Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 29. 04. 2024. 01:22

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 17 posts ] 
Author Message
 Post subject: SARAJEVO METAL FEST 2013 - 12.APRIL @ SLOGA
PostPosted: 19. 03. 2013. 14:26 
Offline
User avatar

Joined: 14. 06. 2004. 23:11
Posts: 798
Location: sarajevo
Image



SILENT KINGDOM
Black Metal
https://www.facebook.com/SilentKingdomOfficial
Image


ALOGIA
Power Metal | Progressive
https://www.facebook.com/alogia.official
Image


TANKER
Stoner | Southern Metal
https://www.facebook.com/tanker.metal.music
Image


GIVE EM BLOOD
Metalcore | Hardcore
https://www.facebook.com/giveembloodband
Image


FORGOTTEN TEARS
Death Metal | Metalcore
https://www.facebook.com/forgottentears
Image


FORENSIC CLINIC
Death Metal | Progressive
https://www.facebook.com/pages/Forensic ... 3288660877
Image


PERISHMENT
Thrash Metal
https://www.facebook.com/PerishmentBand
Image


THE LOUDEST SILENCE
Symphonic Metal
https://www.facebook.com/pages/The-Loud ... 8447843521
Image





Sarajevo Metal Fest, najveća bosanskohercegovačka manifestacija heavy metal kulture, održat će se četvrtu godinu zaredom u organizaciji Sarajevo Metal Fest Promotionsa i BHxHC Bookinga.
Sarajevo Metal Fest 2013 će kao i prijašnjih godina trajati jedan dan, a održat će se u sarajevskom klubu Sloga, dvanaestog aprila (12.4.) ove godine.

Ovogodišnje izdanje Sarajevo Metal Festa ugostit će osam bendova, a kao i u prošlim izdanjima, obratila se pažnja na raznovrsnost ponuđenog muzičkog sadržaja bez kompromisa po pitanju kvalitete, te će svi posjetitelji imati priliku uživati u raznovrsnim metal podžanrovima. Sarajevo Metal Fest 2013 zadržava epitet internacionalnog festivala sa gostima iz Italije, Austrije i Srbije.

Organizacioni tim Sarajevo Metal Festa obraća pažnju da svake godine najveći dio festivala posveti umjetnicima iz cijele BiH, te ove godine od osam najavljenih grupa, pet ih je iz Bosne i Hercegovine.


Tradicija koju Sarajevo Metal Fest od početka njeguje je da sarajevski bend koji je najviše uradio između dva izdanja otvori festival. Symphonic metal grupa THE LOUDEST SILENCE u kratko je vrijeme uspjela oko sebe okupiti mnoštvo obožavatelja i zabilježiti priličan broj nastupa, te sa pravom otvara SMF 2013. The Loudest Silence inkorporira elemente evropske symphonic metal škole sa atmosferom filmskih kompozicija, a trenutno žustro rade na svom debitantskom ostvarenju.

Iz Doboja stiže PERISHMENT. Osnovani 2004. godine, Perishment već devetu godinu drži visoko i ponosno barjak thrash metala stare škole, a u zadnjoj godini publici su predstavili i nove pjesme, te postoji nada da će 2013. godina biti godina kada Perishment objavljuje svoje debitantsko izdanje.

Sredinom 2007. godine u Mostaru je rođen progresivni death metal bend FORENSIC CLINIC. Dosada su se okitili EP izdanjem “Robe of Immortality”, a trenutno rade i na albumu koji će ugledati svjetlo dana u 2013. godini. Forensic Clinic stiže na Sarajevo Metal Fest 2013 za sve željne death metal žestine, ali i zanimljivih progresivnih dionica!

Banjalučki TANKER vraća se na Sarajevo Metal Fest! Nakon nastupa na premijernom izdanju 2010. godine, nakon mnogo želja i zahtjeva od strane publike, banjalučki southern/stoner metalci vraćaju se na glavno bh metal dešavanje pred samo objavljivanje svog novog albuma, nasljednika izdanja “Sorrow Drives The Will” iz 2010. godine.

