Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 18. 04. 2024. 07:44

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 81 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 13. 04. 2007. 15:03 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 08. 06. 2004. 13:51
Posts: 5347
Location: Straight outta C(ompton)-5
~°~ wrote:
...


Ništa, Svjetlana, moraću uzeti godišnji odmor da ovo pročitam...pa ti onda javim utiske ;)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 14. 04. 2007. 02:43 
Offline
User avatar

Joined: 28. 04. 2004. 13:25
Posts: 99
Location: sarajevo
Ja neću uzeti godišnji samo ću reći svaka čast ili aferim kako se kome više sviđa.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 16. 04. 2007. 03:32 
Offline
User avatar

Joined: 30. 06. 2006. 03:26
Posts: 49
Location: Doboj
Zao mi je sto u zadnje vrijeme mnogi postovi na ovom forumu odu u ovakvom ili slicnom pravcu. Ali sta ces!
U svakom slucaju ne zamjerim Miroslavu, covjek nastoji da progura neke stvari SVIM ljudima u BiH i mora jos uz to da pazi da se neki ne nadju odbaceni ili uvrijedjeni. Jedino je mozda trebao reci samo "za bendove iz BiH". Ili umjesto toga eventualno naglasiti "i za bendove iz RS i za bendove iz Federacije BiH" sto je u sustini isto kao i ono prvo, ali sta ces.
Ovaj mentalitet ljudi je nevjerovatan. Znam kako je Ceci zbog toga sto joj neko mijenja mjesto iz kojeg je bend. I meni se to desilo sa jednim bendom kad sam nastupao. Iz nekog glupog razloga (valjda istog razloga kako kod Cece - bend je inace nastupao na prostoru Federacije) konstantno su ljudi ponavljali i cak i na plakat stavili da je bend iz Tesnja iako smo im fino stavili do znanja da je bend iz Doboja i da je tu nastao. Ali ajd nismo htjeli da pravilo frku oko gluposti, ali ja sam se bas bio iznervirao. Pa ljudi moji valjda bend zna odakle dolazi. Ako nekome to smeta ne treba da ima nista sa tim bendom niti da ga zove na svirke. Zato tacno znam o cemu Ceca govori.
Problem ljudi ovdje je sto nikako ne mogu da prihvate stanje u BiH ovakvo kakvo je. Jedni hoce da ukinu RS i da naprave suverenu BiH, a drugi se kao bore protiv toga i lupaju nesto o nekom otcjepljenju RS kao posebe drzave. O majko moja koje gluposti. I jedna i druga varijanta su totalno besmislene. Ne znam zasto ljudi imaju problem sa tim da kazu da su iz BiH i da prihvate stanje ovakvo kakvo je sad. Ako vec hoce da naglasavaju svoj entitet mogu ga staviti ispred onog BiH, ali i to je glupo i bespotrebno, jer svejedno su iz BiH, htjeli oni to prihvatiti ili ne. Ako vec to ne mogu da prihvate najbolje im je da se odsele iz ove zemlje i zive
gdje god hoce i gdje im je bolje. Znam da i nije neka zemlja, niti je stanje u njoj bas naj naj, ali tu smo gdje smo, i moramo da zivimo. Ne treba niti da previse isticemo i naglasavamo te entitete, ali ne treba ni da ih negiramo - takvi su kakvi su, pustimo ih na miru!!!
Cemu opet sukobi oko gluposti...???
Zar nam nije dosta ???


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 16. 04. 2007. 15:30 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 08. 06. 2004. 13:51
Posts: 5347
Location: Straight outta C(ompton)-5
Malo sam pročitao ove posljednje postove na ovoj temi, i uvidio nešto očito - da, iako sam mislio da neki ljudi bolje znaju, ni ljudi kao što "metalci" i alternativci nisu ništa bolje od ostale gamadi koja uvijek čini razliku između svih stanovnika BiH. Sve ista govna, sve isto sranje, iz dana u dan.

Sam naziv teme nije obećavao ništa što bi moglo prerasti u raspravu o tome da li je RS dio BiH, da li je Istočno Sarajevo još uvijek Sarajevo, odakle smiju biti bendovi koji bi išli na jednu "bosansko-hercegovačku" Metal kompilaciju, i zašto su svi manje-više teški kompleksaši. Ja tu ne vidim razuma, ja tu ne vidim ni smisla, a kamol interesa tih ljudi da se nađu na jednom CDu koji može predstavljati scenu jedne države, jer se još uvijek nitko (uključujući i metalce) ne može dogovoriti šta su i odakle su.

