Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 16. 04. 2024. 16:05

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 11 posts ] 
Author Message
 Post subject: Kramer Vanguard
PostPosted: 23. 01. 2006. 07:11 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Nakon XXX izgubljenih ebay transakcija prao mi je dopizdilo ganjat usrane Japanske Jacksone sa stotinu ogrebotina i felera za stopedes dolara, iluzivna superdzabakus gitara se nije pojavila (nazalost), pa sam sasvim slucajno naletio na ovu nerazvikanu Koreanku preko musicyo.com, za $230 dostava na kucna vrata, bez kofera naravski.

Sad, na papiru znam da nova takva gitara kod drugih seratora kosta duplo vise, ako neko zna neku horor pricu o ovim sjekirama nek mi rekne sto prije, jer namjeravam sutra poslati pare...dosta vise, sest mjeseci bez tambure, gotov sam poludio.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 23. 01. 2006. 16:30 
Offline
User avatar

Joined: 07. 04. 2003. 21:52
Posts: 1535
Location: Where Eagles Dare
sha je bilo s Expom?
dje on nest'o?


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 24. 01. 2006. 02:11 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
osto kuci kod staraca na sigurnom, nisam imao srca da ga saltam preko atlantika...a pravo da ti kazem, znajuci koliko dugo cu jos biti u Americi, i koliko para namjeravam nagomilat do kraja...ja se bez Lade ne vracam pa vidte stacete, i to custom, novog :D


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 24. 01. 2006. 04:15 
Offline
User avatar

Joined: 09. 02. 2004. 23:13
Posts: 1040
Location: Tuzla
KoldVoid wrote:
osto kuci kod staraca na sigurnom, nisam imao srca da ga saltam preko atlantika...a pravo da ti kazem, znajuci koliko dugo cu jos biti u Americi, i koliko para namjeravam nagomilat do kraja...ja se bez Lade ne vracam pa vidte stacete, i to custom, novog :D


fuck, sta ces to da sviras warrant. haha. nego, samo ti skontaj kako to moze zivo i zdravo doci sa musicyo-a, pa da vidim sta mi je radit za steinberger-a. a za ladu, ma neam pojma sta da ti kazem . . .

mirror, mirror...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 24. 01. 2006. 07:09 
Offline
User avatar

Joined: 19. 07. 2003. 01:31
Posts: 970
Insomnior wrote:
KoldVoid wrote:
osto kuci kod staraca na sigurnom, nisam imao srca da ga saltam preko atlantika...a pravo da ti kazem, znajuci koliko dugo cu jos biti u Americi, i koliko para namjeravam nagomilat do kraja...ja se bez Lade ne vracam pa vidte stacete, i to custom, novog :D


fuck, sta ces to da sviras warrant. haha. nego, samo ti skontaj kako to moze zivo i zdravo doci sa musicyo-a, pa da vidim sta mi je radit za steinberger-a. a za ladu, ma neam pojma sta da ti kazem . . .

mirror, mirror...


heheh misliš onoga bez headstocka,što ga masvidal tandrka....nije loš taj instrument cini mi se cim su emgevi na njemu :D


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 24. 01. 2006. 10:58 
Offline
User avatar

Joined: 09. 02. 2004. 23:13
Posts: 1040
Location: Tuzla
©huck Schuldine® wrote:
Insomnior wrote:
KoldVoid wrote:
osto kuci kod staraca na sigurnom, nisam imao srca da ga saltam preko atlantika...a pravo da ti kazem, znajuci koliko dugo cu jos biti u Americi, i koliko para namjeravam nagomilat do kraja...ja se bez Lade ne vracam pa vidte stacete, i to custom, novog :D


fuck, sta ces to da sviras warrant. haha. nego, samo ti skontaj kako to moze zivo i zdravo doci sa musicyo-a, pa da vidim sta mi je radit za steinberger-a. a za ladu, ma neam pojma sta da ti kazem . . .

mirror, mirror...


heheh misliš onoga bez headstocka,što ga masvidal tandrka....nije loš taj instrument cini mi se cim su emgevi na njemu :D


kak me provali :) al i jes i nije ta, nisam jos siguran,trebam isprobat i "veslo" da vidim kak ce mi pod lakat lec.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 26. 01. 2006. 07:52 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Hata,

FedEx ti hendla sav shipping, sve ide preko njih. Bilo bi pametno da narucis i kofer, jer FedEx biva odgovoran za sva ostecenja pri transportu.

Ja ocekujem svoju posiljku za koji dan. Zanji crni Vanguard kod MusicYo-a...lajf iz gud :D


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 26. 01. 2006. 21:38 
Offline
User avatar

Joined: 09. 02. 2004. 23:13
Posts: 1040
Location: Tuzla
KoldVoid wrote:
Hata,

FedEx ti hendla sav shipping, sve ide preko njih. Bilo bi pametno da narucis i kofer, jer FedEx biva odgovoran za sva ostecenja pri transportu.

