Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 27. 04. 2024. 12:34

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 588 posts ]  Go to page Previous  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 30  Next
Author Message
 Post subject: Re: Koju gitaru imate?
PostPosted: 09. 11. 2007. 18:16 
Offline
User avatar

Joined: 16. 03. 2006. 14:53
Posts: 4068
Location: Sa
TOO!! :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Koju gitaru imate?
PostPosted: 09. 11. 2007. 18:46 
Offline
User avatar

Joined: 14. 11. 2006. 02:17
Posts: 337
Location: Tuzla
Ibanez GRG170DX, za prvu el. gitaru "it will have to do" 8)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Koju gitaru imate?
PostPosted: 04. 12. 2007. 23:12 
Offline

Joined: 04. 12. 2007. 22:59
Posts: 13
Imam 3 giare tacnije 2 i bass prva fender imitacija normala sx nako potvrda ali fina
drugfa neka genius nidji veze djecija slabija dosta al cisci zvuk od fendera ima(valjda zato sho samo jedan magnet ima??!?!) i bass fenderov isto imitacija ne znam cija jer je markerom isarano gore ^^


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Koju gitaru imate?
PostPosted: 06. 03. 2008. 17:18 
Offline
User avatar

Joined: 20. 01. 2008. 20:32
Posts: 50
yamaha rgx 312, rucno radjen vrat, 2000 komada na cijelom svijetu :D ponosan sam.
seymour duncan hawk bucker sa dvije ploče :D zaglavio floyd, sta ce mi koji kurac.

Image

isto imam melodiju, elektricnu. ima jeben, rezonantan ton al je sva sjebana. kad se distorzira fakat je dobar zvuk. bolji od puno gitara koje sam svirao. da ne povjerujes.

i hocu da kupim ibaneza RG7321 :D mmmmmmm jedva cekam!!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Koju gitaru imate?
PostPosted: 09. 03. 2008. 18:30 
Offline
User avatar

Joined: 20. 01. 2008. 20:32
Posts: 50
Libijo, kolko je ovakav neki Ibanez tamo? Ovdje je oko 900 KM. Kakvih jos ima sedmeraca tamo, solidnih, a da vrijede para?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Koju gitaru imate?
PostPosted: 07. 04. 2008. 16:29 
Offline
User avatar

Joined: 09. 02. 2008. 02:25
Posts: 72
bc rich assasin px3t nek tru konstrukcija,rockfield mafia magneti mada sam razmisljao da uzmem na bridgu dimebuckera ili x2n


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Koju gitaru imate?
PostPosted: 07. 04. 2008. 22:10 
jarane strojeva kod vas ;-) ja jos uvjek visim na akustari ibanez v300 bk ;-) kod frenda visim redovno na nekom bezze pv raptoru samo radi distorzije. a uskoro sebi uzmam jackson js30RR rhoads - odluceno ;-) jos koji euric fali pa cu ovdje onda postat kad bude u mojim rukama ;-) kako faruk rece - za gay-metalce samo lijepe gitare :mrgreen:


Top
  
 
 Post subject: Re: Koju gitaru imate?
PostPosted: 07. 04. 2008. 22:35 
Offline
User avatar

Joined: 09. 02. 2008. 02:25
Posts: 72
jarane uzmi rhoadsa to je meni prejaka gitara...inace mi lezi i jeckson i ibanez :D a roads mi je najlijepsi oblik


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Koju gitaru imate?
PostPosted: 07. 04. 2008. 22:43 
ma jarane, stari ima u sloveniji popust u nekoj radnji u celju tako da ce najvjerovatnije ova legnut ;-)


Top
  
 
 Post subject: Re: Koju gitaru imate?
PostPosted: 07. 04. 2008. 22:48 
Offline
User avatar

Joined: 09. 02. 2008. 02:25
Posts: 72
neka fino bogami :D jel ima taj tvoj roads floyd ?? i jel nek tru


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Koju gitaru imate?
PostPosted: 07. 04. 2008. 23:27 
no floyd :mrgreen: meni opet dovoljno jarane


Top
  
 
 Post subject: Re: Koju gitaru imate?
PostPosted: 15. 04. 2008. 02:59 
Offline
User avatar

Joined: 20. 01. 2008. 20:32
Posts: 50
ovo je nesto na sto mi se trenutno uzdize kara:

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Koju gitaru imate?
PostPosted: 15. 04. 2008. 03:21 
Offline
User avatar

Joined: 20. 01. 2006. 17:43
Posts: 206
Zvone, koji ti je najdrazi stim?
Vidim volis sedmaka pa me zanima zasto??


