Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 27. 04. 2024. 17:57

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 17 posts ] 
Author Message
 Post subject: Judas Priest vs. Halford
PostPosted: 05. 11. 2002. 23:02 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 30. 06. 2002. 10:07
Posts: 1336
Location: Kingdom Of Loss
Ko vam je drazi: Judas Priest (novi s 'Ripper' Owensom) ili Halford?
Judas Priest je svakako metal institucija, a Halford metal God. Svima je poznato da je Halford prije bio u JP, a nakon genijalnog albuma Painkiller napustio bend. Nakon nekih lutanja i manje vise uspjesnih projekata posvecuje se svojoj vlastitoj solo karijeri i ima dva odlicna albuma iza sebe: Resurrection ('00) i Crucible ('02), a mora se spomenuti i dupli live Insurrection ('01). Judas Priest nakon Halfordovog odlaska takodjer su izdali dva studijska albuma: Jugulator ('97) i Demolition ('01); i live Metal Meltdown ('98)
Meni su i novi JP i Halford OK, i nisam od onih sto mrze JP bez Halforda, ili sto mrze Halforda zato sto je napustio JP.
Licno su mi ipak draze i bolje Halfordove stvarke. Moj bi glas isao znaci za Halforda.
Judas Priest - Halford : 0:2
Sta vi mislite o Halfordovim solo albumima, a sta o JP nakon Halforda? Samo da ne dodje do zabune Tim Owens dere kao vokal JP i genijalna je zamjena za Halforda.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 05. 11. 2002. 23:42 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 07. 06. 2002. 00:23
Posts: 1711
Location: Visoko, BiH
Halforda solo nisam jos poslusao ali uskoro cu. A stari JP u odnosu na nove su malo bolji tako da bi i moj glas isao Halfordu, sto ne znaci da novi JP nevaljaju nasuprot odlicni su.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 06. 11. 2002. 15:46 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 14. 06. 2002. 10:38
Posts: 1218
Location: Visoko, BiH
Judas Priest mi se najvise svidja sa onih starih albuma Rocka Rolle, Stained Classa.. pjesme Run To The Mills, Rock Rolla, Beyond The Realms of death, better by you better than me, heroes and su heavy metal lektira..

painkiller mi je malo prebucan isto i istoimena pjesma iako je i to vrhunski.. zavisi sve ko sta voli.. ti darkmane naginjes metalu naravno da ti se svidja vise painkiller... :evil: :D

demolition ima jednu meni best of judas pjesmu: Close To You!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 06. 11. 2002. 22:00 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 30. 06. 2002. 10:07
Posts: 1336
Location: Kingdom Of Loss
Mislim da me niste dobro shvatili, mislio sam iskljucivo uporedu novih Judas Priest, tj. bez Halforda sa solo karijerom Rob Halforda. Nisam mislio o ranijem periodu Priesta posto je to jasno, jednostavno genijalno. A sto se tice starih JP meni najdrazi album je Painkiller, fenomenalan album.
Ko nije poslusao Halforda toplu mu preporucujem oba albuma, a i live naravno.
S Resurrection albuma najdraze su mi: The One You Love To Hate (genijalno duet s Dickinsonom), Resurrection, Made In Hell i Night Fall. Crucible recenziju mozete naci pod recenzijama. U pitanju je jedan od najboljih metal albuma godine, bar po meni. Jos uvijek ga pocesto pocesto poslusam.
Sto se tice Demolitiona, najbolje su mi: One On One, Devil Digger, Bloodsuckers, Metal Messiah i Close To You. Isto tako mozete moju recenziju ovog albuma pronaci i nesto detaljnije moje misljenje o albumu saznati.
Mene i dalje najvise zanima kako vam se svidjaju Halfordovi albumi i poredba s novim JP albumima.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 08. 11. 2002. 15:16 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 14. 06. 2002. 10:38
Posts: 1218
Location: Visoko, BiH
nisam upoznat sa halfordovim solo radom..


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 09. 11. 2002. 13:16 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 07. 06. 2002. 00:23
Posts: 1711
Location: Visoko, BiH
Evo dobio sam od Halforda Resurrection odlican album definitivno je bolji od novih JP.


P.S.
Darkic jesi slusao Nile - In Their Darkened Shrines ako nisi podhitno zbavi.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 09. 11. 2002. 18:18 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 30. 06. 2002. 10:07
Posts: 1336
Location: Kingdom Of Loss
ihti wrote:
Evo dobio sam od Halforda Resurrection odlican album definitivno je bolji od novih JP.


P.S.
Darkic jesi slusao Nile - In Their Darkened Shrines ako nisi podhitno zbavi.

