Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 16. 04. 2024. 11:33

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 115 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
Author Message
 Post subject: Re: Necrophilisma (BiH)
PostPosted: 08. 11. 2012. 21:57 
Offline
User avatar

Joined: 01. 02. 2010. 20:13
Posts: 2161
Location: Brazil
Saleo wrote:
da razjasnimo neke stvari..niko ovde ne ogovara grobu,niti izmišlja stvari.ja lično prvi kada ostavljam post,stavljam kao citat.
drugo,ovaj forum je javan.
svi citati su njegove sopstvene riječi,i čovjek takav sadržaj sam izbacuje u javnost..od najava,preko tekstova,majica,slika i sl.



u svesku za domaću zadaću napisati 100 puta:

"poštovaću starije i slušaću šta pričaju sve dok ne odrastem i formiram svoje mišljenje"


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Necrophilisma (BiH)
PostPosted: 08. 11. 2012. 23:09 
Offline
User avatar

Joined: 01. 02. 2010. 20:13
Posts: 2161
Location: Brazil
obezglavator wrote:
Izvini brate ako griješim i ako nije tako, onda primi moje izvinjenje i ti i svi ostali ako sam vas uvrijedio.


nemaš poštovanje,bahat si i bezobrazan
ukratko: small man big mouth sindrom
gluposti ovog tipa ovdje više neće biti tolerisane.
na domaći zadatak gore


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Necrophilisma (BiH)
PostPosted: 09. 11. 2012. 01:46 
Offline
User avatar

Joined: 12. 01. 2010. 20:27
Posts: 417
Location: Sarajevo,Cazin
Obezglavator wrote:
Moj problem je što sereš o liku iza leđa, kakav je da je, opet je uradio više za ovo malo scene koju imamo nego ti i 99 % ljudi s ovoga foruma. Je li to taj hardcore u koji tako vjeruješ ? Nije vam smiješno olajavati likove od trideset7 četrdeset godina koji piju na račun djece i klošari su cijeli život ali su ČRU iako su degeni sa pola mozga ? Izvini brate ako griješim i ako nije tako, onda primi moje izvinjenje i ti i svi ostali ako sam vas uvrijedio.

eto s ovim postom si dostigao cifru svog godista,i da,potpuno si upravu ;-)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Necrophilisma (BiH)
PostPosted: 09. 11. 2012. 03:15 
Offline
User avatar

Joined: 19. 08. 2010. 16:47
Posts: 557
Location: Bihać
Liku je sigurno receno da od sebe pravi cirkus, on je na to vjerovatno reagirao pricom da ce neko dobiti minus u necrobook zbog toga.
Lik pise nebuloze svakodnevno, meni osoba sa 30+ godina koja nista ne radi i stvara losu muziku sa djetetom i zenom nije normalna.
Sta je to uradio za scenu, osim sto prdi svakodnevno o nekim metal pricama i bajkama?
Nema vise ni te necrophilisme koju je ionako drzao svako drugi osim njega...
Da rezimiram, ne znam ga ali sam uvjeren da je upozoren na to sta radi. On to ignorira, a ja nemam nikakvu potrebu da ga licno upozoravam i zato cu se smijati i sprdati jer on to zapravo sam od sebe radi.
I otkad si ti hama save the day guy kruha ti?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Necrophilisma (BiH)
PostPosted: 23. 11. 2012. 20:27 
Offline
User avatar

Joined: 01. 02. 2010. 20:13
Posts: 2161
Location: Brazil
Daleko sam ja od save the day lika ali vjerujem da sam rekao ispravne stvari i to je to. To sto mali edituje moje postove samo pokazuje kako je bahat jer ja nisam nikoga uvrijedio samo sam rekao kako stvari stoje. Mozda me je i banovao da vidi gdje se to tačno klikne jer je sad mod pa necu da grijesim dusu.


''poštovaću starije i slušaću šta pričaju sve dok ne odrastem i formiram svoje mišljenje''

Ja imam postovanje prema onome sto je ispravno, to sam formirao sa svojih evo 20 mizernih ljeta. I slusam ja i starije, samo sto ne mogu da vjerujem sta znaju reci.

