Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 20. 04. 2024. 14:50

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 588 posts ]  Go to page Previous  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 30  Next
Author Message
 Post subject: Re: Koju gitaru imate?
PostPosted: 12. 05. 2008. 15:11 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
ma zezam malo libiju :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Koju gitaru imate?
PostPosted: 12. 05. 2008. 15:17 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 24. 11. 2006. 19:20
Posts: 6731
Location: Sarajevo
Addi wrote:
NecrodaemoN wrote:
Addi wrote:
a potenciometar ovaj jedan kad zavrnem skroz onda nema zujanja nikako... al nema visokih tonova i vristanja onda jebiga :D



mah gitara je dobra, de ti kabal nabavi hahaha :razz:
džn džn džn džn....

haha ma sad je bolje puno, ne zuji, jest da je zvuk malo tuplji al zvuci ko svedski old skul :mrgreen:


de malo se okani tog svedskog zvuka, joj u subotu kad se okrenemo sa amerike na svedsku :lol: :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Koju gitaru imate?
PostPosted: 12. 05. 2008. 15:18 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
nista, skidaj stranger aeons :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Koju gitaru imate?
PostPosted: 12. 05. 2008. 15:24 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 24. 11. 2006. 19:20
Posts: 6731
Location: Sarajevo
mah ja vec pripremio nominon set listu za skidanje :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Koju gitaru imate?
PostPosted: 12. 05. 2008. 15:45 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Addi wrote:
a potenciometar ovaj jedan kad zavrnem skroz onda nema zujanja nikako... al nema visokih tonova i vristanja onda jebiga :D


sjeban pot. zamjeni.

Ili ga kompletno iscupaj iz sklopa. Iommi recimo, i Friedman takodjer, nikad nisu koristili "tone" pot. "Tone" im je dakle, vazda bio odvrnut do maksimuma sto je slicno kod mnogih Metal gitarista. Ne volim onaj mracni zvuk koji dobijes sa kompletno stisanim visokotoncima. Ne reze.

Zujanje moze biti takodjer do losih mikrofonicnih magneta koji nisu pravilno umoceni u vosak. Mada mi se cini da je kod tebe problem sa potom. Procitaj vrijednost otpora (pretpostavljam da je 500K), nadji adekvatnu zamjenu, zalemi iste kablove na iste pozicije i juris...

Skripece potenciometre samo kompresovanim zrakom ocistit (ono, kad ih okreces a oni reze sa onim visokotonskim sumom). Mislim da smo Mortiisu tako otklonili problem u parku proslog ljeta :mrgreen:

Child Of Bodom wrote:
e libija nedavno sam kupio kucno pojacalo Vox DA15 15 w zanima me kakvo je po tvom misljenju
i sta mislis o peavy valv kingu 6 od 100w


Generalno imam jako pozitivno misljenje o svim Vox-ovim proizvodima...od AC30 i AC15 lampasa pa do onih amplug pizdarijica, sve prilicno dobri proizvodi, neki od njih (AC30, Tonelab SE) sasvim genijalni. DA (ja ipak mislim da je AD u pitanju) pojacala su solidna kucna digitalna pojacala, meni malo drazi od supersintetickih spidera i jednostavno groznih mg marshalla. Cjene im nisu najkompetitivnije doduse...

Rolandov Micro Cube ima fin klin kanal i dosta solidan chorus i delay. Recto model je smjesan.

Neznam koliko si para platio, i koliko tebi odgovara zvuk. U zadnje vrijeme ima strasno puno niskowattaznih lampasa za kucnu upotrebu, izmedju ostalih i Blackheart-ov Little Giant 5/3 wattas. Ovdje je oko stotinu dolara za glavu. Ja cekam da izbace jednovatasa da zadovoljim svoje "kucne" potrebe jer je 5 lampaskih watti jednostavno previse za kuce, a lampasa dok se ne odvrne je vazda mrtvi kurats...

