Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 19. 04. 2024. 04:44

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 102 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 20. 04. 2005. 11:10 
Offline

Joined: 05. 03. 2005. 19:55
Posts: 749
Androphagous wrote:
joj C3, C4, C5 Dobrinja itd, ali koga to zanima, how to growl.možda neki od nas just fucking cant pjevat c3, ali vi koji možete c3 i c4 kurac možete growlat ko neki od nas!A da ne govorim ko Frank Mullan!sopran bi mogo i nekako naučit kroz vježbe za disanje i koji kurac tamoamo, ali growlat nemože baš svako!Gotta have big balls!


Jebote i ti svakom loncu moraš biti poklopac!Izvini,ali nisi kompetentan što se tiče operskog pjevanja i ne može baš svako sa baviti operskim pjevanjem,vjeruj mi.Dugotrajan je i mukotrpan to posao!I ne ofiraj se sa izjavama da growlanje je teže,a operskim se pjevanjem haman svako može baviti po tebi!Pogledaj samo kroz vijekove kako je samo klasika i operska muzika opstala i kolika joj je vrijednost!:wink: I da stojim iza svojih riječi da se ovde previše šicate izrazima i povlačite neke veće stvari kao da je to najnormalnija pojava!Ovim poručujem da dobro sjednu za klavir,i prebroje oktave,da vide da se nisu zajebali možda u broju! :lol: ,jer ko je muzički obrazovan znaće da je veeeeelika razlika u C1,C2,C3.Ne kažem da nema ljudi,koji to mogu,ali molim te odjednom se javlja nekoliko kandidata... :lol: :lol: :lol:

Ja se duboko izvinjavam ljudima,ako sam skrenula sa teme,ali preko nekih stvari se ne može preći.Stoji da ne može svako growlati. Jel ti možda misliš da ljudi,koji idu na muzičku akademiju i školuju se za to samo zinu i glas izađe iz njih,zajebi to,itekako se namučiš,ja i poslije niže,srednje i evo idem na akademiju imam još puno toga naučiti!Pravilno disanje,uticaj DIJAFRAGME,boja i raspon glasa, mnogo toga je upitno da li se možeš baviti baš tom vrstom pjevanja!!!
AKO ZA GROWL TREBAJU VELIKA MUDA,ZA OVAJ VID PJEVANJA TREBAJU JOŠ VEĆA! :wink:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 20. 04. 2005. 11:49 
Offline
User avatar

Joined: 22. 03. 2005. 23:16
Posts: 373
Location: Sarajevo
LEJNA wrote:
AKO ZA GROWL TREBAJU VELIKA MUDA,ZA OVAJ VID PJEVANJA TREBAJU JOŠ VEĆA! :wink:


Ispravka:Za growlanje trebaju eto ta velika muda,a za taj vid pjevanja talenat i godine vježbe... :wink:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 20. 04. 2005. 11:59 
Offline
User avatar

Joined: 22. 03. 2005. 23:16
Posts: 373
Location: Sarajevo
Androphagous wrote:
joj C3, C4, C5 Dobrinja itd, ali koga to zanima, how to growl.možda neki od nas just fucking cant pjevat c3, ali vi koji možete c3 i c4 kurac možete growlat ko neki od nas!A da ne govorim ko Frank Mullan!sopran bi mogo i nekako naučit kroz vježbe za disanje i koji kurac tamoamo, ali growlat nemože baš svako!Gotta have big balls!


Growlat može bar 60% muške populacije nakon procesa mutiranja, naravno...Neko bolje,neko lošije,al za growlanje nije potreban glas,već samo kapacitet,snaga i boja "poderanog grla".


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 20. 04. 2005. 13:08 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 08. 06. 2004. 13:51
Posts: 5347
Location: Straight outta C(ompton)-5
LEJNA wrote:
Androphagous wrote:
joj C3, C4, C5 Dobrinja itd, ali koga to zanima, how to growl.možda neki od nas just fucking cant pjevat c3, ali vi koji možete c3 i c4 kurac možete growlat ko neki od nas!A da ne govorim ko Frank Mullan!sopran bi mogo i nekako naučit kroz vježbe za disanje i koji kurac tamoamo, ali growlat nemože baš svako!Gotta have big balls!