Sarajevo Metal Fest 2013 bit će okupljanje na kojem će svi prisutni svjedočiti ekskluzivnom, jedinom ovogodišnjem koncertnom predstavljanju grupe SILENT KINGDOM! Sarajevski Silent Kingdom predstavlja jedan od najboljih i svjetski poznatih bosanskohercegovačkih metal bendova. Njihov unikatni zvuk, kombinacija progresivnog i black metala, te tradicionalne bosanske pjesme sevdalinke pomogli su bendu da postane poznat širom planete. Posljednji studijski album “Path to Oblivion” objavljen je 2011. godine, a Silent Kingdom užurbano radi na novom, petom studijskom izdanju! Poznati su po fantastičnim živim koncertima, a vrijedi još jednom ponoviti – nastup na Sarajevo Metal Festu 2013 bit će JEDINI, ekskluzivni koncert Silent Kingdoma ove godine! Nipošto ne propustiti!

Smederevska power/progressive metal grupa ALOGIA dolazi na Sarajevo Metal Fest 2013! Jedan od najtiražnijih srbijanskih metal bendova osnovan je u Smederevu od strane braće Srđana i Miroslava Brankovića koji su također osnivači i death metal benda Psychoparadox koji je svoj oproštajni nastup odsvirao na Sarajevo Metal Festu 2011. godine. U rodnoj Srbiji ostvarili su i zavidan komercijalni uspjeh i približili heavy metal koncept širem krugu slušatelja. U trinaest godina postojanja, bend je snimio četiri albuma, od kojih je posljednje studijsko izdanje “Priče o snovima” objavljeno 2012. godine u izdanju izdavačke kuće Power Music. Alogia za Sarajevo Metal Fest 2013 priprema jedinstvenu set listu sastavljenu većinom od materijala sa prvih albuma, koji su ih postavili na tron balkanske power/prog metal scene.

GIVE EM BLOOD je sve poznatije ime austrijskog hardcore/metalcore miljea i u sklopu svoje evropske turneje svirat će i na Sarajevo Metal Festu 2013! Svi ljubitelji modernijeg pristupa hardcore i metal muziciranju uživat će uz Give Em Blood koji će publici prezentirati svoj debitantski album “Seven Sins” koji je izdala izdavačka kuća Bastardized Records iz Njemačke! Circle pit može da krene!

Osmi bend Sarajevo Metal Festa 2013 stiže iz Italije! FORGOTTEN TEARS je aktivan od 2003. godine, a svoje debi ostvarenje “Words to End” snimili su i objavili 2011. godine. Svi ljubitelji melodičnog death metala kakav je prezentovan u novijoj fazi karijere Dark Tranquillityija uživat će u svirci ovog milanskog kvarteta!


Image


████████████████████████████████████████████████████

PETAK, 12. APRIL
SLOGA
SARAJEVO
UPAD 20 KM

████████████████████████████████████████████████████


Ulaznice za Sarajevo Metal Fest 2013 možete jedino nabaviti na dan festivala na blagajni kluba Sloga, po cijeni od 20 KM.

Dodatne informacije o Sarajevo Metal Festu, kao i ostalim dešavanjima u organizaciji SMF Promotionsa mogu se pronaći na oficijelnoj stranici http://www.sarajevometalfest.com, kao i na oficijelnoj Facebook stranici http://www.facebook.com/sarajevometalfest



Petak, 12. April, klub Sloga – jeste li spremni za Sarajevo Metal Fest 2013?





Sarajevo Metal Fest Promotions
http://www.sarajevometalfest.com/
metal - hardcore - punk


BHxHC Booking
http://www.bhhc.info/

ISK Webzine and Radio Show
http://isk.int.ba/


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SARAJEVO METAL FEST 2013 - 12.APRIL @ SLOGA
PostPosted: 19. 03. 2013. 22:09 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Uuu bejbe :twisted:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SARAJEVO METAL FEST 2013 - 12.APRIL @ SLOGA
PostPosted: 20. 03. 2013. 01:57 
Offline
User avatar

Joined: 09. 04. 2006. 13:35
Posts: 3575
Location: Republika Zimbatwa
ovaj festival je sranje.
gdje su bendovi sa dugim imenima?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SARAJEVO METAL FEST 2013 - 12.APRIL @ SLOGA
PostPosted: 29. 03. 2013. 18:16 
Offline
User avatar