Bas sam vidio dva benda koji su koristili ValveKingove uzivo preko vikenda. Jedan je ciknuo nakon pet minuta nazalost, drugi se cuti nije mogao. To je uglavnom do cinjenice da sam stajao iza razglasa, a teta koja je radila zvuk i koja je vlasnik malog pankerskog kluba je maksimalno stisala pojacala prije mikrofona... Lose, pogotovo ako se uzme za dano da su Peaveyi prilicno neunistivi. Istu noc su "derali" nekakvi cvikerasi...matorac ustekao bjelog Les Paula Studio u Pod i u MG Marshall...pa to je bio ton gori nego moja Metaz Zoneka u Crate...drugi lik je imao Crate tranzistorca sa Digitech RP-50 i nekakvim Ibanez RG-om...horor jarrane...

Generalno ih prati dobar glas, sasvim su solidni za cjenu, imaju specifican i svojstven ton, ali nikako ne ocekuj moderne metal tonove iz istih (nu, brutal death). Za to ce ti trebati nekakav Engl ili Diezel nazalost.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Koju gitaru imate?
PostPosted: 12. 05. 2008. 18:45 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
stari serator wrote:
sjeban pot. zamjeni.

Ili ga kompletno iscupaj iz sklopa. Iommi recimo, i Friedman takodjer, nikad nisu koristili "tone" pot. "Tone" im je dakle, vazda bio odvrnut do maksimuma sto je slicno kod mnogih Metal gitarista. Ne volim onaj mracni zvuk koji dobijes sa kompletno stisanim visokotoncima. Ne reze.

e u tom je caka, kad ga skroz stisam nema zujanja nikako, a i meni je bio dosad uvijek odvrnut do daske i nisam to nikad dirao....
stari serator wrote:

Skripece potenciometre samo kompresovanim zrakom ocistit (ono, kad ih okreces a oni reze sa onim visokotonskim sumom).

i to se desava, bilo je manje kad sam cistio proslog ljeta al opet sad.... to nije problem, samo ovo gore sto smo pricali da mi je izdeverat
:mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Koju gitaru imate?
PostPosted: 12. 05. 2008. 20:18 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
zadnjih 10 dana nista drugo ne slusam haman (osim death breath), kako se necu pretvorit :-)
al nemoj ovdje vise oftopika, ovo su ipak ozbiljne teme :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Koju gitaru imate?
PostPosted: 12. 05. 2008. 20:45 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
jah samo da se pohvalim kako sam sinoc sjedio i pusio dzoju i prangijo po Jacksonu soloistu kecu :mrgreen:

jebacka gitara, fakat...bil mjenjo Gibsona za nju? Ne...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Koju gitaru imate?
PostPosted: 12. 05. 2008. 22:50 
Offline
User avatar

Joined: 09. 02. 2008. 02:25
Posts: 72
stari serator wrote:
Addi wrote:
a potenciometar ovaj jedan kad zavrnem skroz onda nema zujanja nikako... al nema visokih tonova i vristanja onda jebiga :D


sjeban pot. zamjeni.

Ili ga kompletno iscupaj iz sklopa. Iommi recimo, i Friedman takodjer, nikad nisu koristili "tone" pot. "Tone" im je dakle, vazda bio odvrnut do maksimuma sto je slicno kod mnogih Metal gitarista. Ne volim onaj mracni zvuk koji dobijes sa kompletno stisanim visokotoncima. Ne reze.

Zujanje moze biti takodjer do losih mikrofonicnih magneta koji nisu pravilno umoceni u vosak. Mada mi se cini da je kod tebe problem sa potom. Procitaj vrijednost otpora (pretpostavljam da je 500K), nadji adekvatnu zamjenu, zalemi iste kablove na iste pozicije i juris...

