Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 20. 04. 2024. 01:31

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 15 posts ] 
Author Message
 Post subject: Randall 200 RG vs Peavey Bandit 112
PostPosted: 29. 05. 2006. 20:36 
Offline
User avatar

Joined: 22. 08. 2003. 17:16
Posts: 383
Location: Banja Luka
RANDALL 200 RG
Ima li iko ziv od vas iskustva sa ovim pojacalom. Skoro sam pred swrsenim cinom da ga kupim, nije ni jeftino a nesto sam skeptik na ovo made in china.
Randall je inace pojam metal pojacala, ali jednostavno mi fali misljenje nekoga ko ga je vec probao.
Prilicno je jak 200 W sa 2x12" celestion koji su totalno preoptereceni ovolikom snagom sto bi moglo rezultirati i pregrijavanjem a onda sta swe moze iz toga da se izrodi!!?
Pojacalo koje je mnogo slabije snagom, ali imam pozitivno iskustvo sa njim je Peavey bandit 112. Nisu ista klasa, ali je i jeftinije. I zvuk je pristojan s obzirom da se radi o 60 W kombu.

Ima li iko rijec dwe o ovome?


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 31. 05. 2006. 01:06 
Offline
User avatar

Joined: 28. 06. 2005. 22:01
Posts: 945
Location: U reisovom obdanistu
Jesi odlucio? Gdje uzimas pojacalo i koliko je para (ako se smije znat)?


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 03. 06. 2006. 21:06 
Offline
User avatar

Joined: 22. 08. 2003. 17:16
Posts: 383
Location: Banja Luka
Ne, ne odlucih jos.!
Dan D ce biti utorak-srijedu dok probam jednog starog Marshall-a super lead-a 100 iz 69! Randall RG 200 G2 je 1200 KM, Peavey Bandit 112 je 950 KM.
Randall ima mnogo vise snage ali mi je zvuk malo "digitalniji" dok je bendit slabiji ali njihova transtube varijanta je tako vjerodostojna lampasima da je to nevjerovatno. Sa Banditom jednostavno ne mozete biti nezadovoljni, ako vam ne smeta njegovih sitnih 60W-80W. Ja sam taj problem rjesavao sa dodavanjem jos jednog Bandita (jer ih u BL ima dosta) u verzji pre amp out-pre amp in, cak i na svirkama gdje su se drugi busali sa "gromadama" od pojacala ja sam ostao prilicno upecatljiv sa Banditom.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 03. 06. 2006. 21:59 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Randall je pojam jeftinog sranja jaro. Niko drugi nece prodat glavu od sto watti za 200 dolara, al Randall hoce. Ja sam naletio na dva tri, i definitivno su vazda bili najsporiji vagon u kompoziciji.

No, na lampaskog Randalla nisam naletio. Mislim da ih ima par. Al ovi jeftiniji su C P A HJ E

Neznam zasto treba 200w u kombu, ali opet, bandit od 60 watti nemoze nadglasat bubanj u prostoriji bez razglasa da ga jebes.

P.S. Marshall 100-ke Super Lead nisu bile ni u dalekoj fantaziji 69-e ;) Mozda mislis na model 1969 il 1959. Kako god, ako imas priliku da kupis starog Marshalla (glavu) za iste pare, nemoj ni razmisljat o ovim tranzistorskim otpadima. Ma u kakvom stanju bio, trebaju mu samo nove lampe. Ma kako los bio suh, uvjek mozes ispred ubacit neku jebenu distorziju. To ce ti bit pojacalo za probe, snimke, zive svirke. Bandita mozes posadit u spavacu i fertik. Dobro razmisli ;)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 03. 06. 2006. 23:15 
Offline
User avatar

Joined: 19. 07. 2003. 01:31
Posts: 970
Ma uzmi Marshallovu DSL 50w glavu i skupljaj za box (ako treba godinama) i ubijaj. Mani se tih 500 vatnih tranzinstorskih prdekavaca,kad ti ta snaga kurca ne služi. Uzmi pravu lampu i udaraj,ako misliš uzimat nešto pravo da vrijedi. Sretno.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 04. 06. 2006. 01:46 
Offline
User avatar

Joined: 22. 08. 2003. 17:16
Posts: 383
Location: Banja Luka
Uf uf hvala vam na swemu.

