Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 27. 04. 2024. 21:52

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 9 posts ] 
Author Message
 Post subject: Dachau (BiH)
PostPosted: 20. 05. 2008. 18:01 
Offline
User avatar

Joined: 06. 05. 2006. 03:59
Posts: 4543
Location: Lukavac/Hall in tirol
evo vako bend je iz banja luke i ne znam bas nista o njima znam da su izdali samo jedan album krajem 80-tih,88/89 tu negdje!!!svirali su heavy/thrash u fazonu ranog ARMOURED SAINT-a,NASTY SAVAGE-a(pocetkom 90-tih),a ima tu i metalike isto!!!uspio sam 2 puta preslusat album,onako za to vrijeme i uslove dosta su dobro zvucali,produkcijski naravno sasvim lose,ali zato tehnicki dobro odsvirano,ima dobrih akusticnih dijelove,poneka terca i dosta finih sola!! vokal i bubanj su sasvim solidno odradjeni,tako da me sve to prijatno iznenadilo,zna li neko nesto vise o njima???

evo ima i album za skinut

http://www.sendspace.com/file/7irq7h


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: DACHAU
PostPosted: 20. 05. 2008. 18:07 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Jebote..gdje ovo nadje?! :shock:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: DACHAU
PostPosted: 20. 05. 2008. 18:20 
Offline
User avatar

Joined: 06. 05. 2006. 03:59
Posts: 4543
Location: Lukavac/Hall in tirol
Nameless wrote:
Jebote..gdje ovo nadje?! :shock:


cunja krvolok svudje heheh,ima na RS-METAL :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: DACHAU
PostPosted: 21. 05. 2008. 05:42 
Offline

Joined: 27. 03. 2008. 04:37
Posts: 572
Location: Minneapolis MN USA
Uh jebo te Shaban care ti si bas istrazivac....BL mi u komsiluku al nikad cuo mada sam dovoljno star za ovo....ubija ...pravo mi sjela akustika na Mad Fucker i obrada Stormbringer me pravo osvjezila (nema bas prevelike slicnosti s orginalom) i tip ima bas ono visok glas i muzika je na nivou....dobar zvuk za te godine i za nas prostor , dobar heavy-hard rock album


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: DACHAU
PostPosted: 21. 05. 2008. 14:54 
Offline
User avatar

Joined: 25. 05. 2006. 15:05
Posts: 686
Location: Banja Luka
...da, to je mislim prvi, pravi metal band iz banjaluke...
znam da su u to vrijeme dobili neki veoma zajeban ugovor..ne mogu sad da se sjetim od kog izdavaca (ali je poznat izdavac bio)...ali veoma jeben, zajeban ugovor..koji su naravno odbili...zato sto im se bas i nije islo od kuce:) ...nema nista sladje od mamine kajgane...:)
...i nakon toga je poceo rat i to je to...
danas, ti ljudi tezgare, po nekim pop-rock bandovim...zena, djeca,posao...
...ali, brate, sto sviraju sviraju...basista cak ima i neki svoj model bas gitare...gitarista slovi za jednog od najzajebanijih gitarista na ovim prostorima..par puta sam bio na tim njihovim tezga-svirkama...mislim da i ne postoji bolji tezga band, mislim na BL....u tom silnom, odvratnom, repertoaru uleti i metallica, maiden, dream theater itd..
...jebi ga...da nisu sami sebe zaustavili, pitaj "boga" gdje bi im kraj bio...
...sad prolupavaju neki clanovi u jednom rock bandu Javni Poziv...i to ti je ta prica...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: DACHAU
PostPosted: 21. 05. 2008. 15:14 
Offline
User avatar

