Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 28. 04. 2024. 17:51

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 16 posts ] 
Author Message
 Post subject: THE STONE/INTERFECTOR
PostPosted: 22. 02. 2003. 14:46 
Offline
User avatar

Joined: 14. 02. 2003. 17:54
Posts: 728
Location: PRIJEDOR
Večeras,22.02. u Banjaluci sviraju THE STONE,black metal band sa dva albuma izdana vani(Austrija i NJemačka),u pripremi je i treći.
Odoh ja da to pogledam pa ću da javim utiske! :twisted: :twisted: :twisted:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 23. 02. 2003. 05:09 
Offline
User avatar

Joined: 14. 02. 2003. 17:54
Posts: 728
Location: PRIJEDOR
e ovako,znaci gig je bio u kafani "Onazis".Znači stolovi svukuda,istina visoki,za barske stolice,al to je minus u startu.
Interfector su svirali kompletan set stvari,ubacili su klavijature pa im je zvuk malo uobličeniji,oni koji su ih slušali znaju o čemu govorim.
I dalje mi nije jasno zašto čovjek ne prijeđe na growl jer je evidentno da se screamom "pati".

Nakon njih na stage izlaze kultni "THE STONE" i stvarno se vidi zašto ljudi izdaju albume vani.
Pjevač pjeva i growl i scream pa i clean vokale bez ikakve muke,cijelo vrijeme u kožnom mantilu,a bez kapi znoja.
Band izgleda svjetski,čupe do guzice,kožne narukvice,uigran nastup.
Bubnjar zakucava kec,a sve iz zgloba bez ikakvog napora,rad bas bubnja,voooooa,čovjek je mašina.
Tekstovi,pogotovo novih stvari na srpskom,što je još jedan plus jer već sa tim dobijaju dozu originalnosti.
Odoh spavati! :twisted: :twisted: :twisted:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 23. 02. 2003. 13:10 
sve stima, ali ovo sa srpskim jezikom....
mogu ne znam kak originalni biti, ali metal na bilo kojem jeziku osim na engleskom, po mom misljenju, zvuci bezze.
a i sam bend se smatra kvalitetnijim ako pjeva na engleskom.


Top
  
 
 Post subject:
PostPosted: 23. 02. 2003. 14:54 
Offline
User avatar

Joined: 14. 02. 2003. 17:54
Posts: 728
Location: PRIJEDOR
sqo sve stima, ali ovo sa srpskim jezikom....
mogu ne znam kak originalni biti, ali metal na bilo kojem jeziku osim na engleskom, po mom misljenju, zvuci bezze.
a i sam bend se smatra kvalitetnijim ako pjeva na engleskom


:?: :?: :?: Uuuuuuuuuu,e pa ovo stvaaaaarno nisam očekivao od tebe,hajde da je to napisala "Metalka" pa bih je u potpunosti razumio,al... :evil: :evil: :evil:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 23. 02. 2003. 17:19 
jebiga, sta ces. ali ja ipak stojim kod svog misljenja.
i kod mene je normalno da se od ocekivanog ocekuje neocekivano.
a sto se tice metalke... pa bolje ne bih o tome, jer ne zelim radi zlopamtila vuci iz proslosti neke tvoje postove...
kad si vec spomenuo pojam "metalke"... :twisted: :twisted: :twisted:


Top
  
 
 Post subject:
PostPosted: 23. 02. 2003. 17:23 
Offline
User avatar

Joined: 14. 02. 2003. 17:54
Posts: 728
Location: PRIJEDOR
:?: :?: :?:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 23. 02. 2003. 17:24 
:wink:


Top
  
 
 Post subject:
PostPosted: 23. 02. 2003. 17:29 
Offline
User avatar

Joined: 14. 02. 2003. 17:54
Posts: 728
Location: PRIJEDOR
:wink:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 23. 02. 2003. 17:29 
Offline
User avatar

Joined: 14. 02. 2003. 17:54
Posts: 728
Location: PRIJEDOR
:wink:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 23. 02. 2003. 17:36 
mislim, daj se ne isfuravaj na mene...
fakat nisi originalan...
:wink:


Top
  
 
 Post subject:
PostPosted: 23. 02. 2003. 17:49 
Offline
User avatar

Joined: 14. 02. 2003. 17:54
Posts: 728
Location: PRIJEDOR
Ma da... :twisted:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 23. 02. 2003. 22:38 
joooooj. vidjela sam temu koju si otvorio. mislim, nemoj me krivo shvatiti, ali ja uopce ne kazem niti ne mislim, a niti ne pisem da bendovi koji pjevaju na materinjem jeziku nisu metal.
ono, stojim iza svog prethodno navedenog misljenja, da mi jedino engleski u potpunosti pase. sto ne znaci automatski da znacenje metala prestaje u drugom jeziku.
ah, cemu raspravljati o necemu neshvatljivom...


Top
  
 
 Post subject:
PostPosted: 23. 02. 2003. 23:25 
Offline
User avatar

Joined: 14. 02. 2003. 17:54
Posts: 728
Location: PRIJEDOR
Hoću reći da je maternji jezik po meni vrlo značajan kao sredstvo građenja scene.
Mislim možemo mi svi slušat Filth,Maiden,...i brijati kako je to dobro,a svi ovi ljudi koji kod nas sviraju su budale i presipaju iz šupljeg u prazno.
Češka scena kao najjača u evropi,sa hrpom dobrih bandova,hrpom svirki anglosaksonskih i njemačkih zvijezda,"Open Hell" festivalom nudi hrpu bandova koji rade dosta na češkom jeziku.
Evo ti sadržaj jednog flajera sa novim izdanjima čeških black bandova:

IMMORTAL HAMMER-V ZNAMENI PERUNOVHO KRUHU
TROLLECH-SYNOVE LESU
INFERNO-DUCH SLOVANSKE SILY
ARKONA-ZETA RETICULI(PL)
OGMIAS-KELTSKY HNEV

Od pet albuma četiri imaju naslov na češkom,samo ovi Poljaci valjda na latinskom?

