Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 19. 04. 2024. 12:41

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 44 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 02. 10. 2006. 20:46 
Offline
User avatar

Joined: 22. 01. 2006. 23:19
Posts: 29
Jel zna možda tko gdje mogu nabaviti neke bubnjarske audio snimke? Neke covere dobrih pjesama ili slićno?


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 02. 10. 2006. 20:57 
Offline
User avatar

Joined: 16. 03. 2006. 14:53
Posts: 4068
Location: Sa
http://www.youtube.com


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 03. 10. 2006. 19:56 
Offline
User avatar

Joined: 22. 01. 2006. 23:19
Posts: 29
Striker wrote:


Ne video, nego audio snimke.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 07. 10. 2006. 01:33 
Offline
User avatar

Joined: 18. 03. 2006. 22:43
Posts: 453
Location: Wien/Brcko/Delta Quadrant
ako poznajes nekog ko svira bubnjeve, makar poludobro, savjetujem ti da potrazis pomoc..... vjeruj mi, mozes ti i sam nauciti svirat bubnjeve, ali da bi brze naucio i skratio sebi muku, to ti je moguce samo s nekim uciteljom..... ja sam se ubio dok sam savlado neke stvari i poslije sazno da sam to mogo i brze i jednostavnije nauciti :?


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 08. 10. 2006. 21:23 
Offline

Joined: 12. 03. 2006. 20:54
Posts: 43
Dr.Larsen wrote:
ako poznajes nekog ko svira bubnjeve, makar poludobro, savjetujem ti da potrazis pomoc..... vjeruj mi, mozes ti i sam nauciti svirat bubnjeve, ali da bi brze naucio i skratio sebi muku, to ti je moguce samo s nekim uciteljom..... ja sam se ubio dok sam savlado neke stvari i poslije sazno da sam to mogo i brze i jednostavnije nauciti :?



neznam zasto al mi neko izbrisa post ili nije bio primljen uglavnom:

AKo imas love a zivis u stanu uzmi elektronac ili uzmi akosticni i nabaci mu triger tako sam ja uradio i komsija sav sretan(koliko toliko)

E sad za vjezbanje kreni od osnovnih rock ritmova pa ces onda ostale nauciti(naravno ne sam ,bilo bi fino neku knjigu ili jos bolje dvd ili video) .
Tamo ces uciti rudimense,ratamaceuse, flamove,virble i sve ostale cake kao i razdvajanje,time signature, i tempo(sto je i najvaznije)

Sto se tice bubnjeva ako hoces elektronac neidi nista ispod roland td3 sa mesh snarom.

Al to je bas ono ako ga nemas gdje ako imas neki prostor onda kupi jarane akusticni i vjezbaj do mile volje(joj da mi je tooo)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 08. 10. 2006. 23:41 
Offline
User avatar

Joined: 19. 03. 2005. 18:23
Posts: 106
Location: Sarajevo
sta je triger


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 09. 10. 2006. 10:13 
Offline

Joined: 12. 03. 2006. 20:54
Posts: 43
r_faruk wrote:
sta je triger



to ti je stvar koja pretvara mehanicki udarac u elektricni signal i salje to u modul el. bubnja.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 10. 10. 2006. 01:46 
Offline
User avatar

Joined: 26. 04. 2006. 01:25
Posts: 270
Location: Novi Travnik
:roll: :roll:
Da se razumijemo jednu stvar....elektricni bubanj je cisto sranje!!!
Trigeri su korisni jedino kod snimanja bubnja(onima koji ga ne znaju nastimati).Jedini bubnjari koji koriste elektricni bubanj su folklorasi!!!

Ne razumijem ljude koji mogu sjesti za el.bubanj i uzivati....Kakva je uzivancija udarati bubanj ko kakva curica, a da ti zvuk bude kao da je Cavalera sjeo za akusticni i lupa svom snagom.Ne razumijem jednostavno da neko moze svirati el.bubanj.....nije to-to!

Sto se audio snimaka tice, ne znam zasto ce ti, jer je puno lakse kad imas video snimak, a njih mozes naci na youtube.com

Isto tako mislim da ti snimci jos uvijek nisu potrebni, jer treba da pocetak i neke osnovne stvari savladas sam, jer ce ti kasnije biti mnogo lakse.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 10. 10. 2006. 15:08 
Offline

Joined: 12. 03. 2006. 20:54
Posts: 43
"-progressive-"]:roll: :roll:
Da se razumijemo jednu stvar....elektricni bubanj je cisto sranje!!!
Trigeri su korisni jedino kod snimanja bubnja(onima koji ga ne znaju nastimati).Jedini bubnjari koji koriste elektricni bubanj su folklorasi!!!"


Pa vidi imas roland td 20 koji je isti kao a drum al kosta 5 hiljada eura.