Činjenica jeste da u ovoj državi žive različiti ljudi, različitih uvjerenja. A imamo i različita vjerska uvjerenja, ko bi rek'o :lol: :P
I što me je najviše nasmijalo je kada sam pročitao komentar jednog imbecilnog degenrika:
Archangel wrote:
...ali Sarajevo nije multietnicki grad (da pojasnimo malo to - ne misli se na manjak tolerancije i slicno, nego na samu sociolosku definiciju ME grada, a to je da je ME grad onaj u kojem ne postoji osjetna vecina, dominacija jednih.. Mostar je primjerice ME grad), on je vecinski Bosnjacki grad.. grad u kojem Bosnjaci dominiraju, a ostali mogu zivjeti u miru ako im ne smetaju manja ili veca jebavanja, ovisno o sredini i trenutku..

Ovaj debil očito nikad nije bio u Sarajevu, nikad nije prošetao kroz ovaj grad, i vjerovatno potiče sa nekog brda, gdje razum još nije otkriven, il bar voda... :)
Uzmi socijološke definicije, i uguraj si ih duboko tamo odakle si ih i izvukao. Ne mogu se primijenit takve definicije na nešto kao što je Sarajevo...po mom osobnom mišljenju.

Ovakvi komentari u nekima bude ljutnju, mržnju ili antagonizam prema ljudima sa takvim mišljenjem. U meni bude samo žaljenje i suosjećanje sa mentalnom socijalom...

Napravite neku kompilaciju da se bendovi predstave, i zajebite vaša mišljenja, jer su k'o šupci - svako ima jedno!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 16. 04. 2007. 18:32 
Offline
User avatar

Joined: 28. 04. 2004. 13:25
Posts: 99
Location: sarajevo
toooooooooooooooo direktore!! znao sam ja da si ti pametan rodila te majka :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 16. 04. 2007. 20:34 
Offline
User avatar

Joined: 02. 06. 2003. 00:22
Posts: 4350
Location: Å iroki Brijeg
.::Grind Bastard::. wrote:

Činjenica jeste da u ovoj državi žive različiti ljudi, različitih uvjerenja. A imamo i različita vjerska uvjerenja, ko bi rek'o :lol: :P
I što me je najviše nasmijalo je kada sam pročitao komentar jednog imbecilnog degenrika:
Archangel wrote:
...ali Sarajevo nije multietnicki grad (da pojasnimo malo to - ne misli se na manjak tolerancije i slicno, nego na samu sociolosku definiciju ME grada, a to je da je ME grad onaj u kojem ne postoji osjetna vecina, dominacija jednih.. Mostar je primjerice ME grad), on je vecinski Bosnjacki grad.. grad u kojem Bosnjaci dominiraju, a ostali mogu zivjeti u miru ako im ne smetaju manja ili veca jebavanja, ovisno o sredini i trenutku..

Ovaj debil očito nikad nije bio u Sarajevu, nikad nije prošetao kroz ovaj grad, i vjerovatno potiče sa nekog brda, gdje razum još nije otkriven, il bar voda... :)
Uzmi socijološke definicije, i uguraj si ih duboko tamo odakle si ih i izvukao. Ne mogu se primijenit takve definicije na nešto kao što je Sarajevo...po mom osobnom mišljenju.

Ovakvi komentari u nekima bude ljutnju, mržnju ili antagonizam prema ljudima sa takvim mišljenjem. U meni bude samo žaljenje i suosjećanje sa mentalnom socijalom...

Napravite neku kompilaciju da se bendovi predstave, i zajebite vaša mišljenja, jer su k'o šupci - svako ima jedno!


A ne kontas ti jadan poantu a.. :) Bola nije pitanje tolerancije Sarajeva..
Sarajevu SVAKA CAST u smislu ljudi koji zive u njemu, brate evo svaka cast i tebi iako si stvarno notorni kreten katkad, imam i prijatelja Sarajlija, bio sam u Sarajevu i drage volje bi opet u Sarajevo.. pa koji bi kurac se oko takvih bavio, druzio da sam mislio na ljude.. tko god mene zna osobno zna da je to istina, pa ti ako hoces imena da ih sam pitas, brate slobodno..
Pa ne misli se covjece zatucani na to kakav je stupanj, kultura i tolerancija grada, pa to je ocito, primjer se uopce ne navodi u tom smislu nego kao primjer kako netko moze imati drugacije misljenje shodno toj istoj raspodjeli, pa ti osobno misli sta hoces, no ono je tako jer se moze kvantificirati na taj nacin..

