Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 23. 04. 2024. 09:40

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 588 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 30  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 09. 09. 2004. 13:09 
Offline

Joined: 03. 08. 2004. 15:13
Posts: 1045
Location: The Tuzla
normalno, heh. u nas su inace sjebani instrumenti za kupovat, al kad su vec jeftini zasto nebih kupovali. :wink:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 09. 09. 2004. 14:55 
Offline
User avatar

Joined: 18. 01. 2004. 16:32
Posts: 277
Location: svicarska
akusticna: d'addario
elektricne: zuta cheri i crna rockinger


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 11. 09. 2004. 01:58 
Offline

Joined: 31. 08. 2004. 02:16
Posts: 223
Location: Sarajevo
Vozdra raja!
Ja vam za pocetak ne bih preporucio fendera ako mislite derat neku zestinu u stilu trash/death metala jer fender je rokerska gitara pa vi uzeli jebenog SQUIERA il orginal stratocastera. Moja preporuka za pocetak ipak ide za IBANEZove gitare jer se sad za male pare mogu uzet solidne gitare. Ja kad sam uzimo elektricnu u to vrijeme nisam imao izbora tako da sam za manje pare mogao uzet samo squiera a sve ostalo je bilo oko 1000KM i vise. Sad planiram uzet Petruccijevog music mana. Sto se tice pojacala tu je naravno marshall posto kod nas uopste nema price o MESA boogie stvarima jer su stvarno preskupa pojacala. Od procesora mi je za oko zapeo BOSS GT-6 koji se je jedno vrijeme mogao probat u magazi na bascarsiji(ko je iz sarajeva zna o cemu pricam) dok se nije prodao. I eto tako samo svirajte, vjezbajte pa se ako bog da vidimo na nekom metal festu:) ako se ikad uspjesno odrzi kod nas i jedan:) :D
Na kraju moj perfektni sastav opreme bi bio:
John Petrucci Music Man- elektricna
BOSS GT-6 - procesor
Marshall AVT50H Full Stack - pojacalo (posto je Mesa boogie preskup)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 11. 09. 2004. 09:51 
Offline
User avatar

Joined: 30. 01. 2004. 15:10
Posts: 1737
Location: Tuzla
e cito sam cini mi se nekad o tom pojacalu nesto.....jel znas kolko kosta?

I znal neko kolko kostaju njihovi oni jcm 800 ili 900 ?


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 11. 09. 2004. 16:26 
Offline
User avatar

Joined: 07. 04. 2003. 21:52
Posts: 1535
Location: Where Eagles Dare
Spirit Crusher wrote:
Vozdra raja!
Ja vam za pocetak ne bih preporucio fendera ako mislite derat neku zestinu u stilu trash/death metala jer fender je rokerska gitara pa vi uzeli jebenog SQUIERA il orginal stratocastera.


gore navedeno pitanje je bilo u vezi pocinjanja sviranja uopce ako se ne varam.... a tada sigurno neces derati trash ili death... A Fender ti je gitara na kojoj mozes svirati doslovno SVE zanrove muzike (u prevodu joj ostale mogu popusiti s nogu), od bluesa i jazza pa na dalje, i definitivno je preporuka svima, jer je gitara koja ne prasta greske, i tko nauci svirati na njoj nije mu nikakav problem svirati na nekoj drugoj gitari.... Skup jeste, no ne vrijedi džaba izreka "Koliko para, toliko muzike"


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 11. 09. 2004. 18:11 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 09. 09. 2004. 00:32
Posts: 2445
Zna li neko gdje se Squieri mogu nabaviti u Sarajevu?