I ARTROSIS (koje sam ti preporučio),ako si posjetila njihovu stranicu mogla si vidjeti da su sve albume izdali na poljskom,a tek ove za zapadnog izdavača PARALELNO rade na engleskom.

Nisam za fight već samo branim one ljude koji rade na svom jeziku jer mi je to puno jače pogotovo ako ne sviraju nigdje vani(što nije slučaj sa MAY RESULT i THE STONE)

Kad sam zauzeo ovoliko prostora evo još jedno obavještenje:
Place and date:Cacak (Western Serbia 146 km south of Belgrade) , stadium of FC Prijevor or FC Borac or Hypodrome near Cacak.,
29. , 30. and 31. 8. 2003.


Conditions for bands:They will have free food , drink and sleap place (In metal camp with other bands or in a hotell if you are greedy).
Payment:Trip money or something more if it is needed.
Conditions of Camp:Drink (beer , juice , fuzzy drinks , Serbian RAKIJA , vines , ...) , cigars , tatoo place , Merchandise tables , Food tables (normal food , sweets) , kondoms , showers , WC , ...It will be more things witch are nesesery for those people.

Equipment:I don't know exactly what it will be , but i will send you that update in about 20 days.


Bands:1.Enthrallment (BULGARIA) , 2.Toxic Death(Bosnia) , 3.Sanatorium (Slovakia) , 4.Pandemia (Czehc Republic) , 5.Sacremental blood (YUGOSLAVIA) all brutal death metal ; 6.Orkrist (Slovakia) , 7.Abonos (Serbia) both gothic , doom , black metal ; 8.Emetica brutal , grind , gore metal(Serbia) ; 9.HYPNOS (Czech rebublic) , 10.Casketgarden (Hungary) , 11.Punished and 12.Amon Din from Serbia all death metal ; 13.Negura Bunget (ROMANIA) , 14.Vokodlok (Romania) , 15.Siniac (Macedonia) , 16.Interfector (Republica Srpska) , 17.May Result , 18.The Stone , 19.Simargal , 20.All My Sins (All Serbian black metal) , 21.Dementor (Slovakia) death metal , 22.Grenjar and 23.Koldbrann black metal from NORWAY , 24.Anathor black metal from ITALY , 25.UNPURE black/death from Sweden , 26.Avatar black metal from Romania , 27.Embryotomy brutal death metal from MAcedonia , 28.Amentes and 29.Tales Of Dark doom metal from Serbia , 30.Agonize Death/black metal from BOSNIA , 31.Debauchery death/black metal from Germany , 32.Tsjuder black metal from Norway , 33.Azazel trash metal from Serbia

Negotiating Bands:Sinister Death metal from Netherlands
Considering offer from NILE.

Those are basic details.Merchandise and all other information will be sent to you if we agree your coming.Soon all informations you will have on website (I think 3 of them).One of them is http://WWW.HELLHAMMER.TK.


Best regards from Marko.
E sad ne ynam jel ovo neko prolupavanje ili stvarna priča,al ako je stvarno prava stvar SVEBALKANSKI SAMIT METALA+DRAGI GOSTI

Pa se svi valjda vidimo tamo :twisted: :twisted: :twisted:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 24. 02. 2003. 19:36 
Offline
User avatar

Joined: 08. 12. 2002. 10:47
Posts: 589
Location: Kragujevac, Srbija i Crna Gora
To bi bilo odlicno. Ali ne svidja mi se sto su sve black/death metal bendovi.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 27. 02. 2003. 21:27 
Offline
User avatar

Joined: 20. 01. 2003. 15:59
Posts: 88
BOMBER wrote:
e ovako,znaci gig je bio u kafani "Onazis".Znači stolovi svukuda,istina visoki,za barske stolice,al to je minus u startu.
Interfector su svirali kompletan set stvari,ubacili su klavijature pa im je zvuk malo uobličeniji,oni koji su ih slušali znaju o čemu govorim.
I dalje mi nije jasno zašto čovjek ne prijeđe na growl jer je evidentno da se screamom "pati".

Nakon njih na stage izlaze kultni "THE STONE" i stvarno se vidi zašto ljudi izdaju albume vani.
Pjevač pjeva i growl i scream pa i clean vokale bez ikakve muke,cijelo vrijeme u kožnom mantilu,a bez kapi znoja.
Band izgleda svjetski,čupe do guzice,kožne narukvice,uigran nastup.
Bubnjar zakucava kec,a sve iz zgloba bez ikakvog napora,rad bas bubnja,voooooa,čovjek je mašina.
Tekstovi,pogotovo novih stvari na srpskom,što je još jedan plus jer već sa tim dobijaju dozu originalnosti.
Odoh spavati! :twisted: :twisted: :twisted:


imam doma demo benda iz Italije koji pjevaju na pogresnom (!) njemackom i dosta benda iz Juzne Amire koji pjevaju na spanjolskom i portugalskom jeziku! Ja volim ako ne pjevaju na engleski, jer zvuci onda exoticni!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 27. 02. 2003. 21:29 
Offline
User avatar

Joined: 20. 01. 2003. 15:59
Posts: 88
sqo wrote:
sve stima, ali ovo sa srpskim jezikom....
mogu ne znam kak originalni biti, ali metal na bilo kojem jeziku osim na engleskom, po mom misljenju, zvuci bezze.
a i sam bend se smatra kvalitetnijim ako pjeva na engleskom.

jebiga, htio sam odgovorit na ovaj komentar...


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 16 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group