Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 26. 04. 2024. 19:45

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 288 posts ]  Go to page Previous  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 15  Next
Author Message
 Post subject: Re: Racunarorizam
PostPosted: 20. 08. 2010. 16:45 
anthrax wrote:
Jesi li instalirao ASIO?


yep


Top
  
 
 Post subject: Re: Racunarorizam
PostPosted: 20. 08. 2010. 16:51 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 09. 09. 2004. 00:32
Posts: 2445
E onda sacekaj Libijca nek ti pomogne, ja ne znam vise :D

Ja na laptopu nemam line-in uopste, tako da nisam ni pokusavao.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Racunarorizam
PostPosted: 20. 08. 2010. 16:59 
anthrax wrote:
E onda sacekaj Libijca nek ti pomogne, ja ne znam vise :D

Ja na laptopu nemam line-in uopste, tako da nisam ni pokusavao.


ima kod mene, al nikako nista, ja konto moze ko prije, ruknem u line in, u sound opcijama skinem kvaku s mikrofona, stavim na line in i to je to :mrgreen:

al neJce :cry:


Top
  
 
 Post subject: Re: Racunarorizam
PostPosted: 20. 08. 2010. 17:00 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 09. 09. 2004. 00:32
Posts: 2445
Obori sistem pa probaj ponovo :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Racunarorizam
PostPosted: 20. 08. 2010. 17:00 
a da zaklopim laptop i opet otvorim?? jel to to? :? :)


Top
  
 
 Post subject: Re: Racunarorizam
PostPosted: 20. 08. 2010. 17:02 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 09. 09. 2004. 00:32
Posts: 2445
To je za grafiku, ne za zvuk :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Racunarorizam
PostPosted: 20. 08. 2010. 17:04 
http://www.youtube.com/watch?v=O9K8txc4MMk


Top
  
 
 Post subject: Re: Racunarorizam
PostPosted: 20. 08. 2010. 18:09 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
khomaniac wrote:
libijac jesil isprobao metal foundry? ja kontam dal' da trazim po torentima pa ako valja da se bacim na potragu.

i ima li ko kakvih semplova da ponudi?


ja ti nesto i ne baratam sa semplovima...

a za MF, e'o torrenta koji sam ja koristio...

Code:
http://isohunt.com/torrent_details/111883969/metal+foundry?tab=summary


je dobar, jebe dfh do besvjesti, ako mozes sebi opravdat toliki download, skidaj...

meni jos fale samo custom & vintage i music city USA...trenutno skidam Joe Barresi Evil Drums al ide sporooooo...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Racunarorizam
PostPosted: 20. 08. 2010. 18:15 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Moondust wrote:
e da ne otvaram novi topic, nek bude btw
imah prije racunar, prikljucen na pojacalo starinsko od linije, al je seperalo prije
i gitaru sam na suho u line in prikljucivao, mogao svirati gotiviti se, bio ozvucen, ovo ono i korisio sve gluposti za racunar bez problema

dok mi na laptopu (windows 7 OS) ne fercera, ne znam si namjestiti da sviruckam, tj ne znam morem li ikako bez nekih posebnih divajsova i sta ja znam, a ova men dosadasnja poznata metoda preko line in/mic ne ide
bas sam si noob


sta specificno pokusavas, koji daw koristis, koje s/a programe?

jel hoces cistu gitaru da cujes kroz kompjuterske zvucnike? (neznam zasto bi to htio al ajd...)

standardna procedura je

gitara u line in (rijetki laptopi imaju line-in). ASIO4ALL skini i instaliraj. Na mikseru odaberi recording, stavi na line in umjesto mic-a, instaliraj sebi neki program kao at ili gr4 ako vec nemas daw barem da probas, odi u preferences/settings/optuions stal vec, odaberi drajver da ti bude ASIO, ASIO4ALL. U protivnom pogledaj i ASIO4ALL kontrolni panel mozda ti je konfigurisan na mic ulaz...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Racunarorizam
PostPosted: 20. 08. 2010. 18:43 
Offline
User avatar

Joined: 28. 03. 2009. 17:36
Posts: 1748
Location: Oslo/Trondheim
ne znam,svaki jebeni update ASIa kad skinem sve me više jebe i sere,još više kašnjenja neki dodatni reverbi,ono nula kako god da ga podesim...

@moondust
pokusaj isto sa nekom starijom verziom ASIa..


