Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 15. 06. 2024. 22:11

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 58 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next
Author Message
 Post subject: AntiDope - bl metal crossover
PostPosted: 25. 01. 2004. 17:13 
Offline
User avatar

Joined: 22. 08. 2003. 17:16
Posts: 383
Location: Banja Luka
http://antidope.tk
Jedan od novijih bendova koji ce sigurno ostaviti trag na BiH sceni.

Vijesti o bendu naci cete na nasoj stranici, a bitnije stvari cemo vam postirati i ovdje.

Za pocetak diskusije, kako vam se svidja ovaj stil muzike? Sta mislite koliko ima publike u BiH za ovu ziku?

Moderatori molim vas da ne prebacujete ovaj topic na "mlade bendove" jer heh...ja sam se jucer ozenio a i Antidope definitivno vise nije mladi bend osim novog bubnjara Rake koji nam popravlja prosjek.

Pozdrav swim metal glavama!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: AntiDope - bl metal crossover
PostPosted: 01. 02. 2004. 01:41 
Offline

Joined: 19. 10. 2003. 22:27
Posts: 483
Location: Podnovlje
AntiDope wrote:
http://antidope.tk
Jedan od novijih bendova koji ce sigurno ostaviti trag na BiH sceni.

Vijesti o bendu naci cete na nasoj stranici, a bitnije stvari cemo vam postirati i ovdje.

Za pocetak diskusije, kako vam se svidja ovaj stil muzike? Sta mislite koliko ima publike u BiH za ovu ziku?

Moderatori molim vas da ne prebacujete ovaj topic na "mlade bendove" jer heh...ja sam se jucer ozenio a i Antidope definitivno vise nije mladi bend osim novog bubnjara Rake koji nam popravlja prosjek.

Pozdrav swim metal glavama!


nesumljam momci da ste dobri!
ali jad posaljite demo snimak na cd pa da dam ocenu!
nemogu ovako!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 03. 02. 2004. 17:04 
Offline
User avatar

Joined: 15. 11. 2003. 14:02
Posts: 91
Location: Stuttgart - Travnik
meni se ne sviđa, a kvalitet ne bih mogao ocjenit od 1-10, ja bih dao 4.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 03. 02. 2004. 19:19 
Offline
User avatar

Joined: 02. 02. 2004. 18:47
Posts: 455
Ovo je jedan kvalitetnijih cross-over bendova koje mi imamo... sto se tice te muzike koju zhele da sviraju mislim da su odlicni...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 06. 02. 2004. 21:06 
Offline
User avatar

Joined: 13. 02. 2003. 20:18
Posts: 25
Location: negdje u okolini
sto ja znam jedini crossover band iz BiH a da su uspjeli vani je Handle With Care iz Mostara. Momci prodaju albume i sviraju po Austriji, Francuskoj, Italiji, a kod nas ih naravno nema.......

ja sam nekad davno stavio na binariese jednu njihivu stvar ali izgleda da bas i nije prosla.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 09. 02. 2004. 17:45 
Offline
User avatar

Joined: 02. 02. 2004. 18:47
Posts: 455
...imam ja par stvari od Handle With Care i bio sam na koncertu i mogu reci da su odlicni...to sto ih kod nas nema sami smo krivi...

ali mislim da Antidope imaju drugaciju zamisao muzike koju zhele svirati od Handle-a...tako da ih nemozhes bash porediti...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 27. 06. 2004. 16:41 
Offline
User avatar

Joined: 22. 08. 2003. 17:16
Posts: 383
Location: Banja Luka
Uf prodje mjeseci ja ne otwori ovaj forum. U medjuvremenu smo promijenili bubnjara. Sada smo jos jaci. Imali smo samo jednu svirku ove godine. Spremamo se za snimanje.

Hvala Razielu na podrsci!
Hwala Serenity na visokoj ocjeni!


UPDATEOWANO!
05.07.2004.
>>>Vijesti>>>HEINEKEN MUSIC FEST/TRAVNIK-ZENICA 2004.
AntiDope je prijavljen za Heineken Music Fest 2004. Sudjelovat ce u takmicarskom dijelu festivala, doduse samo radi pojavljivanja jer smatramo da ce pobijediti neki mnogo komercijalniji bend od nas sto je i normalno. S druge strane svaki proboj na muzickoj sceni je pozitivan pa makar bio i podvrgnut story super nova tretmanu! Pola sata zestoke rifuze spremno je i dobro smo se naostrili na svirku.. Nismo dugo imali probe otkako je Roga dobio sina, pa smo se taman pozelili zaganja i rokanja! Prva swirka je u Travniku koja je predwidjena za 08.07.2004., iako smo mi kontaktirali organizatora i zamolili ga da nas prebaci na subotu 10.07.2004. zbog radnih obaweza clanova naseg benda. Druga je u Zenici i iskreno se nadamo da cemo proci u drugi krug. Neke BL bendowe (Interfector) prete nagativna iskustva u vezi sa Heineken Music Fest-om. Nismo prowjeravali sta se to tacno desilo, a mi idemo bez predrasuda u nadi da cemo se dobro provesti i mi i posjetioci.

