Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 16. 06. 2024. 01:06

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 170 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 24. 01. 2003. 19:51 
Offline
User avatar

Joined: 20. 01. 2003. 15:59
Posts: 88
Drinking Skull
Undercode
ex Gate


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 13. 02. 2003. 20:55 
Offline
User avatar

Joined: 13. 02. 2003. 20:18
Posts: 25
Location: negdje u okolini
Pergament
Divlje Jagode (stare)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 14. 02. 2003. 13:14 
Offline
User avatar

Joined: 06. 12. 2002. 10:09
Posts: 1671
Location: Ankh-Morpork
insekt9 wrote:
Pergament
Divlje Jagode (stare)


nikad cuo za te prve, mozes li me malo upoznati


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 14. 02. 2003. 18:02 
Offline
User avatar

Joined: 14. 02. 2003. 17:54
Posts: 728
Location: PRIJEDOR
Pergament su band iz Novog Sada negdje sa sredine osamdesetih.
Nesto u fazonu heavy-power metala iako se to onda zvalo black metalom.
Dobri su bili!!!
Mojih pet>MAY RESULT
THE STONE
BOMBARDER
RITAM NEREDA
DILUVIUM :twisted: :twisted: :twisted:


Last edited by BOMBER on 16. 03. 2003. 14:09, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 16. 02. 2003. 18:46 
Offline
User avatar

Joined: 06. 12. 2002. 10:09
Posts: 1671
Location: Ankh-Morpork
BOMBER wrote:
Pergament su band iz Novog Sada negdje sa sredine osamdesetih.
Nesto u fazonu heavy-power metala iako se to onda zvalo black metalom.
Dobri su bili!!!
Mojih pet>MY RESULT
THE STONE
BOMBARDER
RITAM NEREDA
DILUVIUM :twisted: :twisted: :twisted:


heavy/power... hmmmm... my favourite genre 8)
Imaju li web site ili barem znas li odakle mogu skinut poneku pjesmu


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 16. 02. 2003. 23:25 
Offline
User avatar

Joined: 14. 02. 2003. 17:54
Posts: 728
Location: PRIJEDOR
heavy/power... hmmmm... my favourite genre
Imaju li web site ili barem znas li odakle mogu skinut poneku pjesmu

E pa njih više nema,čisto sumnjam da možeš naći neku stvar od njih na Net-u.
Ja imam LP Vruća Linija pa ako neko bude dobar da me nauči kako da skinem to sa ploče na CD u Sound Forge-u svima šaljem po CD,bar redovnima ovdje.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 18. 02. 2003. 18:15 
Offline
User avatar

Joined: 04. 12. 2002. 17:21
Posts: 1672
Location: naslonjač
Je li ko cuo "March Of Gods" od Drinking Skulla (pjesma) - fenomenalna stvar !


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 19. 02. 2003. 15:16 
Offline
User avatar

Joined: 08. 12. 2002. 10:47
Posts: 589
Location: Kragujevac, Srbija i Crna Gora
Quote:
E pa njih više nema,čisto sumnjam da možeš naći neku stvar od njih na Net-u.
Ja imam LP Vruća Linija pa ako neko bude dobar da me nauči kako da skinem to sa ploče na CD u Sound Forge-u svima šaljem po CD,bar redovnima ovdje.


Ja bih ti rado pomogao ali posto nemam pojma ni sta je Sound Forge onda nista od toga


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 16. 03. 2003. 03:28 
Offline
User avatar

Joined: 16. 03. 2003. 02:27
Posts: 1194
Location: Tuzla
1.Bloodbath
2.Parracide
3.Bombarder
4.Heller

Ti su najbolji sto se tice ex-Yu scene.(Mislim na blisku proslost, naravno)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 17. 03. 2003. 00:44 
Offline
User avatar

Joined: 10. 03. 2003. 03:21
Posts: 191
Location: Funtana Hrvatska
Southern Storm
DEPONIA
All My Sins
I TO JE TO DALJE NISAM NI CUO A STO SAM CUO BAS MI SE I NE SVIDAJU


