Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 27. 04. 2024. 19:17

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 38 posts ]  Go to page Previous  1, 2
Author Message
 Post subject: Re: Bock VS AG
PostPosted: 28. 08. 2008. 22:03 
Offline
User avatar

Joined: 16. 03. 2006. 14:53
Posts: 4068
Location: Sa
zatvoreno.. nema vishe Bocka nikako.nit ce ga biti..znaci svirke pushiona!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Bock VS AG
PostPosted: 28. 08. 2008. 22:11 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Dobro, ostaje AG. A Kino Bosna - meni je to skroz gotivan prostor za svirke.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Bock VS AG
PostPosted: 28. 08. 2008. 22:19 
Offline
User avatar

Joined: 16. 03. 2006. 14:53
Posts: 4068
Location: Sa
Pa jest tebi :D
u Bocku si mogao napraviti svirku kad si htio..sad pushiona..Ag skup pravoo a za kino Bosnu ne znam..


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Bock VS AG
PostPosted: 31. 08. 2008. 10:08 
Offline
User avatar

Joined: 20. 07. 2008. 18:34
Posts: 897
Location: Zenica
Ma blago vama,vi u SA barem imate svirke,a ovdje kod nas ima samo jebeni 072 club,u kojem niko neće da svira,jer je u ovom gradu skroz kriza što se tiče ove vrste muzike,dovoljno je reći da nemamo ni jedan metal band!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Bock VS AG
PostPosted: 31. 08. 2008. 10:27 
Offline
User avatar

Joined: 16. 03. 2006. 14:53
Posts: 4068
Location: Sa
To ste vi krivi.. sve se moze kad se hoce..
Mi u Sa imamo bendove koji sviraju na svoj troshak ili za pozitivnu nulu..
i to sviraju bukvalno za clanove drugih bendova :lol: jer publike ima praavo maloo
Pa neku noc vam je Orion svirao cini mi se i josh jdan strani bend..
jel bilo raje?
ja sam pricao sa Moondust-om i tjeskobom i reko se mi da ce mijaviti ako ispadne sta za svirku al nista..
FoM bi rado tamo svirao samo da nadjemo nekoga da nam prostor sredi..i da li se to uopste isplati..


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Bock VS AG
PostPosted: 31. 08. 2008. 22:33 
Offline
User avatar

Joined: 20. 07. 2008. 18:34
Posts: 897
Location: Zenica
Striker wrote:
To ste vi krivi.. sve se moze kad se hoce..
Mi u Sa imamo bendove koji sviraju na svoj troshak ili za pozitivnu nulu..
i to sviraju bukvalno za clanove drugih bendova :lol: jer publike ima praavo maloo
Pa neku noc vam je Orion svirao cini mi se i josh jdan strani bend..
jel bilo raje?
ja sam pricao sa Moondust-om i tjeskobom i reko se mi da ce mijaviti ako ispadne sta za svirku al nista..
FoM bi rado tamo svirao samo da nadjemo nekoga da nam prostor sredi..i da li se to uopste isplati..


Ah,svuda je takva situacija trenutno,pogotovo u Zenici.Stvarno bi mi bilo drago da dođete svirati,mogao bi se i naći prostor,samo štos je u tome da će vam na svirci biti 30-ak ljudi.Biznis klub(072) je solidan prostor,ali je gazda težak k'o konj.Da svirate rock ili bilo šta drugo,što je popularno u ovoj sredini,imali bi prostor,ALI pošto svirate deatharu,zaboravite svirku,barem zasad.Sad but true :cry:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Bock VS AG
PostPosted: 01. 09. 2008. 02:28 
Offline
User avatar

Joined: 12. 09. 2007. 23:49
Posts: 1577
Location: Zenica
Pathologist wrote:
Striker wrote:
To ste vi krivi.. sve se moze kad se hoce..
Mi u Sa imamo bendove koji sviraju na svoj troshak ili za pozitivnu nulu..
i to sviraju bukvalno za clanove drugih bendova :lol: jer publike ima praavo maloo
Pa neku noc vam je Orion svirao cini mi se i josh jdan strani bend..
jel bilo raje?
ja sam pricao sa Moondust-om i tjeskobom i reko se mi da ce mijaviti ako ispadne sta za svirku al nista..
FoM bi rado tamo svirao samo da nadjemo nekoga da nam prostor sredi..i da li se to uopste isplati..


