Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 27. 04. 2024. 18:16

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 89 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5  Next
Author Message
 Post subject: Trigger (Srbija)
PostPosted: 10. 06. 2008. 05:15 
Offline

Joined: 10. 06. 2008. 04:47
Posts: 22
Pozdrav svima! Eto nekako sam propustio da posetim i ovaj forum, pa rešio da ispravim grešku! :) Dakle u duhu gerilske promocije tema o nama i izlasku albuma prvenca:

Image

Image

Nakon poduže pripreme CD grupe Trigger je ugledao svetlost dana u izdanju PGP RTS negde tamo oko nove godine. Neki od vas su možda čuli pesmu "Jedan dan" na radiju a da nisu znali o kome se radi (202-jka je često puštala pesmu) ili su gledali spot za istu pesmu i reklamu na TV-u.

Radi se o tvrđoj muzici koja uključuje mnogo različitih muzičkih uticaja, materijal je očigledno, na srpskom jeziku, i radi se o konceptualnom albumu u kom smo se pažljivo trudili uklopiti međusobno pesme, atmosferu, vizuelnu prezentaciju itd. Kažu ljudi da je prilično neuobičajeno i iznenađujuće u pozitivnom smislu za naše podneblje.

Da ja sad ne bih dalje pričao o čemu se radi, jer najnezahvalnije je objašnjavati sopstvenu muziku, možete više saznati o nama i čuti muziku preko oficijalnog sajta i myspace stranice:
http://www.triggerband.net
http://www.myspace.com/bandtrigger

Spot za "Jedan dan" se može videti i ovde
http://www.youtube.com/watch?v=zPsaPhSV10Q

A neke od recenzija se mogu pročitati ovde:
http://www.trablmejker.com/emisije.php?ep=623&em=8
http://www.barikada.com/bb_lokner/ex_yu_prostor08/2008-01-10_trigger.php
http://www.nadlanu.com/Dynamic/News,intLangID,2,intItemID,90275,intCategoryID,150,CityID,.html

Oni koji su iz Beograda ili okoline mogu doći u četvrtak, 19. juna u Livingroom na cert/promociju albuma, da dožive i buku uživo!
Image

Sledeći vikend smo takođe u Šapcu sa 202-jkom a gledaćemo se preko leta i u nekim drugim gradovima :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: TRIGGER
PostPosted: 11. 06. 2008. 17:27 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Ne zvuci ovo lose. Nimalo.
Sve fino ukombinovano i na mjestu.
Sretno ;-)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: TRIGGER
PostPosted: 14. 06. 2008. 03:57 
Offline

Joined: 10. 06. 2008. 04:47
Posts: 22
Hvala, drago mi je da ti se dopalo! :)

Dakle, 60-ak pregleda teme i samo jedan comment? :) Nisam znao da su na ovom forumu svi toliko stidljivi! ;-)

Nego Nameless, poslao sam ti request na spejsu :) Kul je muzika, ne sasvim moj cup of tea, ali koliko ja mogu da ocenim, vrlo solidno. Kad se uštedi kinte treba da padne i neka bolja produkcija, zaslužujete!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: TRIGGER
PostPosted: 14. 06. 2008. 18:30 
Offline
User avatar

Joined: 16. 03. 2006. 14:53
Posts: 4068
Location: Sa
nisam imao vremena prije da preslusam!
vrlo profesionalno... vrlo zrelo.. SVAKA CAST!!
istina da mi u nekim momentima vokal ne odgovara..nacin na koji pjeva..
i svaka cast na hrabrosti..
drago mi je ako ima publike kod vas za ovaj zanr.. (ovdje sigurno nema (dovoljno))


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: TRIGGER
PostPosted: 14. 06. 2008. 20:50 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Ej pa ovo je odlično. Sviđa mi se (posebno Igračka i Navika, spot za Jedan dan mi je previše simple a pjesma je onako nofi) i volio bih vas pogledati uživo. Ovo kad pustim raji sto posto će htjeti doći (a neće samnom ni na metal ni na punk koncerte :( , smradovi) pa eto, javite ako budete šta kontali. Sretno (ovaj, breakaleg :mrgreen: )


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: TRIGGER
PostPosted: 14. 06. 2008. 21:23 
definitivno, nije lose
zapravo je dosta dobra mjuza koju pravite, mada nije ono sto ja slusam
al objektivno - svaka cast, fino odradjeno, sigurno ima raje kojoj se svidja vasa muzika
sretno u daljem radu


