Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 23. 04. 2024. 12:54

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 588 posts ]  Go to page Previous  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 30  Next
Author Message
 Post subject: Re: Koju gitaru imate?
PostPosted: 28. 04. 2008. 10:25 
Offline
User avatar

Joined: 16. 03. 2006. 14:53
Posts: 4068
Location: Sa
antidope fali ti zica pasha :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Koju gitaru imate?
PostPosted: 28. 04. 2008. 10:39 
Offline
User avatar

Joined: 20. 01. 2006. 17:43
Posts: 206
stari serator wrote:
SWR i Eden su mnogo jebeni. Ako budes imao prilike probaj. Ni Ashdown nisu losa bas pojacala.

Peavey je radnicka klasa. Imaju par smjesno jeftinih proizvoda koje je bas tesko nadjebat. Imaju i kaktusa zescih (ona Transtube glava je prvo veliko pojacalo svakog mladog Metalca ovdje, a uzasa veceg ni Cajavec nije napravio), al ko nema...


SWR ima jedan u BiH koliko ja znam, komplet bass glava 750watna i box 4x10 goliath trojka. Probao sam i nisam bas mogao napraviti najbolju ocjenu jer je to pojacalo isvirano u pm :) Nema kafane i stadiona u Evropi u kojem nije habano.. Uzmi u obzir da ga je jedan moj prijatelj cetri puta kupovao i prodavao a o istom pojacalu je rijec. Sad ga covjek cijeni 2500KM a pocetna mu je bila 3500KM. Cekat cu da jos malo bude ocajan, a to mu ne gine, pa cu mozda boxs uzeti.

Pricaj ti sta os al caja radi ko lampa vec trideset godina, tako je kad ga mladi partizan sastavi, nema labavo i jos uvijek je top 1 u Sarajevu za podrumske varijante.
Prilazi mi neki dan jedan stariji gitarista, zakleti komunist i moli me da mu zbavim Cajevca ali gitarskog, kaze cijena nije bitna hocu samo to, kao combo neki ? Vjerujem da ima al moje oko to jos nije vidjelo pa ako neko ima neka se javi.

Ma ja sam i dalje vjeran peaveyu, ljuta su firma pravo.. Jos jedna stvar kod njih sto mi se svidja je to sto pored kvaliteta skoro uvijek ubacuju dosta snage, mislim na dB :roll:

Ja imam nekakvu staru englesku bass glavu KMD i prava mi je misterija, slabo sta mogu naci o toj firmi, skoro nista :roll: radi ko lampa, al nisam nesto zadovoljan onim sto izlazi iz nje.. vjerujem da je dosta stara al cudi me sto jebene slike nema na netu..
Jesi sta cuo o toj firmi??

I jos nesto :lol:
Mozda mesa nije skupa dole kod Amera a kakva je situacija sada sa EBSom i Ampegom dole?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Koju gitaru imate?
PostPosted: 28. 04. 2008. 10:43 
Offline
User avatar

Joined: 20. 01. 2006. 17:43
Posts: 206
:lol: :lol: :lol: Vidi fakat.. Roga kralju skini i te zadnje tri zice, ko ih jebe...
Max Cavalera rulz :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Koju gitaru imate?
PostPosted: 28. 04. 2008. 13:39 
Offline
User avatar

Joined: 22. 08. 2003. 17:16
Posts: 383
Location: Banja Luka
stari serator wrote:
Imaju i kaktusa zescih (ona Transtube glava je prvo veliko pojacalo svakog mladog Metalca ovdje, a uzasa veceg ni Cajavec nije napravio), al ko nema...

Opet se ne slazem sa tobom ... ja imam transtube tehnologiju u svom kombo Peavey Banditu i mogu ti reci da nesto manje, jeftinije i ljuce, a bez lampi, nisam nikada nit vidio nit imao....
na nasoj web stranici na http://www.myspace.com/antidopeband je onaj demo "Of The Dead" koji smo radili gomila nas neiskusnih likova i jedva nekako sastavili, a sve je puno rupa nit smo znali izvuci maksimum iz svega toga .. sniman sa transtubeom .... banditom 112

A za zicu, jebga, kriza je .... ma zamjenicu samo dok budem imao vrenmena, nescete vjerovat kada se ozenite morate planirati i mjenjanje zica unaprijed ...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Koju gitaru imate?
PostPosted: 28. 04. 2008. 17:42 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Image

The one, the only, Transtube Supreme...

