Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 20. 04. 2024. 17:02

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 22 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject: Studijske slucalice
PostPosted: 03. 06. 2010. 11:13 
Offline
User avatar

Joined: 16. 03. 2006. 14:53
Posts: 4068
Location: Sa
Posto nemam para za normalne monitore (ispod 400 KM nema nista) mislio sam uzeti neke studijske slusalice...

Ima li ko iskustva sa kucnim snimanjem i studijskim slusalicama? Oce li mi pomoci i dati pravu sliku snimaka ili cu samo baciti pare?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Studijske slucalice
PostPosted: 04. 06. 2010. 15:31 
Offline
User avatar

Joined: 22. 08. 2003. 17:16
Posts: 383
Location: Banja Luka
Dobre, al bas dobre slusalice koje ce ti dati super sliku kostaju npr 350,-KM
Shure SRH840

Sreca pa industija zna da ljudi nemaju para pa prave i jeftinije modele, tako da
Shure SRH240 kostaju oko 100,-KM

A ako je i to puno, fala Bogu tu je Behringer pa pravi raznorazne kopije profi slusalica za smjesne pare...

Behringer HPS3000 za 60,-ak maraka ti da mudat ton, al daleko od studijskih slušalica visoke klase, namjenjene zahtjevnim korisnicima koje kostaju od 300,- pa na dalje...

Audio-Technica ima dosta modela od 60,-ak do 200,- kilometara...
ATH T22, ATH T44, ATH M20, ATH M30, ATH M40....

Dakle,
klasa I od 50-150
klasa II od 150-300
Klasa III od 300 pa koliko god imas para.....

i sigurno su jedne od njih za tebe. I ako nisi zahtjevan profi studijski korisnik i Behringer ce da ucini posao. Samo ja ne volim sto Beringer voli krast tudje ideje, pa bih rekao Shure SRH240 kao pocetak .. ali Boze moj, jebes moral ako nema love.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Studijske slucalice
PostPosted: 04. 06. 2010. 16:10 
Offline
User avatar

Joined: 16. 03. 2006. 14:53
Posts: 4068
Location: Sa
Ipak skuplje monitore uzimam..
Kad je bas nek je kanibal

http://www.artist.ba/mex/artikal.php?gl ... 5&art=1535


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Studijske slucalice
PostPosted: 09. 06. 2010. 00:19 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
nikad slusalice, nemos na njima miksat metal, mozda cajku al talme jaro, ne. samo monitor, i tretman sobe.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Studijske slucalice
PostPosted: 09. 06. 2010. 00:32 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
AntiDope wrote:
i sigurno su jedne od njih za tebe. I ako nisi zahtjevan profi studijski korisnik i Behringer ce da ucini posao. Samo ja ne volim sto Beringer voli krast tudje ideje, pa bih rekao Shure SRH240 kao pocetak .. ali Boze moj, jebes moral ako nema love.


O ne, Behringerofobija...

Ulli Behringer je meni najdrazi lik u pro-audio svjetu.

Zasto? Zato sto je covjek uspjesno raskrinkao mit o "visokoj kvaliteti" jednostavnih, jeftinih, i zastarjelih sklopova, i proizvodnji istih.

Sklop se ne moze patentovati.

Randall Smith (Mesa/Boogie), inace priuceni tehnicar/bivsi automehanicar, je sebi i svojoj firmi pripisao na stotine patenata, od kojih je 90% ili fantazija, ili je dokazano da je iste nasao u Fender pojacalima pa ih brze-bolje patentovao...

Samo zato sto Boss ne zeli vise da proizvodi odredjenu pedalu, ili Mesa trazi malo previse za svoje pojacalo, to odmah oduzima pravo Behringera da napravi slicnu (a mozda i bolju) varijaciju na temu?

Ako samo laicki pogledamo lampase iz zadnjih dvadeset godina, da se skontati da je Mike Soldano "budzio" Van Halenov JCM800, te je isto pojacalo Van Halen odnio Hartleyu Peaveyu koji ga malo mjenja i pravi 5150, pa onda Randall Smith malo mjenja 5150 i pravi Dual Rectifier...a i sam Jim Marshall je krao od Lea Fendera. I onda kakve veze ima to sto Behringer pravi nesto slicno? Nikakve. Koliko je kopija Tube Screamera postojalo prije Behringerovog To800 modela?