Joined: 14. 06. 2004. 23:11
Posts: 798
Location: sarajevo
[quote="Saleo"][/quote]

mislis na bendove sa dugim imenima sto okrecu ledja?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SARAJEVO METAL FEST 2013 - 12.APRIL @ SLOGA
PostPosted: 29. 03. 2013. 20:37 
Offline
User avatar

Joined: 09. 04. 2006. 13:35
Posts: 3575
Location: Republika Zimbatwa
aphazel wrote:
Saleo wrote:
ovaj festival je sranje.
gdje su bendovi sa dugim imenima?


mislis na bendove sa dugim imenima sto okrecu ledja?


misliš na bendove dugih imena što okreću guzicu? :lol: :lol:
would like more of that sir!!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SARAJEVO METAL FEST 2013 - 12.APRIL @ SLOGA
PostPosted: 30. 03. 2013. 12:28 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
U nedostatku sisa, nekad je potrebno okrenut dupe... :twisted:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SARAJEVO METAL FEST 2013 - 12.APRIL @ SLOGA
PostPosted: 30. 03. 2013. 13:57 
Offline
User avatar

Joined: 30. 03. 2005. 01:20
Posts: 3472
Location: GB
Alogiju sam nažalost gledao kad su se šišali. Meni bilo karina, 70% bile obrade domaćih i stranih rok bendova (tezga mrtva), 30% njihovih pjesama, sve u svemu: mršavo. Bolje da ste zvali one sa rata bendova, naki "Storm"


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SARAJEVO METAL FEST 2013 - 12.APRIL @ SLOGA
PostPosted: 31. 03. 2013. 19:18 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
gledao bend dok su se sisali? kakav fan :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SARAJEVO METAL FEST 2013 - 12.APRIL @ SLOGA
PostPosted: 01. 04. 2013. 19:31 
Offline
User avatar

Joined: 30. 03. 2005. 01:20
Posts: 3472
Location: GB
o* :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SARAJEVO METAL FEST 2013 - 12.APRIL @ SLOGA
PostPosted: 02. 04. 2013. 11:39 
Offline
User avatar

Joined: 25. 05. 2006. 15:05
Posts: 686
Location: Banja Luka
Svaka cast organizatorima na trudu, volji i istrajnosti!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SARAJEVO METAL FEST 2013 - 12.APRIL @ SLOGA
PostPosted: 03. 04. 2013. 00:03 
Offline
User avatar

Joined: 14. 06. 2004. 23:11
Posts: 798
Location: sarajevo
Promo video

http://www.youtube.com/watch?v=LihiuhFalTc



i promo slike

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SARAJEVO METAL FEST 2013 - 12.APRIL @ SLOGA
PostPosted: 10. 04. 2013. 18:09 
Offline
User avatar

Joined: 14. 06. 2004. 23:11
Posts: 798
Location: sarajevo
VRATA 19:00

19:30-19:55 LOUDEST SILENCE
20:10-20:35 PERISHMENT
20:50-21:15 FORENSIC CLINIC
21:30-22:10 ALOGIA
22:25-23:05 SILENT KINGDOM
23:20-23:55 FORGOTTEN TEARS
00:10-00:45 GIVE EM BLOOD
01:00-01:35 TANKER



Image


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SARAJEVO METAL FEST 2013 - 12.APRIL @ SLOGA
PostPosted: 13. 04. 2013. 05:49 
Offline
User avatar

Joined: 07. 05. 2010. 17:50
Posts: 226
Meni je licno bilo super na ovom izdanju festivala. Spass i zezancija, bilo je fino raje, mada sam mislio da ce cak jos vise biti, ali eto.

The Loudest Silence - stigao sam na 3 ili 4 pjesme. Zvuk prejeben, usvirano, pjevacica dominira, vrh bend i nastup, po mom bar misljenju. Nova postava se uklopila nehumano. Rama pod hitno mora nove cinele uzeti, sustain na onim je NULA bodova i kvari dosta zvuk.

Perishment - blago razocarenje. Ocekivao sam dosta vise od benda koji svira toliko dugo i koji je toliko na nasoj sceni, ono je bio ni manje ni vise nego prosjek obicni :D

Forensic Clinic - prejebeno usvirana masina koja po mom misljenju zasluzuje malo jaci zvuk nego sto im je bio veceras, znaci samo pojacano malo i to bi bilo ludilo. Bend jednostavno razbija, dominira, autorske stvarke su savrsene i vidi se tu iskustvo samo tako.

