Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 27. 04. 2024. 11:33

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 588 posts ]  Go to page Previous  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 30  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 23. 02. 2007. 00:31 
Offline
User avatar

Joined: 31. 08. 2006. 14:36
Posts: 118
Location: Å¡uma
R.L. Johnson je sviro na nekoj akustari KANTA marke ;) pa je sviro ko bog.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 23. 02. 2007. 00:32 
Offline
User avatar

Joined: 16. 03. 2006. 14:53
Posts: 4068
Location: Sa
ja mislim da kirk ne zna promjeniti zicu na gitari, zato ima one pomocnike sto mu stavljaju zice na gitaru..


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 23. 02. 2007. 00:35 
Offline
User avatar

Joined: 16. 03. 2006. 14:53
Posts: 4068
Location: Sa
Rocky Chopin wrote:
R.L. Johnson je sviro na nekoj akustari KANTA marke ;) pa je sviro ko bog.


pa o tome ti pricam brate :D

znas za onaj efekt "echo 500 za prekrivanje gresaka" :D


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 23. 02. 2007. 00:39 
Offline
User avatar

Joined: 31. 08. 2006. 14:36
Posts: 118
Location: Å¡uma
ma joj ili oni arppedjatori... koje sranje okines jedan ton on ti odsvira serranu :D


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 23. 02. 2007. 00:42 
Offline
User avatar

Joined: 16. 03. 2006. 14:53
Posts: 4068
Location: Sa
Rocky Chopin wrote:
ma joj ili oni arppedjatori... koje sranje okines jedan ton on ti odsvira serranu :D


ma ja ba... znas da je stiven segal izao svoj album ..zove se "ultimate SHREDD!!!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 02. 05. 2007. 13:04 
Offline
User avatar

Joined: 05. 03. 2007. 11:43
Posts: 113
Location: mutilated womb
do skoro sam koristio epiphone thunderbird IV bass, kojeg sam zamjenio jebeno dobrim Ibanez EDB400!

NO EFFETCS!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 10. 05. 2007. 00:01 
Offline
User avatar

Joined: 04. 12. 2003. 00:24
Posts: 152
Location: Yield Point
fender precision bass,kopijA naraVNo :) ALi gA voLim i iMA lEp zvUK s obZiroM stA je svE proziVEoO :D

i hEllo kiTTy KAish hahahaha bAsh sAm poZerkA :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Koju gitaru imate?
PostPosted: 09. 07. 2007. 18:05 
Offline
User avatar

Joined: 03. 07. 2007. 12:00
Posts: 66
u mene je esp,ltd m-1000. metal!platio 1000 eura.ekstra ali ako ćete striktno svirat metal jer joj je zvuk umjetan aktivni su emg 81 magneti.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Koju gitaru imate?
PostPosted: 11. 07. 2007. 16:56 
Offline
User avatar

Joined: 11. 07. 2007. 14:28
Posts: 82
akusticna/klasicna Zoran Kuvač(rucni rad)
elektricna Ibanez gio(nesto:S)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Koju gitaru imate?
PostPosted: 20. 09. 2007. 16:35 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Evo bas mi stigla nova gitara sinoc, cetvrta elektricna po redu heh...

Steta sto cu je se morat otarasit na kraju...ne mogu je vuc kuci, mora se kakva glava skontat...

A gitara...kob reko da ovakav komad budale kao ja zavrsi na Stratu Meksikancu. Ima humbucker kod mosta, ali ostalo je standardno. Stas stari se. A i meni je pun kurac vise tih Metalskih gitara koje nemaju ni tona ni suptilnosti, ma nicega, osim izgleda i jakog signala...

I jah, sad razmisljam kako se kotarisat one dvije seljacke (Kramera i Jacksona), i kupit kakvu Gibsonovu strijelu pa se onda nadat da ce se nac neko ko me dovoljno voli da iskesira za jednog ovakvog :)

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Koju gitaru imate?
PostPosted: 20. 09. 2007. 17:19 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
a propos signal processing-a...neznam bas dal likovi kao Robert Fripp il jos bolje Buckethead koriste iste da bi "prikrili greske".

Istina je u biti da svaki efekt otvara nova vrata, novi nacin pristupa instrumentu. Kako ce se to iskoristit je do muzicara samog.

