Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 19. 04. 2024. 00:36

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 46 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next
Author Message
 Post subject: TRIGERI ZA BUBNJEVE
PostPosted: 27. 05. 2006. 15:22 
Offline
User avatar

Joined: 25. 05. 2006. 15:05
Posts: 686
Location: Banja Luka
koristi li ih iko?...kaoje koristite?..itd.
koje su prednosti/mane?


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 27. 05. 2006. 21:00 
Offline
User avatar

Joined: 30. 03. 2006. 17:54
Posts: 453
Ne koristim jer neam love/razglas/potrebu za to.
Prednosti :roll:
Mozes sa tri kante u parom palica izvuci zvuk bubnja kakvog hoces, i mozes prikriti svoj nedostatak tehnike/snage/brzine recimo tako sto ces trigati bass prilikom koristenja duple (to koriste mnoge metal pickice).
Mane - zavisno od kvaliteta trigera, kondenzatora, picki ma****na, cesto ce slati signal onda kada ne treba.
Recimo ti udaris po dobosu, a cujes u zvucnicima bass, ili basista opali D i cujes nesto deseto od bubnjeva. Zato imaju recimo drugacije vrste trigera kao za bass koji se pricvrsti za papu i koji kupi mehanicki signal od pape, a ne od opne, pa ne moze se ovo gore desiti, al to je skroz druga prica... :wink:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 28. 05. 2006. 14:16 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Trigeri su sranje, govna koja su kompletno unistila Death/Black Metal.

Mozes komotno pristavit ritam masinu, nema razlike, ista kurcina...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 06. 06. 2006. 18:08 
Offline
User avatar

Joined: 25. 05. 2006. 15:05
Posts: 686
Location: Banja Luka
...u pravu ste obojica na jednu ruku....
ali ne slazem se da su unistili..npr.death metal!!!
to su prevelike brzine i sasvim je razumljivo(na neku ruku) da se koriste trigeri!!
jebi ga....npr...toni laureano..nile-nekad itd. ne koristi trigere u studiju, ali ih koristi na nastupima...to je muzika koja zahtjeva preciznost i veliku przinu!!!..aj zamisli da sviras blast beat u tempu 270 b.p.m. i da imas losu dinamiku..npr.na dobosu...ili na bas bubnju..pogotovo ako sviras blast sa jednom nogom...pa znas koji bi to uzas bio!!!
...a to za kupljenje drugih instrumenata...jebi ga...zavisi kakve trigereimas....raspitivao sam se i kazu da su definitivno najbolji ddrum trigeri..imaju najbolju dinamiku!!!...a i nisu skupi...komplet je oko 200 eura!!!!
...u svakom slucaju..ja podrzavam trigere...na bas bubnju...jedino...ako ne sviras paradidlove...i ostale ritmove(double stroke itd...jesu vjezbe za ruke...esencija...ali super zvuce kad e sviraju nogama)...pa se ne bi cule akcentovani udarci....bilo bi sve ravno!!
ali za brzinu...to je to!!!

....a za black metal se slazem!!1totalno nepotrebno!!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 06. 06. 2006. 18:13 
Offline
User avatar

Joined: 25. 05. 2006. 15:05
Posts: 686
Location: Banja Luka
...interesuje me znali iko ista o modulim/procesorima oki se koriste za trigere!!!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 07. 06. 2006. 00:32 
Offline
User avatar

Joined: 30. 03. 2006. 17:54
Posts: 453
downbeat wrote:
...u svakom slucaju..ja podrzavam trigere...na bas bubnju...jedino...ako ne sviras paradidlove...i ostale ritmove(double stroke itd...jesu vjezbe za ruke...esencija...ali super zvuce kad e sviraju nogama)...pa se ne bi cule akcentovani udarci....bilo bi sve ravno!!
ali za brzinu...to je to!!!


Ufff fakat.
Ako postoji varanje u muzici, onda je to.
Zamisli stavis dvije sonor giant step twin effect pedale, pa peljas heel toe sa njima, jebes me ako se ne bi moglo 350 bpmova izvuc sa tim...
I dobijes ravan ton :lol:

A reci za trigere sta te interesuje.
Ne znam puno, al se mogu raspitat.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 14. 06. 2006. 21:05 
Offline
User avatar

Joined: 25. 05. 2006. 15:05
Posts: 686
Location: Banja Luka
..ma samo varati!!!!haha

...ma intresuje me sve....koji su dobri i trigeri i moduli!!!1....pa ako skontas nesto....pisi!!!
hvala u svakom slucaju!!!!
pokusao sam heel..toe....malena mi pedala


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 14. 06. 2006. 21:23 
Offline
User avatar

Joined: 30. 03. 2006. 17:54
Posts: 453
Ja sam odustao od heel-toe. Nemres ga ispeglat brzo pa da ga jebes (osim dabl strokes, koje se opet mogu drugacije dobit)

