Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 17. 04. 2024. 00:26

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 37 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject: HSH ili HH pickups
PostPosted: 27. 12. 2006. 00:16 
Offline
User avatar

Joined: 28. 11. 2006. 15:20
Posts: 196
Location: Grdjevac
zanima me koja je bolja kombinacija magneta jer hocu da kupim elektricnu gitaru a ove kombinacije jos nisam probao samo sam SSS...ako moze raja koja vec dugo svira da odgovori...unaprijed hvala


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 27. 12. 2006. 01:36 
Offline

Joined: 31. 08. 2004. 02:16
Posts: 223
Location: Sarajevo
HH


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 27. 12. 2006. 03:03 
Offline
User avatar

Joined: 31. 08. 2006. 14:36
Posts: 118
Location: Å¡uma
HH je cisto sranje zato sto ces imat clean ton u kurcu.. HH mozes uzeti ako imas neko pojacalo recimo ENGL ili Peavey JSX ili tako nesto od 3-4hiljade KM.. ja sam uvijek za 3 magneta zato HSH ili HSS ;)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 27. 12. 2006. 14:13 
Offline

Joined: 31. 08. 2004. 02:16
Posts: 223
Location: Sarajevo
Ma nide veze. A sta ako imas split coil uradjen pa na srednjoj poziciji ti samo rade po jedan magnet od humbuckera? Imas ubitacnu kombinaciju, krkanski bridge i neck i uz to na srednjoj poziciji takozvani fender clean :D . Imas dosta primjera takvog vezanja, recimo petrucci ti je ne taj fazon. SAmo jos piezo ako imas ti si sebe rjesio totalno za clean. Kakvi singlovi i pizdarije. Single je najveca greska uopste evolucije gitare. :D


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 27. 12. 2006. 18:16 
Offline
User avatar

Joined: 07. 04. 2003. 21:52
Posts: 1535
Location: Where Eagles Dare
Spirit Crusher wrote:
Imas dosta primjera takvog vezanja, recimo petrucci ti je na taj fazon.


pa i nije bas, na srednjoj poziciji su mu pickupi paralelno spojeni, a s piezom mu je fazon da ima na jednoj poziciji magnetic/stereo mod, na drugoj piezo/mono mod, a na trecoj kombinacija ta dva..... jos kombinacije sa mono/stereo kablovima......

ja bi radije kombinirao sa HSH kad bi sam svoj setup radio, pizdarija je ovo gore navedeno raditi na svoju ruku


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 27. 12. 2006. 21:32 
Offline
User avatar

Joined: 28. 11. 2006. 15:20
Posts: 196
Location: Grdjevac
ima jedna gitara u artistu straocaster sa HH kombinacijom negdje oko 460 KM al nesto mi bas ne pase vise volim i ja da su tri magneta pogotovo HSH i HSS...al ne znam gdje se u bosni ima kupiti gitara sa ovim pickupsima do 600 KM sa Floyd roseom


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 27. 12. 2006. 21:37 
Offline
User avatar

Joined: 28. 11. 2006. 15:20
Posts: 196
Location: Grdjevac
a ima ih i koji koriste HH kombinaciju...npr na Hammettovom modelu gitare ESP KH2 su uradjeni HH pickupsi i gitara stvara stvarno predobar zvuk...al vecinom je to do opreme procesora i distorzija i tih sranja...dok recimo Dave 1982 prilikom snimanja The number of the beasta koristi ESP sa HSH kombinacijom i zvuk je stvarno ubitacan...Adrian koristi na svojim Stratocasterima vecinom humbucker na kraju sto nije klasicno za Fender...dok recimo Blackmore,Malmsteen koriste SSS kombinacije ali na original Stratocasterima a tome mozes samo sanjat...ali gitara prema meni bez humbuckera je cisto sranje osim ako to nije neki original


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 27. 12. 2006. 22:40 
Offline
User avatar

Joined: 07. 04. 2003. 21:52
Posts: 1535
Location: Where Eagles Dare
Quote:
a ima ih i koji koriste HH kombinaciju...npr na Hammettovom modelu gitare ESP KH2 su uradjeni HH pickupsi i gitara stvara stvarno predobar zvuk...

ima, samo sto su je na njoj ugradjena aktivna elektronika i magneti

Quote:
dok recimo Dave 1982 prilikom snimanja The number of the beasta koristi ESP sa HSH kombinacijom i zvuk je stvarno ubitacan...

