Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 27. 04. 2024. 23:47

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 90 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Author Message
 Post subject: Re: SPACE EATER!
PostPosted: 03. 06. 2009. 19:33 
stvarno strasno...

krivo mi je sto nisam imao priliku da odgledam ovaj band, sve sto sam cuo o bandu su bile rijeci hvale
i uglavnom su svi komentari bili vezani za vokala

steta stvarno :(


Top
  
 
 Post subject: Re: SPACE EATER!
PostPosted: 03. 06. 2009. 20:00 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 24. 11. 2006. 19:20
Posts: 6731
Location: Sarajevo
a jebogabog zasto se ovakva sranja moraju desiti ovakvim ljudima... :(

R.I.P Bosko..pocivaj u miru.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SPACE EATER!
PostPosted: 04. 06. 2009. 13:12 
Offline

Joined: 04. 11. 2008. 15:05
Posts: 330
Ima li neko ko bi isao sutra na sahranu? Autobus je u 6 i 15 iz istocnog Sarajeva.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SPACE EATER!
PostPosted: 04. 06. 2009. 14:27 
Offline
User avatar

Joined: 13. 10. 2003. 02:09
Posts: 1570
Location: Bihac
Strasno majke mi.Zao mi ljudi fkt....

R.I.P. Boško i Marija :|


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SPACE EATER!
PostPosted: 04. 06. 2009. 17:12 
Offline

Joined: 14. 05. 2006. 18:13
Posts: 917
rip.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SPACE EATER!
PostPosted: 04. 06. 2009. 23:57 
Offline
User avatar

Joined: 09. 09. 2005. 21:17
Posts: 3443
Location: ...u hypothalamusu, zasad...
Koji jebeni sjeb, fuck i fuck! Mladic pun duha, sala, zajebancije, pozitivne energije, ljubavi za ljude, muziku... Oboje djece u jednom danu, uhhhhhhhhhhhhhh, kako je njhovim roditeljima. Znam da ce njegovi drugovi iz banda pokusati da im daju utjehu koliko je to uopste moguce, svi su odlicni ljudi. Moje saucesce Boskovim roditeljima, ekipi iz banda...

Neka im je vjecna slava i mir!!!!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SPACE EATER!
PostPosted: 05. 06. 2009. 01:21 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
E jebem ti zivot, kako dvoje mladih ljudi banalno zaginu. Nisam znao momka ali brate fakat crnjak najgori, ni u tabloidima nema...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SPACE EATER!
PostPosted: 06. 06. 2009. 00:46 
Offline
User avatar

Joined: 16. 03. 2003. 02:27
Posts: 1194
Location: Tuzla
Jebem ti zivot, tek sam veceras saznao za ovo i jos sebi ne mogu da dodjem. Znao sam Boska nekih 8-9 godina i bio mi je jedan od najdrazih ljudi koje sam ikad upoznao. Srce me boli i ne mogu da se pomirim s tim da ga vise nema.
Znam da on te vise ne cuje, al vjecno ce zivjeti u mom srcu i sjecanju. Zao mi je zbog svih trenutaka koje smo trebali prozivjeti zajedno...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SPACE EATER!
PostPosted: 06. 06. 2009. 12:50 
Offline

Joined: 19. 10. 2003. 22:27
Posts: 483
Location: Podnovlje
R.I.P. BOŠKO RADIŠIĆ


Stvarno ne znam kako da počnem... Teško mi je da se suočim sa činjenicom da Boška više nema. Uz sve pokušaje da ovaj oproštaj zadrži makar obrise profesionalnog novinarskog nekrologa, ne zamerite ako emocije nadvladaju...



U ranim jutarnjim časovima juče, u sredu 03.06.2009. u požaru u Kraljevačkoj 82 u Beogradu prilikom pokušaja da napuste zgradu, tragično su izgubili život Boško Radišić i njegova rođena sestra.



Boškovim preranim odlaskom srpska metal zajednica doživela je nenadoknadiv gubitak. Kao novinar, fanzinaš, kolekcionar, trejder, a kasnije i pevač uspešnog srpskog thrash metal sastava SPACE EATER, Boško "Rna" Radišić će ostati upamćen kao jedan od najplodnijih i najsvestranijih autora na domaćoj sceni.