VIdim da nemas pojma jer kad se god kaze elektronac odmah svi misle na one preva govna kao roland td 7 ili td 5 pa i ddrum1,2)
Ovi danasnji elektronci imaju dinamiku i imaju dva razlicita zvuka pri razlicitoj jacini udaranja.
I cinele isto nisu kao prije nego su jednostavno skoro iste kao prave .
Samo sto je sranja kod mene je HI hat al i njega za 200EURA mozes uzeti da ti bude kao pravi i koji nestoji na drzacu nego na fus drzacu.

evo ti pa pogledaj sta zvijeri rade snjima

http://www.roland.com/V-Drums/

I glupo ti je reci da je SRANJE!
Prvo sto to mene vrijedja jer A bubanj jeste bolje i sve to al sta kad neko nema uslova da negdje postavi i svira A bubanj kad mu je kurcu cejf??
Meni se licno neda ici na probe 2 puta sedmicno po sat dva vise volim da sjedne m kad hocu i sviram.



"Isto tako mislim da ti snimci jos uvijek nisu potrebni, jer treba da pocetak i neke osnovne stvari savladas sam, jer ce ti kasnije biti mnogo lakse."

Po ovome sto si rekao idim da nemas bas pojam(ako se varam sorry) kako ce neko nauciti nesto sam?
Uvijek mu mora neko pokazati i reci ako to nevalja koliko puta ja nesto sviram (pogresno) a ustvari i neznam da je to pogresno dok mi nekaze neko ko se vec bavi profesionalno sa bubnjem(ime necu reci).


Sta ja znam vi metalci i svirate sve isto samo 32 na basu 16 na na ridu i na dobosu.
Vidis mogu i ja da ponizavam negoka al necu.Ovo nekazem da nije tesko ovo jest tesko drzatio brzinu u istom tempu al gvala svaka pjesma ista.A i tempo nije sve vise volim kada je nesto sporije al ljepse!Al eto raja se "pali" na brzinu posebno u solosima.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 10. 10. 2006. 20:25 
Offline
User avatar

Joined: 22. 01. 2006. 23:19
Posts: 29
Pokazao je meni stari neke osnove koje bi trebao savladati prije nego odem kod nekog iskusnijeg da me ući.
Osnovni tuš, preciznost kod udaranja, par vježba zglobova... Možda bi bilo bolje da ne sjednem za bubnjeve kao totalni laik i izgubim volju ili nešto slićno...
Što se tiče ovih električnih bubnjeva... Dali se to može nabaviti uopće kod nas na balkanu i kolika im je cijena? Možda bih i uzeo ako bi mi pomoglo u početku i ako bi se mogao kasnije prebaciti na akustične bez večeg problema.

Btw. audio snimke bi mi trebale jer nemam stalno pristup kompu, a volio bi slušati.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 10. 10. 2006. 21:32 
Offline

Joined: 12. 03. 2006. 20:54
Posts: 43
50%Rock50%Roll wrote:
Pokazao je meni stari neke osnove koje bi trebao savladati prije nego odem kod nekog iskusnijeg da me ući.
Osnovni tuš, preciznost kod udaranja, par vježba zglobova... Možda bi bilo bolje da ne sjednem za bubnjeve kao totalni laik i izgubim volju ili nešto slićno...
Što se tiče ovih električnih bubnjeva... Dali se to može nabaviti uopće kod nas na balkanu i kolika im je cijena? Možda bih i uzeo ako bi mi pomoglo u početku i ako bi se mogao kasnije prebaciti na akustične bez večeg problema.

Btw. audio snimke bi mi trebale jer nemam stalno pristup kompu, a volio bi slušati.



Ako si iz sarajeva ja ti mogu dati DVD-ove nekih skola kao od weckla i ostale poznate kao mike portney (Dream Theatar)

Sto se tice elektronskih ovako imas danas kupiti za 4000KM bas da ti je kao pravi (Roland) Eno ti adresa pa pogledaj.I ja sam svoj uzeo u Beogradu jer je bio 400 jeftiniji.Al je moj roland td6.

E sad hoces li se moci tako lagano na akusticni naviknuti tesko da ti kazem al u svakom slucaju je jednostavnije se naviknuti nego sjesti za akusticni i nista neznati(a i ostale ces postedit :-) )

Neznam sta da ti kazem generalno kod nas se sve moze nabaviti npr amadex i brothers su zastupnici rolamnda i kod njih se moze naruciti a imas i yamach shop al njihovi bubnjevi su bas beze(nije mesh,mono cinele ,i izgled im je kao parce pice)
AL ako imas gdje i nezivis u stanu ili imas nekog prostora gdje bi mogao svirati kad ti je volja onda samo AKUSTIKA.