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Racunarorizam
PostPosted: 20. 08. 2010. 18:48 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
eh momci, onda vam je doso vakat da trazite kakav posten interfejs...:mrgreen:

preporucujem vam neki focusrite.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Racunarorizam
PostPosted: 20. 08. 2010. 18:55 
Offline
User avatar

Joined: 30. 09. 2009. 20:11
Posts: 346
ja sam imao problema sa win 7 oko tog sviranja kroz komp, jbg nisam mogao da instaliram relatekov sound manager a po defaultnoj skrtoj win 7 postavci nisam mogao nista napraviti, pa sam se sjetio na kraju da odem na stranicu proizvodjaca ploce te sam tamo nasao rjesenje (mislim novi sound manager), koji eto ima na njihovoj stranici a nema na realtekovoj.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Racunarorizam
PostPosted: 20. 08. 2010. 19:00 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
ja sam imao uzasno iskustvo sa win 7 ultimate 64 i line6 toneport kb37, bio sam cenat od operacije cekic upoznaj interfejs...

...onda sam instaliro amd-ove "popratne" catalyst drajvere...doduse problem je bio sa amd-ovim usbfilter.sys fajlom :P


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Racunarorizam
PostPosted: 20. 08. 2010. 19:01 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
apdejtajte sve drajvere regularno ;)

naravno za svaki slucaj napravite savepoint.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Racunarorizam
PostPosted: 20. 08. 2010. 19:11 
stari serator wrote:
Moondust wrote:
e da ne otvaram novi topic, nek bude btw
imah prije racunar, prikljucen na pojacalo starinsko od linije, al je seperalo prije
i gitaru sam na suho u line in prikljucivao, mogao svirati gotiviti se, bio ozvucen, ovo ono i korisio sve gluposti za racunar bez problema

dok mi na laptopu (windows 7 OS) ne fercera, ne znam si namjestiti da sviruckam, tj ne znam morem li ikako bez nekih posebnih divajsova i sta ja znam, a ova men dosadasnja poznata metoda preko line in/mic ne ide
bas sam si noob


sta specificno pokusavas, koji daw koristis, koje s/a programe?

jel hoces cistu gitaru da cujes kroz kompjuterske zvucnike? (neznam zasto bi to htio al ajd...)

standardna procedura je

gitara u line in (rijetki laptopi imaju line-in). ASIO4ALL skini i instaliraj. Na mikseru odaberi recording, stavi na line in umjesto mic-a, instaliraj sebi neki program kao at ili gr4 ako vec nemas daw barem da probas, odi u preferences/settings/optuions stal vec, odaberi drajver da ti bude ASIO, ASIO4ALL. U protivnom pogledaj i ASIO4ALL kontrolni panel mozda ti je konfigurisan na mic ulaz...


sto se tice racunar + instrument, tu sam generalno fail i slabo se razumijem, al evo na osnovu mog dosadasnjeg iskustva - gle, prije sam samo u PC ustekavao, na suho, jel, posto mi je racunar s ovim stereo recieverom spojen, pa fino se cuje makar, bruka zvucnika meni gotiva, mogao svirati i zajebavati se, gitara-->papa-->racunar i super, bez icega znaci, isto to sa mixerom namjestim line in, funkcionisao mi je i guitar rig tako na suho, bez problema, nisam ni latencije imao ni nista. a sad posto vidim da mi ta metoda ne uspijeva na laptopu, zanima me jesul mi sad ipak neki tehnicki dodaci neophodni or whut? nesto tipa onih skupih sminki interfejsa i sl?


Top
  
 
 Post subject: Re: Racunarorizam
PostPosted: 20. 08. 2010. 19:31 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
e jarane, ti si za nas ostale ovdje jos uvjek na lampaskom radiu, a mi na digitalnoj kablovskoj 1080p...

Skini REAPER i pocni se ucit. Ako ikad mislis svirat ista. Ako ne, nemoras, jebiga.

Ne znam, ne dajes nam ni kojiu zvucnu imas, ni sta je ustvari problem. Ti si ono, tech support nightmare, nesto ko moj stari :lol:

Imas li uopce signala iz gitare u racunar? Da ti nije crko jack an gitari, da ti nije crko magnet, da ti nije nesto u kurcu sa elektronikom u gitari (neka od zica dodiruje uzemljenje)...

