Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 28. 04. 2024. 15:43

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 45 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 17. 04. 2003. 09:03 
Offline
User avatar

Joined: 16. 04. 2003. 10:07
Posts: 1154
Location: Istanbul
Ako si iz Visokog, ima nas koji ti mogu dati dosta toga....mislim na cd - ove :D[/quote]

Eh vidis u tome i je dio problema, jer gotovo i da nemam raje koja slusa metal, a one koji ga slusaju - ne znam...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 18. 04. 2003. 21:16 
Offline
User avatar

Joined: 18. 09. 2002. 06:56
Posts: 518
Location: Soba
Sad ja mislim znas?


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 18. 04. 2003. 23:19 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 14. 06. 2002. 10:38
Posts: 1218
Location: Visoko, BiH
Djambalaja wrote:
Sad ja mislim znas?


Tacno.. iako ja ne volim/ne slusam bas ovaj ekstremni metal.. za mene je heavy kralj svih metala.. u zadnje vrijeme dosta slusam progressive..


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 19. 04. 2003. 12:25 
Offline
User avatar

Joined: 18. 09. 2002. 06:56
Posts: 518
Location: Soba
rock wrote:

Tacno.. iako ja ne volim/ne slusam bas ovaj ekstremni metal.. za mene je heavy kralj svih metala.. u zadnje vrijeme dosta slusam progressive..

Pa preobrazit cemo te ja i Ihti po svoj prilici!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 19. 04. 2003. 16:04 
Offline
User avatar

Joined: 08. 12. 2002. 10:47
Posts: 589
Location: Kragujevac, Srbija i Crna Gora
Quote:
Pa preobrazit cemo te ja i Ihti po svoj prilici!


Pod hitno :!:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 20. 04. 2003. 12:26 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 14. 06. 2002. 10:38
Posts: 1218
Location: Visoko, BiH
Djambalaja wrote:
rock wrote:

Tacno.. iako ja ne volim/ne slusam bas ovaj ekstremni metal.. za mene je heavy kralj svih metala.. u zadnje vrijeme dosta slusam progressive..

Pa preobrazit cemo te ja i Ihti po svoj prilici!


Tesko! Ja na muziku, a prvenstevno na rock/metal gledam kao na umjetnost. A nema umjetnosti tu... gitara samo grmi... nema niti jednog prelaza..


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 20. 04. 2003. 20:05 
Offline
User avatar

Joined: 18. 09. 2002. 06:56
Posts: 518
Location: Soba
rock wrote:

Tesko! Ja na muziku, a prvenstevno na rock/metal gledam kao na umjetnost. A nema umjetnosti tu... gitara samo grmi... nema niti jednog prelaza..

Teskih rijeci Hule....Srce ce mi ZDROBITI!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 21. 04. 2003. 21:52 
Offline
User avatar

Joined: 08. 12. 2002. 10:47
Posts: 589
Location: Kragujevac, Srbija i Crna Gora
Quote:
Tesko! Ja na muziku, a prvenstevno na rock/metal gledam kao na umjetnost. A nema umjetnosti tu... gitara samo grmi... nema niti jednog prelaza..


Nisi ti to dobro cuo. Ima tu umetnosti i to u velikim kolicinama.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 22. 04. 2003. 14:46 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 14. 06. 2002. 10:38
Posts: 1218
Location: Visoko, BiH
Pa naravno.... ja mislim na ove extremne metal pravce, i tu ima dosta grmljavine.. itekako.. ne bih sada da navodim bandove posebice..


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 13. 06. 2003. 02:21 
Offline

Joined: 08. 06. 2003. 02:14
Posts: 388
Preslus'o sam njihov album Skinut cu ti okove od sna (thnx to Djambalaja). Nista posebno. Dobro sviraju, pjevaju, al' sve kad se sumira nista posebno. Potencijala im sigurno ne fali.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 08. 07. 2003. 04:54 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 07. 07. 2002. 06:39
Posts: 886
Location: Sarajevo
Znam da je tema stara, i ja nisam nikada bio na ROCK dijelu foruma, ali red je da kazem koju o Sabahu posto dobro poznajem momke, a i buraz mi je Bassista u tom bendu...