Image

a sa ovim nema mala velika papa...
a i da ima, moze se nastimat :lol: :lol: :wink:

A haj skontam nesto za module


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 16. 06. 2006. 01:23 
Offline
User avatar

Joined: 26. 04. 2006. 01:25
Posts: 270
Location: Novi Travnik
skiljo wrote:
Ja sam odustao od heel-toe. Nemres ga ispeglat brzo pa da ga jebes (osim dabl strokes, koje se opet mogu drugacije dobit)

Image

a sa ovim nema mala velika papa...
a i da ima, moze se nastimat :lol: :lol: :wink:

A haj skontam nesto za module


Å MINKA TESKA!!
Sto se trigera tice, nisu truuu uopste, ako nesto nemozes odsvirati, onda se potrudi da naucis i odsviras a ne da to prikrivas kojekakvim efektima i pickama materinama!Sviram s duplom i polako idem, a definitivno nej vaznija stvar s duplom...je metronom!!!
Takodje su mi sranje kojekakve nabrijane, ''svemirske'' pape(poput ove gore....nabavi si nest polovno ali ocuvano, za pocetak, a kasnije uzimaj kobre i kojekakva svemirska sranja.
Ovo je ZZAAKKOON!!!!!!!!!
Image
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 16. 06. 2006. 02:14 
Offline
User avatar

Joined: 18. 02. 2004. 02:00
Posts: 1632
Location: The undergrounds of Bosna
Hell yeah!!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 16. 06. 2006. 02:16 
Offline
User avatar

Joined: 26. 04. 2006. 01:25
Posts: 270
Location: Novi Travnik
Immolation wrote:
Hell yeah!!

Bogami ti vise nedam ni blizu nje, sad kad je podmazem i sredim, minirat cu je!!hihihooohhohohho


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 16. 06. 2006. 15:18 
Offline
User avatar

Joined: 30. 03. 2006. 17:54
Posts: 453
-progressive- wrote:
Immolation wrote:
Hell yeah!!

Bogami ti vise nedam ni blizu nje, sad kad je podmazem i sredim, minirat cu je!!hihihooohhohohho


Ih da imas love kako bi ta yamaha isla u smece.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 16. 06. 2006. 15:45 
Offline
User avatar

Joined: 25. 05. 2006. 15:05
Posts: 686
Location: Banja Luka
...ma samo AXIS pedale!!!!...to je nesto najjace IKAD!!!
...uopsta..ta giantstep serija je prejaka...ali AXIS....UFFFFF!!!!...svemir zivi..hehe
moracu da prodam bubreg..da bi kupio te pedale...ali...mora se!!!
...ja imam YAMAHA...recimo najbolja...samo nije sa onom zeljeznim prenosom...nego dupli lanac!!!...ma dobra je...ali premalena je papucica za heel..toe!!!...kad udarim petom o kraj papucice..ne izvucem dovoljno jak udarac i onda mi to popi mozak!!!...ali zato double stroke se vjezba punom parom!!!...zvuci prestrasno!!!
...i vjezbam neki ritam...ne znam kako bi ga okaraktrisao...radi se sa dupliom pedalom i dva hi-hata!!!...to sam cuo-sad,ne znam da li ste slusali zadnji album od HATE ETERNAl..I,MONARCH...istoimena pjesma na albumu...e na bubnju..na pocetku pjesme svira nesto najjace ikad!!!..kad sam vidio kako se to svira..nisam mogao vjerovati!!!konto sam da je nasnimavano!!!
...kad to navjezbam...bicu pticica prava!!!haha....
...aj vidi...
hvala ti puno!!!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 16. 06. 2006. 15:46 
Offline
User avatar

Joined: 25. 05. 2006. 15:05
Posts: 686
Location: Banja Luka
ma trigeri su zakon!!!HEHE


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 16. 06. 2006. 18:31 
Offline
User avatar

Joined: 30. 03. 2006. 17:54
Posts: 453
Roddy king...

A kako si sredio desni fus?
Imas stalak sa kablom...

Prelud ritam...
Desnom nogom svira dvojke izmedju fusa i basa, a lijevom triole mislim...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 21. 06. 2006. 15:46 
Offline
User avatar