Ali eto po tvome cu ja, sto stariji to pametni. Jebi ga, tako mora biti


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Necrophilisma (BiH)
PostPosted: 05. 12. 2012. 00:51 
Offline
User avatar

Joined: 09. 04. 2006. 13:35
Posts: 3575
Location: Republika Zimbatwa
dok čekamo da neko sa scene stare ili zašto ne nove metal priče uradi intervju sa tuzlanskim pionirima detmetala Excretory povodom izlaska novog EP materijala,da se podsjetimo sada već legendarnog intervjua koji je sa Nekrofilizmom (M.S.Groba™ i Vahidom,tadašnjim gitaristom) početkom prošle godine obavio Bosnian Metal portal.

Quote:
Razgovarao: Armin H.
Datum objave: 23.01.2010.
Copyright: Bosnian Metal
Fotografije: Necrophilisma, Bosnian Metal




Bosnian Metal: Zdravo momci, moram priznati da mi je izuzetno drago što radim sa vama intervju.
Groba: I meni je drago, prevenstveno što je to prava stvar iz razloga što tek tada sazna se neko razmišljanje benda i uopšte, a i što je ovih stvari bilo puno više prije…

Vahid: Zahvaljujemo se za support i pokazano interesovanje za nas.

Bosnian Metal: Prije svega da te pitam nešto što možda mnoge zanima, kako si dobio nadimak "Groba"?
Groba: To jedna vrlo interesantna stvar... 90-ih godina, u doba kad je sve bilo na vrhunskom nivou: raja, druženje i ostalo, postojala je jedna emisija, na radiju "Soli", ne mogu se sjetiti kako se zvala... U toj emisiji javljali mo se svi iz društva i tu smo dali sebi neke nadimke. Ja sam se u toj emisiji predstavljao kao "Noćni Grobar". Otud nadimak "Groba"... društvo me je nastavilo tako zvati i tako me i danas mnogi znaju, a tome je još doprinio i temperament smrtno ozbiljnog u nekim stvarima.


Bosnian Metal: Kako je nastala Necrophilisma i kako je stasavala?
Groba: Bend Necrophilisma je nastala uz podršku ljudi koji su faktički činili i metal scenu i publiku u Tuzli, raje koja se okupljala kod "Pozorišta". Tu je i nastala sva priča oko benda, počevši od imena benda, a do tad je postojalo 4-5 drugih imena za bend, od kojih je raja odabrala ime Necrophilisma... to je živa istina. Naravno na moju inicijativu, a i veliki poticaj su dali ljudi koji gradili death metal scenu u Tuzli i šire, tj. Zlaja 1, Zlaja 2, Boro, Džemo, Žuna, Huka, momci iz bivšeg Parricide-a i ljudi koji su i danas pravi metal ratnici, tj. malo starija raja. Oni su na prvim live svirkama rekli da je to ono što fali Tuzli i okolini jer tada im je zvučalo kao death metal iz ranih devedesetih.

Bosnian Metal: Šta vas je podstaklo da počnete svirati, sredina ili jednostavno ljubav prema metalu?
Groba: Već sam ti djelimično odgovorio na ovo pitanje u prethodnom. Uglavnom, sve počinje od nekog životnog okruženja, odrastanja i stava. Naravno moj lični izbor je bio da učestvujem u obnovi scene, a za to je veoma bitan osjećaj… ili to imaš u sebi ili nemaš. Ja npr. živim metalni život, a sve je počelo u ranom djetinjstvu uz "Motore" Divljih jagoda pa sve ostalo. I naravno uvijek ima pojedinca koji utiču na vas da se nešto uradi u muzici ili barem da se opstane. Naš bend Necrophilisma sa million problema i sranja uopšte će postojati sve dok bude postojao i posljednji čovjek koji voli ovaj bend. U neko vrijeme nastanka thrash i death metala bilo je bitno je da su ti ljudi respektirani do ludila kao što je i sa nama bio primjer kod raje starije od nas tih davnih godina…


Bosnian Metal: Vahe, kada si ti došao u Necrophilismu i kako?
Vahid: Mislim da je to bilo 2002-2003 nekako odmah poslije snimanja Unmask Death-a dosli smo Nele (TOXICDEATH) na gitari i ja na bassu i u toj postavi smo svirali do 2005 kad nas zbog ličnih obaveza napušta i Nele! Tada smo odlučili da riješimo taj problem gitare jednom za sva vremena tako da sam ja prešao na Gitaru a Groba na bass i već nakon par mjeseci prilagodbe bili smo opet u igri!