Gore nemoze da ga jebes.

Kad se bolje cuje Peavey 1X8" kucno pojacalo kroz sm-57 i razglas nego ovo sranje kroz Mesa Recto Slant...jebat ga.

Bandita ima bruka, dobrih i katastrofalnih.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Koju gitaru imate?
PostPosted: 28. 04. 2008. 18:10 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
hazard wrote:
stari serator wrote:
SWR i Eden su mnogo jebeni. Ako budes imao prilike probaj. Ni Ashdown nisu losa bas pojacala.

Peavey je radnicka klasa. Imaju par smjesno jeftinih proizvoda koje je bas tesko nadjebat. Imaju i kaktusa zescih (ona Transtube glava je prvo veliko pojacalo svakog mladog Metalca ovdje, a uzasa veceg ni Cajavec nije napravio), al ko nema...


SWR ima jedan u BiH koliko ja znam, komplet bass glava 750watna i box 4x10 goliath trojka. Probao sam i nisam bas mogao napraviti najbolju ocjenu jer je to pojacalo isvirano u pm :) Nema kafane i stadiona u Evropi u kojem nije habano.. Uzmi u obzir da ga je jedan moj prijatelj cetri puta kupovao i prodavao a o istom pojacalu je rijec. Sad ga covjek cijeni 2500KM a pocetna mu je bila 3500KM. Cekat cu da jos malo bude ocajan, a to mu ne gine, pa cu mozda boxs uzeti.

Pricaj ti sta os al caja radi ko lampa vec trideset godina, tako je kad ga mladi partizan sastavi, nema labavo i jos uvijek je top 1 u Sarajevu za podrumske varijante.
Prilazi mi neki dan jedan stariji gitarista, zakleti komunist i moli me da mu zbavim Cajevca ali gitarskog, kaze cijena nije bitna hocu samo to, kao combo neki ? Vjerujem da ima al moje oko to jos nije vidjelo pa ako neko ima neka se javi.

Ma ja sam i dalje vjeran peaveyu, ljuta su firma pravo.. Jos jedna stvar kod njih sto mi se svidja je to sto pored kvaliteta skoro uvijek ubacuju dosta snage, mislim na dB :roll:

Ja imam nekakvu staru englesku bass glavu KMD i prava mi je misterija, slabo sta mogu naci o toj firmi, skoro nista :roll: radi ko lampa, al nisam nesto zadovoljan onim sto izlazi iz nje.. vjerujem da je dosta stara al cudi me sto jebene slike nema na netu..
Jesi sta cuo o toj firmi??

I jos nesto :lol:
Mozda mesa nije skupa dole kod Amera a kakva je situacija sada sa EBSom i Ampegom dole?


EBS ti je bezobrazno skup i ovdje, dvjesta zelenih za pedalu. A imaju i amaterskih zajeba u dizajnu (bar na jednoj pedali sto ja uspijeh saznat), slabo ih vidjam generalno, a slabo ih i spominju...ne pratim bass opremu bas nesto posebno doduse tako da mi je moglo promaci...generalno su znatno skuplji od konkurencije koliko mogu opazit. Ampeg je Americka firma koliko ja znam, tojest, pod Harmanom su zajedno sa Crateom, digitechom. Svejedno, ipak su bezobrazno skupi. Duplo gori od EBS-a. preko 300 zelenih za pedalu, sta reci...

Caje su smece. Shvatam nostalgiju i sve ali nisu kurcu valjali ni onda pa ni sad. Glasni mozda jesu bili, trajni takodjer, ali dal je to uopste upotrebljivo pojacalo je totalno diskutabilno...i nije to jedan Sovtek koji je koliko toliko Americkog dizajna i kod kojeg "gremlini" imaju neki sarm...