A sad da su multiefektni procesori generalno sranje je neosporivo, cjene nekih odredjenih pojedinacnih efekata ne bi bile tako visoke bez razloga. Osim naravno, ako nemaju na sebi oznaku kao T.C. Electronic, i cjenu visu od milju eura ;)

Neki gitariste vole instrumente sa dozom dinamike, naravno Metalci ne, no ljudi koji misle da je nekakav Strat/Tele u starog Marshalla ili Hiwatta i fizicki teretan pristup jedini iskren nacin za ispoljavanje agresivnosti na gitari definitivno nece biti u stanju naci puno postovanja za vecinu gitarista ovdje. Za njih su svi hi-gaineri sa svojim "Ibanezima koji se sviraju sami" i megawattima tranzistorske distorzije pizde.

Naravno to je sve pusta demagogija, sviraj na cemu hoces i sa cim hoces, samo nek je kvalitet, a uho za kvalitet se razvija slusanjem, kako drugih, tako i sebe ;)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Koju gitaru imate?
PostPosted: 20. 09. 2007. 17:36 
Offline
User avatar

Joined: 16. 03. 2006. 14:53
Posts: 4068
Location: Sa
uuuhh dobro se ostariilo ;)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Koju gitaru imate?
PostPosted: 20. 09. 2007. 18:00 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
jebiga jarane, ja sam ih mrzio iz dna duse (stratokastere), a nisam imao ni puno postovanja za ljude koji su placali debele pare za njih...

al sam prije jedno cetiri mjeseca sjeo sa jednim u prodavnici, i to bas ovim VG stratom, i haman se zaljubio. Isao je u nekog malog Fenderovog lampasa, preko BBE-ove Boosta Grande, Sonic Maximizer Stomp-a i onog njihovog zelenasa (kopije Tube Screamera). Mislim bilo je tu mana (kao cinjenica da je to u biti jako skupa igracka, te onaj satenski gladak vrat kakav je na novim Fenderima), ali generalno, nakon skoro deset godina udaranja u Jackson Performere, Kramere, LTD-ove, BC Bronze, bilo mi je gotivno svirat na gitari koja ima neki odredjen glas, i koja zahtjeva malo vise fizicke preciznosti al zato vraca puno bistrinom i dinamikom.

Sad dal su mi Fenderi drazi od Gibsona nemogu reci, al su mi svi oni high end custom instrumenti postali malo izlisni, a o jeftinim instrumentima, jednostavno nemam dovoljno vremena da ga bacam svirajuci na kenjarijama koje jednostavno ne otvaraju vrata. Da me se pogresno ne shvati, volio bih ja jednog Ladu, jednog Mosera, jednog RR keca. Al kao recimo jedan Golf R32, "they defeat the point".


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Koju gitaru imate?
PostPosted: 20. 09. 2007. 18:53 
Offline
User avatar

Joined: 16. 03. 2006. 14:53
Posts: 4068
Location: Sa
ma ..zavisi koju vrstu muzike sviras..fender je bog gitara...
to sto pricas o odredjenoj boji tona itd... jebi ga ..ganjao bi ja boju tona da imam para...al posto sam kokuz jebes boju tona....Jackson majka i moze se iskoristiti za svaku vrstu muzike..metal na prvom mjestu naravno....
normalno da je fender punooo boljii..
al opet sve je do sviraca..meni najbolje lezi jackson..ali svirao sam na ibanezu i probao sam fender....
ko god kaze da fender ne valja ili mu "nije nesto" je prosto receno noob :D
mada ako stavis prave magnete mozes dobiti extra zvuk....al ako ti magneti nisu u fender gitari nije to to...
gibson...iskreno nisam probao..nisam imao prilike za to...ali za ovo sto sad sviram ne treba mi nista vishe od jacksona....
kad se malo ostari onda se zbavlja fender :D
nek ti je sa srecom...uzivaj u cistom i jasnom tonu ;)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Koju gitaru imate?
PostPosted: 21. 09. 2007. 01:36 
Offline
User avatar

Joined: 07. 04. 2003. 21:52
Posts: 1535
Location: Where Eagles Dare
stari serator wrote:
Neki gitariste vole instrumente sa dozom dinamike, naravno Metalci ne, no ljudi koji misle da je nekakav Strat/Tele u starog Marshalla ili Hiwatta i fizicki teretan pristup jedini iskren nacin za ispoljavanje agresivnosti na gitari definitivno nece biti u stanju naci puno postovanja za vecinu gitarista ovdje. Za njih su svi hi-gaineri sa svojim "Ibanezima koji se sviraju sami" i megawattima tranzistorske distorzije pizde.

