Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 16. 06. 2024. 06:01

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 230 posts ]  Go to page Previous  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Next
Author Message
 Post subject: Re: BOMBARDER
PostPosted: 27. 08. 2008. 00:13 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 24. 11. 2006. 19:20
Posts: 6731
Location: Sarajevo
aa jebote koji sjeb :cry: :cry: :cry:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: BOMBARDER
PostPosted: 27. 08. 2008. 00:58 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
ko jebe neshu i njegov bombarder...

ko kakav coek...

bombarder je rahmetli vec 13 godina...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: BOMBARDER
PostPosted: 27. 08. 2008. 11:22 
Offline
User avatar

Joined: 06. 05. 2006. 03:59
Posts: 4543
Location: Lukavac/Hall in tirol
mahini zena i kcerka su u americi,kolko sam ja cuo??


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: BOMBARDER
PostPosted: 27. 08. 2008. 11:36 
lord krvolok wrote:
mahini zena i kcerka su u americi,kolko sam ja cuo??

aha,u San Franciscu


Top
  
 
 Post subject: Re: BOMBARDER
PostPosted: 27. 08. 2008. 13:33 
Offline

Joined: 30. 10. 2005. 18:08
Posts: 375
ne znam sto se tocno desavalo sa nesom od odlaska iz sarajeva i da li je i koliko kontaktirao sa mahinom obitelji. i da je i da nije, njegova je privatna stvar, ne kuzim sta vas boli kurac za to. i da je gori od najgoreg, svako od vas slusa makar 10 drugih bendova ciji su clanovi totalni smecari pa vas sigurno ne smeta.

kolko ga se sjecam (a sjecam ga se dobro od prije rata), neso je bio car covjek, i on, i ostala raja iz grupe. uvijek si mogo snjim na koncertu il na cesti popricat, popit pivu, dat olovku da ti se potpise na celo, ruku il na plocu, mogo si se popet na binu i pjevat snjim i odronit se bjelosvjetski pred rajom u domu mladih... spreman podrzat i mladje grupe i sve... taman pred rat su htjeli napraviti i izdavacku kucu "metal maniac" (cini mi se da se tako zvala) pa izdati kasete pankerima iz protesta i jos jednom sarajevskom metal bendu dead souls (jedino sto je ostalo objavljeno je ona vhs kaseta od bombardera - "sarajevo - novi sad"). nek je i tad bio najgori supak od lika nikad nije malu raju koja je dolazila na koncerte odjebavao il im se kurcio (doduse kako je pjevao i kakvi su mu tekstovi, nije se ni imao cim kurcit :D ).

to sto danas raja (od kojih se pola skinulo sa sise u doba kad su ovi svirali) sude ko je right a ko wrong... njihova stvar. uostalom, koga boli kurac, gitarist ramonesa je bio najgori desnicar ikad pa opet ne znaci da mu je grupa karina il da je nebi slusao zbog toga.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: BOMBARDER
PostPosted: 27. 08. 2008. 15:04 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 20. 05. 2006. 18:25
Posts: 1815
Location: Sarajevo
yawnyawnyawn wrote:
..doduse kako je pjevao i kakvi su mu tekstovi, nije se ni imao cim kurcit :D


Meni bend ispod prosjeka. Niti "smiješan" niti "strašan". Ako je ono dobro bilo, i neki sarajevski kvlt, onda smo jad.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: BOMBARDER
PostPosted: 27. 08. 2008. 15:21 
Offline

Joined: 30. 10. 2005. 18:08
Posts: 375
Arinoe wrote:
Meni bend ispod prosjeka. Niti "smiješan" niti "strašan". Ako je ono dobro bilo, i neki sarajevski kvlt, onda smo jad.


bombarder definitivno jeste bend ispod svakog danasnjeg prosjeka ali opet, govoriti to iz danasnjeg vremena je potpuna glupost. ono, obzirom na tadasnje uvjete (a pogotovo u sarajevu) gdje nisi imao normalan ducan sa opremom, studio sa tonskim tehnicarem, producenta... dobro je da je iko ista snimio a da nije djino banana ili dino merlin.

danas prosjecan osamnestogodisnjak za dorucak tehnikom jede ondasnje svirace. no onda nije bilo interneta za uciti preko njega svirati, nije bilo rock akademija gdje mozes ucuti svirati speed a bome nije bilo ni kompjutera pa sa se sam snimis (i u najgorim uvjetima bolje nego sto su bombarder snimali speed mustafson i zeljko mandic).