Skripece potenciometre samo kompresovanim zrakom ocistit (ono, kad ih okreces a oni reze sa onim visokotonskim sumom). Mislim da smo Mortiisu tako otklonili problem u parku proslog ljeta :mrgreen:

Child Of Bodom wrote:
e libija nedavno sam kupio kucno pojacalo Vox DA15 15 w zanima me kakvo je po tvom misljenju
i sta mislis o peavy valv kingu 6 od 100w


Generalno imam jako pozitivno misljenje o svim Vox-ovim proizvodima...od AC30 i AC15 lampasa pa do onih amplug pizdarijica, sve prilicno dobri proizvodi, neki od njih (AC30, Tonelab SE) sasvim genijalni. DA (ja ipak mislim da je AD u pitanju) pojacala su solidna kucna digitalna pojacala, meni malo drazi od supersintetickih spidera i jednostavno groznih mg marshalla. Cjene im nisu najkompetitivnije doduse...

Rolandov Micro Cube ima fin klin kanal i dosta solidan chorus i delay. Recto model je smjesan.

Neznam koliko si para platio, i koliko tebi odgovara zvuk. U zadnje vrijeme ima strasno puno niskowattaznih lampasa za kucnu upotrebu, izmedju ostalih i Blackheart-ov Little Giant 5/3 wattas. Ovdje je oko stotinu dolara za glavu. Ja cekam da izbace jednovatasa da zadovoljim svoje "kucne" potrebe jer je 5 lampaskih watti jednostavno previse za kuce, a lampasa dok se ne odvrne je vazda mrtvi kurats...

Bas sam vidio dva benda koji su koristili ValveKingove uzivo preko vikenda. Jedan je ciknuo nakon pet minuta nazalost, drugi se cuti nije mogao. To je uglavnom do cinjenice da sam stajao iza razglasa, a teta koja je radila zvuk i koja je vlasnik malog pankerskog kluba je maksimalno stisala pojacala prije mikrofona... Lose, pogotovo ako se uzme za dano da su Peaveyi prilicno neunistivi. Istu noc su "derali" nekakvi cvikerasi...matorac ustekao bjelog Les Paula Studio u Pod i u MG Marshall...pa to je bio ton gori nego moja Metaz Zoneka u Crate...drugi lik je imao Crate tranzistorca sa Digitech RP-50 i nekakvim Ibanez RG-om...horor jarrane...

Generalno ih prati dobar glas, sasvim su solidni za cjenu, imaju specifican i svojstven ton, ali nikako ne ocekuj moderne metal tonove iz istih (nu, brutal death). Za to ce ti trebati nekakav Engl ili Diezel nazalost.



ne bas se radi o DA modelu i probao sam cubov od 30w i malo je bolji od mog voxa
a meni zvuk na voxu perfektno odgovara ne znam da li ima jednu lampu...al to mi je sasvim nebitno kad mi zvuk stima nenormalno jer sam do sad svirao na guitar rigu i tim zajebancijama...a taj valv king moj ga je jaran kupio ono i meni je njemu je perfektan ja cu sebi gledat za neku godinu kupit glavu i stek a ne znam sta bi mogao mislim ne znam koja su kvalitetna jedino sam probao marshallovog jcm-a sta bi ti preporucio a da je u nekoj cjeni do 2000 km


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Koju gitaru imate?
PostPosted: 13. 05. 2008. 00:24 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Na kraju kucna pojacala su prilicno nebitna, ako tebi valja, valja. Recimo Roland Micro Cube je meni kao sto rekoh, imao dobar clean al sranje od distorzije. Opet, da naglasim, i sam sviram na guitar rigu/amplitubeu/revalveru (mada sa prva dva koristim IR module i fajlove, o tom po tom, ako koga interesuje mogu udrobiti detalje), jer mi je lakse, nudi vise opcija, i na kraju, zvuk je zaista bolji nego na bilo kakvom sintetickom kucnom pojacalu. Definitivno bolje od bilo kakvih malih bandita, spidera, cubeova, kurca graha...