A tek kad cujes kakav je Crucible album ubija. Najbolje pjesme od novih JP zvuce u poredjenje s metal bogom smijesno 8)
Slusao sam s tog albuma dvije pjesme, super zvuci, probat cu ga i cjelog nabaviti.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 09. 11. 2002. 18:28 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 07. 06. 2002. 00:23
Posts: 1711
Location: Visoko, BiH
Stavio bi ti ga na CD ali mi tek jutros dosao a tebi vec bio poslao.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 09. 11. 2002. 18:36 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 30. 06. 2002. 10:07
Posts: 1336
Location: Kingdom Of Loss
ihti wrote:
Stavio bi ti ga na CD ali mi tek jutros dosao a tebi vec bio poslao.

Ma hvala tebi i na onim, ma nabavit cu ja ovaj nekako.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 22. 05. 2003. 13:35 
Offline
User avatar

Joined: 20. 05. 2003. 17:53
Posts: 54
pa zna se ko je METAL GOD.
HALFORD je car, bez obzira sto je pedercina.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 24. 05. 2003. 22:06 
Offline
User avatar

Joined: 04. 12. 2002. 17:21
Posts: 1672
Location: naslonjač
Halford !!!!!
Judas je super, al' Hasko je medju metal bogovima


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 30. 05. 2003. 09:38 
Offline
User avatar

Joined: 30. 05. 2003. 00:37
Posts: 65
Location: Sarajevo/Lukavac
Prvo sto sam cuo od dobre muzike je bilo Judas Priest, imo sam 13 godina i kupio sam Painkiller od tad kupujem svaki njihov album.Halford je bez sumnje najbolji metal vokal, ali ne treba zaboraviti doprinos ostalih clanova benda.Po recenzijama koje sam procito o Resurrection albumu shvatio sam da je vecinu posla morao odraditi sam Halford, ali sta je tu je.Da ne bi duljio:prednost dajem Halfordu, bez obzira na sve ostao je svoj vjeran metalu.Veliki minus na strani Judasa sa Ripperom dajem radi neorginalnosti, jer oni koji su slusali Mltdown 98, mogli su cuti i vidjeti kako Ripper ne kopira samo nacin pjevanja nego cak i scenske pokrete.Sto se tice novih albuma(Jugulator, Demolition)koje sam nabavio samo da upotpunim kolekciju vise nisu za stare Priest fanove.Svakako su razocarali.Ocekivao sam isti Judas Priest ali sta se moze.Bravo za Halforda


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 30. 05. 2003. 14:48 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 14. 06. 2002. 10:38
Posts: 1218
Location: Visoko, BiH
Meni je Demolition odlican album.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 30. 05. 2003. 14:51 
Offline
User avatar

Joined: 06. 12. 2002. 10:09
Posts: 1671
Location: Ankh-Morpork
rock wrote:
Meni je Demolition odlican album.


a kome nije?

Priest-i se uoste nisu pokvarili sa zadnjim albumima. OK malo su se promijenili to stoji, ali nisu nista losiji nego prije


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 30. 05. 2003. 19:16 
Offline
User avatar

Joined: 14. 02. 2003. 17:54
Posts: 728
Location: PRIJEDOR
:evil: mmmmmm,ovdje mi nešto ne štima,izgleda da sam skroz prolupo,danas sam ovdje otkucao podugačak post,al izgleda da ga nisam poslao. :evil:
uglavnom rekao sam:judas priest bez halforda nisam slušao,niti imam namjeru,isto tako nisam slušao ni maidene sa Blaze-om,jer kad je Bruce otišao bio sam razočaran kao što su neki ovdje razočarani metallicom,nisam ni ja oduševljen,al eto,nek rade ljudi što ih volja :twisted:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 31. 05. 2003. 01:00 
Offline
User avatar

Joined: 30. 01. 2003. 01:02
Posts: 559
Location: Visoko
BOMBER wrote:
:evil: mmmmmm,ovdje mi nešto ne štima,izgleda da sam skroz prolupo,danas sam ovdje otkucao podugačak post,al izgleda da ga nisam poslao. :evil:
uglavnom rekao sam:judas priest bez halforda nisam slušao,niti imam namjeru,isto tako nisam slušao ni maidene sa Blaze-om,jer kad je Bruce otišao bio sam razočaran kao što su neki ovdje razočarani metallicom,nisam ni ja oduševljen,al eto,nek rade ljudi što ih volja :twisted:


:twisted: :twisted: :twisted:
Halforda solo jos nisam slusao, a Demolition je dobar album


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 31. 05. 2003. 01:21 
Offline
User avatar

Joined: 13. 07. 2002. 12:12
Posts: 327
nisam cuo demolition, nakon jugulatora (valjda se dobro sjecam naslova) nemam ni neke zelje da ga nabavim. jadno, jadno, jadno :(

halfordovi solo albumi su pravi nasljednici judas priest tradicije, ovaj danasnji priest je izgubljen slucaj.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 17 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group