Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 20. 04. 2024. 04:25

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 58 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next
Author Message
 Post subject: Re: Line 6 POD Studio UX1
PostPosted: 01. 06. 2010. 12:02 
Offline
User avatar

Joined: 16. 03. 2006. 14:53
Posts: 4068
Location: Sa
windows 7 ultimate 64
assio odabrani.. istalirani najnoviji drajveri.. ne ide.. mozda je do zvucne..

Dvoumim se izmedju ovo dvoje...

PreSonus Inspire 1394
Line 6 GuitarPort Riff Tracker

Ne mogu da se odlucim.. ovaj je Line 6 skuplji za 80 KM..
Ali ovaj PreSonus ima 2 XLR ulaza.. sto Line 6 nema.
Takodjer PreSonus ima fantomsku snagu i pocezuje se sa firewire-om.. dok Line 6 sa usb-om


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Line 6 POD Studio UX1
PostPosted: 01. 06. 2010. 12:10 
Offline
User avatar

Joined: 16. 03. 2006. 14:53
Posts: 4068
Location: Sa
Ustvari Line 6 je jeftiniji za 80 Km.. lapsus


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Line 6 POD Studio UX1
PostPosted: 01. 06. 2010. 14:47 
Offline
User avatar

Joined: 22. 08. 2003. 17:16
Posts: 383
Location: Banja Luka
Jebga, razlicite sprave.

Ako je gitara prioritet onda Line6 definitivno, i to za malo vise od Inspire posao radi Line 6 POD Studio UX1 koji ima po jedan mic i instrumentalni ulaz, pa nema brige st god da snimas. + fenomenalni softver za modeliranje gitarskog i bas tona i glasa. Ba zgodna spravica koja u mnogim kucnim varijantama stvara demo snimke. Neki se cak usudjuju i raditi zvanicna izdanja sa Studio Podom. Mnogi...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Line 6 POD Studio UX1
PostPosted: 01. 06. 2010. 15:47 
Offline
User avatar

Joined: 16. 03. 2006. 14:53
Posts: 4068
Location: Sa
Gitara, bas, vocal..

Citao sam puno o ovom Line 6 Riff Trackeru i samo rijeci hvale..

E sad.. da li se isplati davati 60 KM vishe za preSonus ?? Nemam pojma..

O ovom UX1 sam puno citao i mnogo se raje zali.. prvenstveno na drajvere


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Line 6 POD Studio UX1
PostPosted: 01. 06. 2010. 15:48 
Offline
User avatar

Joined: 16. 03. 2006. 14:53
Posts: 4068
Location: Sa
A ima i ovaj M-Audio fast track II


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Line 6 POD Studio UX1
PostPosted: 04. 06. 2010. 15:12 
Offline
User avatar

Joined: 22. 08. 2003. 17:16
Posts: 383
Location: Banja Luka
UX Studio sa Pod Farm softwareom je izuzetno korisna sprava. Nemam losih iskustava, ni kolege koje ga imaju.

Ima stara verzija
UX toneport sa starim softwareom GearBox (crvena maska)

novi UX Studio je sa softwareom Pod Farm jos nisam cuo da "ne valja". To je igracka de luxe. (crba maska)

Fast Track Pro je super karta, mozda i najprodavanija usb karta u BiH. Fast Track Pro je izbor za dobar pocetak.
Ja kao gitarista ipak dajem prednost UX Studio zbog fenomenalnog modeliranja gitarskog tona i niko me ne moze razuvjeriti da to nije dobar izbor za to sta ti hoces da radis, da snimas ziku u kucnoj varijanti...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Line 6 POD Studio UX1
PostPosted: 04. 06. 2010. 16:09 
Offline
User avatar

Joined: 16. 03. 2006. 14:53
Posts: 4068
Location: Sa
E hvala.. sad sam biou artistu..
Uzecu M-audio fast track II i monitore one m-audio na snizenju sto su.. 70 W
Ne mogu vishe glavu da razbijam...
Ux tone port vjerujem da je dobar.. ali ima tih softvera po netu koliko hoces.. mozda je ovo i greska ali eto.. razmislicu josh :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Line 6 POD Studio UX1
PostPosted: 09. 06. 2010. 00:09 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
AntiDope wrote:
Jebga, razlicite sprave.

Ako je gitara prioritet onda Line6 definitivno, i to za malo vise od Inspire posao radi Line 6 POD Studio UX1 koji ima po jedan mic i instrumentalni ulaz, pa nema brige st god da snimas. + fenomenalni softver za modeliranje gitarskog i bas tona i glasa. Ba zgodna spravica koja u mnogim kucnim varijantama stvara demo snimke. Neki se cak usudjuju i raditi zvanicna izdanja sa Studio Podom. Mnogi...


jah...samo jos i da RADI nas dragi brate koji radis grassroots marketing za distributera ;)

Line 6 nista...pokusaj od njih dobiti odgovor putem tech supporta ;)

totalni kurac od firme, al dobro, bilo je za ocekivat.

