Promotion za dobru svirku kvalitetnog benda u našoj državi!!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: BIOHAZARD!, 19.07.2012.@ CENTAR ZA MLADE GRBAVICA
PostPosted: 20. 07. 2012. 20:27 
Offline
User avatar

Joined: 14. 12. 2009. 11:17
Posts: 97
ja prespavo citavu svirku jbg kreten stas ali bilo je dobro citav put tamo vamo druzenje sa ljudima koje n sam vidio odavno tako da meni bilo super poz svima ihvala bhhc na hardcore summeru :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: BIOHAZARD!, 19.07.2012.@ CENTAR ZA MLADE GRBAVICA
PostPosted: 21. 07. 2012. 02:27 
Offline
User avatar

Joined: 09. 04. 2006. 13:35
Posts: 3575
Location: Republika Zimbatwa
VStarRider wrote:
za stage diving, nakon ubistva Dimebaga stage diving vani je mislena imenica, a posebno sad nakon sranja sa Randy Blythe-om.

čitam neki dan kako bendovi više čak ne bacaju palice u raju kako bi izbjegli mogućnost od sranja i tužbe

stage diving lagano izumire, ubuduće će bendovi tražiti željeynu ogradu metar i po od bine i ćao


ne poznam te pa nisam siguran koju muziku slusas,vidim navodis dajmbega,Randy Blythea,scenu vani (koju scenu,ima ih milion..?) i stage diving u istom kontekstu,ali ove 3 stavke su pregeneralizovane,a pogotovo nemaju puno veze sa hardkorpank subkulturom na koju se aludira na ovoj temi i povezuje sa stage divingom.
ova "disciplina" tokom hardkorpankmetal koncerata je nezamjenjljivi vid zabave koji nikada nece izumrijeti,a danas je zivlje nego ikada.cak postoje bendovi koji bukvalno propagiraju ovaj vid zabave na svojim koncertima,tipa terror,municipal waste i sl.
to sto ima majmuna koji bi gurnuli nekog sa bine da se povrijedi je samo pokazatelj imbecilnosti doticne osobe,a osim takvih individualnih ispada,sve ostalo je vazda bilo zabava i tako i treba da ostane.
prisnost publike i benda,singalong,stage dive,dobra zabava i stav "svi u ovoj sali su isti" je onaj zbog kojeg dosta nas odlazi na koncerte,a ograda ako mora je nuzno birokratsko zlo,ali i definitivno zadnja stvar koja treba da se nadje na jednom ovakvom koncertu.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: BIOHAZARD!, 19.07.2012.@ CENTAR ZA MLADE GRBAVICA
PostPosted: 21. 07. 2012. 03:04 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
disleksicarnepismeni wrote:
ja prespavo citavu svirku jbg kreten stas ali bilo je dobro citav put tamo vamo druzenje sa ljudima koje n sam vidio odavno tako da meni bilo super poz svima ihvala bhhc na hardcore summeru :)

mislis sleeping summeru :lol: djes prespavat citavu svirku ba


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: BIOHAZARD!, 19.07.2012.@ CENTAR ZA MLADE GRBAVICA
PostPosted: 21. 07. 2012. 03:29 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 08. 01. 2004. 05:40
Posts: 6325
Location: Beyond The Sun
Saleo wrote:
VStarRider wrote:
za stage diving, nakon ubistva Dimebaga stage diving vani je mislena imenica, a posebno sad nakon sranja sa Randy Blythe-om.

čitam neki dan kako bendovi više čak ne bacaju palice u raju kako bi izbjegli mogućnost od sranja i tužbe

stage diving lagano izumire, ubuduće će bendovi tražiti željeynu ogradu metar i po od bine i ćao