Black Sabah je prilicno kvalitetan bend, i ako nema vokal i bubnjara kao Storm, ne znaci da odmah treba pljuvati po njima.
Ljudi ipak sviraju metal (pa ti vidi Darkmane :P ) i zesce zvuce uzivo nego na albumu. Album je sniman u losem studiju, pa je zvuk poprilicno los i "nemetalski", jer ljudi u studijima na nasim prostorima jednostavno vjerovatno nikad nisu radili sa nekim metal bendom. Ono zbog cega ovaj bend neki ne smatraju metalom je vjerovatno zbog pjesama na nasem jeziku, te specificne boje Anisovog glasa (koji, jebga nije metalski), ali se covjek trudi maksimalno.
Ako malo bolje poslusate album, moze se cuti dosta slicnosti sa Black albumom od Metallice, jer ljudi jednostavno obozavaju Metallicu i pogotovo taj album. Redovno na svirkama odsviraju bar jednu stvar od Metallice.
Anis je pored Vokala i odlican ritam gitarista, a Emir (solo gitara) je jedan od boljih gitarista u gradu, samo nije nafuran kao vecina njih i ne istice se toliko. Sanin (bass) je '83. godiste, ali tako svira da se pola bendova u SA otima za njega. Nije sto mi je buraz, al fakat je izucio svoj zanat (a nije ni cudo kad i jede i odmara i spava sa bass gitarom :)). Btw. Odrastao je na Metallici a sada slusa samo Dream Theater, ili ponesto od metala sto ja jako cesto "serviram" :D

Sto se pjesama tice, izdvojio bih Probudi se, Skinucu ti okove od sna, Kazna i Ritam koraka koje su meni super, iako bi volio da su malo zesce. I sto se tice ostalih albuma na nasem trzistu koji su regularno izdati, ovo je uz Storm najzesce izdanje.
Trenutno snimaju novi singl, ali ovaj put u super studiju i sa zivim bubnjem, tako da cemo onda cuti pravi zvuk Black Sabaha.

btw. Koga zanima njihov album, moze ga naruciti kod mene po cijeni od 3 KM. Ovo snimam uz dozvolu autora, jer oni nemaju nista od prodaje originala, a kako kazu, original je jednostavno preskup da bi raja bez problema kupila.

btw 2. Oni koji su culi "Probudi se" neka mi kazu jel im poznata solaza na toj pjesmi ;) HINT: Black album...

Toliko.
Ako imate kakvih pitanja vezanih za bend, ili pitanja za clanove benda, mozete me kontaktirati na mail.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 08. 07. 2003. 13:12 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 14. 06. 2002. 10:38
Posts: 1218
Location: Visoko, BiH
Ja kada sam ih prvi put cuo negdje na TV-u odmah su mi se svidjeli. Meni se glas njihovog vocala pravo svidja... primijeti se stvarno veliki uticaj Metallice i ja bih jos dodo Black Sabbath, ali skroz malo...

Mislim da za Visocko ljeto sviraju u Visokom... to sam cito u jednom interview u novinama... ako je neko gledo onu emisiju na NTV Hayat, TOp 12 tako nesta, vrti se njihova pjesma skinut cu ti okove od sna....

heh da nije Enter Sandman ili Wherever I May Roam... znas sta mene podsjeca na Enter Sandman.. onaj dio: Gledaj nebo, gledaj zemlju... gledaj more, gledaj rijeku.... lici mi na:
Now I lay me down to sleep
Pray the lord my soul to keep
If I die before I wake
Pray the lord my soul to take


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 25. 02. 2004. 06:07 
Offline

Joined: 25. 11. 2002. 03:16
Posts: 2361
Location: Hell on Earth
E reko da i ja zadjem malo na ovaj dio foruma i da ozivim ovu temu.

Black Sabah je punom parom poceo sa radom i poslije koncerta u Zagrebu gdje su ucestvovali na Metal Mania festivalu sa Divljim Jagodama, Hard Time-om, Crnim Perjem i drugima, planira se koncert u Sarajevu a zatim i turneja po BiH gradovima. Ukoliko neko zna za prostor u BiH gdje jedan Rock/Metal bend moze svirati neka javi.


26.03. MUSIC CLUB SLOGA u 19:30

B L A C K S A B A H
+
gosti: NO RULES (Tuzla)
+
Specijalni Gosti ????????????
(ovo neka ostane mala tajna do koncerta)


ulaz 5 KM


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 31. 03. 2004. 02:59 
Offline

Joined: 19. 10. 2003. 22:27
Posts: 483
Location: Podnovlje
Witch wrote:
Blach Sabah je fenomen!!! BiH se moze ponositi sto ima njih i Southern Storm. Problem je samo u ovoj rupi od grada u kojem zivim nabavit njihove CD-ove!