ne koristi ESP, koristi Fender Stratocastera iz '60e il '66e, nisam 100% siguran. ESP su koristili samo na SSOASS turneji

Quote:
Adrian koristi na svojim Stratocasterima vecinom humbucker na kraju sto nije klasicno za Fender

klasicno je za Fender, jos od 80ih

Quote:
dok recimo Blackmore,Malmsteen koriste SSS kombinacije ali na original Stratocasterima a tome mozes samo sanjat...ali gitara prema meni bez humbuckera je cisto sranje osim ako to nije neki original

SSS config koji Yngwie koristi se sastoji od 2 DiMarzio single coila (bridge i neck) sa hum-cancellingom, u prevodu humbucker u kucistu single coila....
Takodjer koriste custom shop gitare i imaju svoju signature seriju... a ovo sto se tice originala malo bolje definiraj.....


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 27. 12. 2006. 22:59 
Offline
User avatar

Joined: 28. 11. 2006. 15:20
Posts: 196
Location: Grdjevac
Snake wrote:
ne koristi ESP, koristi Fender Stratocastera iz '60e il '66e, nisam 100% siguran. ESP su koristili samo na SSOASS turneji

ma zamijenio sam mislio sam na Maiden England i na onog zuto-bijelog ESP-a...samo ga je Dave koristio Adrian nije...mislio sam na original opcenito ne na fals vec na originalni Fender stratocaster...dakle ne squier ili mexico (nije ni mexico kopija al ne mislim da nako jeftina gitara moze da nosi ime originalnog Fendera)...de mi reci jesil sta posjecivao proteklih dana ili mjeseci imal se sta dobro uzet sa HSH ili HSS kombinacijom...???
da se bogdo u nas imaju negdje uzimat ESP gitare


Last edited by kirk_hammett on 27. 12. 2006. 23:50, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 28. 12. 2006. 12:31 
Offline
User avatar

Joined: 07. 04. 2003. 21:52
Posts: 1535
Location: Where Eagles Dare
U Artistu u Sa nisam jos bio (ne znam ni gdje je otvoren)

sto se tice tih gitarica, moja preporuka ti je da si piknes Yamaha Pacificu (HSS), jako dobra gitarica za male pare (cini mi se oko 600KM)....

sto se ESP gitara tice, iskesirati 2500$-5000$ za gitaru je meni cisti idiotluk (ne mislim na kupovinu LTDa, njega neb ni gledao da kupujem)

Quote:
nije ni mexico kopija al ne mislim da nako jeftina gitara moze da nosi ime originalnog Fendera

moze da nosi ime Fendera, jer se te gitare samo sastavljaju u tvornici Fendera u Mexicu... manja cijena radne snage -> manja cijena proizvode.... osnove ekonomije


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 28. 12. 2006. 16:32 
Offline
User avatar

Joined: 28. 11. 2006. 15:20
Posts: 196
Location: Grdjevac
Snake wrote:
sto se tice tih gitarica, moja preporuka ti je da si piknes Yamaha Pacificu (HSS), jako dobra gitarica za male pare (cini mi se oko 600KM)....

ne svidja mi se oblik te gitare nikako...nikada nisam razmisljao da uzmem yamahu jer mi se ne svidjaju...artist je otvoren meni se cini kod zeljeznicke stanice...na njihovom webu ima ponuda i ima stvarno najveca ponuda...www.artist.ba


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 28. 12. 2006. 18:12 
Offline
User avatar

Joined: 07. 04. 2003. 21:52
Posts: 1535
Location: Where Eagles Dare
kirk_hammett wrote:
Snake wrote:
sto se tice tih gitarica, moja preporuka ti je da si piknes Yamaha Pacificu (HSS), jako dobra gitarica za male pare (cini mi se oko 600KM)....

ne svidja mi se oblik te gitare nikako...nikada nisam razmisljao da uzmem yamahu jer mi se ne svidjaju...artist je otvoren meni se cini kod zeljeznicke stanice...na njihovom webu ima ponuda i ima stvarno najveca ponuda...www.artist.ba

hoces ti da sviras gitaru zato sto ti se svidja oblik ili nesto drugo?
jesi je probao? kako ti lezi u rukama?


