Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 27. 04. 2024. 20:36

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 99 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Author Message
 Post subject: Re: As I Fall
PostPosted: 08. 03. 2010. 15:09 
Offline
User avatar

Joined: 05. 08. 2008. 21:29
Posts: 1770
Location: Sarajevo
prebacujte ovo u domaća scena.

razlog: http://www.reverbnation.com/asifallbih

ep dere. metalcore 4 life! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: As I Fall
PostPosted: 08. 03. 2010. 20:21 
Offline
User avatar

Joined: 28. 03. 2009. 17:36
Posts: 1748
Location: Oslo/Trondheim
valjalo bi još samo da se da dowloadat-i!jako dobro!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: As I Fall (BIH)
PostPosted: 09. 03. 2010. 00:29 
Offline
User avatar

Joined: 27. 11. 2009. 20:14
Posts: 19
Location: Banja Luka
Nameless wrote:
Brate, čestitam, jeben EP!

Moji favoriti zasad Hands of Sorrow, Dare i Before Us ;)

Rozi Jebeni Metal :twisted: 8)



Hvala brate! Lijepo od tebe! :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: As I Fall (BIH)
PostPosted: 13. 03. 2010. 17:03 
Offline
User avatar

Joined: 03. 03. 2006. 23:34
Posts: 1356
Location: Banjaluka, Bosna i Hercegovina
Evo da budem prvi koji ce ostaviti svojevrsnu recenziju albuma :)

Vec na prvom rifu prve pjesme (Dare) se osjeti mocna distorzija na dobroj produkciji = osjeca se sirova energija gitare prenesena do usiju ne koncertnim razglasom vec mp3 snimkom, A I DALJE GRMI! Vec u ovoj pjesmi se prostire kostur ostatka dema, obilje metalcore burstova, melodicnih laganih dionica koje nose svjezinu kao i melodike nosene na laganoj dvici i kecu, a sve je s vremena na vrijeme presjeceno brejkovima u kojima se nije forsirala puka dubina stima i sporina brejka, vec cista energija rasprsenosti i snage zvuka, sto je u ovom slucaju bila dobitna kombinacija koja daleko bolje pristoji uz melodican metalcore, kakav je As I Fall znalacki prezentovao u ovome demu.

Dobrano se pazilo na sve dijelove pjesme, brizljivim aranzmanom koji je doveo do toga da cete ostati veoma pozitivno zateceni jednim, recimo, zavrsetkom pjesme "The inexistent" i melanholicnoscu podstreknutom gitarom, zavrsnim dijelom pjesme "The Hands of sorrow" sto nosi preplitanje brutalnosti i njeznosti te fantasticnim vriskom koji je zakitio sam konac pjesme, sredisnjim dijelom "Collapsea" i izljeva enerije nakon finog gitarskog prebiranja. Vokalni aranzmani su nesto takodje vrijedno pohvale. Kvalitetna raznolikost bio pravi epitet. Iskreni screamovi, nesto dublji srditi shout/screamovi, prilicno brutalni grawlovi kao i vise vrsta cleanova, je vise nego dovoljno da ucini glasanje na ovom albumu dinamicnim i efektivnim za prenosenje emocija u pravom tonu i boji.
Ako bi me upitao neko sta cujem u ovom demu, rekao bih: Najljepse faze Inflamesa, sazivljene sa klasicima melodicne metalcore skole. Demo nosi, kao svaki metalcore album, dozu predvidljivosti koja je pozitivna (ako kvace kao patka onda je patka), ali i iznenadjujuce zanimljiv i raznolik repertoar rifova i medlocija (a iznenadjenja su danas rijetkost!). Subjektivni zakljucak bi bio, da je ovo ogroman korak i dan za metalcore u Bosni, kada smo ponovo dobili snimak svjetskog kvaliteta kojim se svi mozemo ponositi, a dika ce mi biti jos veca sto su ga sazdali momci iz moga grada.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: As I Fall (BIH)
PostPosted: 13. 03. 2010. 18:59 
Offline
User avatar