Ispod 2000 maraka nemoj ni gledati da uzmes neki elektronac(nov) a polavan nemoj ni pokusavati jer kod nas se samo prodaju(polovni) stari rolandovi tf5 i td7)koji sve ostalo a ne bubanj) i onaj ruzni ddrum.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 11. 10. 2006. 00:50 
Offline
User avatar

Joined: 22. 01. 2006. 23:19
Posts: 29
g_a_n_g_b_o_y wrote:

Ako si iz sarajeva ja ti mogu dati DVD-ove nekih skola kao od weckla i ostale poznate kao mike portney (Dream Theatar)

Sto se tice elektronskih ovako imas danas kupiti za 4000KM bas da ti je kao pravi (Roland) Eno ti adresa pa pogledaj.I ja sam svoj uzeo u Beogradu jer je bio 400 jeftiniji.Al je moj roland td6.

E sad hoces li se moci tako lagano na akusticni naviknuti tesko da ti kazem al u svakom slucaju je jednostavnije se naviknuti nego sjesti za akusticni i nista neznati(a i ostale ces postedit :-) )

Neznam sta da ti kazem generalno kod nas se sve moze nabaviti npr amadex i brothers su zastupnici rolamnda i kod njih se moze naruciti a imas i yamach shop al njihovi bubnjevi su bas beze(nije mesh,mono cinele ,i izgled im je kao parce pice)
AL ako imas gdje i nezivis u stanu ili imas nekog prostora gdje bi mogao svirati kad ti je volja onda samo AKUSTIKA.

Ispod 2000 maraka nemoj ni gledati da uzmes neki elektronac(nov) a polavan nemoj ni pokusavati jer kod nas se samo prodaju(polovni) stari rolandovi tf5 i td7)koji sve ostalo a ne bubanj) i onaj ruzni ddrum.


Nisam iz Sarajeva ali thx svejedno, vjerovatno ću nabaviti uskoro pa neće biti problem.
Izgleda da neće biti elektronca za mene, jednostavno mi je preskupo trenutno...
Svirat će se samo na akustičnim, što se mene tiče. To bi trebao kod jednog lika ići da me neke stvari nauči.
Ali tek nakon što ja naučim ove neke osnove po svojoj gumi... :lol:
Ima li tko još kakav savjet o tome što bi trebao naučiti prije nego sjednem za bubnjeve? Ako je moguće sa objašnjenem riječi jer nisam toliko iskusan sa bubnjarskim žargonom. :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 13. 10. 2006. 03:44 
Offline
User avatar

Joined: 26. 04. 2006. 01:25
Posts: 270
Location: Novi Travnik
imam svoje misljenje koje cu rado opet ponoviti, a to je da je el.bubanj sranje.Sto se tice toga da treba sam nauciti neke stvari,kazem to jer sam ja sam ucio 2 godine svirati,a bogami sam itekako zadovoljan onim sto znam na bubnju!Kad naucis ritmove sam(sve koje mozes nauciti sam),veoma je lako uciti nove na osnovu tih ritmova, pogotovo nove ritmove na osnovu nekih snimaka(audio ili video).Sto se te brzine tice, nikad je nisam furao, jer je meni licno tehnika veoma bitna(a ne brzina).I ''Mi metalci'' znamo o cemu pricamo kad je rijec o muzici, jer je muzika jedino sto znamo i volimo.Sto se tice toga da ti je mrsko otici na probu 2x sedmicno....HAHAHAHA, koji kurac onda uopste sviras??!!?E u tome je fol,sto se treba preznojiti mnogo puta na AKUSTICNOM bubnju, dok na elekricnom se mozes samo ohladiti.



A savjet prije pocetka.....ne znam, sve zavisi od osobe do osobe kakva je.Ja sam recimo kad sam tek poceo, slusao muziku kuci 24 sata!Jer dok je slusas kupis ritmove, dobivas bolji osjecaj za prelaze....za sve.Stvaras sam svoja pravila koja ti olaksavaju sviranje.Slusaj sto vise muziku(metal,rock,KLASIKU!!!-koja je meni jako pomogla isto kao i Jazz)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 13. 10. 2006. 14:57 
Offline

Joined: 12. 03. 2006. 20:54
Posts: 43
-progressive- wrote:
i da ti je mrsko otici na probu 2x sedmicno....HAHAHAHA, koji kurac onda uopste sviras??!!




Nisi me skontao koliko vidim!:

Nije meni mrsko ali ako nemas gdje u ovom jebenom gradu onda jedino tako.LAko je onom sto zivi sta ja znam u nekoj kuci ih tu bi si ja odmah studio napravio al kad si u stanu onda nemas mogucnosti.

