Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 28. 04. 2024. 17:28

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 26 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject: ?
PostPosted: 13. 06. 2009. 01:23 
Offline
User avatar

Joined: 22. 01. 2005. 20:58
Posts: 1085
Location: Vratnica,Visoko,BiH
Tema o kojoj se uvijek moze raspravljati,barem se tako desava kada se zacugam sa ovim visockim djederima :D
Dakle!Sta uzmate za pocetke death metala,koji album,bend?Cij je najveci doprinos razvoju ovog pravca??


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ?
PostPosted: 13. 06. 2009. 02:45 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 14. 12. 2003. 23:21
Posts: 1599
Location: Burning Pits Of The Duat
po meni bestial devastation EP.
zavisi sve ko i kakav ded metal smatra u tim najranijim počecima,i svakakvim primjesama svega i svačega.
utvrdili smo to čeveras :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ?
PostPosted: 13. 06. 2009. 04:32 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
jebiga za pocetke se vazda uzima ona 2 standardna albuma. to su neki korijeni. licno za mene det metal je dobio svoju formu 100%tnu vrhuncem floridskog i pocecima nydm, naravno pocetak 90tih. tad je doslo do te zestine. bendovi koji su zaceli to sve death, possessed, sepultura, morbid angel, master; bendovi koji su ostavili prevelik utjecaj suffocation, cc, autopsy, deicide, obituary, incantation, immolation, impetigo, napalm d, brutality, monstrosity, massacre, carcass, pestilence, asphyx, bolt thrower, od sveda jedino entombed. bilo je tu i manje poznatih bendova koji su kratko trajali, ali su u rangu sa velikanima poput suffocationa. 2 primjera: crucifix (tx) i morpheus descends (ny).
od novih bendova jedini bend koji je izmislio toplu vodu su deeds of flesh. naravno ima jos dobrih bdm bendova al ni jedan ovako velik i utjecajan i orginalan kao dof. ako sam koji bend izostavio oprostite. e da, i odusevljen sam dead congregation-om i death breath-om. ovi grci su savrsen mix immolationa i incantation-a, a death breath je ono kako treba da zvuci dm kod sveda, nista dok se nicke nije vratio u dm vode :mrgreen:
a albume cu nabrajat drugi put, sad je kasno odo spavat :)

nego, ajd vas dvojica i djasmin dodjite u cetvrtak vamo, ja i cile vas kontali zvat tad da malo sjedemo, pa cemo uzivo o ovom :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ?
PostPosted: 13. 06. 2009. 16:33 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 14. 12. 2003. 23:21
Posts: 1599
Location: Burning Pits Of The Duat
nećemo moć u četvrtak pošto imamo ispite cijele sedmice.mogli bi za vikend tamo,oko petka il sub,pa povest malo detaljnu ded metal raspravu :D ;-)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ?
PostPosted: 13. 06. 2009. 18:21 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
aj mogli bi i za vikend, cut cemo se svakako...
malo novi suffo ovo ono... :lol: :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ?
PostPosted: 14. 06. 2009. 02:09 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Necrovore, Death, Slaughter, Repulsion, Master...

Ne znam zasto ljudi uvjek spominju kojekakve Sepulture i Possessede...puno blizi Death Metalu su vazda bili bendovi kao Slaughter i Necrovore.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ?
PostPosted: 14. 06. 2009. 03:08 
Offline
User avatar

Joined: 22. 01. 2005. 20:58
Posts: 1085
Location: Vratnica,Visoko,BiH
Pa sa razlogom,necrovore je formiran 86-te,a sepultura je vec iza sebe imala jedno death metal izdanje.Ok mozda nije klasicno,al je ta d-m podloga ocita i jasna,mnogo dominatnija od onog thrash elementa koji je takođe prisutan.Uostalom rijec je o sredini osamdesetih tako da ništa u tom periodu osim rane sepulture trenutno mi ne pada na um...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ?
PostPosted: 14. 06. 2009. 06:58 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Diskutabilno je da li je to Death Metal, tebi jest meni nije, al dobro, nema poente prepirati se oko toga, jel tebi jest, onda tebi jest, ne treba ti moje "strucno misljenje" da bi imao vise ili manje postovanja za komad muzike jel' ;)