jebiga, drugo je vrijeme bilo. nesini tekstovi jesu bili smjesni, al kad prevedes njegove tekstove na engleski, ne razlikuju se previse od stranih. meni je bombarder bio bolji i od slera i od metalike zato sto sam im sa 12/13 godina mogao ici na koncerte.

jer, drugih metal koncerata (osim yu metal festa) uglavnom u sarajevu nije ni bilo.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: BOMBARDER
PostPosted: 27. 08. 2008. 19:35 
zasto ba ispod prosjeka???
meni leze svi albumi a ovaj zadnji mi je uz prva dva vrh i po...

i stvarno kolka god da je funjara od covjeka bilo ko,to ne treba utjecat na to da se bend prestane slusati...
a i sigurno je sve ovo o nesi navikano...


Top
  
 
 Post subject: Re: BOMBARDER
PostPosted: 27. 08. 2008. 22:00 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Jebiga, ono sto sam ja iz prve ruke cuo je bilo prilicno zestoko. Ne moramo sad ici u detalje, al da mu je bilo na mjestu, svi znamo da nije. I takav pad casti se ne oprasta. Sretno njemu u daljem radu ali moze sam razmislit koliko mu je to trebalo.

Necu ja nikad prestat slusat stari Bombarder, ali dati pare za neki njegov novi disk, il njega gledat, ne hvala.

Bombarder je gotivan tipicno istocno-Evropski fenomen. Nisu bili jedan Tormentor, al jebiga, ko jest? Ni Maniac Butcher kad su poceli nisu bili nista posebno, cak su bili osjetno losiji.

Jest to sve bilo sirela i rokenrol, al niko se ne zali na Venom ;)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: BOMBARDER
PostPosted: 27. 08. 2008. 22:01 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Arinoe wrote:
yawnyawnyawn wrote:
..doduse kako je pjevao i kakvi su mu tekstovi, nije se ni imao cim kurcit :D


Meni bend ispod prosjeka. Niti "smiješan" niti "strašan". Ako je ono dobro bilo, i neki sarajevski kvlt, onda smo jad.


Kakav je jad Sarajevo i bilo i jest, Bombarder je daleko vise nego sto zasluzuje...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: BOMBARDER
PostPosted: 27. 08. 2008. 22:09 
Offline

Joined: 30. 10. 2005. 18:08
Posts: 375
SODOM wrote:
zasto ba ispod prosjeka???
meni leze svi albumi a ovaj zadnji mi je uz prva dva vrh i po...


ja slabo da sam sta slusao osim speed kill i bez milosti, presluso sam nako, na brzinu ledenu krv, nije bas da me to danas zanima. prva dva su mi klasici, slusam ih i danas redovno, dragi su mi i to ali su ispod produkcijskog prosjeka cak i za ono vrijeme.

ne njihovom krivicom, jebiga, nisu oni krivi sto u sarajevu niko nije znao snimit grupu kako valja, pogotovo sa zivim bubnjem. ako slusas npr heller ili annathemu iz istog vremena, skontaces da je razlika u kvaliteti i snimka i miksa drasticna. uostalom, i neso i maho su se zalili na to. prvi normalan ekstremniji metal snimak u bosni je cini mi se demo od parricide iz 93ce sto su sa maidom u tuzli snimali. sa pravim bubnjevima fala kurcu.

al opet kontam da me boli kurac, i speed kill i bez milosti su mi dobri takvi kakvi jesu. tako da zapravo nemam pojma kojeg kurca serem.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: BOMBARDER
PostPosted: 27. 08. 2008. 22:34 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 20. 05. 2006. 18:25
Posts: 1815
Location: Sarajevo
stari serator wrote:


Kakav je jad Sarajevo i bilo i jest..


Istine veće nema.



Men je Heller bio i ostaće ex yu numero uno, a za Bombarder možda bolje da sam rekla BiH kvlt jer nije se odnosilo na grad direktno.I ponavljam, meni bzze bend di god da se izrodio i izginuo.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: BOMBARDER
PostPosted: 28. 08. 2008. 09:32 
Offline

Joined: 14. 05. 2006. 18:13
Posts: 917
men bombarder kult, istina iza ranog bloodbatha, al brate kak god svirali neke pjesme če ostat vječni metal hitovi. je da je treš al jebiga, valjd volim treš. volim kad je metal sam po sebi blesav, a ne ko ovi novi što silom upinju bit nenormalni. bombarder su bili nenormalni bez truda, tak to ja nekak vidim.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: BOMBARDER
PostPosted: 28. 08. 2008. 10:47 
Offline