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Koju gitaru imate?
PostPosted: 15. 04. 2008. 17:58 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
zvone wrote:
Libijo, kolko je ovakav neki Ibanez tamo? Ovdje je oko 900 KM. Kakvih jos ima sedmeraca tamo, solidnih, a da vrijede para?


za pare...Agile pa Schecter...

onda standardno jebiga...Ibanez, ESP...ima i pravo blesavih gitara u zadnje vrijeme...guglaj HALO GUITARS...8, 9 pedeset usranih zica...

Sviro sam na tom Xiphosu, nije los, malo posku al jebiga...dobra mi je strijela, taj mi je ko i Warrior i Stealth...malo zanru :P


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Koju gitaru imate?
PostPosted: 21. 04. 2008. 00:25 
Offline
User avatar

Joined: 20. 01. 2008. 20:32
Posts: 50
hazard wrote:
Zvone, koji ti je najdrazi stim?
Vidim volis sedmaka pa me zanima zasto??


Ma joj brate... A drop sam svirao, i svidja mi se. Recimo, kad samo drmnes A riff to je smrt. Jebi ga, u bendu nam fali oprema, meljemo u E :) ... smijesno

A volio bih da isprobam gitaru u G dropu, znaci recimo da imas sedmerca, spustis ga za ton i dropujes. Ma joooj to je predobro.

A tek sto sam vidio E drop na 8-ercu, to je vec bolest. Znaci gitara je kao bas duboka, a bas za jos oktavu nize. E to je bolesno, prebolesno.

Prija mi uhu kad su tonovi nizi... Pogotovo groovy riffovi. Poslusaj Cock and ball torture, takve stvari me interesuju, ide ravnjak, mid tempo a vamo gitara drobi... evo ti link na myspace-u pa poslusaj, veoma je interesantno kako ovi momci samo deru, melju i ubijaju, nema nista suvisno. Ko da jedu sirovo meso. Nema solaza, ni nekih nepotrebnih gluposti.

http://www.myspace.com/cockandballtorture

Pa mi javi kako ti se svidja :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Koju gitaru imate?
PostPosted: 21. 04. 2008. 01:09 
Offline
User avatar

Joined: 20. 01. 2006. 17:43
Posts: 206
zvone wrote:
http://www.myspace.com/cockandballtorture

Pa mi javi kako ti se svidja :D



Hehe, poslusah sve.. sad mi je jasno na koga se SM fura :mrgreen:

Ma 100% si u pravu sto se tice povezanosti opreme i tih ekstremnih stimova.. Ljudi u BiH polako to pocinju kontati al sputavaju ih finansije, do tada se moraju zadovoljiti E stimom ako hoce da to fino zvuci. Ja recimo sviram bass gitaru iz B stima i jedva izvlacim to iz zvucnika iako imam relativno dobru opremu.. Drop stvarno ima muda al neces ih ni priblizno osjetiti dok se ne prikopcas na npr mog favorita mesa booggia :twisted:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Koju gitaru imate?
PostPosted: 21. 04. 2008. 13:42 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Bas? Neznam, mene nisu nesto impresionirali. Nisu Eden, SWR...a nisu ni Ampeg. Nekako su mi precisti i mrtvi, mozda onaj Bass 400 koji je cisti lampas, al ima mi jaran M/B Simul State-a za bas i nije nesto...

Ja kontam uzet Boogiea, ako vragda jednog Trem-o-Verba, al striktno zbog cjene i mogucnosti da ga se kasnije u Bosni kotarisem. Bolji su Svabe za gitaru barem...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Koju gitaru imate?
PostPosted: 21. 04. 2008. 15:34 
Offline
User avatar

Joined: 20. 01. 2006. 17:43
Posts: 206
Ma mislio sam na gitaru, i mesa je tito sto se tice svega. Recimo za onog ko voli combo pojacala Mesa Boogie Road King 2x12 je strahoba prava a ima i idealna odvojena varijanta glave. U sarajevu sam imao priliku slusati mesu combo dvaneska i iznenadio sam se sta izlazi iz tog pojacala. U sebi imi 4 lampe. U njega su se stekale i klavijature i gitare.. Ubija..