Shema za swirku 08.07.2004. u Travniku je sljedeca:

- Klosarska Jedinica/alter rock - Travnik
- AntiDope/alter rock - Banjaluka
- Phobia/hc punk - Brod
- Ironic/rock - Orashje


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 09. 07. 2004. 15:08 
Offline
User avatar

Joined: 23. 04. 2004. 23:42
Posts: 111
Location: Corporeal Inanity
Neznam, meni ste bili kul, dobro svirate, imate energije, odličan vokal itd.
Sam stil muzike mi ne leži ali vam čestitam na dobroj atmosferi
Kakvi su vaši komentari na travničku raju?


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 09. 07. 2004. 23:03 
Offline
User avatar

Joined: 22. 08. 2003. 17:16
Posts: 383
Location: Banja Luka
E ovako. Ova svirka mi je bila jedna od boljih do sada, uopste. Inace to nam je i prva swirka van Banjaluke, pa mi je bas drago da je ispala dobro. Publika je bila fenomenalna. Ja sam svjestan da nas stil uopste ne odgovara raji u Travniku, pa sam se i exsta iznenadio na onolikoj podrsci. Bili ste super, hvala vam.
Sa tehnicke strane, cestitke Darki i mladom momku na mikseti, Mirza ako se na varam, zwuk je bio fenomenalan sa stage-u. Covjek se osjeti vazan kada se neko tako fino potrudi da ti nastima zvuk.

Pozdrav, vidjeti cemo se jos u Travniku, nadam se.

Sasa (onaj debeli) AntiDope


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 10. 07. 2004. 00:56 
Offline
User avatar

Joined: 18. 04. 2004. 17:53
Posts: 1046
ovako jak bend rijetko vidjamo na bh.sceni, stvarno je za pohvalu...bila sam na svirci 8-og i samo sam se uvjerila u kvalitet benda...al' znate dici raju!! :wink: :D


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 10. 07. 2004. 13:24 
Offline
User avatar

Joined: 11. 01. 2004. 20:12
Posts: 2360
Location: Vrhbosna
sta crossate s cime?


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 11. 07. 2004. 18:33 
Offline
User avatar

Joined: 22. 08. 2003. 17:16
Posts: 383
Location: Banja Luka
Quote:
sta crossate s cime?

Pa kada nas slusaju, uglavnom kazu da izggleda da volimo Sepulturu ili Soulfly. Jednom prilikom intervijuisali su nekoga iz Eyesburn, da li su culi za AntiDope. Njihov odgovor:”Dobri su, vole Sepulturu, cini mi se…” Sto se mene tice, ima swega, najslicnije Soulfly ,ali ipak drugacije. U momentima se osjeti i Death! Moderno nesto, malo core-a i malo metala, premda nas pravi metalci nesto ne vole, ne znam zasto. Kazu da smo sminkeri. Ja licno volim Slayer mnogo, pa se u nekim pjesmama osjeca i njihow uticaj. Ne filozifiramo, smislimo dobar rif, fala Bogu imamo ludu ritam sekciju, i prasimo. Boki je najbolji vokal u BiH za ovu muziku, barem od onih koje ja poznajem.
Dakle, AntiDope tribal crossover je mix metal/core sa prizvucima istocnjackog melosa, ali tek toliko da ponekad malo naglasi, a ne da bude narodnjak.

Quote:
ovako jak bend rijetko vidjamo na bh.sceni, stvarno je za pohvalu...bila sam na svirci 8-og i samo sam se uvjerila u kvalitet benda...al' znate dici raju!!

Uf,uf, hvala na lijepim rijecima, trudimo se.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 13. 07. 2004. 01:48 
Offline
User avatar

Joined: 15. 11. 2003. 14:02
Posts: 91
Location: Stuttgart - Travnik
Slušao sam va su Travniku. EXTRA ste! Ne znam samo koliko je stil oblačenja pjevača prikladan, ali men ibaš sjeda. Cool! Ima li gdje vaših lyricsa, pošto i kod vas teško skontati o čemu pjevate.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 13. 07. 2004. 01:52 
Offline
User avatar

Joined: 02. 02. 2004. 18:47
Posts: 455
...hehe...rekoh ja da su kvalitetni u onome sto rade i kako zele da zvuce...imate jako dobre kritike od raje koja vas je slusala...svirka je bila ekstra...imate i super zvuk, sve u svemu.... grrrrrrrrr odlicno...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 13. 07. 2004. 22:49 
Offline
User avatar

Joined: 22. 08. 2003. 17:16
Posts: 383
Location: Banja Luka
Serenity wrote:
... Ima li gdje vaših lyricsa, pošto i kod vas teško skontati o čemu pjevate.