Sto se tice E i A Drum-a to sve stoji naravno akustika je akustika(NARAVNO) ali opet ako nemas gdje da ga stavis i da sviras do mile volje i kad ti hoces onda i to nije to , to!!!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 24. 11. 2006. 17:38 
Offline
User avatar

Joined: 25. 05. 2006. 15:05
Posts: 686
Location: Banja Luka
...samo akusticni bubanj!!!..nikad elektronac. Ali trigeri su ok. samo na bassbubnju!!!:)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 24. 11. 2006. 18:06 
Offline

Joined: 12. 03. 2006. 20:54
Posts: 43
downbeat wrote:
...samo akusticni bubanj!!!..nikad elektronac. Ali trigeri su ok. samo na bassbubnju!!!:)


Eto vidis to je meni bezveze da neko svira nesto sto nemoze.Bolje svirati akusticni onako kako mozes svirati, svi metalci i drekavci se furaju da mogu sto brze svirati poces od stevana pa sve do nekih malaca.Stevan jeste dobar bubnjar ali nije ono sto on misli da jeste.Znam jednom kada nije znao da namjesti opnu na timpanima te je odmah rekao kako je ovo sranje od bubnja.

Ja iskreno neznam niti sam ikad nesto previse pokusavao svirati na duploj a i nemislim jer mislim da nisam za to.Jednostavno ta brzina mi neodgovara.

ELektronac je super stvar za one koji sviraju normalnu muziku od rapa, funka,rocka ali ne mas za death i ostalo smetlje


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 26. 11. 2006. 16:19 
Offline
User avatar

Joined: 03. 12. 2005. 03:41
Posts: 24
Location: Sarajevo
Nek' je tebi rap normalna muzika, a death smetlje, papak isfrustrirani.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 26. 11. 2006. 17:59 
Offline

Joined: 12. 03. 2006. 20:54
Posts: 43
Zira wrote:
Nek' je tebi rap normalna muzika, a death smetlje, papak isfrustrirani.


Dobro malo sam se zeznuo Hip Hop.

Sa obzirom na tvoju kulturu koju ovdje prosipas vidi se koje ovdje papak pa ti niti krespecta nemas.Ja neslusam nit Rap niti Hip Hop to mi je smece kao i Death ali eto.Samo je to danas aktvino na trzistu al dobro od vas nikad nece biti muzicar jer nerazmisljate evropski jarane svirate muziku koju niko neslusa a o prodaju ploca da i negovorimo.Pljujete po svima koje makar malo poznat( jer vam je ocigledno krivo da vi niste). Drug nagledao sam se svega i svacega ima dva HC banda iz sarajeva koji su pravo dobri a 95 posto ih je smetlje .Evo vecinom bubnjari kod nas misle da su neko i nesto ako slomije fus ili tako nesto eee pa gdje to ima drug da se moze slomiti FUS???

To nisu bubnjari iskreno!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 26. 11. 2006. 18:23 
Offline
User avatar

Joined: 03. 12. 2005. 03:41
Posts: 24
Location: Sarajevo
Jao ti razmišljanja, da te Bog sačuva. Ni ja ne slušam milion nakih stvari pa ne govorim da su smeće iz poštovanja prema drugima, držim to za sebe. I to o evropskom razmišljanju i prodaji albuma? :D Ti nisi sav svoj. Ljudi sviraju za svoju dušu, moja malenkost također, radim to iz ljubavi prema muzici koju slušam a ne radi neke finansijske koristi. A ako se koja para izmami - dobro jest. I ti si mi neki autoritet da govoriš o tome šta valja ili ne valja. :roll: Sa takvim načinom razmišljanja pogotovo. I da, ima svakakvih bubnjara, tu se jedino slažem sa tobom.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 26. 11. 2006. 19:00 
Offline

Joined: 12. 03. 2006. 20:54
Posts: 43
Zira wrote:
Jao ti razmišljanja, da te Bog sačuva. Ni ja ne slušam milion nakih stvari pa ne govorim da su smeće iz poštovanja prema drugima, držim to za sebe. I to o evropskom razmišljanju i prodaji albuma? :D Ti nisi sav svoj. Ljudi sviraju za svoju dušu, moja malenkost također, radim to iz ljubavi prema muzici koju slušam a ne radi neke finansijske koristi. A ako se koja para izmami - dobro jest. I ti si mi neki autoritet da govoriš o tome šta valja ili ne valja. :roll: Sa takvim načinom razmišljanja pogotovo. I da, ima svakakvih bubnjara, tu se jedino slažem sa tobom.


pa dobro to je tacno(misljenja o drugim pravcima)A kad ja pitam na ovom forumu kako vas se svidjaju hobastank ili neki drugi uglavnom komercijalni bandovi svi svi na to pljujete.Mislim hocu da kazem da ja drekavce nevolim i neznam sta je tu muzika.A o bubnjarima u dethu isto neznam frajer samo nabije speeda (naravno bez duple neide vani) al njemu je bitam speed pojedini prelaz i to je to


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 44 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group