Uostalom, ja sam to mislio i iskoristio u kontekstu jedne poante do koje sam kasnije dosao, a ti si to izvukao iz tog konteksta (koji je jako bitan) i izvukao svoju neku vlastitu 'konkluziju' koja veze nema s onim sto je receno jer ti tu vidis nesto drugo, tocnije nesto sto zelis vidjeti..

Poanta je u obicnoj sociologiji raspodjele moci, i nista vise.. ta moc se u gradu gdje postoji vecina raspodijeljuje na jedan takav nacin.. ti to ne mozes nikako pobiti, koliko god ti ovo jadno pokusavao okrenuti kao nekakav stav mrznje ili sta vec..
No, da ilustriram na sto sam mislio pri socioloskom odredjenju tog kriterija, evo, primjer, recimo koliko ima Hrvata i Srba u upravi Sarajeva..? eto, samo mi reci koliko od 30ak tisuca Hrvata ima u gradskoj upravi ili kolika je procedura za jednog takvog da, primjerice, dobije gradjevinsku dozvolu unutar recimo Ilidze, a koliko za vecinskog.. nista vise..
Ne mogu nikako biti toliko nesposobniji, ali bas nikako..

S druge pak strane, kao sto vec rekoh, recimo Mostar jest multietnicki grad (po socioloskoj jebenom definiciji) gdje svi imaju svoj udjel u gradu jednako, pocevsi od Statuta, pa sve do gradske uprave koja je podijeljena 50:50, ravnopravno i ravnomjerno.. ne pravim razliku izmedju tolerancije i LJUDSKE multietnicnosti grada covjece bozji..

Cisto socioloski gledano i predstavljeno kao primjer, dakle, multietnicki grad, po svojoj definiciji, je onaj u kojem ne postoji izrazita vecina i gdje se razina moci i utjecaja izmedju njegovih gradjana dijeli jednakopravno, to Sarajevo ne posjeduje (mislio ti osobno moze li se na to tako gledati ili ne, tako citav normalni svijet radi), ali to naravno NE ZNACI da nije tolerantan ili sta vec kao sto ti ocito kontas da ja pokusavam proturiti.. :roll: ovo su obicne i nepromjenjive cinjenice, primjenjive na bilo koji grad u svijetu (i jedino tako se i primijenjuje po ovim pitanjima uostalom), ti se ne moras s tim slagati, no ono je tako i ti suprotno dokazati ne mozes..

I sta sad tebe ili bilo koga ovdje ima smetati ili vrijedjati svega ti da moras to provlaciti nicim izazvan i kvariti druge teme (a zatvaras druge iz razloga koji ti ovdje krsis i sam svoj taj neki stav, odredbu time poseres, ali naravno ocekujes od drugih da se toga pridrzavaju :roll:).. to sto rekoh da je Bošnjački dominiran..?
Gluposti, nisi normalan svega mi..


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 16. 04. 2007. 21:33 
Offline
User avatar

Joined: 09. 09. 2005. 21:17
Posts: 3443
Location: ...u hypothalamusu, zasad...
USRALA SAM STO SAM ISTA PRICALA, MOJ BED, IZVINJAVAM/ISPRICAVAM SE!!!

Ljudi, nama ocigledno treba price o ovim stvarima, ocigledno, ocigledno, al' hajd' da to ne radimo ovdje, sjebasmo temu. Mislim, tri Miroslavove rijeci nam dadose povod za elaboracije (MENI PRVOJ!). 'Ajd nek neko otvori temu na generalnim ili, mozda, vec postoji...i Borise, please, nemoj sad raspravljat sa Arhandjelom, NE OVDJE...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Prva BiH metal Kompilacija !!!
PostPosted: 13. 06. 2007. 15:59 
Offline
User avatar

Joined: 19. 10. 2006. 02:58
Posts: 2165
Location: Mostar
Samo sam siguran da na toj kompilaciji nece biti bendova iz Mostara...