Ne vjerujem da ima lampu u sebi, no Voxovi digitalci su koristili lampe na prilicno interesantan nacin. To je vec zesca tehnikalija, ali su imali neki svoj patentovani sistem kojim su koristili lampe iz predpojacala (12AX7/ECC83) na izlazu kao filtere koji simuliraju ponasanje lampaskog snagasa, sto je sasvim suprotan pristup standardnoj upotrebi lampi kao filtera na ulazu. Ko god misli da postoje distorzije sa lampama koje rade po istom principu kao sto to cine u glavama je u teskoj zabludi. Shodno tome i ona da je svaki lampas kiturina dok ga se ne odvrne. Svabe su tu najbolji, njihovi Master Volumesklopovi najbolje rijesavaju probleme lampi na tisim nivoima...

Lampas je ipak lampas i nema te kolicine efekata koji to mogu zamjenit. Mislim da bi svaki odan gitarista trebao imati jednog niskowattazhnog lampasa u kuci. Danas je to prilicno pristupacno dok su prije samo par godina ista pojacala bila ravna u cjeni sa mnogim popularnim 100 wattnim glavama.

Valveking je solidno pojacalo, ima svoj specifican ton, kao sto vec rekoh. Al da je za Metala, nije. Cak ni sa nekom jebenom distorzijom. Jednostavno je tezgarosko, AC/DC do granice Thrash Metala pojacalo bojom tona. Puno bolja ideja je zastekati te pare i skupiti za XXX-a, JSX-a, ili 6505-icu, ako je Peavey bas tvoj djir.

Uvjek bih preporucio bilo kome ko ima naum uzimati veliku glavu da ne hitri, te stvari ostaju dugo u posjedu, kostaju bruku, i bruka se na istim moze izgubiti. Zaiste covjek mora debelo isprobati u sto vise mogucih situacija takvo pojacalo da se ne zajebe.

Ja licno ne volim Peaveye, draze su mi i Mese i Marshalli. O Bogneru, Englu, Framusu i Diezelu da ne pricam. Mese bi trebale biti ekstra prihvatljive u zadnje vrijeme zbog odnosa dolara i eura. ovdje polovan i dobro ocuvan Dual Rectifier ili Mark IV ne idu preko 1,000 dolara (1,250 maraka). Moze se izmajmunisati i postarina i izmjena pojacala da radi na 230 Volti. Jedino ostaje carina :evil:

Nov Valveking je 530 dolara. Ja nikad ne bih platio vise za njega. Za te pare i malu doplatu bih radje uzeo Bugeru 6262 ili 333 XL, koji su oboje totalna Metal pojacala. Ili, polovnog 5150..ma koliko ga ja licno mrzio.

Problem je, da i kad nadjes pojacalo koje ti se svidja u radnji...sanse da ce isto zvucati dobro na probi i uzivo su male. Barem meni 5150 zvuci kao totalno smece, ali se zato probija kroz svaki miks. Rectifieri i JCM-ovi jednostavno nisu te srece :cry:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Koju gitaru imate?
PostPosted: 13. 05. 2008. 00:38 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
ovisno o mogucnostima i zeljama, evo ti par opcija

Hughes & Kettner TriAmp
Mesa/Boogie Dual/Triple Rectifier/Roadster/Road King (ista familija, razicite opcije)
Mesa/Boogie Mark IV
Marshall JCM800 (bez boost-a nista ali moze jebat majku sa par pedala)
Marshall JVM
Ampeg VH140C (legendarni Brutal DM tranzistorac, Suffocation zvuk)
Crate GX130C (isto pojacalo ko Ampeg)
Peavey 5150/6505(+)
Peavey XXX
Peavey JSX
Bugera 333/333XL
Bugera 6260/6262
Randall RM serija (pogotovo sa Egnaterovim modulima)
Diezel VH4/VH4S
Diezel Herbert
Engl Savage
Engl Powerball
Engl SE
Engl Blackmore (jebeno pojacalo za klasicnog Metala)
Laney VH100R
VHT Pittbull Ultra Lead
VHT Deliverance 100
VHT Sig.X
Framus Cobra
Rivera Knucklehead
Bogner Uberschall
Soldano SLO100
Soldano Avenger
Mako Mach 3
Meteoro MAK 3000