Top
  
 
 Post subject: Re: TRIGGER
PostPosted: 15. 06. 2008. 15:38 
Offline

Joined: 10. 06. 2008. 04:47
Posts: 22
Striker wrote:
nisam imao vremena prije da preslusam!
vrlo profesionalno... vrlo zrelo.. SVAKA CAST!!
istina da mi u nekim momentima vokal ne odgovara..nacin na koji pjeva..
i svaka cast na hrabrosti..
drago mi je ako ima publike kod vas za ovaj zanr.. (ovdje sigurno nema (dovoljno))

hvala ti mnogo na lepim rečima, stvarno! :) Znaš kako, u Srbiji realno nema mnogo publike za bilo koji žanr metala :mrgreen: Uostalom, nismo svesno pokušavali da radimo album tako da to bude neki žanr ili da bude namenjeno određenoj publici, već samo da se nama dopadne. Za sad dobijamo pozitivan feedback, čak i od ljudi koji ne slušaju tvrđu muziku, za šta mislim da nije loše.
Btw poslao sam requeste na spejsu, sviraš u sva tri benda koji su ti ovde u profilu kao linkovi?
Quote:
Ej pa ovo je odlično. Sviđa mi se (posebno Igračka i Navika, spot za Jedan dan mi je previše simple a pjesma je onako nofi) i volio bih vas pogledati uživo. Ovo kad pustim raji sto posto će htjeti doći (a neće samnom ni na metal ni na punk koncerte :( , smradovi) pa eto, javite ako budete šta kontali. Sretno (ovaj, breakaleg
Hvala čovek! A gde si ti lociran, nema imena grada u profilu? :) Ja se nadam da će biti prilike da vremenom proširujemo dejstva geografski, sami ili u ekipi sa nekim drugim bendom pa se onda možda i vidimo! :)
Quote:
definitivno, nije lose
zapravo je dosta dobra mjuza koju pravite, mada nije ono sto ja slusam
al objektivno - svaka cast, fino odradjeno, sigurno ima raje kojoj se svidja vasa muzika
sretno u daljem radu
Meni je uvek drago kada neko kaže da ne sluša ovakav fazon muzike (koji god da smo) ali da misli da je dobro, to je na jedan način možda i veći kompliment nego kad neko ko sluša sličniju muziku kaže da mu se dopadamo! :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: TRIGGER
PostPosted: 15. 06. 2008. 16:32 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Dushan S wrote:
Hvala čovek! A gde si ti lociran, nema imena grada u profilu? :) Ja se nadam da će biti prilike da vremenom proširujemo dejstva geografski, sami ili u ekipi sa nekim drugim bendom pa se onda možda i vidimo! :)


Sarajevo, planirajte. Samo naprijed.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: TRIGGER
PostPosted: 11. 02. 2009. 22:10 
Offline

Joined: 10. 06. 2008. 04:47
Posts: 22
Image

Pozdrav svima!

Grupa Trigger u saradnji sa TV Metropolis, objavila je mini album ”Metropolis Live” koji čine snimci iz istoimene emisije ove televizije, trenutno jedine kod nas koja predstavlja domaće sastave živim nastupima.
Ljubaznošću TVM i PGP-a, ovaj snimak je dobio i svoje zvanično postojanje kao album sa imenom i omotom.

Izdanje je besplatno i biće distribuirano kao download sa myspace stranice i oficijalnog sajta benda, a možete ga direktno skinuti sa sledećeg linka ili klikom na baner:
http://www.triggerband.net/download/Tri ... isLive.zip

Nekoliko video snimaka sa tog nastupa se mogu videti i na youtube i na myspace stranici ali izbor pesama nije isti.

Zašto album "Metropolis live"?
Prvo, kao poklon ljudima koji vole ono što radimo, i dopada im se kako zvučimo u "življoj", manje ispeglanoj varijanti, ili nas do sada nisu mogli čuti uživo, a kao drugo, prilika da naša muzika legalno nađe put do više slušalaca a da se pri tom ne ogrešimo o našeg izdavača, PGP, koji poseduje prava na naš studijski prvenac, "Ljubav".
"Metropolis live" je dakle slobodan za poklanjanje i kopiranje, samo vas molimo da to bude u originalnom obliku, zajedno sa pratećim dokumentima i omotom!

Hvala svima!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: TRIGGER
PostPosted: 11. 02. 2009. 23:12 
Offline
User avatar

Joined: 14. 12. 2008. 13:04
Posts: 1804
a koji sa slike je dushan s :?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: TRIGGER
PostPosted: 12. 02. 2009. 17:32 
Offline

Joined: 10. 06. 2008. 04:47
Posts: 22
Haha :) Pa da si otišao na sajt ili myspace stranicu, video bi odmah ;-)
Ja sam ovaj sa dugom kosom.

Inače, ko je u Tuzli ili okolini, sviramo u "Underground"-u u subotu, 14.2 pa svratite!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: TRIGGER
PostPosted: 12. 02. 2009. 18:40 
Offline
User avatar

Joined: 14. 12. 2008. 13:04
Posts: 1804
vise nece biti nas rastura :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: TRIGGER
PostPosted: 16. 02. 2009. 22:24 
Offline

Joined: 10. 06. 2008. 04:47
Posts: 22
E pa hvala, drago mi je :mrgreen:

Inače broj pregleda našeg sajta i download-a "Metropolis live" a da su došli preko ovog foruma je iznenađujuće velik, sa obzirom na dužinu teme i broj komentara u njoj, pretpostavljam da to znači da dosta vas čita ali ne komentariše. Hvala vam na interesovanju i download-u, nadam se da vam prija buka koju pravimo instrumentima! :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: TRIGGER
PostPosted: 01. 03. 2009. 20:37 
Offline
User avatar

Joined: 05. 08. 2008. 21:29
Posts: 1770
Location: Sarajevo
jako dobro... inače ne volim bendove sa ženskim vokalima al ovo zvuči odlično. pohvale i samo nastavite ovako 8)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: TRIGGER
PostPosted: 04. 03. 2009. 15:06 
Offline

Joined: 10. 06. 2008. 04:47
Posts: 22
Hvala, hvala! :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: TRIGGER
PostPosted: 18. 03. 2009. 15:29 
Offline

Joined: 10. 06. 2008. 04:47
Posts: 22
Na youtube-u je postavljen novi spot za pesmu "Više neće biti nas"
Možete ga pogledati na našoj fan stranici na youtube tako što odete na youtube box tab, ili direktno na sledećem linku:
http://www.youtube.com/watch?v=T8wQcFefKaM

Toplo preporučujemo da upalite "HQ" opciju na youtube playeru, trebalo bi da se može glatko pogledati ako imate neku bržu konekciju, a kvalitet slike je drastično bolji, naročito na full screen-u. :)

Rezija: Slavenko Bojović
Kamera: Aleksandar Kalezić
Video postprodukcija: Nikola Bižić
Svetlo: Žofra
Glumci: Vladimir Stepanović, Aleksandra Ivanović
Milena Branković styling: Marija Margoth


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: TRIGGER
PostPosted: 19. 03. 2009. 17:34 
Offline

Joined: 10. 06. 2008. 04:47
Posts: 22
Upravo smo saznali da smo kandidovani u okviru godišnje dodele nagrada "Indexi" (ranije poznata kao "Davorin") za "Metal album godine".

Naravno, cenili bi svaki vaš doprinos! Ako želite glasati za nas evo linka:
http://davorin.ba/muzika/2009.asp

Kategorija "Metal album godine" je u donjoj polovini stranice, pod brojem 02, mi smo prvi sa donje strane na listi bendova :) Moguće je glasati bar jednom dnevno, ali nigde nije naznačeno, par ljudi je reklo da može svakih 5-6 sati tako da, probajte više puta dnevno :)


Za one koji eventualno prvi put čuju za nagradu:
"NAGRADA DAVORIN (sada "Indexi" simbolicno je posvecena uspomeni na Davorina Popovica i grupu Indexi i kao takva valorizira kreativne vrijednosti u domacem muzickom stvaralaštvu."
Nagrada je pojednostavljeno rečeno neka vrsta muzičkog oskara koji se iako se organizuje i održava u BiH bavi stvaralaštvom sa kompletnih ex-Yu prostora.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: TRIGGER
PostPosted: 19. 03. 2009. 18:30 
auuu pa vi ste se bash zaobadali sa glasanjem....vec ste osvojili te indexe....sva sreca pa je u kategorijji najboljeg metal albuma najmanji odaziv pa stoga vash prvi pratitelj ima 15 glasova a vi 62 zasad ...dok recimo ajs nigrutin sa 52 glasa nema sanse da skine edu koji ima gotovo 400 glasova...

castite nas pivom i teletinom ispod saca


Top
  
 
 Post subject: Re: TRIGGER
PostPosted: 20. 03. 2009. 03:50 
Offline

Joined: 10. 06. 2008. 04:47
Posts: 22
Moramo prvo da pobedimo pa onda častimo :mrgreen:

Da ti pravo kažem ništa mi nije jasan ovaj sistem glasanja, koliko sam skapirao sa prve strane sajta, ti glasovi će se računati jednako kao glasovi žirija, šta god to značilo jer nigde nema objašnjeno kako će to u praksi da izgleda. Onda to opet nije finalno nego ne znam šta, kao bira se 6 pa se opet glasa, ako sam dobro razumeo (mada u metal kategoriji već skoro i da ima samo 6, hehe). Malo su zakomplikovali nepotrebno. A mislim da imamo toliko više glasova u toj kategoriji jer je vrlo moguće da ostali ni ne znaju da su kandidovani :) Ni nama nije javljeno od njih, nego je jedan prijatelj prijavio da nas je video tamo.

Inače normalno da se količinski više glasa u ovim mainstream kategorijama...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: TRIGGER
PostPosted: 12. 04. 2009. 20:48 
Offline

Joined: 10. 06. 2008. 04:47
Posts: 22
Svi koji žive na teritoriji BiH od sada konačno mogu naručiti pouzećem CD "Ljubav"! Cena samog diska je 7 KM i zajedno sa poštarinom ne bi trebalo da pređe 10 KM ukupno, koje naravno, plaćate poštaru ili u pošti prilikom preuzimanja.
Da bi naručili disk, pošaljite nam adresu, da li preko myspace-a, facebook-a u poruci ili na naš mail kontakt@triggerband.net


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 89 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 26 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group