ne poznam te pa nisam siguran koju muziku slusas,vidim navodis dajmbega,Randy Blythea,scenu vani (koju scenu,ima ih milion..?) i stage diving u istom kontekstu,ali ove 3 stavke su pregeneralizovane,a pogotovo nemaju puno veze sa hardkorpank subkulturom na koju se aludira na ovoj temi i povezuje sa stage divingom.
ova "disciplina" tokom hardkorpankmetal koncerata je nezamjenjljivi vid zabave koji nikada nece izumrijeti,a danas je zivlje nego ikada.cak postoje bendovi koji bukvalno propagiraju ovaj vid zabave na svojim koncertima,tipa terror,municipal waste i sl.
to sto ima majmuna koji bi gurnuli nekog sa bine da se povrijedi je samo pokazatelj imbecilnosti doticne osobe,a osim takvih individualnih ispada,sve ostalo je vazda bilo zabava i tako i treba da ostane.
prisnost publike i benda,singalong,stage dive,dobra zabava i stav "svi u ovoj sali su isti" je onaj zbog kojeg dosta nas odlazi na koncerte,a ograda ako mora je nuzno birokratsko zlo,ali i definitivno zadnja stvar koja treba da se nadje na jednom ovakvom koncertu.


Ima veze i ovo što VStar priča, ali pogotovo ima veze ovo što Sale priča. Ako jedan dan odem na Municipal Waste ili D.R.I. ili koji god hardcore/punk bend, a ne budu dali da se šutamo i odijele se ogradom... jebo to sranje. A Randy Blythe je konjina alkoholičarska koja se bije sa članovima svog benda. Mislim da je suvišno govoriti o frajeru i bendu koji dopusti da se na DVD stavi scena tuče iz tur busa koja je očigledan rezultat viška testosterona i nadrkanog rockstar ponašanja. Nek idu slagat lažne Marshall kutije da impresioniraju i nek prepuste rock'n'roll drugim ljudima.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: BIOHAZARD!, 19.07.2012.@ CENTAR ZA MLADE GRBAVICA
PostPosted: 21. 07. 2012. 03:33 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 08. 01. 2004. 05:40
Posts: 6325
Location: Beyond The Sun
A što se tiče Biohazarda, imam maksimalan rispekt i za njih i za ekipu im koja roka sa njima na putu, super ljudi, super priča, super zajebancija, a po meni su se pokazali i kao puno ''muzičkiji'' bend jer su jedan od rijetkih bendova koji nosi svoje CD-ove, tj. albume kao dio mercha.

Kad sam pitao Billyija odakle to jer inače većina tih bendova prodaje usrane majice, on mi reče da smatra da je važno da ljudi imaju priliku da kupe album na licu mjesta i da mu je draže da neko kupi album za manje pare nego majicu za veće. Samo nažalost kod nas većina ljudi oće časape Biohazard, kaiš Biohazard, majicu Biohazard... i to su i dobili.

Tužno je da sam ja skocko lovu za CD (majicu mi cura poklonila) i kad su ljudi vidjeli da sam kupio CD, ispadoh debil jer seCDovi ne kupuju, moš džabe skinut sa neta. Ako je to mentalitet hardcorea i undergrounda danas, odosmo svi u tri lijepe pizde materine veoma, veoma brzo.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: BIOHAZARD!, 19.07.2012.@ CENTAR ZA MLADE GRBAVICA
PostPosted: 21. 07. 2012. 04:04 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 13. 03. 2006. 17:07
Posts: 1961
Location: Sarajevo
gogi_the_bastard wrote:
JKa se penjem na binu, pokazujem ljudima da dignu ruke, oni me blijedo gledaju, u fazonu sta ovaj hoce. Aj, napravim se ja budala i skocim, reko uhvatit ce me, kakvi.

O bože :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: BIOHAZARD!, 19.07.2012.@ CENTAR ZA MLADE GRBAVICA
PostPosted: 21. 07. 2012. 13:26 
Offline
User avatar

Joined: 25. 03. 2006. 16:28
Posts: 1541
Location: tuzla
Jebi ga, pogodila me pjesma. :mrgreen: :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: BIOHAZARD!, 19.07.2012.@ CENTAR ZA MLADE GRBAVICA
PostPosted: 21. 07. 2012. 13:29 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
Axeman wrote:
Tužno je da sam ja skocko lovu za CD (majicu mi cura poklonila) i kad su ljudi vidjeli da sam kupio CD, ispadoh debil jer seCDovi ne kupuju, moš džabe skinut sa neta. Ako je to mentalitet hardcorea i undergrounda danas, odosmo svi u tri lijepe pizde materine veoma, veoma brzo.