Naravno to je sve pusta demagogija, sviraj na cemu hoces i sa cim hoces, samo nek je kvalitet, a uho za kvalitet se razvija slusanjem, kako drugih, tako i sebe ;)


eee moj Libijo, sve bi ovo bilo fino da vecina "prangijasa" uopce poznaje pojam tona, pogotovo u ovoj mojoj kasabi.... ovdje ti je samo de odfrlji gain na max, a onda jos malo vise...... btw, kad si kod Stratova, piknuo sam nedavno svoga u Tubemana i cca 30 godina starog Roland Cubea 60 (onaj narancasti). Koji ton i dinamika. Prvo sto sam skontao je da uopce neznam svirat na lampi :D, a drugo da je DiMarzio u odnosu na Hot Raila teska kurcina. Definitvno na bridge stavljam SH-6.

Sto se tice Gibsona, probao sam Les Paul Studio, o lijepom primjerku gitarice se radi (jeb'ga, ipak nije Gold Top :D), s tim da je potrebna odredjena doza "krmaluka" sa istom da bi propjevala u punim plucima. Fender i Gibson su tako razlicite, a tako slicne gitare.
Ne postoji dzaba izreka, Fender i Gibson su gitare, ostalo su imitacije....


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Koju gitaru imate?
PostPosted: 21. 09. 2007. 04:42 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Striker wrote:
ma ..zavisi koju vrstu muzike sviras..fender je bog gitara...
to sto pricas o odredjenoj boji tona itd... jebi ga ..ganjao bi ja boju tona da imam para...al posto sam kokuz jebes boju tona....Jackson majka i moze se iskoristiti za svaku vrstu muzike..metal na prvom mjestu naravno....


Jebiga vidis u tom i jest finta. Svaka gitara se moze upotrijebit za talme ako imas osrednje jak magnet i kakvu tranzha distu. Al jesil ista drugo pokuso taj isti Jackson, Kramer, ili u biti bilo sta iz skole 80-ih bilo koje marke, sjeba.

Striker wrote:
normalno da je fender punooo boljii..
al opet sve je do sviraca..meni najbolje lezi jackson..ali svirao sam na ibanezu i probao sam fender....
ko god kaze da fender ne valja ili mu "nije nesto" je prosto receno noob :D
mada ako stavis prave magnete mozes dobiti extra zvuk....al ako ti magneti nisu u fender gitari nije to to...
gibson...iskreno nisam probao..nisam imao prilike za to...ali za ovo sto sad sviram ne treba mi nista vishe od jacksona....
kad se malo ostari onda se zbavlja fender :D
nek ti je sa srecom...uzivaj u cistom i jasnom tonu ;)


Bolji? Pa neznam, od Americkih Jacksona bolji garant nisu :D Al ono, to su dva sasvim druga svjeta.

U biti jebiga, malo sam se istrosio nakon haman 7 godina sviranja Metala i striktno Metala. Da me ko prije godinu, ma kakvi, sest mjeseci pitao za misljenje o Fenderima rekao bih da imam vise koristi za box set svih sezona Grey's Anatomy-a.

A sad jebiga, nekako sam shvatio da mi treba malo varijacije, malo svjetla (sad bi moja raja rekla "jaaadi moji"). A izmedju one dvije tarabe i eksplorera, jedino sto fali je upravo taj Fenderluk, koji nazalost, nijedna druga gitara ne moze izvuc. Gibsoni su uzasno zagasiti, mracni. Skoro metalske gitare, al malo temperamentnije, krsne, masivne (osim SG-a), glatkije, i sa onim "necim" sto samo fenderi i gibsoni imaju.

I ja sam 4 godine imao samo J Performera kojeg sam brutalno preplatio polovnog i na kojem je crklo i puklo sve sto moze osim da se vrat raspolovi :D Polako, budel te drzalo skupit ces ih za deset godina da ces se i sam ibretit sta su ti sve trebale :D Kad se samo sjetim kakve su pazare neki jarani po Sarajvu znali ubit (npr Strat Japanac i Vox za 500 kerma, mislim, oleee), pa to je fantazija :D

Fala ti na zeljama, evo jedva da ga ispustam iz ruke :D

P.S. koga ja lazem ba...ja bi ih SVE. monogamija sa gitarama je kriminal. :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Koju gitaru imate?
PostPosted: 21. 09. 2007. 09:20 
Offline
User avatar

Joined: 16. 03. 2006. 14:53
Posts: 4068
Location: Sa
ma sam nek se svira.. :D
jebes magnete vrat i marku ak ne znas svirat..
aj pozz :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Koju gitaru imate?
PostPosted: 25. 09. 2007. 18:28 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Snake wrote:

eee moj Libijo, sve bi ovo bilo fino da vecina "prangijasa" uopce poznaje pojam tona, pogotovo u ovoj mojoj kasabi.... ovdje ti je samo de odfrlji gain na max, a onda jos malo vise...... btw, kad si kod Stratova, piknuo sam nedavno svoga u Tubemana i cca 30 godina starog Roland Cubea 60 (onaj narancasti). Koji ton i dinamika. Prvo sto sam skontao je da uopce neznam svirat na lampi :D, a drugo da je DiMarzio u odnosu na Hot Raila teska kurcina. Definitvno na bridge stavljam SH-6.