Joined: 12. 09. 2007. 23:49
Posts: 1577
Location: Zenica
evo preslušah i ja napokon.. produkcija sjajna, vidi se sav taj trud.. pjesme su okej, najviše mi je zapela Hands of Sorrow i The Inexistent (kraj pjesme fantastičan)..
Jedino mi žao što više niste ubacili onih dubokih growlova, kao na onom djelu prije brejka na Hands of Sorrow,..
E da, i ona solaža na "Dare" je super!!
Mene muzika najviše podsjeti na All That Remainse heheh

Support! ;-)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: As I Fall
PostPosted: 28. 03. 2010. 22:52 
Offline
User avatar

Joined: 27. 11. 2009. 20:14
Posts: 19
Location: Banja Luka
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: As I Fall
PostPosted: 30. 03. 2010. 18:21 
Offline
User avatar

Joined: 05. 08. 2008. 21:29
Posts: 1770
Location: Sarajevo
Recenzija: As I Fall - Memory of A Cold Day


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: As I Fall
PostPosted: 31. 03. 2010. 15:50 
Offline
User avatar

Joined: 19. 02. 2009. 17:49
Posts: 69
uz MONUMENT najbolji bend u bl trenutno...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: As I Fall
PostPosted: 31. 03. 2010. 20:21 
grave skateboards wrote:
uz MONUMENT najbolji bend u bl trenutno...


ne zaboravljaj Tanker! blasfemija brate :D


Top
  
 
 Post subject: Re: As I Fall
PostPosted: 31. 03. 2010. 23:51 
Offline
User avatar

Joined: 27. 02. 2010. 13:01
Posts: 1598
Location: Lukavac
poslije AGGRESSORA 8)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: As I Fall
PostPosted: 31. 03. 2010. 23:55 
Offline
User avatar

Joined: 28. 03. 2009. 17:36
Posts: 1748
Location: Oslo/Trondheim
Evo izgleda As I Fall ostao bez gitariste Miodraga Vujinovica,al na njegovo mjesto dolazi Milan Popovic (ex Monument)!

;-)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: As I Fall
PostPosted: 01. 04. 2010. 20:33 
Offline
User avatar

Joined: 27. 11. 2009. 20:14
Posts: 19
Location: Banja Luka
Da istina je. Novi gitarista As I Fall-a je Milan Popovic. :) a to za AGGRESSOR? :) ma AGGRESSOR jebe kevu ! :) Thrash do jaja! :) hehe \m/


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: As I Fall
PostPosted: 01. 04. 2010. 23:12 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Šteta za Miodraga, jebiga... No ne sumnjam da će s Milanom bit jebeno, dobar je to ritam gitarist.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: As I Fall (BiH)
PostPosted: 21. 04. 2010. 17:53 
Offline
User avatar

Joined: 28. 03. 2009. 17:36
Posts: 1748
Location: Oslo/Trondheim
Sinoć sam bio na njihovoj svirci,momci poderali,svjetski ne'a šta..
odsad za Tomorow We Hunt i As I Fall nemam nikakve primjedbe ... :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: As I Fall (BiH)
PostPosted: 21. 04. 2010. 23:34 
Offline
User avatar

Joined: 22. 08. 2003. 17:16
Posts: 383
Location: Banja Luka
oderali guzove svim prisutnim u DFK, BL 20. aprila ...
Znaci, In Flames al rutinski... i to sumnjam da bi puno bolje In Flames zvucali dole.
Jos jedan zgoditak za metal, DFK i BL.... ne mogu da vjerujem da se desava ovo radnim danima u BL....