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 11. 09. 2004. 20:19 
Offline
User avatar

Joined: 25. 04. 2003. 17:24
Posts: 2216
Location: Divljina
Frend mi ima Fender,ali covjek nema pojma o sviranju.Realno.Zna par akorda i onda jednostavno se cudi kako kad ukljuci gitaru u pojacalo ne moze postici "vristece" tonove i zasto mu to sve lici na akustaru. :D Samo se vise cuje. :D :D


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 11. 09. 2004. 20:31 
Offline
User avatar

Joined: 07. 04. 2003. 21:52
Posts: 1535
Location: Where Eagles Dare
Symphony wrote:
Frend mi ima Fender,ali covjek nema pojma o sviranju.Realno.Zna par akorda i onda jednostavno se cudi kako kad ukljuci gitaru u pojacalo ne moze postici "vristece" tonove i zasto mu to sve lici na akustaru. :D Samo se vise cuje. :D :D


Pokazi mu kako radi onaj selektor i par caka :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 12. 09. 2004. 00:10 
Offline

Joined: 31. 08. 2004. 02:16
Posts: 223
Location: Sarajevo
Pa SNAKE jarane sto podjebajes stalno. Znas li ti sta svirat i imas li sta? Druga je stvar ako gotivis blues i jazz pa udri po Fenderu, al inace fender nikad nije bila gitara za metala nit ce biti. A to sto govoris da ne prasta greske to si se dobro zajebo. Kolko ja znam da ni jedna gitara ne svira sama pa tako ni jackson, ibanez i ostale. A tema je ja mislim "koju gitaru imate" gdje se ne pita jel neko pocetnik il nije. To za fendera kazem za to sto ga ja imam i znam koje je to sranje od gitare, a ovdje su pretezno metalci ako se ne varam pa bi ljudi htjeli cut neku zestinu iz gitare. To SIGURNO nece cuti iz fendera.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 12. 09. 2004. 01:06 
Offline

Joined: 03. 08. 2004. 15:13
Posts: 1045
Location: The Tuzla
tako je . :wink:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 12. 09. 2004. 13:10 
Offline
User avatar

Joined: 07. 04. 2003. 21:52
Posts: 1535
Location: Where Eagles Dare
Spirit Crusher wrote:
Pa SNAKE jarane sto podjebajes stalno. Znas li ti sta svirat i imas li sta? Druga je stvar ako gotivis blues i jazz pa udri po Fenderu, al inace fender nikad nije bila gitara za metala nit ce biti. A to sto govoris da ne prasta greske to si se dobro zajebo. Kolko ja znam da ni jedna gitara ne svira sama pa tako ni jackson, ibanez i ostale. A tema je ja mislim "koju gitaru imate" gdje se ne pita jel neko pocetnik il nije. To za fendera kazem za to sto ga ja imam i znam koje je to sranje od gitare, a ovdje su pretezno metalci ako se ne varam pa bi ljudi htjeli cut neku zestinu iz gitare. To SIGURNO nece cuti iz fendera.


Ja podjebajem? Alo sinek de ti malo procitaj prethodne postove i preispitaj svoje psihicko stanje....

Majstore imam i ja fendera (Stratocaster HSS) i znam sta govorim (negdje na prethodnim stranicama imas i sliku ako te zanima...), a svirao sam i na Gibson Exploreru i raznoraznim Ibanezima (uglavnom RG serija) i Krameru.

Kazes da Fender nije gitara za metal, a sto onda Maideni sviraju na Fenderu? Da bi bili cool?

zivio


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 12. 09. 2004. 19:54 
Offline
User avatar

Joined: 25. 04. 2003. 17:24
Posts: 2216
Location: Divljina
Da kazem da sam nesto posebno strucna za elektricne gitare,lagala bih,ali onoliko koliko sam zapazila,mnogo zavisi od gitare,ali jos vise od opreme uz nju.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 12. 09. 2004. 20:10 
Offline
User avatar

Joined: 07. 04. 2003. 21:52
Posts: 1535
Location: Where Eagles Dare
Symphony wrote:
Da kazem da sam nesto posebno strucna za elektricne gitare,lagala bih,ali onoliko koliko sam zapazila,mnogo zavisi od gitare,ali jos vise od opreme uz nju.


bravo!
sjedi, 5


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 12. 09. 2004. 22:40 
Offline
User avatar

Joined: 30. 01. 2004. 15:10
Posts: 1737
Location: Tuzla
Symphony wrote:
Da kazem da sam nesto posebno strucna za elektricne gitare,lagala bih,ali onoliko koliko sam zapazila,mnogo zavisi od gitare,ali jos vise od opreme uz nju.


Hahahahahahahaha, legende :) pa imal jos nesto od cega zavisi????