Evo ti jedan bolji primjer od Sepulture...SARCOFAGO hehe


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ?
PostPosted: 14. 06. 2009. 09:36 
Offline
User avatar

Joined: 20. 07. 2008. 18:34
Posts: 897
Location: Zenica
Pa ludi Brazilci su bili najbrutalniji u svom vremenu...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ?
PostPosted: 14. 06. 2009. 18:32 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
stari serator wrote:
Diskutabilno je da li je to Death Metal, tebi jest meni nije, al dobro, nema poente prepirati se oko toga, jel tebi jest, onda tebi jest, ne treba ti moje "strucno misljenje" da bi imao vise ili manje postovanja za komad muzike jel' ;)

Evo ti jedan bolji primjer od Sepulture...SARCOFAGO hehe

sarcofago je ludilo, al ok razumijem njega, on trazi onaj tvrdji malo zvuk, tezi, sta ja znam, ja volim oboje jebga.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ?
PostPosted: 15. 06. 2009. 00:20 
Offline
User avatar

Joined: 06. 05. 2006. 03:59
Posts: 4543
Location: Lukavac/Hall in tirol
Eto spomenu cojk NECROVORE i ucera svima :lol: ,sto kaze ilija u balkanskom spijunu:"Djuro nije sto si mi brat,al stvarno si genijalan" :D ,tako nesto bi sad i libiji reko,svaka cast za ovaj bend,koji je sa velikom nepravdom zapostavljen...

BLOODY VENGEANCE mi je uvijek vise zvuco det metal nego I.N.R.I!!

Addi je isto u pravu bez floride i nydm scene nea nista jarane,samo kad pomislim na IMPERIAL DOOM ,THE TEN COMMANDMENTS i ostala remek djela,tu prestaje svaka diskusija...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ?
PostPosted: 15. 06. 2009. 10:57 
Offline
User avatar

Joined: 20. 07. 2008. 18:34
Posts: 897
Location: Zenica
lord krvolok wrote:
Eto spomenu cojk NECROVORE i ucera svima :lol: ,sto kaze ilija u balkanskom spijunu:"Djuro nije sto si mi brat,al stvarno si genijalan" :D


Zar ne znaš ko mi je brat?Majku ti jeebem! :lol: :lol: :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ?
PostPosted: 16. 06. 2009. 04:25 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
lord krvolok wrote:
Eto spomenu cojk NECROVORE i ucera svima :lol: ,sto kaze ilija u balkanskom spijunu:"Djuro nije sto si mi brat,al stvarno si genijalan" :D ,tako nesto bi sad i libiji reko,svaka cast za ovaj bend,koji je sa velikom nepravdom zapostavljen...

BLOODY VENGEANCE mi je uvijek vise zvuco det metal nego I.N.R.I!!

Addi je isto u pravu bez floride i nydm scene nea nista jarane,samo kad pomislim na IMPERIAL DOOM ,THE TEN COMMANDMENTS i ostala remek djela,tu prestaje svaka diskusija...

necrovore je bio tu naravno, al je istao kult i samo to. nazalost. isto ko i ovaj crucifix iz texasa sto spomenuh. na TE zapostavljene bendove sam i mislio. crucifix da ne snimi taj demo za split sa suffocation demom, nebi se culo ni to. a bend bi bio sami samcati vrha da je opstao. ovako sumnjam a je iko i cuo za bend. jebga.
isto tako stvarno mislim da je morpheus descends jedan od najzapostavljenijih bendova u istoriji det metala. cuje je majice suffocation noso prije skoro 20 godina? :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ?
PostPosted: 16. 06. 2009. 04:28 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
lord krvolok wrote:
Addi je isto u pravu bez floride i nydm scene nea nista jarane

florida je zna se sta. zna svako kome je imalo stalo do dm. ovo za NYDM je prvo moje subjektivno, jebiga 90% najdrazih bendova je sa te scene. a isto toliko i objektivno naravno.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ?
PostPosted: 16. 06. 2009. 18:50 
Offline
User avatar