Imao sam sreću da Boška upoznam početkom ovog milenijuma, kada je iz rodnog Uba došao u Beograd na studije. Obavestio me je da priprema prvi broj fanzina koji je odlučio da nazove THE VAULT. Prepoznajući njegov izuzetan novinarski talenat, uskoro sam mu ustupio prostor na stranama Rock Expressa i Metal Expressa, i upoznao ga sa drugim bitnim akterima srpske metal scene koja je upravo doživljavala do tada nezapamćen uspon. Miran, uljudan, srdačan, pošten, vaspitan i prijatan – Boško je uskoro postao omiljeni lik među beogradskim metalcima. Njegovo široko poznavanje metala, a pogotovo thrasha koji je obožavao, donelo mu je uvažavanje kod ljubitelja teškog zvuka. Njegov fanzin The Vault ubrzo postaje čitan i poštovan u zemlji i svetu. Boško se povezuje sa fanzinašima i izdavačima iz celog sveta i za kratko vreme postaje veoma cenjen u globalnim razmerama. Kao veliki kolekcionar ploča trejduje se sa ljudima širom sveta, pritom ne prestajući da promoviše domaću metal scenu, a prvenstveno BOMBARDER, HELLER i GORDI.



Shvativši da može mnogo više da doprinese, negde sredinom 2005. odlučuje da se oproba i kao vokal u bendu SPACE EATER (bend je ime uzeo po pesmi Gamma Ray sa njihovog prvog albuma "Heading For Tommorow" iz 1989). Muzički pravac – naravno, thrash! Bend uskoro počinje da nastupa i stiče širok krug vernih obožavalaca. Objavljuju EP "Bombs Away" snimljen krajem 2005. u Studiju 5 i nastupaju na svirkama i festivalima u organizaciji radio Beograda 202. Debi album "Merciful Angel" objavljuju za agilnu švedsku izdavačku kuću I Hate Records. CD dobija odlične kritike širom sveta, i ko zna gde bi im bili krajnji dometi da je Boško te kobne noći između utorka i srede otišao negde u grad, na neku svirku, žurku... umesto što je ostao kod kuće.



Boško je bio retko dobar čovek, drug i prijatelj uvek spreman da pomogne. Za razliku od mnogih koji su defilovali ili još prljaju srpsku metal scenu, Boško nije bio folirant, pozer niti nabeđena "zvezda". Bio je skroman, normalan metalac koji je nenormalno voleo muziku. Sećam se sa koliko strasti smo headbangovali na završetku prvog Hard'n'Heavy festivala u skoro praznoj dvorani Doma Omladine. Na bini – Bombarder, odmah ispred bine – Boško koji mlati dugom crnom kosom i peva zajedno sa bendom.



Pisao je ODLIČNO!!! Bio je jean od retkih, ako ne i jedini novinar REX-a i MEX-a kome nisam morao da ispravljam i redigujem tekstove. Posebno je bio dobar u kraćim formama, recenzijama i prikazima, gde je znao da "ubode suštinu", da pohvali sve dobre strane, a da probranim rečima, bez uvreda ukaže i na eventualne slabosti recenziranog izdanja.



Na kraju, ne mogu sebi da ne postavim pitanje – a zašto baš on? Zašto najbolji od nas odlaze prvi?



Boško, brate... Oprosti na ovoliko dugačkom pozdravljanju. Znam da me od gore (ili još bolje – od dole) gledaš i ne možeš da veruješ da plačem ko pi**a, znam da si mrzeo formalnosti svake vrste, a pogotovo ove, znam da će ove reči nekako stići do tebe i da ćeš me sa onim tvojim "poluosmehom" jednog dana kad se ponovo sretnemo pitati: "Glodure bre, šta ti je ono trebal?", ali eto, morao sam...



Počivaj u miru brate. Neka ti je večna slava!



APELUJEM NA ORGANIZATORE KONCERATA I PROMOTERE – bilo bi divno kada bi se organizovao festival (po mogućstvu memorijalni, svake godine) u čast Boška Radišića, ili Rne – kako su ga prijatelji zvali (npr. RNA FEST). To je najmanje što možemo da učinimo za našeg palog brata.



Branko Rogošić, Rock Express



"...Angel, are you blind now?

Mercy from your hands is gone

Darkness upon justice

Killing has been done

By orders from the mighty

To witness that the evil won..."



