Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 16. 04. 2024. 22:58

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 5 posts ] 
Author Message
 Post subject: Bad Motherf****n' Monkey
PostPosted: 18. 02. 2008. 23:31 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Odem danas do lokalnog gulikoze i na srecu njega nije bilo u radnji pa zasjednem sa starim jaranima koji tamo rade (nazalost prodase oba diezela i sva tri "interesantna" recta :cry: ), i reko daj mi da probam taj jebeni zeleni Digitech da vidim zasto ga svi u nebesa dizu, ionako mi je Zole reko da mu nadjem kakvog Tube Screamera il ekvivalentu.

Ustekam ga u Spider Valve i nastelim klin...namjestim na cisti boost...nista. Okrenem na Blues i eto ko pogura loma. Onda Brian odvrne sve do daske i pedala ko krene gurat u neki hard rockeraj...reko nista od ovoga.

Onda se malo osmjelih i upalih Insane 2 i smanjim gain na pojacalu...ostavim Bad Monkeya level na maxu a gain stisam na frtalj...JARRANEEE!!!!

Haos, koja cistoca, kristalnost, koje ciscenje grla, prodisa mali spider ko da je VHT od duplo vise watti, reko MOJE!

Preplatih je malo sa 40 dolara rabljenu, al je bar domaca, nije Kinez, ima i Mixer out sa simulacijom kabineta koju cu probat pa javim.

Nije nesto za solaze sto je inace trik TS-ova, ali nisam se dovoljno ni zajebavao sa njim. Ali za ritam je ludara, prva pedala na koju sam ja udario da je KOMPLETNO upotrebljiva, nema losih postavki, sve je masnije, deblje, cisce, prirodnije, bass i treble kontrole su fantasticnog raspona, gain taman ide od nepostojeceg do tek prepoznatljivog (bas ono sto treba pred distorziju pojacala), mislim da ce cak bit jebena i u kaskadirajucoj situaciji (dva drajva/diste jedna u drugu), toplo preporucujem da je isprobate, sjeb ce uletit tek kad je iskljucite...

Osta onaj Rockmaster jebo ga otac, 200 dolara...moram nac poso ove hefte da ga jebes.

BTW. Onaj Washburn Nuno je opasna gitara, Stephen's cutaway je shreddersko cudo, a sad imam i skroz pozitivno misljenje o Bill Lawrence L500 magnetu :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Bad Motherf****n' Monkey
PostPosted: 19. 02. 2008. 14:32 
Offline
User avatar

Joined: 09. 09. 2005. 21:17
Posts: 3443
Location: ...u hypothalamusu, zasad...
A da povuces Zou novu Peavy 6505 glavu, ubismo se trazeci, nigdje nikog, ovdje 2 500 kermi, tamo 1100 dolara, dje cemo toliko placat :cry: , a on navr'o, jbg, navrla bih i ja... Smilujte se visocanstvo :razz:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Bad Motherf****n' Monkey
PostPosted: 20. 02. 2008. 00:37 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
eh, da nemam svoju planu, naravski, al cu i za se morat skontat neko rijesenje. Ako znate neki nacin da zaobidjemo carinu, mogao bih ovdje naci nekog jeftinijeg speditera. Nema tu sta da se razbije il osteti, sem lampi a jebo njih svakako.

Plus sto bih mu ja preporucio ili polovnog 6505+ (koji su sada 500 do 600 dolara) ili novu BUGERU 6262, koja je mrtvi klon 5150/6505 pojacala, jos uz to cak i bolja, i ima upotrebljiv clean kanal, sto 5150/6505 pojacala zaista nemaju, i da nova kosta oko 450 dolara :mrgreen:

Cak sam i ja razmatrao jednu, mada nije to bas moj ton. Zar nema Sladja 5150 il 6505? Nece valjat ako obojca furaju isto 'calo. Al opet neznam sta bi coek pored toga ubacio jer 5150-ke imaju zloglasan renome da uzivo ubiju bilo sta drugo kroz miks. Tesko je toj bestiji nac posten kompliment koji nece pregazit...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Bad Motherf****n' Monkey
PostPosted: 20. 02. 2008. 18:02 
Offline
User avatar

Joined: 09. 09. 2005. 21:17
Posts: 3443
Location: ...u hypothalamusu, zasad...
Ma to oko izbjegavanja carine ima opcija u bazi/transport vojnom postom, al' to bas moras imati nekog u bazi, ono da je covjek dobar sa njim, klasika... Gledali i to, al' dzaba. Tacno, nema sad tu nesto posebno da se osteti, al' to bi bilo presjedanja jedno tri puta dok sleti u SA, znas i sam, jbg, dosta nesigurno...