Neki od ovih su bezobrazno skupi, neki su bagatela. Sve cisti lampasi od 100 watti i vise, ako na sta naletis, probaj, vidi dal ti lezi...;)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Koju gitaru imate?
PostPosted: 17. 06. 2008. 00:36 
Offline
User avatar

Joined: 03. 06. 2008. 14:06
Posts: 176
evo dosla peavey 6505 glava.uskoro je slikam i mozda stavim koji clip


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Koju gitaru imate?
PostPosted: 18. 11. 2008. 14:11 
Offline

Joined: 18. 11. 2008. 13:48
Posts: 2
akustična od zagrebačke muzičke naklade PEDRO stara 40-tak god
električna fender stratokasterN271580 original

nije da se hvalim ali :lol: :lol: :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Koju gitaru imate?
PostPosted: 21. 11. 2008. 03:06 
Offline
User avatar

Joined: 03. 06. 2008. 14:06
Posts: 176
©hucky wrote:
evo dosla peavey 6505 glava.uskoro je slikam i mozda stavim koji clip



Image
Image


to je to


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Koju gitaru imate?
PostPosted: 03. 12. 2008. 00:32 
Offline
User avatar

Joined: 02. 12. 2008. 16:44
Posts: 167
Imam kopiju fendera :mrgreen: planiram uzet Jackson V mozda jedno 1500 KM


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Koju gitaru imate?
PostPosted: 17. 12. 2008. 11:26 
Offline
User avatar

Joined: 03. 12. 2008. 07:22
Posts: 94
jel ima neko squier strat i jel fakat takvo govno kao što kritičari kažu
mislim
kažu i da zavisi od modela do modela jer je velika serija al ne bi se zajebavala onda :/


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Koju gitaru imate?
PostPosted: 17. 12. 2008. 12:42 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Japanski su mnogo dobri, generalno bolji od Meksikanskih Fendera.

Al su se ti proizvodili samo ranih 80-ih ako se ne varam.

Svirao sam na par ovih kasnijih, i svi su bili kerovi zesci.

Al sam maksi hepi sa svojim Meksikancem...da se samo ima para za jednog American Deluxe...jebiga.

Generalno, neznam koliko se krecu tamo, al ovdje Meksikanca mozes nac za oko dvije stoje, Japanca za jedno tri cetiri, Amera izmedju pet i sest...naravno polovne u razlicitim stanjima al mislim da je svaki stratokaster bolji kad ga se malo "izudara"...Squier (bar noviji) zaista nije nikakva zamjena za pravu stvar...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Koju gitaru imate?
PostPosted: 17. 12. 2008. 15:41 
Offline
User avatar

Joined: 03. 06. 2008. 14:06
Posts: 176
blade stratovi su fine gitarice

mada sam ja uvjek za starog 80s japanca

ali eto taj blade je fin poklon za ispod bora


http://www.audiopro-croatia.com/mex/kat ... =19&kat=97



sretni zimski praznici :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Koju gitaru imate?
PostPosted: 17. 12. 2008. 15:49 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
stratokasteri su svi u principu isti, serijski proizvedene gitare, ali nije dzabe jedan Suhr ili G&L toliko puta skuplji od jednog Squiera, Kramera Focusa, Peaveya..."ono nesto" sto samo dobar Strat moze pruzit nije ni na vidiku kod jeftinijih varijanti nazalost.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Koju gitaru imate?
PostPosted: 17. 12. 2008. 16:56 
Offline
User avatar

Joined: 14. 12. 2008. 13:04
Posts: 1804
imam neku akusticnu gitaru boga pitaj koja marka ........ i imam igrackicu gitaru :mrgreen:


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 588 posts ]  Go to page Previous  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 30  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group