Joined: 22. 01. 2005. 20:58
Posts: 1085
Location: Vratnica,Visoko,BiH
imam osjecaj da su me neki pogresno shvatili,nisam mislio na onu formu ded metala koji se oblikovao pocetkom devedesetih,tako da je na ovoj temi nepotrebno spominjati suffocation koji jeste effigyem obrazovao jednu novu formu ded metala i to stoji,to je ćinjenica.
u pitanju su sredine 80-tih,kraj 80-tih,u pitanju su godine iz kojih ce se nešto malo kasnije roditi effgy,tomb of mutilated,imperial doom,bla-bla,u pitanju su godine kada se iz thrasha javlja nešto što više ne lici na thrash metal.Ciljao sam na hell awaits npr za koji mnogi kazu da je prvi ded metal album,na vec spomenutu sepulturu,na jebeni autopsy za koji pojedinci kazu da je prvo cisto ded metal izdanje itd ...gdje se osjeca najvece prisustvo ded metala u njegovim poćetcima,šta je fetus najagresivnijeg metal pravca.htio sam o tome da raspravljamo,al ocito da neki koriste svaku priliku da se libiji uvuku u dupe,pa makar demantovali i samog sebe....


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ?
PostPosted: 16. 06. 2009. 19:19 
Offline
User avatar

Joined: 06. 05. 2006. 03:59
Posts: 4543
Location: Lukavac/Hall in tirol
medical murder wrote:
imam osjecaj da su me neki pogresno shvatili,nisam mislio na onu formu ded metala koji se oblikovao pocetkom devedesetih,tako da je na ovoj temi nepotrebno spominjati suffocation koji jeste effigyem obrazovao jednu novu formu ded metala i to stoji,to je ćinjenica.
u pitanju su sredine 80-tih,kraj 80-tih,u pitanju su godine iz kojih ce se nešto malo kasnije roditi effgy,tomb of mutilated,imperial doom,bla-bla,u pitanju su godine kada se iz thrasha javlja nešto što više ne lici na thrash metal.Ciljao sam na hell awaits npr za koji mnogi kazu da je prvi ded metal album,na vec spomenutu sepulturu,na jebeni autopsy za koji pojedinci kazu da je prvo cisto ded metal izdanje itd ...gdje se osjeca najvece prisustvo ded metala u njegovim poćetcima,šta je fetus najagresivnijeg metal pravca.htio sam o tome da raspravljamo,al ocito da neki koriste svaku priliku da se libiji uvuku u dupe,pa makar demantovali i samog sebe....


Pa da si malo pazljivije cito,a ne ovako zalijeto vidio bi da smo spomenuli bendove,koji su djelovali pocetkom/polovinom 80-tih,a onda kasnije smo spomenuli usput onako floridu i nydm scenu!!!

Ja bi svemu ovome jos dodo OBSSESSED BY CRUELTY...

A sto ti mislis da se ja libijcu uvlacim u dupe??Zbog toga sto je spomeno NECROVORE(bend koji je meni veoma drag),i sto sam ja onako reagovo??


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ?
PostPosted: 17. 06. 2009. 00:06 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
aman zaman...

pazi to regresivno analiziranje sta je bilo ded metal sta nije, mozes komotno ugurat i sav rani blek metal jer neke ocite razlike nema, znaci slobodno ubaci prvih par sodoma, bathorya, jer to je ono sto su ti rani dederi slusali svakako...na kraju krajeva mislim da ni angelripperu ni quorthonu nikad nije bilo bitno hoce li neko njihovu muziku zvati death ili black metal...;)

Autopsy je meni prvi pravi DM bend, komotno je mogao biti i zadnji jer njihovu izvornu uvrnutost niko nije nadmasio, zao mi je, bilo je fakat bendova boli glava, ali da je u pitanju ista konkretno, bilo kakvo izlazenje iz utemeljenih granica osim podizanja brzine i agresivnosti, ne vjerujem...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ?
PostPosted: 17. 06. 2009. 14:59 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
pa dobro, u defeiniciji teme stoji i "bendovi koji najvise utjecali na razvoj ovog pravca". tu ne moze a da se ne spomene suffocation i citava florida i ny scena.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ?
PostPosted: 18. 06. 2009. 14:15 
meni je taj possessed trecerazredna kopija slejera...nidje veze sa death metalom


Top
  
 
 Post subject: Re: ?
PostPosted: 18. 06. 2009. 14:18 
Offline

Joined: 01. 12. 2002. 20:26
Posts: 4076
facepalm


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 26 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group