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: As I Fall (BiH)
PostPosted: 22. 04. 2010. 01:15 
Offline
User avatar

Joined: 03. 03. 2006. 23:34
Posts: 1356
Location: Banjaluka, Bosna i Hercegovina
Da cestitam ovdje momcima, bend je napokon i scenski sazrio :D Onomad kada smo dijelili binu, falilo je dosta toga, ali i odavno je bilo i nova je ekipa tu ;)

Hunt je takodje bio prilicno dobar, ali brate, tonac, uh uh uh, grozan zvuk, samo gomila buke na njihovoj svirci i bubanj.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: As I Fall (BiH)
PostPosted: 22. 04. 2010. 15:43 
Offline
User avatar

Joined: 25. 05. 2006. 15:05
Posts: 686
Location: Banja Luka
Moram da kazem da je svirka bila vrhunska!..super atmosfera, super pjesme...iskreno, muzika koju ja nesto ne slusam kuci, ali za uzivo je extra... svaka cast momcima na trudu!
...Milan Popovic im je nejbolja moguca kominacija bila...a i mogu reci da se to vec osjeti u zvuku benda...gitare/zvuk odlicne!!!!

A jos moram spomenuti i ove momke koji su bili predgrupa...ove "lovce"...brate, postujem sve, cijenim trud...ali stvarno ne znam sta zele da kazu sa onom muzikom.. nicega nema, nista kokretno...samo neki brejkovi, i neartikulisani prelazi iz dionice u dionicu...ukratko, glava me zaboljela...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: As I Fall (BiH)
PostPosted: 22. 04. 2010. 15:51 
Offline
User avatar

Joined: 25. 05. 2006. 15:05
Posts: 686
Location: Banja Luka
jos jednom da kazem..svaka cast drugari... mnogo dobro je bilo!h


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: As I Fall (BiH)
PostPosted: 22. 04. 2010. 18:43 
Offline
User avatar

Joined: 03. 03. 2006. 23:34
Posts: 1356
Location: Banjaluka, Bosna i Hercegovina
As I Fall, hah, nisam ocekivao da ce biti dobro kao studijski snimak, ali napokon me jedan domaci bend razuvjerio u tu praksu :) Dario je vokale naostrio kao zilete, bilo je gruva, bilo je razumljivih melodija, milina za usi.

Meni se Hunt ipak svidio, imam osjecaj da su mnogo zakinuti od strane tonca, jer se nista nije moglo kvalitetno razaznati, a to onako konfuznoj i kompleksnoj aranziranosti daje potpunu nerazumljivost kada se slusa... Bio je jedan GENIJALAN dio kod jednog brejka, mozda predzadnja pjesma, najezio sam se sav, ima li igdje na neku kakvog materijala!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: As I Fall (BiH)
PostPosted: 22. 04. 2010. 23:32 
Offline
User avatar

Joined: 22. 08. 2003. 17:16
Posts: 383
Location: Banja Luka
as_the_sun_sets wrote:
Meni se Hunt ipak svidio, imam osjecaj da su mnogo zakinuti od strane tonca, jer se nista nije moglo kvalitetno razaznati, a to onako konfuznoj i kompleksnoj aranziranosti daje potpunu nerazumljivost kada se slusa... Bio je jedan GENIJALAN dio kod jednog brejka, mozda predzadnja pjesma, najezio sam se sav, ima li igdje na neku kakvog materijala!

Pa ni ne moze se razaznati jer sviraju na 7 zicanim gitarama koje su jos cini mi se oborene u neki drop A. postoje zakoni fizike, a sa druge strane ono je klubska oprema "srednje" klase. Normalno da se necuje, one kutije dole ne mogu ni izbaciti te frekvencije.
Meni Tomorrow we hunt nisu bili losi, ali ne razumijem ja tu ziku tako da eto.

A s obzirom na okolnosti, ton je bio zajeban do bola. A toncu mogu samo zahvaliti sto je uspio prilagoditi sistem onako specificnom stilu. Jbte, gitare gruvaju iz basova ispod bine. U satelitima samo glas i bubanj. Al jebga, takav stil.

I tonca ne dirajte, Tiki je jedini tonac u BL koji bez predrasuda poslusa zelje benda i ukomponuje ih sa svojim (velikim) poznavanjem fenomena zvuka. A sto je postao tata mata za metal, to je posebna tema i drugi put cemo o tome.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 99 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 29 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group