1. Radi li gitara bez racunara?

2. Radi li lajn in na racunaru? (jesil siguran da to nije mic in)?

3. Jesu li drajveri za tu zvucnu najnoviji?

4. Imas li najnoviji ASIO4ALL. ASIO4ALL i ASIO nije isto. ASIO je tehnologija. Moj Line6 ima svoj ASIO drajver. Vi koji koristite Sound Blastere/Realtekove i ostalo bazirano na integrisanim Analog Devices ADDA konverterima imate drugaciju skupinu problema. Zato je za vas taj ASIO4ALL drajver koji omogucuje da ASIO radi sa niskom latencijom cak i sa vasim dvodolarskim konverterima...

5. TRIPUT provjeri mikser, kako recording tako i playback. Provjeri i ASIO4ALL u control panelu.

6. Ako je prije radilo, a sad ne radi, sta si u medjuvremenu bitno promjenio pa sad ne radi?

kupovina solidnog interfejsa je najbolja investicija koju bilo koji gitarista danas moze napraviti. Nije to nikakva sminka. Trebaju ti konverteri, posteni ulazi, i nekakva predpojacala...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Racunarorizam
PostPosted: 20. 08. 2010. 21:29 
Offline

Joined: 19. 05. 2006. 01:38
Posts: 1177
Hmm, a ima li kakkvo pristojno rjesenje a da je jeftinije od ovog Focusrite Saffire 6 usb (sto je najjeftiniji kontam) ili da kupujem Behringerov BDI21 :mrgreen: . Ili naravno da se pare skupljaju, pa se ubode taj saffire.

I je'l' se isplati kupit tipa neki Behringerov manji mikser, pa odma ustekat cijeli bend u njega :mrgreen: ?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Racunarorizam
PostPosted: 20. 08. 2010. 21:32 
Offline
User avatar

Joined: 30. 09. 2009. 20:11
Posts: 346
ono sto je kupio strajker meni je dobra opcija, ja kontam nesto onakvo uzeti


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Racunarorizam
PostPosted: 20. 08. 2010. 21:57 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
BDI21 bece nista rijesit, sam po sebi.

okej je to sprava za imat pri ruci za zive svirke.

za bilo sta ozbiljnije, snimanje dema i to...trebam znat koliko mikrofona namjeravate koristit.

nemam nikakvog iskustva sa tim behrovim usb miksetama...

u principu za bilo sta ozbiljnije je najbolje uzet nesto kao m-audio profire2626 ili jos bolje slican model od focusrite-a. ja sam prilicno anti m-audio jer imam lose iskustvo sa njihovom opremom (i drajverima pogotovo), sto nemora da znaci da je isti slucaj i sa novijim aparatima. Ne mirise mi nimalo ni firma koja je njih kupila (Avid).

ovo izgleda kao najjeftinija varijanta kod thomanna za licnu upotrebu...

http://www.thomann.de/de/esi_ugm96.htm

dalje od toga, ako je bend u pitanju, utalite se. ako je u pitanju akusticni bubanj to je sepetina skupih problema (mikrofoni, interfejs sa adat-om, poseban aparat sa ulazima/predpojacalo)...

dakle ukratko, nemam definitivan odgovor. vazno je da je interfejs zero latency, da podrzava barem 24 bita i 48 kHz. Ostalo je pitanje specificnih potreba (hoce li se snimati na njemu vokali, ako hoce onda treba imati predpojacalo i fantomsko napajanje, koliko ulaza izlaza...).

ima i ovo...

http://www.thomann.de/de/maudio_fast_track.htm


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Racunarorizam
PostPosted: 20. 08. 2010. 22:09 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
ono sto meni kao solo zajebantu treba u jednom interfejsu licno, kao primjer...

XLR ulaz za mikrofon, fantomsko napajanje, predpojacalo.

Line ulaz.

Hi-Z ulaz za gitaru/bas.

MIDI za kontrolere.

Zero Latency Monitoring, 24bitna rezolucija, 48 kHz i vise.

To su neke osnovne postavke koje bih ja pogledao (sebi) kad bi kupovao sada novi interfejs. Ostalo je sve dobar bonus. Bez tih funkcija bi mi bilo tesko prihvatiti ponudjenu robu.

A kad bi sutra pravio studio, kupio bih RME-ev PCI-e interfejs sa MADI spajanjem kao osnovu i dalje od toga gradio po potrebi. Naravno, to podrazumjeva da dobijem neki dobar posao, ili dobijem na lotu :mrgreen:

usput ovo izgleda jako kul za cjenu al neznam kako fercera...nemam blage...

http://www.thomann.de/gb/esi_esp1010e.htm


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 288 posts ]  Go to page Previous  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 15  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 27 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group