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 28. 12. 2006. 19:40 
Offline
User avatar

Joined: 28. 11. 2006. 15:20
Posts: 196
Location: Grdjevac
ne brini ti znam ja sta cu uzet...Ibanez GRG270B sa ugradjenim Floyd Roseom...gitara koju ja trazim mora imati Floyd Rose ali takodje i dobar oblik plus ova ima HSH pickupse


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 28. 12. 2006. 23:58 
Offline

Joined: 31. 08. 2004. 02:16
Posts: 223
Location: Sarajevo
:lol: ibanez and floyd rose hahahaha :lol:
Ou jea....
Trebas ti sine jos puuuuno da sviras, vjezbaz i hodas po muzickim shopovima i drkas po gitarama pa tek onda da shvatis sta fakat zelis uzet i sta je dobra gitara.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 29. 12. 2006. 04:56 
Offline
User avatar

Joined: 31. 08. 2006. 14:36
Posts: 118
Location: Å¡uma
decko :D imena nista ne znace to fender, ibanez, karina, sikira i tako dalje nije uopste btno prvo sebi odredi cijenu do koje mozes ici i onda pregledaj par prospekata gitara nadji neke koje tis e svidjaju idi u shop i isprobaj ih i izaberi koja ti njbolje pashe.

Usput i na SSS mozes imat predobar ton sve zavisi od kvalitete magneta :o


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 29. 12. 2006. 15:38 
Offline
User avatar

Joined: 28. 11. 2006. 15:20
Posts: 196
Location: Grdjevac
Spirit Crusher wrote:
:lol: ibanez and floyd rose hahahaha :lol:
Ou jea....
Trebas ti sine jos puuuuno da sviras, vjezbaz i hodas po muzickim shopovima i drkas po gitarama pa tek onda da shvatis sta fakat zelis uzet i sta je dobra gitara.

po tvojim rijecima ovo nije dobra gitara ali samo cu ti napomenuti da ona spada u RG Tremolo seriju jednu od najjacih serija koje je Ibanez proizveo...tu ti spadaju i modeli RG350DX,RG370DX...moze jos puno da se nabraja...gitara je jednostavno stroj


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 29. 12. 2006. 17:47 
Offline
User avatar

Joined: 07. 04. 2003. 21:52
Posts: 1535
Location: Where Eagles Dare
kirk_hammett wrote:
Spirit Crusher wrote:
:lol: ibanez and floyd rose hahahaha :lol:
Ou jea....
Trebas ti sine jos puuuuno da sviras, vjezbaz i hodas po muzickim shopovima i drkas po gitarama pa tek onda da shvatis sta fakat zelis uzet i sta je dobra gitara.

po tvojim rijecima ovo nije dobra gitara ali samo cu ti napomenuti da ona spada u RG Tremolo seriju jednu od najjacih serija koje je Ibanez proizveo...tu ti spadaju i modeli RG350DX,RG370DX...moze jos puno da se nabraja...gitara je jednostavno stroj

s obzirom kakvi pickupi dolaze na njoj, i model tremola, daleko je ova dzitra od stroja ;)

a koliko je para ako se smije znati?


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 29. 12. 2006. 21:17 
Offline
User avatar

Joined: 28. 11. 2006. 15:20
Posts: 196
Location: Grdjevac
600


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 29. 12. 2006. 23:32 
Offline

Joined: 31. 08. 2004. 02:16
Posts: 223
Location: Sarajevo
Ibanezov tremolo je kurac mrtvi. I to ti je i vise nego dovoljan razlog da ne kupujes ovo sranje, ako ne zelis da ostanes rastiman upola svirke ako koristis tremolo. A broj 2 su ti magneti koji dolaze na njoj.
Moj savjet:
Od jeftinih gitara koje sam sviro, daleko najvise me impresionirao Peavey Rotor exp. To je neki explorer, ima licensed floyd rose i prava je "nisko profilna" gitara :D . Zice su joj pravo blizu polja, a najzanimljivije je i to da fabricki dolazi tako "spustena" i ne zuje zice, to jest ne udaraju od polja kad je sviras i imas prirodni sustain. Magneti su "neki", al su keramicki sto znaci mrtvi metalski :D . Za clean neznam, al ovo ostalo me je jako odusevilo za jeftinu gitaru.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 30. 12. 2006. 18:34 
Offline
User avatar

Joined: 25. 03. 2006. 16:28
Posts: 1541
Location: tuzla
metalci jedni komplikovani :lol:


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 37 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group