Sto se tice Peaveya, kao sto rekoh, neki proizvodi su im vec usli u legendu, Classic 50, 5150/6505, Ultra, Rock Master predpojacalo. Ali za svaki takav imaju po jedan Transtube Supreme, Sheffield kabinet, ili slican uzas.

KMD? Stari Englezi, propali ranih 90-ih. Tesko da ces ista o njima i naci osim reklama iz starih casopisa na ebayu. Konsenzus je, kao i za svu ostalu opremu, nekome najbolji, nekome odron ;)

a evo bas neki danilo medic prodaje xv100 gitarsku glavu na bayu...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Koju gitaru imate?
PostPosted: 28. 04. 2008. 23:07 
Offline
User avatar

Joined: 20. 01. 2006. 17:43
Posts: 206
stari serator wrote:
KMD? Stari Englezi, propali ranih 90-ih. Tesko da ces ista o njima i naci osim reklama iz starih casopisa na ebayu. Konsenzus je, kao i za svu ostalu opremu, nekome najbolji, nekome odron ;)

a evo bas neki danilo medic prodaje xv100 gitarsku glavu na bayu...


Mogo sam onda i ja svoju bass glavu baciti na ebay, ko zna ima frikova sigurno :mrgreen:
Nije losha ima 130W dva izlaza za zvucnike, dva kanala jedan flat sa potenciometrima a drugi sa grafickim ekvilajzerom koji nesto nije ispravan, ima kompresor itd itd.. Sad je dajem nekim bendovima i svakakvih se likova izredalo na njoj a ona stoji ko nova..
Kod nas sam pokusao za nekih smijesnih 200KM i nema sanse, mislim kod nas ces tesko ista prodati cak i po desetom dijelu stvarne cijene. Ja je nekad iznajmim i zaradim na njoj bruku :razz: cvaja po cvaja
Ev slika KMD cuda

Image

haha.. nemos vjerovati sta iskopah.. ev ista moja glava, mos je i sam napraviti :lol:
Ko zna mozda ovome poraste cijena za jedno dvadeset godina

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Koju gitaru imate?
PostPosted: 29. 04. 2008. 16:09 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
iskreno ne bih cekao dvaes godina, mozda ce za koji mjesec. Oprema, pogotovo iz kraja sedamdesetih i pocetka osamdesetih, je do prije par mjeseci bila maksimalno neprovaljena. Sto cuh o KMD-evima je sasvim solidno. U svakom slucaju ne uspijet prodat takvo nesto za dvjesta kerma je indikacija kakvi su umovi u nas. Dat ce 300 maraka za distorziju, al pojacalo ce bit 15watti kucna varijanta...

Recimo Ibanezove pedale iz L/Pro/10 serija (koje su sve potpuni Maxoni) su isle za des dolara ako je prodavaoc sretan...sad idu od 80 do 150, ovisno o modelu. Internet je cudna stvar ba.

Yamaha Magicstomp multi-procesor se prodavao mjesecima na musiciansfriendu za sto dolara. Onda kad su drkadzije culi da Holdsworth koristi cetiri komada za sve svoje efekte nemos ga na ebayu nac ni za dvjesta...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Koju gitaru imate?
PostPosted: 09. 05. 2008. 13:12 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
ja imam SHOT (crna, oblik nekog ibaneza il jacksona standardni), libijac, ajd kad dodjes da je pogledas malo i ti, posto sam konto mjenjat nekad gitaru nadam se ove godine, a ja sam od onih sto samo vole svirat gitaru i ne cackat po njoj toliko :-) pa eto citam ovdje da se ti ko kontas oko toga pa da odradimo kakvu autopsiju na njoj. da pokusamo je usavrsit, ako ne, da bacam govna :D super ima zvuk, sve je super, flojd joj je sjeban i zuji malo..........
mene sluzi vec jedno 5-6 godina, a mislim da potice jos iz prijeratnog vremena :-)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Koju gitaru imate?
PostPosted: 09. 05. 2008. 14:13 
Offline
User avatar

Joined: 16. 03. 2006. 14:53
Posts: 4068
Location: Sa
promjeni magnete :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Koju gitaru imate?
PostPosted: 09. 05. 2008. 16:18 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Neznam po cemu ti je flojd sjeban. U biti, krajnje je nebitno koje je marke gitara, ako tebi valja i zadovoljava neke elementarne pretpostavke (da nije kriv vrat, da pragovi ne vire iz vrata...) sve je to udure. Ako ti odgovara zvuk magnete nemoras mjenjat, mada ti ja u svakom slucaju preporucujem da sacuvas nesto para za nekakav SD ili DiMarzio. Razliku neznas dok ne probas.