Iz pesme SPACE EATER – Merciful Angel

text: Boško Radišić, muzika: Boško Radišić / Stanislav Šaršanski

R.I.P Bosko


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SPACE EATER!
PostPosted: 06. 06. 2009. 12:55 
Offline

Joined: 04. 11. 2008. 15:05
Posts: 330
WALK wrote:
APELUJEM NA ORGANIZATORE KONCERATA I PROMOTERE – bilo bi divno kada bi se organizovao festival (po mogućstvu memorijalni, svake godine) u čast Boška Radišića, ili Rne – kako su ga prijatelji zvali (npr. RNA FEST). To je najmanje što možemo da učinimo za našeg palog brata.


Ovo je u planu ;-)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SPACE EATER!
PostPosted: 06. 06. 2009. 17:19 
Offline
User avatar

Joined: 20. 07. 2008. 18:34
Posts: 897
Location: Zenica
Fakat grozna smrt,skroz mi je žao čovjeka....


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SPACE EATER!
PostPosted: 07. 06. 2009. 22:20 
Offline
User avatar

Joined: 05. 06. 2009. 12:45
Posts: 612
eo bas gledam na netu i citam iz novina ... koji sjeb jebo te ... ovo je stvarno tragicno ... trebali su ostati u stanu i sve bi bilo odlicno ... a sto je najgore jbt ... 28 godina :? bas tragicno R.I.P i kako sam cito i kako se govori da je odlican ko osoba bio a ko pjevas svi znamo da je dobar bio .... nadajmo se da se ovakih ljudi biti vise ; )


R.I.P


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SPACE EATER!
PostPosted: 11. 06. 2009. 17:36 
Offline
User avatar

Joined: 19. 10. 2006. 02:58
Posts: 2165
Location: Mostar
jao užasa :(

R.I.P


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SPACE EATER!
PostPosted: 11. 06. 2009. 23:37 
Offline
User avatar

Joined: 28. 11. 2006. 23:38
Posts: 121
sječam se predivnog druzenja na scream festu i jos boljeg nastupa ovog benda, po meni jedini bend koji je mogao nesto,ali ovi najjaci uvijek odu prerano----nije fer


neke ljude bolje je nikada ne upoznati jer je rastanak jos tezi i tuzniji

rip brate moj


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Space Eater (Srbija)
PostPosted: 28. 07. 2010. 17:47 
Offline
User avatar

Joined: 06. 05. 2006. 03:59
Posts: 4543
Location: Lukavac/Hall in tirol
Novi Album u Septembru,2 nove stvarke na spejsu

http://www.myspace.com/spaceeaterthrash


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Space Eater (Srbija)
PostPosted: 28. 07. 2010. 18:08 
Offline
User avatar

Joined: 27. 02. 2010. 13:01
Posts: 1598
Location: Lukavac
dobra stvar je ta sto ce boskov vokal bit na albumu (sem 2 pjesme)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Space Eater (Srbija)
PostPosted: 28. 07. 2010. 18:37 
Offline
User avatar

Joined: 06. 05. 2006. 03:59
Posts: 4543
Location: Lukavac/Hall in tirol
sihirbog wrote:
dobra stvar je ta sto ce boskov vokal bit na albumu (sem 2 pjesme)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Space Eater (Srbija)
PostPosted: 22. 09. 2010. 11:40 
Offline
User avatar

Joined: 27. 02. 2010. 13:01
Posts: 1598
Location: Lukavac
EVO NOVI ALBUM (ne zajebavam se allaham)

"AFTERSHOCK"

1. Say Your Prayers
2. Abort
3. Divide & Conquer
4. Up On These Shores
5. FAA
6. Quantum Leap
7. No Retreat
8. Crush, Kill, Destroy
9. Anti-Psychiatry
10. Relationshit

DOWNLOAD:

http://www.megaupload.com/?d=DQ1CPTOW


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Space Eater (Srbija)
PostPosted: 22. 09. 2010. 12:52 
Offline
User avatar

Joined: 22. 09. 2009. 00:05
Posts: 230
Mnogo mi je drago zbog ovog albuma \\m//

R.I.P. Boško


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Space Eater (Srbija)
PostPosted: 24. 09. 2010. 17:06 
Offline
User avatar

Joined: 27. 02. 2010. 13:01
Posts: 1598
Location: Lukavac
JAOOO KOJA ALBUMCINA

nisam ocekivao da ce bit OVOLIKO brzo :shock:

neb nikad reko da su ovo demo snimci Boskovog vokala

prvi je bio sjajan,ovaj je jos bolji


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 90 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 31 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group