Jebote i ti svakom loncu moraš biti poklopac!Izvini,ali nisi kompetentan što se tiče operskog pjevanja i ne može baš svako sa baviti operskim pjevanjem,vjeruj mi.Dugotrajan je i mukotrpan to posao!I ne ofiraj se sa izjavama da growlanje je teže,a operskim se pjevanjem haman svako može baviti po tebi!Pogledaj samo kroz vijekove kako je samo klasika i operska muzika opstala i kolika joj je vrijednost!:wink: I da stojim iza svojih riječi da se ovde previše šicate izrazima i povlačite neke veće stvari kao da je to najnormalnija pojava!Ovim poručujem da dobro sjednu za klavir,i prebroje oktave,da vide da se nisu zajebali možda u broju! :lol: ,jer ko je muzički obrazovan znaće da je veeeeelika razlika u C1,C2,C3.Ne kažem da nema ljudi,koji to mogu,ali molim te odjednom se javlja nekoliko kandidata... :lol: :lol: :lol:

Ja se duboko izvinjavam ljudima,ako sam skrenula sa teme,ali preko nekih stvari se ne može preći.Stoji da ne može svako growlati. Jel ti možda misliš da ljudi,koji idu na muzičku akademiju i školuju se za to samo zinu i glas izađe iz njih,zajebi to,itekako se namučiš,ja i poslije niže,srednje i evo idem na akademiju imam još puno toga naučiti!Pravilno disanje,uticaj DIJAFRAGME,boja i raspon glasa, mnogo toga je upitno da li se možeš baviti baš tom vrstom pjevanja!!!
AKO ZA GROWL TREBAJU VELIKA MUDA,ZA OVAJ VID PJEVANJA TREBAJU JOŠ VEĆA! :wink:


Naravno da nisam ni sekunde kompetentan za opersko pjevanje, to nije nikakva tajna.ostavljam opersko pjevanje onima koji imaju pojam o tome; ko god ima nek izvoli! :lol:
Znam da se ljudi godinama Å¡koluju za opersko pjevanje, znam to jer sam pratio nekad Russel Allena, pomalo!
Ali moraju se imat VM za growlanje :lol:
Kao što kažeš, moraju se također imat VM za opersko pjevanje, ali također i masa koja će držati taj glas.mislim, ovo nije stručno mišljenje ali se da primjetit da je većina operskih pjevačica malo jače građe.pogotovo one koje pjevaju do 4.te oktave!ako to uopšte postoji!
Sretno svima sa pjevanjem!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 20. 04. 2005. 13:18 
Offline

Joined: 05. 03. 2005. 19:55
Posts: 749
To je nekada bilo pravilo da su operske pjevačice debele,sada ćeš rijetko vidjeti opersku pjevačicu da nije u liniji :wink: Uzmi za primjer čuvenu Mariju Calas,koja je što kaže Libijac -NENADJEBIVA, :wink: ,a da vidiš kako je bila mršava,a još glas i raspon da ne povjeruješ!Sa naših podneblja beogradska primadona,Radmila Bakočević, bila je česti učesnik metropoliten opere,Milanska skala itd,a jako,je mršava i ima 70 i kusur godina,a o glasu da ne govorim...BAJKA!!! :D Dobro ima tu i istine da ako si malo jače građe,da ti je veći kapacitet,ali vjeruj mi to više nije pravilo...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 20. 04. 2005. 17:27 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Ma jebo ba opersko pjevanje, mogu i ja to, vidi DO MI SOL RE FA :lol:

Oh ye great olde Bosnian vileosophie....