Inace ne volim da raspravljam i natezem ali moram odgovoriti na ovo

JebiVjetar wrote:

P.S. Marshall 100-ke Super Lead nisu bile ni u dalekoj fantaziji 69-e ;) Mozda mislis na model 1969 il 1959.


Super LEad 100W je pojacalo koje je je proizvelo najbolje i najglasnije rock tonove u 60. Pojam rock gitare, likovi poput Jimi Hendrixa, Jimmy Pagea, Edward Van Halen su koristili upravo super leadove sa 4 x 12 stackovima. Pogotovo su slavni "plexi" modeli koji su bili najraniji modeli.
Image I izleda bas ovako ja ga swojim ocima vidio.

Opet, hvala vam na ovome, misli da ste me upravo podstakli da se odlucim. Uzimam super leada na probu nadam se sutra-prekosutra pa cemo da vidimo.

Usput, skontao sam mozda i kutiju za njega, ja sam zaboravio tacno kako se zove ali je u pitanji Marshall 4 x 12" i to ona crvena, znam da su izuzetno rijetke i cijenjene ali neznam nikakve istorijske detalje. Jedino znam da ga ima Rob Halford u svom studiju u Amerikikiriki.
Alternativa za kutiju je Beringer BG 412 H, nova kutija prilicno niske cijene, a vec oprobana ovdje u BL u vjezbaonama. Kazu da je dobra. Ne moze se napraviti za te pare, 500 KM!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 05. 06. 2006. 00:22 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Bice da je zajeb do mene, ja ta pojacala zovem samo "Plexi" ;) (il rjetko kad u stanju ne kontanja, 1959). SL je opaska ovdje vezana uz JCM 800, 900 i 2000 modele. Marshall linija ima cudan sistem katalogizacije :P

Ako je to pojacalo koje mislim da jest (unajmljeno za koncert Rotting Christ-a), mislim da si napravio posao godine.

Behringerove kutije su sasvim solidne, iako nisu ni blizu Marshall-ovim. Ako je Behringer ZATVOREN onda ce ipak biti prilagodjeniji Metal zvuku negio bilo koji otvoreni Marshall. U svakom slucaju, kad budes pri pari, ubaci cetri Celestion-a koji drze po 75 - 150 watti, nes zazalit. stari greenback zvucnici, iako drze
25 watti sto je kumulativno duplo vise od nominalne wattazhe, pod zescom navalom distorzije i ekstremnih visokotonaca i niskotonaca krenu u breakup mod, fenomen koji je Zeppelinima dao specifican zvuk, al isto tako i fenomen koji ce pod teskom distorzijom apsolutno nulificirat svu detaljnost tvog zvuka ;) U zivoj situaciji, breakup zvucnika moze biti razlika izmedju zaista fenomenalne svirke i totalne salate...

Preporuka: U pojacalu ces naci 4 EL-34 lampe i tri ECC-83 (iliti kako bi Ameri rekli, 12AX7). Za EL-34 lampe neznam, ali ECC-83 NIKO na svjetu nije pravio kao Ei Nis. Tzv. Gold serija sa zlatnim filamentima. Cak ih koristi i svjetski najveci megaloman po pitanju tona, Eric Johnson (cak mislim, u istom pojacalu). Cuo sam takodje da se preko stele mogu nabaviti za smjesne cjene. Pojacalo ti ni sa njima nece ponuditi odgovarajuce nivoe distorzije, al sa jednom Metal Zonekom ce pojest svakog randalla.

Enjoy ;)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 05. 06. 2006. 04:43 
Offline
User avatar

Joined: 19. 07. 2003. 01:31
Posts: 970
JebiVjetar wrote:
"
al sa jednom Metal Zonekom ce pojest svakog randalla.