e sada bi te bas iskritikovao!!!!!
pa to je totalna dezinformacija koju kazes!
mozda ti nemozes u svom gradu kupiti cd ali ima ljudi koji salju to lepo postom!
imam i ja ali imas i Rage cd shop (arnel( koji ima orginale Southern storm) a vidis da moze uraditi i ove!
mada ljudi nezele da daju za orginale ( cena je pisljivih 13 km , a cd ima dobar buklet sa svim textovima i slikama!) i jos jedna od nasim anegdota je to da domacih grupa mesecno izadje po 2 (nekada mozda par vise a nekada i nijedan) album mesecno , pa je nasoj GOSPODI zao izdvojiti recimo oko 25km za orginale , a najmanje mesecno potrose po ( minimum) 50 km na izlaske , pica , cigarete itd!
e pa onda se nemojte cuditi sto imamo ovakvu scenu i sto se nigde nemoze nabaviti nista!
ljudi daj malo se raspitajte i gledajte jer verujte da je samo par momaka koji pokusavaju nesta uraditi a ako se ne podrze ode opet sve u propast!
jer lako je sediti i kukati , ali treba nesta i poduzeti!
nemoj ovo shvatiti zlonamerno , ovo je dobronamerni komentar!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 31. 03. 2004. 07:09 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
rock wrote:
Pa naravno.... ja mislim na ove extremne metal pravce, i tu ima dosta grmljavine.. itekako.. ne bih sada da navodim bandove posebice..


Jarane sve moze biti umjetnost. Pitanje je samo adaptacje slusnih organa toj vrsti izrazaja. Naravno treba razlikovati umjetnost od proizvoda, ali umjetnost nemora imati nijedan prijelaz u 70 minuta. To nije bas kriterij. Mada shvatam sa kojeg stanovista gledas.

Za Black Sabah, meni je to pop-rock, ne leze mi, ne imponiraju mi, nemaju nista sto jedan takav bend treba da ima da bi dobio malo mog vremena, al posto su odavle zelim im sve najbolje.

WALK, ko i uvjek, sa tobom se moram sloziti.

PREKINITE KOPIRATI DISKOVE DOMACIH BENDOVA. NISU U PITANJU PARE, VEC PROSTO PREZIVLJAVANJE SAME MUZIKE.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 01. 04. 2004. 00:03 
Offline
User avatar

Joined: 17. 08. 2003. 19:54
Posts: 171
Location: Visoko
Prije koncerta u Slozi cuo sam samo jednu njihovu pjesmu vec spomenutu skinut cu ti okove od sna. na koncertu mi je bilo odlicno. Ljudi sviraju fenomenalno. Gitarista je odlican. Neko rece pop-rock-ma ni nalik. Pop rock cak nije ni jebeni Knck Out ali ljudi ih tamo svrstavaju. Ljudi su uzivo odlicni ali samo dok sviraju naravno. Zelim im puno uspjeha i jos nogo kvalitetnih "pop-rock" albuma.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 01. 04. 2004. 00:20 
Offline
User avatar

Joined: 09. 10. 2003. 18:31
Posts: 998
Location: Mosh pit
Nisam bila na koncertu,pa tako da nemam pravo glasa... :(


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 01. 04. 2004. 00:27 
Offline
User avatar

Joined: 17. 08. 2003. 19:54
Posts: 171
Location: Visoko
Metal-Girl wrote:
Nisam bila na koncertu,pa tako da nemam pravo glasa... :(

Imas, zasto ne bi imala, ako si cule neke pjesme


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 01. 04. 2004. 01:14 
Offline
User avatar

Joined: 29. 08. 2003. 18:54
Posts: 2133
Location: Moulin Rouge
Hmm... Black Sabah je bio jedan od bendova koje sam ja u širokom luku zaobilazila, ne znam tačno reći zašto. Nije da mi nije ležala ta muzika, ako ćemo iskreno, nikad im nisam pretjerano ni dala priliku. E, onda su me napali kako ih definitivno moram poslušati i onda formirati mišljenje o njima, a ne ovako, nazor. To je bilo tačno, al' jednostavno nisam imala ni volje ni želje da im dam šansu. E, onda sam posudila CD da ih preslušam i kao, u inat ovima što su me napali, da im dokažem kako BS fakat meni ne leže i da nisu ništa posebno. E tu sam se sjebala. Dečki su svirali fenomenalno, muzika mi je legla od prve note koju sam čula, i morala sam priznati da su stvarno vrijedni pažnje.
Na koncertu mi je bilo fenomenalno, čak su mi bolje zvučali live nego na snimljenom CD-u. Dobila sam i orginal CD, he-he, podrazumjeva se da ga moram imati ;). I eto tako... u svakom slučaju, pored SS-a (i drugih metal bendova iz BiH), svakako bend za koji mislim da može puno postići na našoj jadnoj metal-sceni.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 01. 04. 2004. 14:53 
Offline
User avatar

Joined: 09. 10. 2003. 18:31
Posts: 998
Location: Mosh pit
Morrison wrote:
Metal-Girl wrote:
Nisam bila na koncertu,pa tako da nemam pravo glasa... :(

Imas, zasto ne bi imala, ako si cule neke pjesme

Cula sam dvije pjesme Probudi se i Skinut cu ti okove od sna...
Dobri su jbg koliko sam mogla da zakljucim na osnovu 2 pjesme... :wink: :D


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 45 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 27 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group