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 17. 03. 2003. 00:58 
Offline
User avatar

Joined: 14. 02. 2003. 17:54
Posts: 728
Location: PRIJEDOR
acronian 1.Bloodbath
2.Parracide
3.Bombarder
4.Heller

Ti su najbolji sto se tice ex-Yu scene.(Mislim na blisku proslost, naravno)

Pa dobro to i jesu najbolji iz tog perioda,al ne bi trebalo zaboraviti
LUDILO(Tuzla),DRINKING SKULL(Zagreb),već pomenute PERGAMENT i ANNATHEMA iz Novog Sada,...,ma onda je bila prava scena,dva velika METAL festivala na kojima su nastupali domaći bendovi,strani koncerti,bio je termin za MONSTERS OF ROCK '92 U Zagrebu i Beogradu,...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 17. 03. 2003. 03:29 
Offline
User avatar

Joined: 16. 03. 2003. 02:27
Posts: 1194
Location: Tuzla
BOMBER wrote:

Pa dobro to i jesu najbolji iz tog perioda,al ne bi trebalo zaboraviti
LUDILO(Tuzla),DRINKING SKULL(Zagreb),već pomenute PERGAMENT i ANNATHEMA iz Novog Sada,...,ma onda je bila prava scena,dva velika METAL festivala na kojima su nastupali domaći bendovi,strani koncerti,bio je termin za MONSTERS OF ROCK '92 U Zagrebu i Beogradu,...


Naravno, Drinking skull su stvarno odlicni-ne znam kako sam njih zaboravio. Al vidis Ludilo sam zaboravio a ljudi su iz mog grada i znam ih citav zivot (mada je samo jedan covjek iz benda ziv i jedini je u Tuzli) Nadam se da ne cita ovaj forum. A Pergament sam isto sluso i imo sam plocu Vruca Linija, al me je neko klepio. Inace to sto pricas o Sound Forgu i prebacivanju sa ploce na CD - to je moja profesija. Pa eto ako skontam kod koga mi je ploca vidicu da to prebacim na CD pa da se i ostali malo obrazuju.

Takodje posjedujem vecinu(Heller,Bombarder,Parracide,Eternal Remembrance,Demoniac,Anathemu,Ludilo,Bloodbath...) ex-Yu metal bendova u mp3 - formatu. pa ako je neko zainteresovan za kakav trade - nek se javi.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 17. 03. 2003. 17:14 
Offline
User avatar

Joined: 14. 02. 2003. 17:54
Posts: 728
Location: PRIJEDOR
Radan je takođe živ(pretpostavljam)jer sam se čuo sa njim '93,bio je u Njemačkoj,igrao košarku u II ligi,imao kosu dužu nego ikad i ruku u gipsu.
Šteta za ostale,kojih nema više.
Ko je tu još uvijek?


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 17. 03. 2003. 17:36 
Offline
User avatar

Joined: 14. 02. 2003. 17:54
Posts: 728
Location: PRIJEDOR
Još nešto,kolko sam skonto PARRACIDE je isto tuzlanski bend,iz kog perioda oni datiraju,ko je tu bio prvi vokal(možda i znam koji je to band,jesu li svirali u bašti gimnazije? ili nekog fakulteta? sa BLOODBATH,LUDILO,RAPID FORCE tamo '90-ih),mislim ja to sad stalno brkam sa PARASYTE,onaj bend SARAJEVO/JAJCE kombinacija,Zlaja Kilim na vokalu,ako se sjećaš(uostalom koliko je tebi ljeta?),pitao bih te za još neke ljude ako si starija garda!
Još jedno pitanje,jel komplikovano to sa sound forge?,pošto opremu imam,fali mi znanje?