Samo bih volio vidjet jednu profi alternativu Behringerovom REV2496 V-Verb procesoru. Nazalost duplo skuplji TC Electronici i Lexiconi mu nisu ni blizu. Al dobro Behringer je losa firma...oni prave proizvode u Kini...jeftini su...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Studijske slucalice
PostPosted: 09. 06. 2010. 10:27 
Offline
User avatar

Joined: 22. 08. 2003. 17:16
Posts: 383
Location: Banja Luka
Zar nije Bogner budžio Marshale Van Halenu?

A što se tiče Behringera, ja ipak spadam u grupu ljudi koji nemaju problema da ga koriste, ali to gitarske pedale sigurno nisu...
Bugera pojačala već jesu i tako dalje i tako dalje...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Studijske slucalice
PostPosted: 10. 06. 2010. 21:22 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Ja imam osam behrovih pedala...

svaka je adekvatna zamjena (a neke su i bolje od originala) duplo, trostruko i vise skupljoj pedali slicne namjene i dizajna komandi/parametara sa zvucnijim imenom.

Sama elektronika je vrhunske kvalitete. Naravno SMD/SMT pa se nemoze budzit, ali to je jedina zamjerka.

Ne vjerujem da iko pravi analogni delay za manje od 30 dolara. To cak ni Kineske marke ko Biyang nemogu. Isto vazi i za analogne choruse i ostale modulacijske efekte zasnovane na BBD tranzistorima. I da, analogni delay koji isti takav, 20 godina star na ebayu sa Boss etiketom, kosta pet puta vise. Sta reci nego idiotizam.

Bugera je slican slucaj, samo je jebe da odredjena pojacala kojim su slicni kostaju iste pare rabljena (mada u zadnje vrijeme jcm900 i nisu tako jeftini)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Studijske slucalice
PostPosted: 12. 06. 2010. 16:20 
Offline
User avatar

Joined: 22. 08. 2003. 17:16
Posts: 383
Location: Banja Luka
Off Topic!
stari serator wrote:
Ja imam osam behrovih pedala...

svaka je adekvatna zamjena (a neke su i bolje od originala) duplo, trostruko i vise skupljoj pedali slicne namjene i dizajna komandi/parametara sa zvucnijim imenom.

Sama elektronika je vrhunske kvalitete. Naravno SMD/SMT pa se nemoze budzit, ali to je jedina zamjerka.

Ne vjerujem da iko pravi analogni delay za manje od 30 dolara. To cak ni Kineske marke ko Biyang nemogu. Isto vazi i za analogne choruse i ostale modulacijske efekte zasnovane na BBD tranzistorima. I da, analogni delay koji isti takav, 20 godina star na ebayu sa Boss etiketom, kosta pet puta vise. Sta reci nego idiotizam.

Bugera je slican slucaj, samo je jebe da odredjena pojacala kojim su slicni kostaju iste pare rabljena (mada u zadnje vrijeme jcm900 i nisu tako jeftini)


Kojih osam pedala?
Navedi koje su zamjene za sta i koja je bolja od originala?

Nisam nista smjesnije cuo u zivotu!
Cudan si, sa jedne strane mi preporucujes DualRec ili 5150 ili Marshal grdosije ... Line six modeliranje ti je "sranje", a onda odjednom prilicno lose, nepouzdane i nekvalitetne pedale izdizes u nebo!?

izvinjavam se Off Topic-u..


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Studijske slucalice
PostPosted: 12. 06. 2010. 17:38 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
okej

TO800 - Tjub Skrimer za manje od 30 dolara. JRC4558D IC provjereno (ja svaki aparat koji kupim, rastavim) ugradjen. Radi vise od godinu dana. Tjub skrimer k'o tjub skrimer. Malo usrani potenciometri na ovoj pedali prve serije (crvena lampica, one sa plavim su daleko kvalitetnije, i zaslijepljujuci plavi led je meni drazi)

CC300 - Kopija Dimension C Chorusa. Provjereno analogna pedala (BBD chipovi unutra). Kopija Boss-a DC-2. Koliko isti kosta i kako ga je lako naci, bujrum pa vidite. Licno, najbolji chorus na planeti. Za razliku od Bossa, CC300 moze ukljuciti sva 4 prekidaca simultano za jaci efekt. To je samo mogao slican Roland-ov "rek junit".