Joined: 30. 10. 2005. 18:08
Posts: 375
meni je jedna od boljih stvari kod bombardera onaj nesin neskriveni sarajevski naglasak dok pjeva. totalno suprotno od raje koja se trudila zvucati ko da pjeva sa dna bacve, neso je pjevo ko da je tek stigo sa porcije cevapa 8)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: BOMBARDER
PostPosted: 28. 08. 2008. 17:14 
Offline
User avatar

Joined: 16. 03. 2003. 02:27
Posts: 1194
Location: Tuzla
yawnyawnyawn wrote:
meni je jedna od boljih stvari kod bombardera onaj nesin neskriveni sarajevski naglasak dok pjeva. totalno suprotno od raje koja se trudila zvucati ko da pjeva sa dna bacve, neso je pjevo ko da je tek stigo sa porcije cevapa 8)


Jos uvijek pjeva na taj nacin :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: BOMBARDER
PostPosted: 28. 08. 2008. 23:42 
Offline

Joined: 24. 08. 2008. 15:33
Posts: 58
Axegrinder wrote:
men bombarder kult, istina iza ranog bloodbatha, al brate kak god svirali neke pjesme če ostat vječni metal hitovi. je da je treš al jebiga, valjd volim treš. volim kad je metal sam po sebi blesav, a ne ko ovi novi što silom upinju bit nenormalni. bombarder su bili nenormalni bez truda, tak to ja nekak vidim.

Da si njima onda rekao da su thrash, mislim da bi te Nešo lupio po gubici. Oni su (po njima) bili speed, nisu podnosili thrash bendove.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: BOMBARDER
PostPosted: 29. 08. 2008. 00:36 
RNA wrote:
Axegrinder wrote:
men bombarder kult, istina iza ranog bloodbatha, al brate kak god svirali neke pjesme če ostat vječni metal hitovi. je da je treš al jebiga, valjd volim treš. volim kad je metal sam po sebi blesav, a ne ko ovi novi što silom upinju bit nenormalni. bombarder su bili nenormalni bez truda, tak to ja nekak vidim.

Da si njima onda rekao da su thrash, mislim da bi te Nešo lupio po gubici. Oni su (po njima) bili speed, nisu podnosili thrash bendove.

pa i jesu bili speed,e samo po njima...


Top
  
 
 Post subject: Re: BOMBARDER
PostPosted: 29. 08. 2008. 07:00 
Offline

Joined: 14. 05. 2006. 18:13
Posts: 917
oj brate, mislio sam trash ne thrash kuiš???
:D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: BOMBARDER
PostPosted: 29. 08. 2008. 10:18 
Axegrinder wrote:
oj brate, mislio sam trash ne thrash kuiš???
:D

aha :oops: :oops:
ok


Top
  
 
 Post subject: Re: BOMBARDER
PostPosted: 22. 09. 2008. 23:16 
Offline
User avatar

Joined: 22. 09. 2008. 23:01
Posts: 26
Location: Split
vidija san da dosta ljudi jako cijeni Bombarder šta i po meni definitivno i zaslužuju! vidin da su tu neki šta su ih znali od početka šta nisan očekiva, svaka vam čast! ja osobno Bombarder ne slušam baš dugo, al nemogu ni sam povirovat koliko mi se svidija! neznam ima li smisla ode uopče pitat bi li netko darovao ili prodao bilo šta starih stvari osin kazete "bez milosti" pošto se tako skupo prodaju i preprodaju kako je jedan user rekao... šta je istina žalosno malo al eto.. ja sam svoj primjerak kazete dobija na dar.. šta mi je čak i vrijednije nego da sam dao neznam 50 eura za nju nekom debilu koji je ko zna kako došao do toga...rado bi vidija stare članove i popriča al teško pošto skoro nikako nisam u sarajevu (bio nedavno jedino prilikom koncerta na kojem je svira bend iz splita pa s njima doša). ova prva dva albuma (kako i večini) su mi definitivno najbolja... al uspoređujuč sa ostatkom metal scene kako tada tako i danas ostaju za mene daleko najviši vrh! tu je jednostavno sve pogođeno, od muzike, tekstova pa sve do samog imena, covera i svega, jednostavno baš pogođeno kako treba! a to stvarno malo koji bend može! stvarno legende i ogromno hvala na tim albumima!!


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 230 posts ]  Go to page Previous  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group