Alogia - o ovoj ekipi nemam rijeci, jednostavno mogu reci da mi je lose od njih, od sve i jednog clana mi je lose. Nije mi stvarno jasno sta su oni radili na ovom festivalu, i zalim 40 minuta (ili koliko vec) koje sam izgubio slusajuci ih. Pod hitno da izbjegavaju slicne manifestacije i nek idu na grand parade ili gdje vec onaj debiluk od benda treba da ide.

Silent Kingdom - alfa i omega bosanske metal scene. Dokazali veceras, kao sto i uvijek dokazu. Nema se tu puno sta pricati.

Forgotten Tears - bend veceri, sa daleko najboljom atmosferom. Jedini new breed te veceri, a takvo jebeno prekucavanje. Padao sam nekoliko puta u sutci, izubijao se od zida smrti itd :P Hvala im fakat sto su dosli iz Italije, prekucali su nastupom, stavom, karizmom i mocnim brejkovima.

Tanker - odlicno usvirana ekipa koja je po mom misljenju trebala malo manje svirati, jer sam primjetio da je kasnije i fanovima takve muzike smor postao. Odlican nastup, svirka i sve, samo mislim da su malo pretjerali sa ponavljanjem pjesama i tako :) Sve u svemu svaki clan radi svoj dio posla, ukombinovano za 10, nemam stvarno pravo nista previse srati jer ljudi jebeno znaju sta rade. Nisam fan takve muzike pa malo vise serem i sigurno lose zvuci, ali sam stvarno uzivao slusajuci ih drugi put u mom zivotu, bend je sigurno nesto najkvalitetnije sto Bosna ima da ponudi.

Nek se niko ne ljuti, ovo je samo moje neprofesionalno misljenje, nije nikakva wannabe strucna kritika :D

SMF 2013 je bio pun pogodak sto se mene tice, i brojim dane do SMF-a 2014.

Hvala Slavenu i Goranu, legendama jebenim ! <3


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SARAJEVO METAL FEST 2013 - 12.APRIL @ SLOGA
PostPosted: 16. 04. 2013. 11:34 
Offline
User avatar

Joined: 14. 06. 2004. 23:11
Posts: 798
Location: sarajevo
VELIKO HVALA SVIMA KOJI SU DOSLI NA SARAJEVO METAL FEST 2013 !

Bilo nam je zadovoljstvo ugostiti ljude iz citave BIH i regiona, te druziti se sa odlicnim bendovima koji su sinoc imali sjajne nastupe.

Nazalost, zbog nedostatka neophodne dokumentacije i krajnje neodgovornog i neprofesionalnog odnosa, bend Give Em Blood nije usao u BIH.

VIDIMO SE NAREDNE GODINE !
\m/


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SARAJEVO METAL FEST 2013 - 12.APRIL @ SLOGA
PostPosted: 16. 04. 2013. 11:35 
Offline
User avatar

Joined: 14. 06. 2004. 23:11
Posts: 798
Location: sarajevo
Image

SARAJEVO METAL FEST 2013 majice
crne - bijele - bordo (limitirana kolicina)

Dostupne u velicinama M, L, XL, XXL (M i L za zenske)
Cijena 20 KM/BAM, sve informacije na reapeiron@gmail.com


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SARAJEVO METAL FEST 2013 - 12.APRIL @ SLOGA
PostPosted: 16. 04. 2013. 17:39 
Offline
User avatar

Joined: 25. 05. 2006. 15:05
Posts: 686
Location: Banja Luka
Svaka cast!

Bilo je odlicno, kao i uvijek!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SARAJEVO METAL FEST 2013 - 12.APRIL @ SLOGA
PostPosted: 21. 04. 2013. 15:49 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Fest sam mi je bio onako, bendovi jelte. Tanker je bio bend večeri kao i svaki put, Silent je isto bio ok, Forgotten Tears isto i Forensic.
Alogia pozeraj najgore vrste, tačno se vidi da za curice sviraju, to je moje mišljenje.

Drago mi je što sam vidio Banjalučane, Zeničane, Roxa iz N. Travnika i masu drugih dragih ljudi!
Pozdrav! :)


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 17 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 34 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group