UV300 - Boss Uv-2. Takodjer analogna

PH9 - MXR EVH Phase 90 ili kako se vec zove...kao i original, super phaser za svakodnevnu upotrebu.

VD400 - Boss Dm3. Kratak delay, ali fanatsticnog zvuka. Potpuno analogni.

EM600 - Line6 Echo Park. Malo zajebancije sa nekim kontrolama. Dobar lud softverski delay kao i original, jede baterije, kao i original.

HF300 - Suptilan Flanger kao i Boss HF-2.

GDI21 - Sansamp GT2. Posluzi kad odes kod jarana i pristeas se na kucno kino/kompjuterske zvucnike. meni licno bolji od originala.

Istini za volju neke kopije im nisu bas uspjele. Recimo onaj Vintage Time Machine nije bas deluxe Memory Man. Ima tu jos njih zalutalih, ali sve u svemu, behringer je nedodirljiv u omjeru cjene/svega.

Mesa cu uvjek preporucivati jer su neunistive konstrukcije. Al u slucaju Peaveya i marshalla i ne vidim neki rezon zasto bi ih odabrao umjesto jedne Bugere. Moje Behringer pedale imaju solidnije potenciometre od mog JVM-a!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Studijske slucalice
PostPosted: 12. 06. 2010. 18:07 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
http://www.youtube.com/watch?v=N75nqIWFD2A

ili najbolje slijepo...kao toneking...

http://www.youtube.com/watch?v=5fD34Yy1wqw

meni je bolja mz-2 iskreno, ali triput bolja, nije. radje bih imao jos jedan delay, flanger, i panj trave :mrgreen:

a sta da radi neko ko zeli onaj electric wizard zvuk...gdje, kako da kupi jedan boss fz-2?

http://www.youtube.com/watch?v=0zVEE7lI0jQ&feature=related


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Studijske slucalice
PostPosted: 12. 06. 2010. 18:12 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
lajn saks verbzilla vs. behr rev600

http://www.youtube.com/watch?v=iSZ5Q1N1KP8

Audio tehnologija je mahom snobizam...kome je tata kupio caparisona da ga steka u diezela...bezvezarije..


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Studijske slucalice
PostPosted: 13. 06. 2010. 02:10 
Offline
User avatar

Joined: 22. 08. 2003. 17:16
Posts: 383
Location: Banja Luka
Tata, previse se ti unosis u to sve ...
Behringer gitarske pedale su dokazano nepouzdane sprave i nemos promjeniti to sa 160 klipova i rijeci hvale. Za vecinu zesscih rock gitarista bi trajale mozda jedan nastup.
Ako ih drzis za ukras na vitrini, mozda su onda i ok.

Za neke druge sttvari Behringer je ok, al za git pedale ne.
Miksera ima mozda koji mogu proci i nekih PA varijanti, Bugera....

:razz:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Studijske slucalice
PostPosted: 14. 06. 2010. 03:14 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
dobro, ti uzivaj u svom procesoru, ja cu za iste pare kupit 30 analognih pedala.

Behringerove pedale imaju bolje prekidace nego ibanez-ove sedmice. kucista su plasticna, istina, ali se za des dolara mogu prebacit u istu kutiju kao i mxr.

no vidim da tebi to nije bitno jer mora da su behringerove pedale u programu konkurencije ;)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Studijske slucalice
PostPosted: 14. 06. 2010. 17:26 
Offline
User avatar

Joined: 22. 08. 2003. 17:16
Posts: 383
Location: Banja Luka
stari serator wrote:

no vidim da tebi to nije bitno jer mora da su behringerove pedale u programu konkurencije ;)

Nije bas tako ... ima Behringera kolko osh, al ga nerado proporucujem. U pravu si ti, za te pare nema nista slicno. Ne znam zasto forsiras pricu oko trgovine, ja pokusavam kao ravnopravan clan foruma da pisem svoje utiske.
Samo ja nevjerujem de ce Deawoo biti bolji od Mercedesa ikada. Istina, moze na more i sa Matizom.. ali razlika u ugodjaju je drasticna.