Joined: 25. 05. 2006. 15:05
Posts: 686
Location: Banja Luka
...king kingova!!!
...imam stalak za drugi hh...ali nema nikakvu papu...nego je fixni...znaci kako ga nastimas tako ce da stoji(ja ga drzim bas otvoren...a drugi ovaj standardni stalak-poprilicno otvoren:)
......ali cu da kupim stalak sa kablom a ovaj cu da koristim za mini hats-kad ih kupim..naravno!!!!:)..kazu da 2 splash RUDE serije(paiste)..daju super zvuk..ako kontas koristiti kao mini H.h...
..posto nemam taj stalak sa kablom...stavim jos jednu bas papucu(koja udara sa strane opne)..cisto zbog osjecaja!!!...ma jednostavno je skroz...samo ne mogu to svirati zajedno sa rukama...trebace mi vremena..ali cu da navjezbam!!!
...sviras tako sto desna noga ide samo bass..pa hh...znaci jedan udarac na bassu a drugi na h.h i tako stalno...a lijeva noga dva hh pa jedan bass i tako stalno...ja sam znao princip,,i onda to polako usporim i skontam: bass(desna noga),pa hh (lijeva noga)..pa hh desna noga..pa hh (lijeva noga)..pa bass desna..i bass (lijeva noga)...pa hh (desna)..pa opet hh (lijeva) bass (desna) i samo kruzis!!!...postavi i ti tako drugu bass odnosno trecu bass pedalu...jest da ne dobijas taj zvuk...ali kad navjezbas...nece biti problema kad skontas stalak....


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 21. 06. 2006. 22:50 
Offline
User avatar

Joined: 30. 03. 2006. 17:54
Posts: 453
downbeat wrote:
...king kingova!!!
...imam stalak za drugi hh...ali nema nikakvu papu...nego je fixni...znaci kako ga nastimas tako ce da stoji(ja ga drzim bas otvoren...a drugi ovaj standardni stalak-poprilicno otvoren:)
......ali cu da kupim stalak sa kablom a ovaj cu da koristim za mini hats-kad ih kupim..naravno!!!!:)..kazu da 2 splash RUDE serije(paiste)..daju super zvuk..ako kontas koristiti kao mini H.h...
..posto nemam taj stalak sa kablom...stavim jos jednu bas papucu(koja udara sa strane opne)..cisto zbog osjecaja!!!...ma jednostavno je skroz...samo ne mogu to svirati zajedno sa rukama...trebace mi vremena..ali cu da navjezbam!!!
...sviras tako sto desna noga ide samo bass..pa hh...znaci jedan udarac na bassu a drugi na h.h i tako stalno...a lijeva noga dva hh pa jedan bass i tako stalno...ja sam znao princip,,i onda to polako usporim i skontam: bass(desna noga),pa hh (lijeva noga)..pa hh desna noga..pa hh (lijeva noga)..pa bass desna..i bass (lijeva noga)...pa hh (desna)..pa opet hh (lijeva) bass (desna) i samo kruzis!!!...postavi i ti tako drugu bass odnosno trecu bass pedalu...jest da ne dobijas taj zvuk...ali kad navjezbas...nece biti problema kad skontas stalak....


Polako ba, nemam ni duplu...
A moze se ovo sasvim fino na suhom navjezbat, jedino ostane problem, kao sto derek kaze, ravnoteze


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 22. 06. 2006. 19:48 
Offline
User avatar

Joined: 30. 06. 2005. 20:30
Posts: 252
Location: banjaluka
downbeat pozdravlja sa drugog nicka!
Image
KVLT!!!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 24. 06. 2006. 00:59 
Offline
User avatar

Joined: 26. 04. 2006. 01:25
Posts: 270
Location: Novi Travnik
skiljo wrote:
-progressive- wrote:
Immolation wrote:
Hell yeah!!

Bogami ti vise nedam ni blizu nje, sad kad je podmazem i sredim, minirat cu je!!hihihooohhohohho


Ih da imas love kako bi ta yamaha isla u smece.


mozda i bi ako bi mi nesto drugo odgovaralo.
Jedan lik ima Iron Cobru(a svira zabavnjake, pedercina!!!), ali je fakat nezgodno svirati na njoj, prelagana, malte ne sama svira, dok s druge strane ova moja yamaha je malo tvrdja, ali jebeno BRZA!!!!I bolji je osjecaj na njoj svirati nego na IC!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 24. 06. 2006. 02:24 
Offline
User avatar

Joined: 30. 03. 2006. 17:54
Posts: 453
-progressive- wrote:
skiljo wrote:
-progressive- wrote:
Immolation wrote:
Hell yeah!!

Bogami ti vise nedam ni blizu nje, sad kad je podmazem i sredim, minirat cu je!!hihihooohhohohho


Ih da imas love kako bi ta yamaha isla u smece.


mozda i bi ako bi mi nesto drugo odgovaralo.
Jedan lik ima Iron Cobru(a svira zabavnjake, pedercina!!!), ali je fakat nezgodno svirati na njoj, prelagana, malte ne sama svira, dok s druge strane ova moja yamaha je malo tvrdja, ali jebeno BRZA!!!!I bolji je osjecaj na njoj svirati nego na IC!
:roll: :roll: :roll: :roll:


IC se moze stegnuti sa drugim federom koji se dobije uz nju toliko da se ne moze pomaknut batic, imas inace na svakoj papi tu mogucnost da podesis tvrdocu... :lol: :lol:

Nije djaba tolko love


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 46 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group