Ja ocekujem svoju posiljku za koji dan. Zanji crni Vanguard kod MusicYo-a...lajf iz gud :D


dobra vijest, ali ipak ovo je planeta Bosna.neam pojma nazvat cu pa da vidim. ide u paketu i digi GNX2. hehe. de kad van stigne javi...

mrsko mi ba pisat PM, ionako ovo niko ne cita. hajd odo na bogamber


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 26. 01. 2006. 23:09 
Offline
User avatar

Joined: 19. 07. 2003. 01:31
Posts: 970
joj Å¡to ja mrzim te multiefekte


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 27. 01. 2006. 02:50 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
sta ce ti to govno koji kurac...joj sto i ti nekad znas izabrat igracku za predskolski uzrast :roll:

Skupi ba para za kakav Rocktron Prophesy i budi miran cjeli zivot...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 31. 01. 2006. 07:52 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Ja, meinei Vanguard ist hier. To vec tri dana, al jebiga, odnio sam ga Pat-u da mi ga nasteli, i cova ga je zadrzao, tako da cu nazalost morati naruciti jos jedan. Steta samo sto nece moc bit crn, jer ih nemaju vise, al nema veze, imaju SVJETLO PLAVE. Oduvjek sam htio gitaru koja ce izvlaciti sveopste pitarsko gadjenje, najzad imam jednu koju mogu s ponosom objesit o sebe u Sarajvu.

No, da preskocimo licne fantazije. Made in Indonesia...ughhh...i vidi se. ali imajmo razmua, radi se o instrumentu kojeg svemocni Gibson prodaje za 215 dolara novog.

24 praga sa ruznim rezom negdje na osamnestom. Strahovito teska gitara za svoje dimenzije (dobranoooo teza od mog Explorera koji je povrsinski barem dvaput veci, ali mahagoni je porozno drvo pa poredjenje sa daleko tvrdjom johom i nema nekog mjesta). Prilicno posten vrat, malo cudan za Kramera (iako vebsajt kaze da je to isti vrat sa barette i striker-a, u pitanju je izrazno vise V-oblika, stratovski vrat nego poznati Gibsonov slim-taper). Jeftin ali prilicno udure flojd, strasno glasan magnet totalno napravljen za metal i prilicno jebenog dizajna za ovu cjenu. Kojl tep koji reze magnet u dva djela za stratovski zvuk je, kao i pretpostavljano, krajnje neiskoristiv. Vrat se lijepi uz tjelo na osamnestom pragu, ali zbog uskog V profila tjela sasvim prirodno se moze doci do 22-og polja. Farba je, blago receno, Indonezija poslije cunamija. Nepravilnosti, grubosti i greske koje mozete naci samo jos na jednom Gibsonu. Valjda to ide u familiji....

Najveca zamjerka i jedini razlog zbog kojeg cu je se eventualno odreci je tezina vrata, naime, veoma lagano ponira ka tlu, za sekundicu. Ako nadjem kakav laksi vrat za zamjenu mozda i zadrzim tjelo zbog oblika koji je fenomenalan, ali nije ni drasticno usrana kao jeftini bisi Richevi, niti je moguce ocekivati nesto bolje od tako esktremnog instrumenta u takvoj cjeni. Inace su mi strijele oduvijek prva ljubav i najlakse za drzanje uzivo.

Sve u svemu, savrsena gitara za zive nastupe ako niste muhanati na tezinu, razbijanje, i za pocetnike metalce. Nesto sto za razliku od skvajera mozete upotrijebiti na bini kao i u studiju, uz neke minorne modifikacije (za studijski rad vam zaista treba jedan Duncan Distortion ili DiMarzio Super Distortion, ako nemate ukusa pa vam X2N/Invader/EMG81 dobro zvuce, mozete baratat i sa fabrickim magnetima, slicne su kvalitete), mozda cak i pokupit kakvu impresioniranu metalku. Naime prekrasno sa strana spusteno tjelo (za razliku od ravnog ko daska rhoadsa) definitivno cini ovo estetski najljepsom strijelom koju sam ja ikad vidio, te pozicija desne trzajuce ruke je skoro pa savrsena zbog istog detalja, vise kao neki fini Ibanez S ili PRS za trzanje nego kao neka Metalska sjekira. Iako daleko iznad kvalitete Ibaneza/ESP/Jacksona/Hamera/Washburna za istu cjenu, imajte na umu, da za samo dvjesta maraka vise, mozete od istog Kramera zbaviti pravo jeben instrument, ili instrument sastavljen od ekvivalentno kvalitetnih djelova od Ibaneza/ESPa, koji ce bit za klasu bolji.

Kolko penezi, tolko muzike.

Fedex je dostavio gitaru u roku od 48 sati na moja kucna vrata. Svaka cast!


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 11 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group