Ah,svuda je takva situacija trenutno,pogotovo u Zenici.Stvarno bi mi bilo drago da dođete svirati,mogao bi se i naći prostor,samo štos je u tome da će vam na svirci biti 30-ak ljudi.Biznis klub(072) je solidan prostor,ali je gazda težak k'o konj.Da svirate rock ili bilo šta drugo,što je popularno u ovoj sredini,imali bi prostor,ALI pošto svirate deatharu,zaboravite svirku,barem zasad.Sad but true :cry:


da,za sad je tako.tuga,jad,cemer.al nije samo to,ovda u zen.raja je nezainteresirana,kako za svirke,tako i za okupljanje bendova.svi sviraju nesto,a nigdje benda.nije ni do prostora,ima UMCOR,nasa djeca,HKD,preporod..do RAJE je,vjeruj.valjda ce biti nesto kad ja i benjo (moondust) okupimo.pozz svima i budite sretni sto imate klubove poput AG,bock,KUK,i druge


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Bock VS AG
PostPosted: 01. 09. 2008. 13:40 
Offline
User avatar

Joined: 16. 03. 2006. 14:53
Posts: 4068
Location: Sa
vjerujem..
bash mi cudno bilo kad sam cuo za tu svirku Oriona..
nista Sarajevo it is :D
mada 30 ljudi..30 pravih ljudi na svirci je odlicno


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Bock VS AG
PostPosted: 02. 09. 2008. 11:22 
Offline
User avatar

Joined: 20. 07. 2008. 18:34
Posts: 897
Location: Zenica
Striker wrote:
vjerujem..
bash mi cudno bilo kad sam cuo za tu svirku Oriona..
nista Sarajevo it is :D
mada 30 ljudi..30 pravih ljudi na svirci je odlicno


Pa eto,po nekakvoj procjeni trebao bi biti taj broj,još da je prostor nać' sve bilo perfect :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Bock VS AG
PostPosted: 02. 09. 2008. 16:34 
Offline
User avatar

Joined: 16. 03. 2006. 14:53
Posts: 4068
Location: Sa
i opremu :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Bock VS AG
PostPosted: 03. 09. 2008. 21:03 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
tjeskoba wrote:
Pathologist wrote:
Striker wrote:
To ste vi krivi.. sve se moze kad se hoce..
Mi u Sa imamo bendove koji sviraju na svoj troshak ili za pozitivnu nulu..
i to sviraju bukvalno za clanove drugih bendova :lol: jer publike ima praavo maloo
Pa neku noc vam je Orion svirao cini mi se i josh jdan strani bend..
jel bilo raje?
ja sam pricao sa Moondust-om i tjeskobom i reko se mi da ce mijaviti ako ispadne sta za svirku al nista..
FoM bi rado tamo svirao samo da nadjemo nekoga da nam prostor sredi..i da li se to uopste isplati..


Ah,svuda je takva situacija trenutno,pogotovo u Zenici.Stvarno bi mi bilo drago da dođete svirati,mogao bi se i naći prostor,samo štos je u tome da će vam na svirci biti 30-ak ljudi.Biznis klub(072) je solidan prostor,ali je gazda težak k'o konj.Da svirate rock ili bilo šta drugo,što je popularno u ovoj sredini,imali bi prostor,ALI pošto svirate deatharu,zaboravite svirku,barem zasad.Sad but true :cry:


da,za sad je tako.tuga,jad,cemer.al nije samo to,ovda u zen.raja je nezainteresirana,kako za svirke,tako i za okupljanje bendova.svi sviraju nesto,a nigdje benda.nije ni do prostora,ima UMCOR,nasa djeca,HKD,preporod..do RAJE je,vjeruj.valjda ce biti nesto kad ja i benjo (moondust) okupimo.pozz svima i budite sretni sto imate klubove poput AG,bock,KUK,i druge


Ima da se metalcore dere ako se Benju bude pitalo :D iju iju, to ba!

Nego, jebga, ni ovdje nije neka situacija,...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Bock VS AG
PostPosted: 08. 09. 2008. 12:35 
Offline

Joined: 30. 10. 2005. 18:08
Posts: 375
stari serator wrote:
lazem bio sam na tri, onaj Melted Man kad se frajer skinuo go....


sekund prije nego sto ce lik uletit u access, prifurava nam lik koga smo platili da bude obezbjedjenje na koncertu i kaze "e, ulazi neki lik go na stulama, da ga spucam sakom u glavu?". neprocjenjivo :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Bock VS AG
PostPosted: 08. 09. 2008. 21:52 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
malo je falilo da frajeru moj jaran Vildan ugasi cigaretu na karini...malo mi je zao u retrospektu, od svih svirki koje je organizovao kolektiv MM su definitivno bili najlosiji, a mislim i poslednji.

Access je bio neponovljiv prostor, najvise zbog zvuka, i krvavih sutki. Ja nesto nalik na Catharsis i Kontru tamo (mislim da su i dLAKE svirali...) nikad vidio nisam.

sad bar mogu rec ovim modernim urbanim idiotima..."djes ti bio kad je sadasnji Patton-ov prateci bend sviro u Kinoteci za sitne pare a?"


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Bock VS AG
PostPosted: 09. 09. 2008. 00:27 
Offline
User avatar

Joined: 04. 10. 2005. 22:05
Posts: 1695
Location: badlands
stari serator wrote:
mislim da su i dLAKE svirali...