Ja sam vjeran peaveyu sto se tice bass opreme. Recimo Tour 700 bass glavu prikljuci na bilo koji zvucnik radi odlicno.. Izuzetno je zahvalna glava za basiste koji sviraju vise zica i kojima su zice deblje jer ima posebno podesenu osjetljivost na ekstremne tonove.. Ta serija nije skupa a radi savrseno.

Sto se tice Ampega on je stvarno odlican ali ni meni nije nesto zvuk njihovih glava za bass ali zato ljudi prave boxsove kao niko, rame uz rame sa EBSom koji je dobar u svakoj sitnici za bass gitaru al cijene su stvarno toliko visoke da sam prestao davno razmisljati o njima.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Koju gitaru imate?
PostPosted: 27. 04. 2008. 19:19 
Offline
User avatar

Joined: 22. 08. 2003. 17:16
Posts: 383
Location: Banja Luka
Ja sam obnovio svoj set gitara.
Sada pored Peavey Rotora imam i elektro akustik Peavey Briarwood i to sa odenticnim dizajnom, crna sa sedefom.
Ovo je zaista prlijepo vidjeti :)
Image
Image
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Koju gitaru imate?
PostPosted: 28. 04. 2008. 00:20 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
hazard wrote:
Ma mislio sam na gitaru, i mesa je tito sto se tice svega. Recimo za onog ko voli combo pojacala Mesa Boogie Road King 2x12 je strahoba prava a ima i idealna odvojena varijanta glave. U sarajevu sam imao priliku slusati mesu combo dvaneska i iznenadio sam se sta izlazi iz tog pojacala. U sebi imi 4 lampe. U njega su se stekale i klavijature i gitare.. Ubija..


Neznam, ne bih se slozio. Mesa je definitivno najkvalitetnije pojacalo, konstrukcijom. Bas su "inzinjerski" sastavljeni, za razliku od Marshalla koji su pravljeni sa toliko paznje i ljubavi da je cudo da prekucaju des godina staza.

Road King kec mi je bio prilicno razocarenje. Dvojka je vec puno bolja, al za te pare, ima daleko boljih alternativa (Framus, Engl, Diezel, Bogner).

Svaka Mesa je inherentno razlicita, imaju nekih slicnosti ali Mark IV i Recto su sustinski suprotne zvjeri. Mark IV mi se svidio sto se opcija tice i zbog prekrasnog solo tona, ali mu fali grmljavine za bas zestokog Metala. Recto je opet glomazan i jeben al klin mu je nula poena, kontrole su responsivne ko mrtav konj, i u biti ima jedan ton da valja a ostalo pisi propalo.

Mesa je uglavnom u nas "mit" jer je vrazije skupa u Evropi. U Americi je to jedva drugoklasno pojacalo. Pogotovo kako je dolar pao, polovne Mark IV i Dual/Triple Recto glave idu za plafon 750 Eura.

hazard wrote:
Ja sam vjeran peaveyu sto se tice bass opreme. Recimo Tour 700 bass glavu prikljuci na bilo koji zvucnik radi odlicno.. Izuzetno je zahvalna glava za basiste koji sviraju vise zica i kojima su zice deblje jer ima posebno podesenu osjetljivost na ekstremne tonove.. Ta serija nije skupa a radi savrseno.

Sto se tice Ampega on je stvarno odlican ali ni meni nije nesto zvuk njihovih glava za bass ali zato ljudi prave boxsove kao niko, rame uz rame sa EBSom koji je dobar u svakoj sitnici za bass gitaru al cijene su stvarno toliko visoke da sam prestao davno razmisljati o njima.


SWR i Eden su mnogo jebeni. Ako budes imao prilike probaj. Ni Ashdown nisu losa bas pojacala.

Peavey je radnicka klasa. Imaju par smjesno jeftinih proizvoda koje je bas tesko nadjebat. Imaju i kaktusa zescih (ona Transtube glava je prvo veliko pojacalo svakog mladog Metalca ovdje, a uzasa veceg ni Cajavec nije napravio), al ko nema...


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 588 posts ]  Go to page Previous  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 30  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 117 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group