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 17. 03. 2003. 23:59 
Offline
User avatar

Joined: 16. 03. 2003. 02:27
Posts: 1194
Location: Tuzla
Hej covjece u pravu si, Rade je takodje ziv i trenutno je u Kanadi. A sto se tice ostalih: Sema je poginuo tokom rata a Djani je ubijen u pucnjavi koja se desila u centru Tuzle prije dvije-tri godine. Jedini koji je trenutno u Tuzli je Sale bubnjar koji je do neki dan svirao u Hard core bendu Nula Plus a sad trenutno nista ne radi.
Sto se tice Parracide-a oni su ti takoreci prvi tuzlanski Death Metal band i poceli su svirat negdje oko `88 - mozda i ranije. Prvi demo su snimili `89 u Beogradu. A prvi vokal im je bio Adnan zvani "Pidge". Nakon njega je dosao Mirza iz Eternal Remembrance. Ja sam ih zadnji put gledao (dok su jos uvijek svirali Death Metal) `93 u atriumu gimanzije u Tuzli. Nakon toga su negdje `96 promijenili ime u Perryside i poceli svirat neki hard-core i nasrecu ubrzo su se raspali. Kazem nasrecu jer niko im nije oprostio sto su napustili Death Metal. Dzemo gitarista, sad svira u bendu Nula Plus u Tuzli. Takodje tu je i Pidge koji se nedavno vratio iz Amerike koji trenutno nista na radi - bar sto se muzike tice.Kao i Mirza. A solo gitarista Medoje je u Beogradu i nije se pojavljivo u Tuzli vec 10 godina.
Sto se tice ovog koncerta koji si spomenuo nisam bio tu ali znam da je bio u atriumu gimnazije koji sam ti ranije spomenuo.
Sto se tice ovih Parasyte za njih nisam cuo.
Inace meni je sad 23 godine al bio u centru zbivanja u to vrijeme jer svi ti stariji metalci su mi bili komsije i vecinu ih veoma dobro poznajem. Metal takoreci slusam otkako znam za sebe - poceo sam sa Venom,Destruction,Sodom,Kreator,Running wild...

A sto se tice Sound forga tu ima mnogo da se objasnjava i ne znam da li bi pocinjao o tome ovdje na forumu. Vidicu da ti posaljem upute na e-mail,ako se slazes. :?:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 18. 03. 2003. 14:50 
Offline
User avatar

Joined: 06. 12. 2002. 10:09
Posts: 1671
Location: Ankh-Morpork
acronian wrote:
Hej covjece u pravu si, Rade je takodje ziv i trenutno je u Kanadi. A sto se tice ostalih: Sema je poginuo tokom rata a Djani je ubijen u pucnjavi koja se desila u centru Tuzle prije dvije-tri godine. Jedini koji je trenutno u Tuzli je Sale bubnjar koji je do neki dan svirao u Hard core bendu Nula Plus a sad trenutno nista ne radi.
Sto se tice Parracide-a oni su ti takoreci prvi tuzlanski Death Metal band i poceli su svirat negdje oko `88 - mozda i ranije. Prvi demo su snimili `89 u Beogradu. A prvi vokal im je bio Adnan zvani "Pidge". Nakon njega je dosao Mirza iz Eternal Remembrance. Ja sam ih zadnji put gledao (dok su jos uvijek svirali Death Metal) `93 u atriumu gimanzije u Tuzli. Nakon toga su negdje `96 promijenili ime u Perryside i poceli svirat neki hard-core i nasrecu ubrzo su se raspali. Kazem nasrecu jer niko im nije oprostio sto su napustili Death Metal. Dzemo gitarista, sad svira u bendu Nula Plus u Tuzli. Takodje tu je i Pidge koji se nedavno vratio iz Amerike koji trenutno nista na radi - bar sto se muzike tice.Kao i Mirza. A solo gitarista Medoje je u Beogradu i nije se pojavljivo u Tuzli vec 10 godina.
Sto se tice ovog koncerta koji si spomenuo nisam bio tu ali znam da je bio u atriumu gimnazije koji sam ti ranije spomenuo.
Sto se tice ovih Parasyte za njih nisam cuo.
Inace meni je sad 23 godine al bio u centru zbivanja u to vrijeme jer svi ti stariji metalci su mi bili komsije i vecinu ih veoma dobro poznajem. Metal takoreci slusam otkako znam za sebe - poceo sam sa Venom,Destruction,Sodom,Kreator,Running wild...