Cujem nasao si textowe. Ewo swejedno za ostale kojima se ne da puno klikat!
http://www.metalprovider.com/antidope/works.htm


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 17. 07. 2004. 17:16 
Offline
User avatar

Joined: 22. 08. 2003. 17:16
Posts: 383
Location: Banja Luka
AntiDope je prosao u finale Heineken Music Festivala. Sutra nastupamo, pa cemo vidjeti sta ce biti. Pozdraw!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 21. 07. 2004. 22:24 
Offline
User avatar

Joined: 22. 08. 2003. 17:16
Posts: 383
Location: Banja Luka
HEINEKEN MUSIC FEST ZATVOREN, SASA ROGIC NAJBOLJI GITARISTA
U nedelju 18.07.2004. godine AntiDope je, kao i jos 11 bendova koji su usli u finalni krug, zavrsio nastup na Heineken Music Fest-u. Na srecu, AntiDope se nije vratio u BL nezapazen (ali se vratio praznih ruku) vec je Sasa Rogic gitarista proglasen najboljim gitaristom festivala. Ova laskava titula izrecena je od organizatora festivala gospodina Josipa Dujmovica, nevidjenog entuzijaste i borca za rock scenu u BiH (a Boga mi i sire).


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 21. 07. 2004. 22:38 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 14. 07. 2003. 19:20
Posts: 6276
cestitam


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 25. 07. 2004. 13:38 
Offline
User avatar

Joined: 22. 08. 2003. 17:16
Posts: 383
Location: Banja Luka
>>>Vijesti>>>INTERFECTOR/ANTIDOPE/ARISE, KLUB REMINGTON /BANJALUKA 23.07.2004.Napokon se desila zajednicka svirka Interfectora i Antidope-a. Klub Remington je bio pun ljubitelja zeste U petak 23.07. ova dva aktivna metal benda iz banjaluke nastupili se zajedno na promociji progressive black metal albuma "The Force Within" Interfector-a. Na swirci su se pojavili (kao sto smo i najavili) mladi metal bend Arise iz Banjaluke koji je iznedadio odlicnim izborom pjesama ili da kazemo nesvakidasnjim, jer su momci npr. svirali Beneath The Remains od Sepulture. Razglas iznajmljen iz KiC-a, na mixeti Johnnie raspolozen i voljan, ali na zalost vezanih ruku. Jos jedna svirka gdje se svira izrazito tehnicki zahtijevna muzika na losoj opremi. Velika buka, bez monitoringa, zagusljivost, vruc vhiskey i pivo, previsoka temperatura, swe ovo tjeralo je bendove da daju swoj maxxximum, jer se samo taklo moglo i izdrzati do kraja. Pravo vatreno krstenje. Svaka cast momcima iz Arise i Interfector-a. Antidope je swirao swoj uobicajeni repertoar + bonus track "Crystal Mountain" se gostom Vladimirom Ignjaticem na mikrofonu. Swe u swemu, ovaj metal koncert je jako pozitivan korak na BL sceni ali na zalost lose organizovan, tj. tehnicki propusti su neoprostivi. Mora se posvetiti vise paznje kvaliteti zvuka i monitoringu, jer samo tako se moze osjetiti pravi kvalitet benda.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 07. 08. 2004. 21:05 
Offline
User avatar

Joined: 22. 08. 2003. 17:16
Posts: 383
Location: Banja Luka
>>>Vijesti>>> SVIRKE KAO NIKADA DO SADA
AntiDope je za narednih mjesec dana naredao svirke kao nikada do sada. Da li to znaci da ljudi napokon prihvataju nas rad i uocavaju nas trud i kvalitet ili cisto popunjavamo programe ne znamo?
Ovo je plan svirki za naredni period:
13.08. "Banjalucke Letnje Igre", tvrdjava Kastel, Banjaluka+mnogi drugi izvodjaci
02.09. "Access Fest", tvrdjava Kastel, Banjaluka+mnogi drugi izvodjaci
04.09. koncert Tashmajdan, Beograd, SiCG+mnogi drugi izvodjaci
11.09. koncert bashta NTV, Banjaluka+mnogi drugi izvodjaci
Ovo "+ mnogi drugi izvodjaci" ce, nadamno se, od jeseni da se ponavlja sve rjedje i rjedje. Treba dosta rada dok se pripremi 1 i pol sat dobre zestoke swirke.
A bice tijesno postizati sve, imamo i razloga. Sa radoscu vas obavjestavamo da ce jos jedan clan AntiDope plemena uci u bracne vode. Pleme na nasu srecu raste. Postoji mogucnost da ce se neke svirke morati otkazati zbog medenih mjeseca, no vidjeti cemo jos kako ce se stvari razvijati.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 58 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group