Ja procesora nemam, nisam ga nikad ni imao, niti cu ga imati za live svirku.

Kopija nikad ne moze biti bolja od originala!
Ponavljam, Behringer ima dosta dobrih proizvoda, korisnih i stvarno jeftinih i drago mi je sto postoji behringer je dosta ljudi zahvaljujuci njima mogu da rade sa nekim spravama, da se bave poslom kojim se bave bez puno troskova ... ali Behringer ima tacno odredjenu granicu u klasi daleko ispod standarda kvalitetnog zvuka pogotovo kod njihovih gitarskih pedala.
Sjecam se zadnjeg sam probavao Delay DD600 ... nisam uspio izvuci bas neki kvalitet iz njega. A distorzije UM i HM su grozne ... Samo sto to nekome fino zvuci i nije mu skupo, i onda stvarno ne zelim da kvarim tudju srecu.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Studijske slucalice
PostPosted: 14. 06. 2010. 19:53 
Offline
User avatar

Joined: 05. 09. 2005. 00:17
Posts: 473
Location: sarajevo,skenderija
Eee,pa nije on sebi dzaba dao nik serator...
ja bi bas volio da cujem nesto sto je ovaj veliki poznavaoc opreme odsvirao ili snimio..


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Studijske slucalice
PostPosted: 15. 06. 2010. 22:34 
Offline
User avatar

Joined: 06. 05. 2006. 03:59
Posts: 4543
Location: Lukavac/Hall in tirol
Prvi album KRV-i :twisted:

Dovoljno


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Studijske slucalice
PostPosted: 15. 06. 2010. 22:40 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 09. 09. 2004. 00:32
Posts: 2445
lord krvolok wrote:
Prvi album KRV-i :twisted:


Mozda :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Studijske slucalice
PostPosted: 16. 06. 2010. 18:34 
Offline
User avatar

Joined: 05. 09. 2005. 00:17
Posts: 473
Location: sarajevo,skenderija
:mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Studijske slucalice
PostPosted: 18. 06. 2010. 01:04 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
proradio je m-audio, kenjci

a ono line 6 smece cu da bacim u more, mada su se najzad nakanili da mi otvore "saport tiket" (nakon cak mjesec dana i dva topika na njihovom usljivom saport forumu)

a posto je problem realan, sace da ga rjesavaju njihovi ekspertni "inzinjeri" koji su napisali take drajvere, al dosta o toj tegobi...(vjerujem da bi i svako od vas bio raspizdit da mu se to desi prvi put kad upali novo kupljeni pod farm 2 i dvije ekspanzije, znaci sto dolara sa popustom, a da ne pruicam o cjeni samog aparata)...majku im sifiliticnom kurcinom jebem lopovsku...

pa cete dobit poredjenje svih gitarskih emulatora sutra, moram ga sad snimit neki bezvezni rif koji ima malo svega, da ovu polemiku sahranimo jednom za svagda.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Studijske slucalice
PostPosted: 18. 06. 2010. 09:39 
Offline
User avatar

Joined: 05. 09. 2005. 00:17
Posts: 473
Location: sarajevo,skenderija
Snimaj,snimaj.. :mrgreen:
Nego,sto se tice linije6..
ja nemam nikakav problem sa svojim x3live,apdejtujem ga redovno bez ikakvih problema..
uz apdejte uvijek dobijem i 10tak novih efekata.
malo duze se cekalo na drajver za windows7,al kod mene je sve super radilo i bez njega.
mada znam da su pojedinci imali problema s istim.
sto se tice kvaliteta izrade i zvuka koji se moze dobiti iz x3,sve je za 10.
otkako sam ga kupio,zapakovao sam sve pedale i vise ih ne koristim..


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 22 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: Majestic-12 [Bot] and 11 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group