Sad mi zao sto im se nisam popisao po zgradi, proso sam je jedno sto puta od venture do los angelesa.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Line 6 POD Studio UX1
PostPosted: 09. 06. 2010. 00:10 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Striker wrote:
E hvala.. sad sam biou artistu..
Uzecu M-audio fast track II i monitore one m-audio na snizenju sto su.. 70 W
Ne mogu vishe glavu da razbijam...
Ux tone port vjerujem da je dobar.. ali ima tih softvera po netu koliko hoces.. mozda je ovo i greska ali eto.. razmislicu josh :D


line 6 interfejsi jos uvjek ne rade na win 7 x64, tako da ti zelim sve najbolje sa novom opremom, i aplauz za opredjeljenje za monitore, bez njih miksa nema jarane ;)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Line 6 POD Studio UX1
PostPosted: 09. 06. 2010. 00:18 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
AntiDope wrote:
Ja kao gitarista ipak dajem prednost UX Studio zbog fenomenalnog modeliranja gitarskog tona i niko me ne moze razuvjeriti da to nije dobar izbor za to sta ti hoces da radis, da snimas ziku u kucnoj varijanti...


Jarane, jes ti kad sviro na dobrom metalskom lampasu kroz 4x12-ku...ono, 5150, Dual Rec, JVM, pa cak i JCM900?

Line 6 modeliranje je smjesno, to ti mogu naucno dokazati. Bolji rezultati se postizu sa besplatnim solucijama...ustvari besplatne solucije i jesu najbolje. Zato sto u slucaju odredjenog besplatnog softvera to rade zaludjenici koji koriste neke shematicke nacrte sklopa, ili barem neku krivulju izlaznog signala...

ni Pod Farm, ni GR4, ni Amplitube 2/Metal do dan danas nemaju ugradjenu impulsnu emulaciju kabineta. Dobro, ista se moze dodati i na te softverske pakete, mada ce i u tom slucaju Poulin Legion i LexTac, ili TSE X50 poluciti bolje rezultat eod bilo kojeg modela.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Line 6 POD Studio UX1
PostPosted: 09. 06. 2010. 00:24 
Offline
User avatar

Joined: 07. 04. 2003. 21:52
Posts: 1535
Location: Where Eagles Dare
kad vec spominjes gr4.... jel moguce dodati jos kakvih "aparatura" u ono cudo? posto bas nema nesto vele emulacija kvalitetnog "hardvera"


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Line 6 POD Studio UX1
PostPosted: 09. 06. 2010. 00:41 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
jedino sto meni valja u GR4 su psychedelay i oni sintisajzerski filteri/modulatori koji se mogu programirat. Nazalost za razliku od revalvera sam GR4 nema cak ni modul putem kojeg bi se mogao ubaciti drugi efekat u lanac. Kada koristim GR4 ja ga gurnem u Reaper, pogasim emulaciju kabineta/ugradjene limitere/izbacim bilo kakave govnarske distorzije i one ocajne modele pojacala, i to izgleda ovako nekako...

BTE TSS
Lepou SoloC/LexTAC/Legion/TSE X50
GR4 efekti
IR emulator

tako ti radi kao da su efekti u FX loopu pojacala, poslije predpojacala ali prije powerampa jer je impuls signalski snimak kako zvucnika pa tako i poweramp/output transformatora.

Ako zelis onako rokerski da ti efekti idu u input, samo postavis GR4 prije emulatora predpojacala...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Line 6 POD Studio UX1
PostPosted: 09. 06. 2010. 10:16 
Offline
User avatar

Joined: 22. 08. 2003. 17:16
Posts: 383
Location: Banja Luka
stari serator wrote:

Jarane, jes ti kad sviro na dobrom metalskom lampasu kroz 4x12-ku...ono, 5150, Dual Rec, JVM, pa cak i JCM900?



5150 za kućno snimanje!!??? Dual Rec!?? hahaha, od Bandita na 3 se tresu gobleni!
Ja takva pojačala nisam u BiH uspio još ni na bini odvrnut koliko treba da mi tonac ne kaže "smanjuj idiote" a kamo li u kući za snimanje. Treba kvadrata za to, a nekako i se čini da Striker piči po kućnoj varijanti snimanje, lagano....
Znači ja sam levat što već 3 godine koristim sa kolegama UX i sada Jam Vox za brzu reprodukciju gitare kod kuće??

(ps. Bih je puna 5150, Duala i Trpleova, JVMova pa čak i JCM900ki ... svaki bend ima po 2 i u svakoj vježbaoni po 2 rezervna. Ne zamo šta ćemo od tolikih glavudža!)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Line 6 POD Studio UX1
PostPosted: 10. 06. 2010. 21:40 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Postoje izolacijski kabineti, mnogo sta. Ne zagovaram ja kupnju nikakvog lampasa za nekoga ko s istim ne namjerava svirati uzivo/ici na turneju. Lampasi su za odrzavanje skup sport a kamoli sta dalje. Ja sam samo protiv, odlucno protiv POD Farma. JamVox nisam koristio, ali ne predpostavljam da se radi o bilo kakvom napetom skoku u kvaliteti.