Sto se tice Gibsona, probao sam Les Paul Studio, o lijepom primjerku gitarice se radi (jeb'ga, ipak nije Gold Top :D), s tim da je potrebna odredjena doza "krmaluka" sa istom da bi propjevala u punim plucima. Fender i Gibson su tako razlicite, a tako slicne gitare.
Ne postoji dzaba izreka, Fender i Gibson su gitare, ostalo su imitacije....


Jebiga to ti je praksa, daj da je masnije i zesce na ustrb svega ;)

Vidis sa tim Tubeman-om nisam imao iskustva. Znam sta je u biti al generalno sa tim lampaskim predpojacalima u pedalskom fazonu nisam imao nekog pretjeranog kontakta, al znam na sta ciljas.

Jebiga to je totalno drugi instrument kad su lampe u jednacini. Mislim da je to Petrucci najbolje rekao, "skontao sam da sviram na pojacalu, ne na gitari". Ono da gitara utihne kad ti olaksas, i da bas zagrmi samo kad je izudaras...to je ipak poseban cejf.

A za stare Rolande, hehe, imam jedno jako drago sjecanje. Naime prvo pojacalo koje sam imao u kuci na duzi period je bio JC-120 koji su moji jarani u Libiji posudili od nekog reggae lika, da mi nesto udaramo lupamo kod mene u garazi. Tada je tamo ( a mislim i sada) bila prava umjetnost naci pojacalo. eF Bi Ti kako su oni to zvali, jer jebiga Talijanski FBT-evi su dominirali pa je i samo pojacalo postalo nebitan termin. Kaladont jebiga. Al da se vratim na legendarnog Rolanda. Bio je tezak olako 40 kila. Izgledao je preodvratno. A i ono Roland nije bas ulijevalo povjerenje, bar ne kao recimo Marshall, Randall. Stas kad si klinac. Al je imo ton sa onog svjeta. I dan danas se, svaki put u nekoj prodavnici instrumenata dofatim chorus pedale i bezuspjesno pokusavam naci TAJ jebeni zvuk. Ali JC-120 je imao nenadjebiv clean I nenadjebiv Chorus efekt, dzaba jeben clean na pojacalu i kurcev chorus ili obratno. Definitivno (a mnogi ce se slozit) jedan od najboljih, ako ne i najbolji, tranzistorac svih vremena.

Za DiMarzio hehe, pa jebiga, svaki magnet je specifikum, al je SH-6 ovdje definitivno najpopularniji magnet medju metalcima, svaka ga prodavnica ima. Valjda neka granica kulture prije prelaska u ne tako civilizovane i upotrebljive periferije tehnologije (Dimebucker, X2N, Detonator).

Lesovi su jebeni. Nisam nesto lud za njima kao prije (skontao sam da su mi ipak draze one McCarty-eve uglaste zajebancije), a Studio je tu pri dnu, toliko da mi je bilo kakav Strat drazi. Ni Goldtopovi mi nisu nesto, naravno prave nisam ni pipnuo, al ja sam iz one custom furke. Totalno nemere bez duplog bindinga i onog romboida na glavi :P Krkanska gitara nema sta, il udri il nista. A to isto vazi i za Fendere. Dobro opazanje, al ako nista, naucis tehniku, dok na ovim Japanskim zajebancijama mozda jest lakse svirat, neki ce rec i veci cejf, al bez malo rana prave ljubavi nema. U biti, gitare bas za svakog pocetnika hehe, svime samo ne cjenom ;)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Koju gitaru imate?
PostPosted: 30. 09. 2007. 05:53 
Offline

Joined: 30. 09. 2007. 04:14
Posts: 160
Location: Iowa, USA
el.gitra Jackson Dinky crni
Emghz magneti
i zadovoljan sam


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Koju gitaru imate?
PostPosted: 09. 11. 2007. 17:44 
Offline
User avatar

Joined: 26. 04. 2006. 00:32
Posts: 855
Location: rajvosa
Dean ML 79'
Seymour Duncan Pickups
prejebeno zadovoljan


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 588 posts ]  Go to page Previous  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 30  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 99 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group