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 13. 09. 2004. 17:32 
Offline
User avatar

Joined: 07. 04. 2003. 21:52
Posts: 1535
Location: Where Eagles Dare
Elektron wrote:
Symphony wrote:
Da kazem da sam nesto posebno strucna za elektricne gitare,lagala bih,ali onoliko koliko sam zapazila,mnogo zavisi od gitare,ali jos vise od opreme uz nju.


Hahahahahahahaha, legende :) pa imal jos nesto od cega zavisi????


ima i to je najvaznije... onaj tko je svira


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 13. 09. 2004. 18:23 
Offline

Joined: 13. 09. 2004. 18:14
Posts: 1
Eh,imam ljudi jedno pitanje...trebam uzeti el.gitaru.tj,imam ponudu.Trebam savjet.Gitara je kopija Fendera,stara je nekoliko godina,tip je na njoj svirao u bendu.Neki dijelovi su zamjenjeni za nove,svi su originalni osim kobilice(gornje).Taj dio normalno funkcionise,ali nije originalan od te gitare.Ima li to neke posebne vaznosti?Pocetnik sam,pa nemam stvarno neke posebne veze.Drugo,gitara je skoro troduplo teza od svih ostalih novijih kud i kamo.Ima li to neke veze?To kao poznavaoci gitara kazu da zavisi od kvaliteta drveta i tezina same gitare?


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 13. 09. 2004. 19:58 
Offline
User avatar

Joined: 07. 04. 2003. 21:52
Posts: 1535
Location: Where Eagles Dare
Guitar wrote:
Eh,imam ljudi jedno pitanje...trebam uzeti el.gitaru.tj,imam ponudu.Trebam savjet.Gitara je kopija Fendera,stara je nekoliko godina,tip je na njoj svirao u bendu.Neki dijelovi su zamjenjeni za nove,svi su originalni osim kobilice(gornje).Taj dio normalno funkcionise,ali nije originalan od te gitare.Ima li to neke posebne vaznosti?Pocetnik sam,pa nemam stvarno neke posebne veze.Drugo,gitara je skoro troduplo teza od svih ostalih novijih kud i kamo.Ima li to neke veze?To kao poznavaoci gitara kazu da zavisi od kvaliteta drveta i tezina same gitare?


istina je za kvalitetu drva...
ta gitara koja ti je ponuđena je najvjerovatnije malo customirizana... ne mora te plasiti sto dijelovi nisu originalni... najbolje ti je da sam probas gitaru, tj odsviraj je i vidi kako zvuci... i ako imas nekoga tko se razumije u gitare, povedi i njega... misljenje viska nije na odmet, pogotovo ako se radi o muzicaru


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 13. 09. 2004. 20:07 
Offline
User avatar

Joined: 30. 01. 2004. 15:10
Posts: 1737
Location: Tuzla
Snake wrote:

ima i to je najvaznije... onaj tko je svira


hahahaha, vidis tu si u pravu skrozz ! :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 13. 09. 2004. 22:33 
Offline
User avatar

Joined: 13. 06. 2004. 15:46
Posts: 1
Ma dajte ljudi sto serete, Stratocaster i superstrat su bili na pocetku metala, a btw u danasnje vrijeme s'procesorom ili neki krkanskim pojacalom (probao sam sve moguce Rolandove :-) ... bez komentara) i sa telecasterom dobijesh zvuk koji kicks ass. A zvuk definira najvishe pojacalo, a nis a MM ili nekim Ibanez JS modelom na shit pojacalu neces dobit zvuk koji zelis...

Sto se gitara tice, imam Yamaha Rbx 774 u Njemackoj, uskoro ce mi stici vamo, za relativno malo novca (oko 1000KM) dobijete super bass gitaru na nivou 4X skupljih warwick bassova...

A inace za one pocetnike koje traze jeftinu dobru gitaru, bolje da se klone squier-a, losh kvalitet, magneti sux... yamaha pacifica, za veoma malo novca mnogo gitare i mogucnosti...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 14. 09. 2004. 10:42 
Offline

Joined: 03. 08. 2004. 15:13
Posts: 1045
Location: The Tuzla
ovdje je opet doslo do: THE COLLISION OF TASTE :!: :twisted:


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 588 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 30  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group