istina je to sve, al je fazon da povelik dio profita benda dolazi od mercha (ne racunajuci cd-ove). tako da sumnjam da "smeta" ijednom bendu prodaja istog :D to im je hljeb. a undergrund. to kod nas samo postoji kafana s tim imenom. inace u svijetu je tako imam osjecaj. naravno ima i ljudi koji su totalno u tome svemu, al vidim da i ti koji jesu, vecina jesu zapravo iz furke, tako da mali pravo procenat iskrenosti u svemu tome, sto je i neka poenta. al uostalom debilno je raspravljat o ovakvim stvarima, moje misljenje, svakom njegovo.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: BIOHAZARD!, 19.07.2012.@ CENTAR ZA MLADE GRBAVICA
PostPosted: 21. 07. 2012. 13:34 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
Axeman wrote:
A Randy Blythe je konjina alkoholičarska koja se bije sa članovima svog benda. Mislim da je suvišno govoriti o frajeru i bendu koji dopusti da se na DVD stavi scena tuče iz tur busa koja je očigledan rezultat viška testosterona i nadrkanog rockstar ponašanja. Nek idu slagat lažne Marshall kutije da impresioniraju i nek prepuste rock'n'roll drugim ljudima.

tipican primjer komplexaskog modernog usa metalca il rok zvijezde. lik je za pljunut u facu.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: BIOHAZARD!, 19.07.2012.@ CENTAR ZA MLADE GRBAVICA
PostPosted: 21. 07. 2012. 15:38 
Offline
User avatar

Joined: 07. 08. 2009. 09:00
Posts: 129
PROVOKATOR wrote:
Addi wrote:
pise ti na prethodnoj, pola 9.


Jes' majstore, ali pise i da je u amfiteatru Doma mladih. Mozda sam tamo trebao otici...

Mozda fakat i jesam.

Dugo sam sinoc kontao, boze jesam li ja ostario, ili su oni ostarili ili nesto ne stima. A onda se sjetim recimo koncerta Madballa i skontam.... bogam' je do Biohazarda. Jesam ja sve to nesto mahao glavom, pa cak i skocio dva-tri puta u mjestu, ali nije to bilo to. Ono sinoc nije bio HC koncert benda koji je jedan od velikana te scene, nego preko kurca odradjen samo jos jedan show na turneji. Pa kakav je to HC koncert na kojem posjetiocu nedaju da pokaze dupe na bini, na kojem je 2 puta dopusten stage diving (jos Bobby moli kao, eto nemojte da se neko ne povrijedi) i NA KOJEM BEND NE IZLAZI NA BIS KADA GA OBOZAVATELJI ZOVU PAR MINUTA U KONTINUITETU, ali je bitno da se sislo dole da se slika sa rajom. E, da izvinete, jebo ja taj hardcore. Madball je tu recimo pokazao i da su ljudine i da imaju muda do poda i raja je sve to prepoznala i napravila paklenu atmosferu. Sinoc se skakalo i sutalo u pitu... uglavnom dobro mladja raja.

Eh sad, malo o prostoru... kurac.... nije za ove svirke. Ne znam koje se sranej desilo sa amfiteatrom doma mladih, ali Slava i Gorane, gladite kako znate i odrzite Agnostic tamo. Grbavica je divna za metal bendove... stane bend gore, mase glavom, drlja, raja dole mase glavom i to je to. Ono nije za Punk i HC svirke. Jednostavno nije. Ona svjetla il'ti u narodu popularno "moving headovi" su bili postavljeni tacno u ravnini glava posjetilaca, tako da pola koncerta sam bio slijep od konstantnog snopa bijelog svjetla uperenog u oci. Kontao sam majke mi da ce me do kraja koncerta heknuti epilepticni napad.