Hahahah koji band, Sandžo koji se valja po podu i udara mikrofonom od glavu i pravi psihodelicne zvuke, samo kad se sjetim one recenice iz Trash-a "želimo da prenesemo na ljude ono sto nas pogadja"...Psihodelicna grupa boracko jezero stob reko Esmir haha

Iskreno vezano za temu meni je najveci sjeb kad saznam da svaki grad izuzevsi Sarajevo ima extra dobrih prostora a tu se moze svirati a ustvari nema kome...

AG mi je nekako pozitivniji i bilo je puno boljih momenata a i koncerata nego Bock koji mi je vazda bio klautrofobican, stob Hata reko ne more se unutra ni bilijara posteno igrat...Da se uspjela Sloga zadrzati i danas bi imali publike vise nego ikad i domacih bandova i koncerata, svega


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Bock VS AG
PostPosted: 09. 09. 2008. 10:03 
Offline

Joined: 30. 10. 2005. 18:08
Posts: 375
stari serator wrote:
malo je falilo da frajeru moj jaran Vildan ugasi cigaretu na karini...malo mi je zao u retrospektu, od svih svirki koje je organizovao kolektiv MM su definitivno bili najlosiji, a mislim i poslednji.

Access je bio neponovljiv prostor, najvise zbog zvuka, i krvavih sutki. Ja nesto nalik na Catharsis i Kontru tamo (mislim da su i dLAKE svirali...) nikad vidio nisam.

sad bar mogu rec ovim modernim urbanim idiotima..."djes ti bio kad je sadasnji Patton-ov prateci bend sviro u Kinoteci za sitne pare a?"


melted men su bili zesca kretenarija... nama je kont otprilike bio, kad vec pusimo pare na svemu, neka bar bude zabavno. radili smo i gorih stvari, neki koncert na stageu gdje je svirao i six pack jer smo preko nizozemaca koji su ih vodili okolo (crash koji je otvorio klubove u banja luci, bugojnu...) trebali dobiti neku opremu ali nismo - kad smo im rekli da ne radimo nikakve programe da bi ukljucili "mlade iz istocnog sarajeva" i da ih necemo raditi jer radimo program za one koji kupe kartu na ulazu.

vako sa strane gledano, bilo je par stvarno odlicnih koncertara - lvmen, catharsis, zu, guapo, rupa u zidu, analena, why stakla... mi smo se dvije tri godine dobro zajebavali, isprobali smo sve u to doba moguce prostore (access, kinoteka, kuk, stela, cda...), potrosili gomilu para i skontali sto smo znali i prije - da je sarajevo supak svijeta i da treba fatat nogu.

mogu ti sad do sutra pricati o razgovorima koje smo imali sa ljudima koji su rentali prostore, razglase... nebi vjerovo, mada mozes pretpostaviti o kakvim se balvanima radilo. skoro smo se potukli sa likom od omara mjesecara koji nam je rentao razglas u kuku za rupu u zidu. na kraju se kao najpozitivniji lik pokazao kole, basist iz sar e roma koji je ozvucavao catharsis/analenu/kontru i koji je valda prvi put u zivotu vidio naku publiku i hladno je stao sa nama u zivi zid da stitimo miksetu i opremu. liku nista nije bilo jasno al je iduci put nakon toga dosao normalno raditi sa nama :)

danas da mi neko dodje i kaze da ne mogu raditi koncert tijekom ramazana jer tako vrijedjam osjecaje vjernika, mislim da bi se ubio sto sam ostao u sarajevu ili bi ubio onoga ko mi je to rekao. serem im se na osjecaje.

svejedno, i ag i bock, samo da se koncerti desavaju.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Bock VS AG
PostPosted: 16. 12. 2008. 18:49 
Offline
User avatar

Joined: 16. 03. 2006. 14:53
Posts: 4068
Location: Sa
Bock ponovo otvoren!

i naravno odmah u kurac otishao

pazi najave..

http://www.bock.ba/


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Bock VS AG
PostPosted: 16. 12. 2008. 22:15 
au au...nije vam ni moglo gore


Top
  
 
 Post subject: Re: Bock VS AG
PostPosted: 18. 12. 2008. 21:20 
Offline
User avatar

Joined: 16. 09. 2007. 19:46
Posts: 1283
Location: Mount North
meni ce bock vjerovatno biti najdrazi klub za svirke ikad...
jedino si tu mogo vidjeti da komplet klub cuga, gleda svirku, komplet klub se suta

sad...ag mi je jedno des' puta drazi od bosne...medjutim tu mozes vidjeti pun klub, gdje svi cugaju, i dobar dio se reklamira - praveci marsutu ulazna vrata-wc-ulazna vrata...
i da...sutaju se na silentovim sporinama...i tako..al nebitno

bock glavni, bio i ostao


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 38 posts ]  Go to page Previous  1, 2

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group