A sto se tice Sound forga tu ima mnogo da se objasnjava i ne znam da li bi pocinjao o tome ovdje na forumu. Vidicu da ti posaljem upute na e-mail,ako se slazes. :?:


mozes li molim te i meni poslati
mailto:pandurevic_o@yahoo.com
thanx


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 18. 03. 2003. 16:20 
Offline
User avatar

Joined: 16. 03. 2003. 02:27
Posts: 1194
Location: Tuzla
Nema problema cim budem imao vremena da napisem - Saljem


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 18. 03. 2003. 17:22 
Offline
User avatar

Joined: 14. 02. 2003. 17:54
Posts: 728
Location: PRIJEDOR
OK,pošalji to i meni! mailto:cosic@poen.net
Još jedno pitanje,jesi li znao/znaš Bobicu,tipa iz Sarajeva valjda, koji je studirao u Tuzli,a konstantno je bio sa ekipom iz Ludila i šta je sa njim?
I ajde da se dogovorimo za taj mp3!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 10. 04. 2003. 23:49 
Offline
User avatar

Joined: 14. 02. 2003. 17:54
Posts: 728
Location: PRIJEDOR
Ajd da malo pažnje posvetimo i nekim bendovima koji su poticali sa prostora na kom većina nas danas živi:

Ludilo(Tuzla)-već pomenuti bend,svirali hc-metal,imali demo kasetu "Čoban tjera monstrume",bili kultni bend u Tuzli,Gračanici i Prijedoru koliko ja znam.

Nuclearcy(Sarajevo)-industrial metal hc,izdali demo kasetu ??? ,nermam pojma pod kojim naslovom.

Parasite(Jajce -Sarajevo)-death-thrash metal,snimljen neki demo,imam ga negdje ali nije nikad izdan.

Ženevski Dekret(Mostar)-hard core,na zadnjem demu može se nazvati i hc-metal,nekoliko demo kaseta,kultni bend,istina među punkerima.

SCH(Sarajevo)-noise hc,nekoliko demo kaseta,jedan LP "During Wartime"
Čuo sam da je prije par godina Senad uradio novi album na CD-u ,pomažite da nađem.

Bombarder(Sarajevo)speed thrash metal,izdali dva LP,Nešo radi u BG,izdao je skoro neki cd u fazonu best of izdanja,a bilo je i nekih kaseta u međuvremenu.


Eto to bi bilo od mene da osvježim temu.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 11. 04. 2003. 13:29 
Offline
User avatar

Joined: 06. 12. 2002. 10:09
Posts: 1671
Location: Ankh-Morpork
BOMBER wrote:
Ajd da malo pažnje posvetimo i nekim bendovima koji su poticali sa prostora na kom većina nas danas živi:

Ludilo(Tuzla)-već pomenuti bend,svirali hc-metal,imali demo kasetu "Čoban tjera monstrume",bili kultni bend u Tuzli,Gračanici i Prijedoru koliko ja znam.

Nuclearcy(Sarajevo)-industrial metal hc,izdali demo kasetu ??? ,nermam pojma pod kojim naslovom.

Parasite(Jajce -Sarajevo)-death-thrash metal,snimljen neki demo,imam ga negdje ali nije nikad izdan.

Ženevski Dekret(Mostar)-hard core,na zadnjem demu može se nazvati i hc-metal,nekoliko demo kaseta,kultni bend,istina među punkerima.

SCH(Sarajevo)-noise hc,nekoliko demo kaseta,jedan LP "During Wartime"
Čuo sam da je prije par godina Senad uradio novi album na CD-u ,pomažite da nađem.

Bombarder(Sarajevo)speed thrash metal,izdali dva LP,Nešo radi u BG,izdao je skoro neki cd u fazonu best of izdanja,a bilo je i nekih kaseta u međuvremenu.


Eto to bi bilo od mene da osvježim temu.


imas li ista od pomenutih


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 170 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group