Zvuk... jos gori kurac. Ne znam je li tonac gluh od ranijih svirki (sto shvatam kao hendikep, a ne zajebanciju) ili ne zna ili je prvi put stajao za nekom zajebanom miksetom. Kontao sam da je, po starom dobrom obicaju, na predgrupi namjerno postavljen losiji ton (jer slusao sam Flatline i prije 100 puta i znam kako ljudi deru i dobro sviraju i da su, bez pretjerivanja, u nivou velikih svjetksih bendova....samo sto imaju tu nesrecu da zive, rade i stvaraju u drzavi ovakvoj kakva jeste).....to gitara otpipljena do daske...bassa nigdje...glasa jos manje. Mux mu se dere 5 puta digni gitaru u monitor, a tonac je pojaca na glavnim zvucnicima. A onda izadje Biohazard, a zvuk postade jos gori. Opet oni tehnicari vicu digni gitaru u monitor...trce kroz masu do mix pulta, ali genijalac od tonca opet sve to dize prema masi. Opet nigdje glasa, nigdje bassa, nigdje druge gitare, nigdje timpana...samo ona reska distorzija od koje jos tri dana pisti u usima. Kontam opet "ma do mene je garant, ostario sam"....hodam kroz salu da vidim da nije na drugom mjestu bolji ton....ali dzaba, svugdje isto... samo bezobrazbni zid reske distorzije i nista vise. Vidim masu ljudi kako drzi prste u usima. E ako je Biohazard spao na to i trazi takvu postavku, onda je HC bas otisao za kurac, ali nesto cisto sumnjam da je do njih. Bojim se i pomisliti kako ce onda biti na AF-u ako budu svirali vise od 5 stvarki sa prva dva albuma.

Zavrsi se koncert...kao sto rekoh, ocekivanog bisa ni na mapi... raja izlazi....vidis tacno na facama onaj neki izraz "nije to to".

Pisem ovo, ne da bi kritikovao Gorana i Slavu, jer da nije njih domet bi nam svima bio gostovanje Mare i Lole na veceri Kalesijskih zvuka u Kolobari, vec zato sto znam koliko se i oni trude da svaki put naprave nesto bolje. Moj najprijateljskiji moguci savjet vam je da za AF zaganjate Amfiteatar jer ono je trenutno najbolji prostor u Sarajevu za organizovati underground svirke....pokazalo se to u nekoliko navrata.

Jebote ja i ti nismo bili na istom koncertu !
A ocito ni svi ostali. Slava jos jednom hvala sto nas ovim pocastio, zvuk mi je bio predobar, cak i sad kad pogledam snimke, nemam zamjerke. Bobby je car nevidjeni, prostor jako dobar, druga je stvar sto je bio poluprazan jer "ja necu na taj bend , nema Evana".


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: BIOHAZARD!, 19.07.2012.@ CENTAR ZA MLADE GRBAVICA
PostPosted: 21. 07. 2012. 15:40 
Offline
User avatar

Joined: 07. 08. 2009. 09:00
Posts: 129
gogi_the_bastard wrote:
Jebi ga, pogodila me pjesma. :mrgreen: :lol:

Ti si poranio sa skakanjem jebiga, na prvoj stvarki, mene su dvaput uhvatili :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: BIOHAZARD!, 19.07.2012.@ CENTAR ZA MLADE GRBAVICA
PostPosted: 21. 07. 2012. 15:44 
Offline
User avatar

Joined: 07. 08. 2009. 09:00
Posts: 129
Eh da i taj bis.
Pola ljudi doziva bend, pola je vec u hodniku izaslo, izlazi onaj s kacketom razgleda naokolo , i pokazuje njima NE.
Normalna reakcija reklo bih se.

Velika zamjerka za Tuzlu, ukupno tri Tuzlaka na koncertu, ako sam dobro prebrojao...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: BIOHAZARD!, 19.07.2012.@ CENTAR ZA MLADE GRBAVICA
PostPosted: 21. 07. 2012. 17:42 
Offline
User avatar

Joined: 14. 12. 2009. 11:17
Posts: 97
Addi wrote:
disleksicarnepismeni wrote:
ja prespavo citavu svirku jbg kreten stas ali bilo je dobro citav put tamo vamo druzenje sa ljudima koje n sam vidio odavno tako da meni bilo super poz svima ihvala bhhc na hardcore summeru :)

mislis sleeping summeru :lol: djes prespavat citavu svirku ba

hehe dobro si slipi samer hehe
a cuj dje cu pa na podu vidio si hehe ;)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: BIOHAZARD!, 19.07.2012.@ CENTAR ZA MLADE GRBAVICA
PostPosted: 21. 07. 2012. 18:23 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
nisam ba, pa nisi unutra valjda spavao :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: BIOHAZARD!, 19.07.2012.@ CENTAR ZA MLADE GRBAVICA
PostPosted: 21. 07. 2012. 18:44 
Offline
User avatar