Joined: 06. 05. 2006. 03:59
Posts: 4543
Location: Lukavac/Hall in tirol
[quote="downbeat"]...da, to je mislim prvi, pravi metal band iz banjaluke...
znam da su u to vrijeme dobili neki veoma zajeban ugovor..ne mogu sad da se sjetim od kog izdavaca (ali je poznat izdavac bio)...ali veoma jeben, zajeban ugovor..koji su naravno odbili...zato sto im se bas i nije islo od kuce:) ...nema nista sladje od mamine kajgane...:)
...i nakon toga je poceo rat i to je to...
danas, ti ljudi tezgare, po nekim pop-rock bandovim...zena, djeca,posao...
...ali, brate, sto sviraju sviraju...basista cak ima i neki svoj model bas gitare...gitarista slovi za jednog od najzajebanijih gitarista na ovim prostorima..par puta sam bio na tim njihovim tezga-svirkama...mislim da i ne postoji bolji tezga band, mislim na BL....u tom silnom, odvratnom, repertoaru uleti i metallica, maiden, dream theater itd..
...jebi ga...da nisu sami sebe zaustavili, pitaj "boga" gdje bi im kraj bio...
...sad prolupavaju neki clanovi u jednom rock bandu Javni Poziv...i to ti je ta
prica...[/quot

jbg brate tipicna balkanska prica,(sudbina NEAON KNIGHTS-a,BLOODBATH-a i mnogih drugih)vidi se da su opaki muzicari bili...hvala na informacijama :razz:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: DACHAU
PostPosted: 21. 05. 2008. 15:35 
Offline
User avatar

Joined: 06. 05. 2006. 03:59
Posts: 4543
Location: Lukavac/Hall in tirol
Morgoth1 wrote:
Uh jebo te Shaban care ti si bas istrazivac....BL mi u komsiluku al nikad cuo mada sam dovoljno star za ovo....ubija ...pravo mi sjela akustika na Mad Fucker i obrada Stormbringer me pravo osvjezila (nema bas prevelike slicnosti s orginalom) i tip ima bas ono visok glas i muzika je na nivou....dobar zvuk za te godine i za nas prostor , dobar heavy-hard rock album


ti ono bi iz prijedora,kolko se ja mogu sjetit???evo ti jos jedan stari bend iz prijedora,cuj kako ljudi sibaju BREAKING THE LAW :razz: MYSTERY se zovu mozda si cuo za njih??

http://www.youtube.com/watch?v=Yu25c1zC5uA

http://www.youtube.com/watch?v=WviNCI3D ... re=related

http://www.youtube.com/watch?v=XqwFuFKv ... re=related


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: DACHAU
PostPosted: 22. 05. 2008. 13:17 
Offline
User avatar

Joined: 25. 05. 2006. 15:05
Posts: 686
Location: Banja Luka
...oni dok su snimali taj album, bili su bas klinci...
...a sto se tice prijedora...imao je i taj grad par dobrih bandova...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: DACHAU
PostPosted: 26. 05. 2008. 06:57 
Offline

Joined: 27. 03. 2008. 04:37
Posts: 572
Location: Minneapolis MN USA
lord krvolok wrote:
Morgoth1 wrote:
Uh jebo te Shaban care ti si bas istrazivac....BL mi u komsiluku al nikad cuo mada sam dovoljno star za ovo....ubija ...pravo mi sjela akustika na Mad Fucker i obrada Stormbringer me pravo osvjezila (nema bas prevelike slicnosti s orginalom) i tip ima bas ono visok glas i muzika je na nivou....dobar zvuk za te godine i za nas prostor , dobar heavy-hard rock album


ti ono bi iz prijedora,kolko se ja mogu sjetit???evo ti jos jedan stari bend iz prijedora,cuj kako ljudi sibaju BREAKING THE LAW :razz: MYSTERY se zovu mozda si cuo za njih??

http://www.youtube.com/watch?v=Yu25c1zC5uA

http://www.youtube.com/watch?v=WviNCI3D ... re=related

http://www.youtube.com/watch?v=XqwFuFKv ... re=related

Neznam jarane odkud da sam iz PD....nisam , blize sam BL(nesto ko nezavisno predgradje BL :) ) al hvala za DAchau i za ove tipove iz PD 2 :)


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 9 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 31 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group