Isto tako ne podrzavam ni koristenje samog lampasa da se snima sa njim na recording out. U slucaju mog pojacala taj izlaz za snimanje je striktno signal iz predpojacala na koji ide "emulator zvucnika", koji je u staroj praksi, najobicniji HP/LP filter i odredjena krivulja EQ-a. Dakle, daleko od bilo kakve emulacije krajnje dinamicnog sistema koji je snagaska sekcija, transformator, zvucnik, kabinet, mikrofon. Kudikamo bolja, i realnije varijanta je uzeti izlaz iz predpojacala i snimati to pa onda isti poslati kroz IR, ali to je vec digresija.

LePou, TSE, Nick Crow, Aradaz, svi prave emulatore za dzabe, koji su iz iskustva daleko bolji. Nista nikoga ne kosta da skine emulator od maksimum 2mb i uporedi sa rezultatima POD Farma. Naravno to su namjenske emulacije, emulacije predpojacala, bez kerefeka, svjetala, rade jednu stvar i rade je dobro, uglavnom Metal.

IR tehnologija je daleko od idealne zamjene za prije pomenuti dinamicni sistem, ali je svakako bolja od obicnog EQ-a sto je POD Farm/GR4/Amplitube princip emulacije kabineta.

Peavey-ev Revalver koristi tu tehnologiju, i rezultati su ocito kvalitetniji.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Line 6 POD Studio UX1
PostPosted: 10. 06. 2010. 21:51 
Offline
User avatar

Joined: 30. 03. 2006. 17:54
Posts: 453
stari serator wrote:
i rezultati su ocito kvalitetniji.


Da mi je samo čuti jedan ton s tim tvojim zvukom, ali to nećemo doćekati!

Puno priče... :?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Line 6 POD Studio UX1
PostPosted: 10. 06. 2010. 21:57 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Idi pa vidi jarane, imas

http://www.guitarampmodeling.com/

http://www.ultimatemetal.com/forum/andy-sneap-151/

dobra dva mjesta, za pocetak...

ja nemogu nista snimit, zahvaljujuci Lajn siksu i njihovoj fantasticnoj opremi.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Line 6 POD Studio UX1
PostPosted: 11. 06. 2010. 16:15 
Offline
User avatar

Joined: 22. 08. 2003. 17:16
Posts: 383
Location: Banja Luka
Ispravi me ako grijesim.

Softver je u ovoj prici najmanje bitan, iako pod farm nudi super opcije..

Najbitniji je converter analog/digital cime je UX opremljen.
Ako jos dodamo skoro nultu latenciju, mozemo zakljuciti samo jedno.
Nije skup i radi posao!!!!

Ko ne zna sta je latencija to je nus efekat u toku konverzije analognog signala gitare u digitalni signal koji racunar reprodukuje ... to je jako bitna stavka.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Line 6 POD Studio UX1
PostPosted: 12. 06. 2010. 02:00 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
konverter, i predpojacalo, su jadni...al za cjenu nisu losiji od konkurencije.

ja cu najvjerovatnije morati da dual bootam deset godina star OS i da koristim pola svog RAM-a zahvaljujuci kvalitetnoj Line6 podrsci :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Line 6 POD Studio UX1
PostPosted: 12. 06. 2010. 09:53 
Offline
User avatar

Joined: 07. 04. 2003. 21:52
Posts: 1535
Location: Where Eagles Dare
stari serator wrote:
konverter, i predpojacalo, su jadni...al za cjenu nisu losiji od konkurencije.

ja cu najvjerovatnije morati da dual bootam deset godina star OS i da koristim pola svog RAM-a zahvaljujuci kvalitetnoj Line6 podrsci :)

probaj virtualnu masinu napraviti pa preko nje, manje zlo i manje vremena uzima


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Line 6 POD Studio UX1
PostPosted: 12. 06. 2010. 16:29 
Offline
User avatar

Joined: 22. 08. 2003. 17:16
Posts: 383
Location: Banja Luka
stari serator wrote:
konverter, i predpojacalo, su jadni...al za cjenu nisu losiji od konkurencije.

ja cu najvjerovatnije morati da dual bootam deset godina star OS i da koristim pola svog RAM-a zahvaljujuci kvalitetnoj Line6 podrsci :)


BiH bend Monument http://www.myspace.com/monumentmetal
ima jedan demo snimak sniman u kuci iskljucivo preko Line 6 UX2 bez ikakve strucne pomoci. Gitarista je sam snimao i svoje povrsno znanje koristio u miksu i produkciji.
Mislim da je Monument-ov demo "I am Archetype" koji mozete poslusati na njihovom spejsu http://www.myspace.com/monumentmetal odlican pokaz da Line6 UX moze da zadovolji svaki BiH bend za demo kucnu produkciju muzike. Mogucnosti su i vece, ako neko ima veca znanja oko snimanja i post-produkcije gitasrkog tona...


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 58 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group