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 20. 04. 2005. 17:27 
Offline
User avatar

Joined: 16. 04. 2003. 10:07
Posts: 1154
Location: Istanbul
LEJNA wrote:
Bez uvrede,ali C3 pjevati bez problema,sumnjam...Za to trebaju vjeruj mi duge godine muzièkog školovanja,a i prakse!Stoji da nekom priroda podari visoke tonove i sopransku boju glasa,(ti su pravo rijetki,koji pjevaju C3) kod mene na muzièkoj akademiji cure,koje su visoki soprani treba im puno upjevavanja do C3,a školuju se za operske pjevaèice,ja sam tkð.na pjevanju i znam o èemu ti govorim,znaèi nije šuplja..I još nešto,ako ti je priroda podarila taj velièanstveni C3,sumnjam da bi ga uništavala,nego bi krenula se
baviti profesionalnim pjevanjem.Ovo shvati kao dobronamjernu kritiku.


Ok ok, zajeb... isla sam i ja u muzicku i bavila se pjevanjem i sve to... kad sam mislila na "bez problema C3 " normalno da sam podrazumjevala i upjevavanje. Samo sam htjela rec da sam ga mogla otpjevat bez natezanja i u nekim skokovima.

Od pjevanja nemam fajde. Imam jako ruznu boju glasa, te me nikada nisu birali za solistu :lol: A i nisam nesto zagrijana za pjevanje.

Bilo kako bilo, hvala :wink:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 20. 04. 2005. 19:54 
Offline

Joined: 05. 03. 2005. 19:55
Posts: 749
KoldVoid wrote:
Ma jebo ba opersko pjevanje, mogu i ja to, vidi DO MI SOL RE FA :lol:

Oh ye great olde Bosnian vileosophie....


Nije do,mi,sol,re fa...Nego:DO,RE,MI FA SOL... :lol: :lol: :lol: :wink:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 20. 04. 2005. 20:00 
Offline

Joined: 05. 03. 2005. 19:55
Posts: 749
Witch wrote:

Bilo kako bilo, hvala :wink:

Ma nema problema :wink: :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 21. 04. 2005. 17:17 
Offline
User avatar

Joined: 03. 04. 2004. 04:50
Posts: 870
Ja uopce ne znam growlati i zvucim smijesno. Nemam talenta, jebiga. Nikad nisam htjela biti pjevacica bilo kakva. Inace sam imala raspon glasa do F3 a vec godinama nisam uopce provjeravala. Al kaj mi to znaci kad mi se ne svidja moja boja glasa, nikad nisam htela pjevati solo i imam fobiju od pjevanja u javnosti. Mogu govoriti, plesati, svirati i glumiti pred ljudima, ali pjevati NIKAD. Cak me sram pjevati i dok sam doma sama. Brrrrrrrrr :lol: :lol: :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 02. 01. 2006. 23:46 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 14. 07. 2003. 19:20
Posts: 6275
ja sam nenadjebiv blek metal screamer kad sam pijan,no shit,really :D


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 03. 01. 2006. 00:12 
Offline
User avatar

Joined: 25. 02. 2005. 00:05
Posts: 2437
biafra wrote:
ja sam nenadjebiv blek metal screamer kad sam pijan,no shit,really :D
hahahahaha, jao legende hahahaha


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 07. 01. 2006. 04:19 
Offline
User avatar

Joined: 13. 07. 2002. 08:30
Posts: 959
Location: Krapina, Hrvatska
Demonologist wrote:
Ispravka:Za growlanje trebaju eto ta velika muda,a za taj vid pjevanja talenat i godine vježbe... :wink:


Ispravak: Za growlanje trebaju eto ta velika muda,a za taj vid pjevanja trebaš biti bez muda :D


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 07. 01. 2006. 08:48 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
LEJNA wrote:
KoldVoid wrote:
Ma jebo ba opersko pjevanje, mogu i ja to, vidi DO MI SOL RE FA :lol:

Oh ye great olde Bosnian vileosophie....


Nije do,mi,sol,re fa...Nego:DO,RE,MI FA SOL... :lol: :lol: :lol: :wink:


Ilustracija poente moja Lejna. Iliti razmisljanja u drzavi u kojoj je svako apsolutni ekspert za sve.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 07. 01. 2006. 15:30 
Offline
User avatar

Joined: 02. 08. 2005. 16:12
Posts: 122
Location: Zavidovici
pitajte memphista za savjete.... lik je daleko najbolji.....