I privući veliki roj pčela. :wink: 8)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 17. 06. 2006. 22:15 
Offline
User avatar

Joined: 27. 03. 2006. 14:17
Posts: 28
Location: low wakuf
momci pa vi ste milioneri ba!!

ja vjezbam na cheri pojacalu od 30w (alu kurcu)

neznam jestel culi za to sranje iz koreje

a probe izvodim na marshallu od 30 watti
:(

nikad necu imat glavu i kabinet :P


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 22. 06. 2006. 17:54 
Offline
User avatar

Joined: 22. 08. 2003. 17:16
Posts: 383
Location: Banja Luka
Crko Marshall.
Nemam sad vremena puno da pisem, samo da vas obavijestim da je na ovom Marshallu jedino izgled originalan. Unutra je pretrpio visestruke preinake koje se ravne zlocinu i debile koji mijenjaju nesto sto je napravljano da na njemu svira Jimmy treba streljati.
Prvo, otkrio sam da to nije super lead 100 iz 69 vec zamaskirani, mnogo mladji JMP 100 iz kasnih 70ih mozda i mladji, koji je pretrpio milion prepravki i trenutno ne vrijedi ni pisljivog boba. Mozda kada bi se ulozilo jedno 1000 maraka i postane nesto.

Ehm, sta rekoste o Peavey Banditu i Randall RG200? :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 26. 06. 2006. 15:29 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Ja uzasa. Imas moje saucesce. U nasoj kurcevoj drzavi definitivno nista ne treba kupit bez detaljne inspekcije. Ja bi zato majmuna koji mi je to sranje uvalio par puta nozem bocno, opljacko, i kupio sebi jednog Triple Recta, il jos bolje, jednog Diezel-a il Bogner Uberschall-a :D


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 21. 07. 2006. 12:23 
Offline
User avatar

Joined: 22. 08. 2003. 17:16
Posts: 383
Location: Banja Luka
Ehm, pa da ja i zakljucim ovu temu.

Dakle,

PEAVEY BANDIT 112 je pojacalo koje nema konkurenciju u swojoj klasi! Slabasno jeste, ali sa dodatnom 100W kutijom sa svojih 180W moze da zadovolji ne previse zahtijevne HC-METAL gitariste. Sa malo maste i moze se dobiti fin spektar boja tona.
Toplo preporucujem swima koji nemaju rapa da kupe velike stvari.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Randall 200 RG vs Peavey Bandit 112
PostPosted: 05. 08. 2006. 18:36 
Offline
User avatar

Joined: 18. 07. 2006. 17:16
Posts: 57
Location: Corusant
AntiDope wrote:
RANDALL 200 RG
Ima li iko ziv od vas iskustva sa ovim pojacalom. Skoro sam pred swrsenim cinom da ga kupim, nije ni jeftino a nesto sam skeptik na ovo made in china.
Randall je inace pojam metal pojacala, ali jednostavno mi fali misljenje nekoga ko ga je vec probao.
Prilicno je jak 200 W sa 2x12" celestion koji su totalno preoptereceni ovolikom snagom sto bi moglo rezultirati i pregrijavanjem a onda sta swe moze iz toga da se izrodi!!?
Pojacalo koje je mnogo slabije snagom, ali imam pozitivno iskustvo sa njim je Peavey bandit 112. Nisu ista klasa, ali je i jeftinije. I zvuk je pristojan s obzirom da se radi o 60 W kombu.

Ima li iko rijec dwe o ovome?



uzmi peaveya definitivno strasno pojacalo,probao sam ga u artistu bez pape i fakat predobro zvuci a kad sam jos papu dodao gori jebeno nebo


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 05. 08. 2006. 18:40 
Offline
User avatar

Joined: 18. 07. 2006. 17:16
Posts: 57
Location: Corusant
je se nadam da cu jednog dana imati PEAVEY triple xxx head,jer kad bih to imao ne bi izlazio iz kuce NIKAKO..........................i normalno i peavey kutiju


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 14. 08. 2006. 11:04 
Offline
User avatar

Joined: 22. 08. 2003. 17:16
Posts: 383
Location: Banja Luka
Quote:
uzmi peaveya definitivno strasno pojacalo,probao sam ga u artistu bez pape i fakat predobro zvuci a kad sam jos papu dodao gori jebeno nebo


I kupio sam ga i zadovoljan sam. Samo da skontam jos jednu kutiju jer moj bubnjar JEBENO GLASNO SVIRA BUBANJ! Jebi ga.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 15 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group