Hahaha, ma kakav polovnjak, on je zagrizao na ovu novu (6505+ je nesto mala razlika u cijeni ovdje, al' kaze da mu ne tebaju ta neka dva dodatna kanala, pojma nemam) I TAKO BITI MORA!!! :mrgreen:

Aha, kod Sladje je 5150. Ne bih da ti se poserem u pogacu, al' to moze samo biti bolje ako imaju obojica isto. Kompaktiniji zvuk. Sam si naveo da je zvucno beskompromisan, odnosno da sve poklopi, a razlika u zvuku ce svakako postojati sto zbog procesora, sto zbog razlike u prirodnom tonu gitare (kod Zoa je ona Yamaha vopra dobra, kod Sladje Ibanez), sto zbog razlike u stimu (kod Sladje je neki drop, 'vako-'nako).

Nista, vidjecemo jos oko te carine, al' sumnjam jbg, pa ti javim ako bude sta konkretno moguce. Nego, povuci ti taj Tube Screamer svakako. :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Bad Motherf****n' Monkey
PostPosted: 20. 02. 2008. 19:37 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
~°~ wrote:
Ma to oko izbjegavanja carine ima opcija u bazi/transport vojnom postom, al' to bas moras imati nekog u bazi, ono da je covjek dobar sa njim, klasika... Gledali i to, al' dzaba. Tacno, nema sad tu nesto posebno da se osteti, al' to bi bilo presjedanja jedno tri puta dok sleti u SA, znas i sam, jbg, dosta nesigurno...


Bilo postom bilo da se ponese, jah. Generalno nema se tu sta strest zaista. Povadis lampe i u flight case koji je oko 100 dolara i ode.

~°~ wrote:
Hahaha, ma kakav polovnjak, on je zagrizao na ovu novu (6505+ je nesto mala razlika u cijeni ovdje, al' kaze da mu ne tebaju ta neka dva dodatna kanala, pojma nemam) I TAKO BITI MORA!!! :mrgreen:


Shvatam, ali duplo se spara na polovnom...osim lampi sve u pojacalu i nije bas potrosni materijal. Marshalli (koji su inace notorno aljkave konstrukcije) iz 60-ih jos uvjek drndaju. + je samo jos jedna dodatna lampa u predpojacalu, mala 12ax7. Uvjek sam smatrao da 5150/6505 imaju previse etaza gaina u predpojacalu. Al eto neko u Peaveyu je mislio suprotno :lol:

~°~ wrote:
Aha, kod Sladje je 5150. Ne bih da ti se poserem u pogacu, al' to moze samo biti bolje ako imaju obojica isto. Kompaktiniji zvuk. Sam si naveo da je zvucno beskompromisan, odnosno da sve poklopi, a razlika u zvuku ce svakako postojati sto zbog procesora, sto zbog razlike u prirodnom tonu gitare (kod Zoa je ona Yamaha vopra dobra, kod Sladje Ibanez), sto zbog razlike u stimu (kod Sladje je neki drop, 'vako-'nako).


90% gitarskog zvuka je pojacalo/kabinet/mikrofon. Sad jel kompaktniji ili siri zvuk cilj je do muzicara. Efekt ce biti kao jedno pojacalo i dva kabineta, jedan L drugi R (mnogi bendovi sa jednim gitaristom koje sam ovdje gledao to rade). Idealno, ja bih dva pojacala za sebe samog, jedan Brit drugi Amer sa na L i R. Tako pokrijes kompletan frekvencijski raspon i dobijes MASIVNE gitare :mrgreen:

~°~ wrote:
Nista, vidjecemo jos oko te carine, al' sumnjam jbg, pa ti javim ako bude sta konkretno moguce. Nego, povuci ti taj Tube Screamer svakako. :mrgreen:


Valja ;) I ja kontam poslat svoje pojacalo. Imam limit u avionu od 50 kila, dvije torbe. Znaci 25 svaka. Nema sanse...pa kontam platit unaprijed za dodatnu kutiju od 40 kila (koliko jedna glava i kejs izadju mater im)


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 5 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group