Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 29. 04. 2024. 18:47

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 27 posts ]  Go to page Previous  1, 2
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 22. 03. 2004. 12:57 
Offline
User avatar

Joined: 30. 01. 2004. 15:10
Posts: 1737
Location: Tuzla
Blind Guardian


Last edited by Elektron on 22. 03. 2004. 20:48, edited 2 times in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 22. 03. 2004. 15:40 
Offline
User avatar

Joined: 30. 10. 2002. 12:13
Posts: 1309
Location: Sanctuary
Blind Guardian


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 22. 03. 2004. 19:03 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Nex wrote:
KoldVoid wrote:
zbog gnusnog Barlowa


kad ja diktatorski zavladam cijelim balkanom zbog ovakvih izjava ce se ici u zatvor :P

glas za iced earth


Kad ja zavladam za slusanje IE ce bit javno vjesanje :P


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 22. 03. 2004. 19:35 
Offline
User avatar

Joined: 27. 04. 2003. 21:57
Posts: 1935
haj ako ti nije tesko, de objasni sta je tako gnusno u vezi sa barlowom i zasto je iced earth tako losh, cisto da znam


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 22. 03. 2004. 20:08 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Ne nije, dapace...

Iako sam pravo gotivim klasicni Heavy Metal (Judas Priest, Iron Maiden, Saxon...itd.), reinkarnacije slicne muzicke ideologije, pogotovo u Americkom izdanju su meni apsolutno razocarenje.

Recimo, Iced Earth-u fali ona bitna doza rock n' rolla koja je cak i u Maidenima prevalentna, nema te motorike, tog bluesa, sve je nekako suho i bezdusno. Nadalje, tezak utjecaj mlakog thrash metala je meni posvuda u Iced Earth-u. Mislim da je bilo kakvo mjesanje Maidena i Metallice u nesto za cenat il za kompletan stepen agresivnije uvjek komercijalno uspjesan, umjetnicki fatalan fenomen (npr. Gaythenburg Metal).

Barlow, kako vi to god htjeli ili nehtjeli priznati, ima standardni Americki krkanski stadiumski glas. Sto mozda i nije lose da ja nemam averziju prema toj Hetfieldovskoj boji, ali kad lik pocne da zavija ko hodza sve ode u pederluk apsolutni. Meni je njegov glas jednostavno repulzivan, radje bih slusao Draganu Mirkovic.

Tematika benda, nekakve karabaje, price, kurac, neke njihove fantazije (haj Tolkienu davat ode, al smatrat sebe Tolkienom je malo previse)...mislim totalna odvratnost. Draze mi je slusat Halforda kako se dere "I'm Your Turbo Lover", manje odise homoseksualizmom.

Barlowu bih jos dao orden za njegov odlazak u cuvanje americke kapitalisticke eksploatacije ovog bjednog svjeta, ali njegova licna politika, ma koliko bila GLUPA KO KURAC, mi ne mjenja misljenje puno, jer Barlowa i Iced Earth ne podnosim od prvog dana kad sam ih cuo...davne 97-e.

Nisam slusao novi album, iako mislim da je Owens jedan od najboljih heavy vokalista danasnjice, jednostavno ne podnosim Schaffer-ov smisao melodike i melodrame. fuj.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 22. 03. 2004. 21:13 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 14. 07. 2003. 19:20
Posts: 6275
Nex wrote:
KoldVoid wrote:
zbog gnusnog Barlowa


kad ja diktatorski zavladam cijelim balkanom zbog ovakvih izjava ce se ici u zatvor :P

glas za iced earth


a u zatvoru cu se ja brinuti za zatvorenike :twisted:
ne dozivljavajte ovo kao gay izjavu,mucio bi ih mengelovim metodama


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 22. 03. 2004. 21:30 
Offline
User avatar

Joined: 29. 12. 2002. 20:30
Posts: 2373
Location: Tuzla
Blind Guardian


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 27 posts ]  Go to page Previous  1, 2

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 43 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group