Last edited by Azrael661 on 24. 05. 2008. 17:41, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Prva BiH metal Kompilacija !!!
PostPosted: 14. 06. 2007. 20:25 
Offline
User avatar

Joined: 07. 10. 2005. 14:23
Posts: 197
Location: mjesto:
sve je otislo u honduras...
pa hoce li ista biti od te kompilacije?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Prva BiH metal Kompilacija !!!
PostPosted: 17. 08. 2007. 17:19 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 08. 01. 2004. 05:40
Posts: 6325
Location: Beyond The Sun
Mića, ako Boga znaš, nemoj raditi ovu kompilaciju, nego fino, jarane, pare u džep i odi malo na more, ili ako ti je draže, a mislim da jeste, na neki fest. Ko jebe budale, nek se same snalaze!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Prva BiH metal Kompilacija !!!
PostPosted: 09. 10. 2007. 22:42 
Offline
User avatar

Joined: 22. 08. 2003. 17:16
Posts: 383
Location: Banja Luka
Noise Messiah wrote:
Mića, ako Boga znaš, nemoj raditi ovu kompilaciju, nego fino, jarane, pare u džep i odi malo na more, ili ako ti je draže, a mislim da jeste, na neki fest. Ko jebe budale, nek se same snalaze!

Tako je, pomozi nama da snimimo album..... skupljamo od svakoga po malo.... i mi ucestvujemo, da ne bude da samo prosimo... mi cemo dati 30 posto, od jednog sponzira cu traziti 30 % od jos dva po 15 i 25 %.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Prva BiH metal Kompilacija !!!
PostPosted: 20. 03. 2008. 02:11 
Offline
User avatar

Joined: 12. 04. 2006. 19:30
Posts: 71
Location: REPUBLIKA BOSNA I HERCEGOVINA
ima li sta od ovoga ????


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Prva BiH metal Kompilacija !!!
PostPosted: 19. 12. 2008. 12:52 
Offline
User avatar

Joined: 14. 12. 2008. 13:04
Posts: 1804
ja jbt i mene zanima :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Prva BiH metal Kompilacija !!!
PostPosted: 19. 12. 2008. 13:07 
Offline
User avatar

Joined: 14. 12. 2008. 13:04
Posts: 1804
znam da ima hrvatska i srpska kompliacija oce li ta BiH kompilacija :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Prva BiH metal Kompilacija !!!
PostPosted: 28. 12. 2008. 06:39 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
nece nikad jer odoka 40% stanovnistva ove drzave mrzi svoju zemlju i drzavu, tako da je izlisno...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Prva BiH metal Kompilacija !!!
PostPosted: 29. 09. 2009. 19:15 
Offline
User avatar

Joined: 21. 09. 2009. 12:49
Posts: 1034
Location: Konjic
Greska :D


Last edited by Medieval on 29. 09. 2009. 19:32, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Prva BiH metal Kompilacija !!!
PostPosted: 29. 09. 2009. 19:19 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 09. 09. 2004. 00:32
Posts: 2445
Medieval wrote:
Kad bi se datum malo pomjerio,mogli bi i mi uletit.Inace sviramo cistokrvni thrash :D
Ne mozemo snimit nista profesionalno,jer nemamo NIKAKVU opremu za snimanje,nego nesto osrednje kvalitete,valjda ce zadovoljiti.


Daj i meni te droge


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Prva BiH metal Kompilacija !!!
PostPosted: 29. 09. 2009. 19:30 
Offline
User avatar

Joined: 21. 09. 2009. 12:49
Posts: 1034
Location: Konjic
A jbg tek sad vidim koje je godine postavljeno xD


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Prva BiH metal Kompilacija !!!
PostPosted: 08. 10. 2009. 01:52 
Offline
User avatar

Joined: 08. 10. 2009. 01:50
Posts: 109
Location: Bihać
Prvo da pitam prije nego sto predlozim da li je ikad napravljena jedna kompilacija?Ako nije smatram da je sad dobro vrijeme da se to uradi jer ima dosta bendova koji imaju nesto snimljeno.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Prva BiH metal Kompilacija !!!
PostPosted: 11. 11. 2009. 03:27 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Ima. Ali svi bi radije drkali kurac i da neko drugi to uradi. isto je i za metal/hc/štaveć fest i za još mali punkurac stvari...

Da nema Sharana, Slavena, Emira, Gorana i još par "glavnih" ljudi te nas još par entuzijasta koji kao nešto radimo/pokušavamo napravit, ne bi ni ovoliko bilo a bendovi bi kurcu i s kurcem svirali... Ovo se sad na Sarajevo konkretno odnosi... a ni u ostatku države nije bolje..


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 81 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group