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 09. 01. 2006. 23:53 
Offline
User avatar

Joined: 16. 04. 2003. 10:07
Posts: 1154
Location: Istanbul
Evo sad cu da citiram svog dobrog druga:
"a growl has to be deeper than hell, from the guts, from the lungs, when air and your lungs tangle in a journey to the anticlimax of heaven, not some childish scream any little baby pulls out when he's hungry"
CAR hehe :twisted:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 17. 01. 2006. 03:30 
Offline
User avatar

Joined: 17. 06. 2005. 18:47
Posts: 49
Location: Tuzla
Mephisto wrote:
Nije svako stvoren za growl isto tako ko sto niko nije stvoren za sopran alt bass itd...
svako od nas ima razlicitu zvucnu frenkvenciju i konfiguraciju kao i polozaj i obik unutrasnjosti grla...
(ja sam cuo da se od pivanja (poslje jedno 3-4 god.) poljepo izmjeni glas,taman za growla)!
a jbg i za growl kao i za sve ostale muzike i nacine pjevanja(osim rap-a,to moze svako pjevat(ako se moze nazvati pjevanjem))treba dosta vjezbanja i prakse!i nije ga bas tako lako naucit i usavrsit...s pomocu il bez pomoci!


Tacno.... Svako od nas ima razlicitu anatomiju grkljana, i misici i ligamenti koji ga cine su zaseban svijet. No, debela vecina ljudi misli da se pjevac "radja', a ne postaje. Well, God damn it, svaki od onih likova koji snimaju albume su pisali krv po nekoliko sati dnevno da dobiju ono sto zele. Vokalni misici su kao i ostali misici u tijelu. Koliko ih treniras, toliko i dobijas na "glasu".... Onaj ko se nije proderao u svom zivotu ni ne zna sta mu se krije ispod koze grkljana. Najfiniji instrument vam se nalzi ispo brade. So treat it well... A pivo nikako ne godi glru.

Pored toga, diasnje je, opet, neizostavno. No to je vec druga tema...

Neko je spomenuo opersko pjevanje. Jah... Ljudi, lakse je nauciti svirati gitaru kao Romeo ili Malmsteen nego nauciti pjevati kao Andrea Bocelli, da se razumijemo odmah. Ovi rokeri poput Russel Allena i ostalih kojima se i ja divim su takodje uzimali casove pjevanja, i davali masnu lovu za njih. James Labrie je isao nekoliko godina na pohadjanje operskog pjevanja, kao i DC Cooper (preko 5 godina). Zato im se u glasu primjeti apsolutna kontrola, sto je zapanjujuce kad se malo bolje koncentrisete i shvatite sta slusate...

Sto se tice urlanja i vristanja... Ja to volim...slusati... Ne ciniti, jer se glas tako samo dere, i mzete si nanjeti poprilican DAMAGE grlu, a to vam svakako ne treba. Urlanje se uci, kao i izvlacenje visokog C. grlo se adaptira, no da se razumijemo - ono se trosi.

Zato ne zajebavajte vokalne zice, i ako zelite nesto sa glasom, onda se doooobro raspitajte.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 17. 01. 2006. 03:34 
Offline
User avatar

Joined: 17. 06. 2005. 18:47
Posts: 49
Location: Tuzla
Jah... Ako budete postavljali temu o rasponu glasa, bice cool navesti neke primjere savladavanja "passagia" pri visim tonovima...

E to je tema... a ne ovo urlanje...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 18. 01. 2006. 00:28 
Offline
User avatar

Joined: 29. 06. 2005. 15:22
Posts: 90
jedite cokoladu i med... :wink:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 05. 02. 2006. 23:26 
Offline
User avatar

Joined: 17. 01. 2006. 00:49
Posts: 343
pušite okolno žbunje i pijte hladan tuzlak


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 102 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group