Zujanje je u 90% slucajeva lose uzemljenje, to je dvije minute posla.

Obozavam cackat po svemu (a po zenama najvise, hehe) :mrgreen: Tinker-Fucker :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Koju gitaru imate?
PostPosted: 09. 05. 2008. 19:35 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
hehe ma super.
svidja mi se zvuk samo sto zuji.... ne zalim se ja na marku ni na sto, to mi je jedini problem to zujanje kod dostorzije.... pa eto ako ti nije problem da to procackamo malo kad dodjes, platit cu ti :razz:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Koju gitaru imate?
PostPosted: 10. 05. 2008. 16:02 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
ma i necu, samo ne smijem svirku imat dok ne sredim to zujanje i pistanje, imace ce bit krvi iz usiju :razz: za probe more ;-)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Koju gitaru imate?
PostPosted: 10. 05. 2008. 18:21 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
@libija:
a flojd nisam nikad ni koristio jer mi je dosao sjeban, izlijecu oni sarafi koji drze flojd zajedno za onim metalnim kurcima u koji su uvrnuti, a koji su lafo "uvaljeni" u drvo. to se desava kad se koristi flojd, pa je ovaj lik koji mi je prodao gitaru prije jedno 5-6 godina uvalio jedan saraf ispod flojda tako da je sad paralizovan... ajd vidjeces kad dodjes, da sad ne opisujem ovdje sve... :-)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Koju gitaru imate?
PostPosted: 11. 05. 2008. 00:53 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
a potenciometar ovaj jedan kad zavrnem skroz onda nema zujanja nikako... al nema visokih tonova i vristanja onda jebiga :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Koju gitaru imate?
PostPosted: 12. 05. 2008. 00:26 
Offline
User avatar

Joined: 09. 02. 2008. 02:25
Posts: 72
e libija nedavno sam kupio kucno pojacalo Vox DA15 15 w zanima me kakvo je po tvom misljenju
i sta mislis o peavy valv kingu 6 od 100w


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Koju gitaru imate?
PostPosted: 12. 05. 2008. 00:40 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 24. 11. 2006. 19:20
Posts: 6731
Location: Sarajevo
Addi wrote:
a potenciometar ovaj jedan kad zavrnem skroz onda nema zujanja nikako... al nema visokih tonova i vristanja onda jebiga :D



mah gitara je dobra, de ti kabal nabavi hahaha :razz:
džn džn džn džn....


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Koju gitaru imate?
PostPosted: 12. 05. 2008. 01:18 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
hahaha sta je ovo libijac, mogo bi ti naplacivat savjete ovdje (osim meni, ipak mi zajedno pijemo kafe kod groshe :mrgreen: :lol: )


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Koju gitaru imate?
PostPosted: 12. 05. 2008. 01:20 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
NecrodaemoN wrote:
Addi wrote:
a potenciometar ovaj jedan kad zavrnem skroz onda nema zujanja nikako... al nema visokih tonova i vristanja onda jebiga :D



mah gitara je dobra, de ti kabal nabavi hahaha :razz:
džn džn džn džn....

haha ma sad je bolje puno, ne zuji, jest da je zvuk malo tuplji al zvuci ko svedski old skul :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Koju gitaru imate?
PostPosted: 12. 05. 2008. 01:36 
Offline
User avatar

Joined: 09. 02. 2008. 02:25
Posts: 72
jbg volim cuti misljenje od boljih i iskusnih gitarista......


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 588 posts ]  Go to page Previous  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 30  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group