Joined: 25. 03. 2006. 16:28
Posts: 1541
Location: tuzla
disleksicarnepismeni wrote:
Addi wrote:
disleksicarnepismeni wrote:
ja prespavo citavu svirku jbg kreten stas ali bilo je dobro citav put tamo vamo druzenje sa ljudima koje n sam vidio odavno tako da meni bilo super poz svima ihvala bhhc na hardcore summeru :)

mislis sleeping summeru :lol: djes prespavat citavu svirku ba

hehe dobro si slipi samer hehe
a cuj dje cu pa na podu vidio si hehe ;)


A ti si onaj sto je lezao blizu sanka tamo? :lol: :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: BIOHAZARD!, 19.07.2012.@ CENTAR ZA MLADE GRBAVICA
PostPosted: 21. 07. 2012. 20:33 
Offline

Joined: 21. 06. 2006. 11:45
Posts: 124
Saleo wrote:
VStarRider wrote:
za stage diving, nakon ubistva Dimebaga stage diving vani je mislena imenica, a posebno sad nakon sranja sa Randy Blythe-om.

čitam neki dan kako bendovi više čak ne bacaju palice u raju kako bi izbjegli mogućnost od sranja i tužbe

stage diving lagano izumire, ubuduće će bendovi tražiti željeynu ogradu metar i po od bine i ćao


ne poznam te pa nisam siguran koju muziku slusas,vidim navodis dajmbega,Randy Blythea,scenu vani (koju scenu,ima ih milion..?) i stage diving u istom kontekstu,ali ove 3 stavke su pregeneralizovane,a pogotovo nemaju puno veze sa hardkorpank subkulturom na koju se aludira na ovoj temi i povezuje sa stage divingom.
ova "disciplina" tokom hardkorpankmetal koncerata je nezamjenjljivi vid zabave koji nikada nece izumrijeti,a danas je zivlje nego ikada.cak postoje bendovi koji bukvalno propagiraju ovaj vid zabave na svojim koncertima,tipa terror,municipal waste i sl.
to sto ima majmuna koji bi gurnuli nekog sa bine da se povrijedi je samo pokazatelj imbecilnosti doticne osobe,a osim takvih individualnih ispada,sve ostalo je vazda bilo zabava i tako i treba da ostane.
prisnost publike i benda,singalong,stage dive,dobra zabava i stav "svi u ovoj sali su isti" je onaj zbog kojeg dosta nas odlazi na koncerte,a ograda ako mora je nuzno birokratsko zlo,ali i definitivno zadnja stvar koja treba da se nadje na jednom ovakvom koncertu.


sve ja to prijatelju i znam i poštujem kao činjenicu ali vremena se mijenjaju. očigledno.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: BIOHAZARD!, 19.07.2012.@ CENTAR ZA MLADE GRBAVICA
PostPosted: 21. 07. 2012. 22:28 
Offline
User avatar

Joined: 25. 03. 2006. 16:28
Posts: 1541
Location: tuzla
http://www.youtube.com/watch?v=dbPYkEflfQI


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: BIOHAZARD!, 19.07.2012.@ CENTAR ZA MLADE GRBAVICA
PostPosted: 22. 07. 2012. 01:29 
Offline
User avatar

Joined: 09. 04. 2006. 13:35
Posts: 3575
Location: Republika Zimbatwa
VStarRider wrote:
sve ja to prijatelju i znam i poštujem kao činjenicu ali vremena se mijenjaju. očigledno.

tako je,istina,samo ta scena sto si je ti spominjao je puno vise podloznija promjenama nagore uslijed zahjteva tržišta,potreba konzumenata i sl.a ova koju sam ja spominjao je duhom maltene ista sa neznatnim promjenama.

samo ovaj dićra
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: BIOHAZARD!, 19.07.2012.@ CENTAR ZA MLADE GRBAVICA
PostPosted: 22. 07. 2012. 04:27 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 13. 03. 2006. 17:07
Posts: 1961
Location: Sarajevo
MyCore wrote:
ukupno tri Tuzlaka na koncertu, ako sam dobro prebrojao...

Ajme :lol: :lol: :lol:


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 62 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group