Bosnian Metal: Vaš bubnjar Sejo također je bubnjar i u Toxicdeathu, a svira i gitaru za Hobson's Choice, da li je Necrophilisma trpila zbog njegovih obaveza prema drugim bendovima (i da li se dešavalo da morate odbiti neku svirku jer Sejo bude zauzet)?
Groba: E, to je odlično pitanje svakako. Vjerovatno su i ostali Sejini bendovi trpili zbog naših svirki. Rad benda zahtjeva, vrijeme, odricanje i naravno kvalitet, i to sve sa puno para. Mislim, ako toga nema, ništa od igre. Mnogo nastupa smo mi odbili, i važnijih i manje važnijih za bend, i naravno da trpimo puno i u vezi sa snimanjem novih stvari, dogovora ličnih i ostalo. Sejo je jedan veliki kapacitet i on tako izgleda funkcioniše. Naravno, bitno nam je da ispoštuje nas kao bend i odradi posao do kraja. Inače nekoliko muzičara u Tuzli svira u mnogim bendovima, što po meni ne vodi ničemu, to dođe kao da ne sviraš nigdje, nemaš svoju identifikaciju, ako znaš o čemu govorim... Ali takva je situacija za sad… Uglavnom postojanje Necrophilisme je neupitno.

Vahid: Naravno da se i to događa, to je nešto što moramo prihvatiti tako kako jest i biti realni jer ipak nije ni njemu lako svirati u toliko bendova! Dogovaramo se i štimamo kako god možemo.

Bosnian Metal: Scena u Tuzli... nekad i sad?
Groba: Kratko ću reći… Nekad su postojali i bendovi i bilo je raje u velikom broju koja ih je podržavala. Sada su u publici uglavnom ljudi koji sviraju u nekom bendu... mislim, ni to nije loše, ali gledajući dugoročno takva scena je neodrživa.

Bosnian Metal: Nedavno je održana svirka u znak sjećanja na tvog prijatelja Denisa Hasića i velikana metal muzike Chucka Shuldinera.. emocije, atmosfera?
Groba: Mi se rado odazivamo i podržavamo svirke koje su posvećene nekome i imaju neku simboliku. Kako kažeš emocije uzimaju kontrolu i na bini se to osjeti, barem kod mene. Na moje veliko oduševljenje atmosfera je bila fantastična. Kad to ljudi prepoznaju, bend vjerovatno to i ispoštuje...

Bosnian Metal: Metalci su upoznati da ste i prije neke svirke posvećivali Denisu, ali ne znaju svi ko je on bio, pa nam reci nešto o njemu?
Groba: Denis Hasić je bio perspektivan momak pun života, pametan, bez lafine. Bila mi je čast poznavati ga. Sarađivali smo u projektu Excretory. Neke pjesme sa našeg prvog albuma ’’Hell’s recline’’ on je čuo i pohvalio, a najviše mu se svidila pjesma "Bloody angel" koju smo posvetili njemu.

Bosnian Metal: Kroz Necrophilismu, možemo reći, prošlo je puno ljudi, jeste li i dalje sa svima u dobrim odnosima ili je i svađa nekad bila razlog razilaženja?
Groba: Razlog svega je bila obična glupost, tada mladi članovi benda, da ne pominjem ko su bili… uglavnom sve talanati na kvadrat i mogli su daleko dogurati, a spriječila ih je glupst i sazrijevanje, ne svađa. Sa svima smo u dobrim odnosima i danas…

Vahid: Da, kroz Necrophilismu je prošlo toliko ljudi da se više i ne sjećam koliko ali ja imam običaj reci da ce proći još toliko ljudi ako treba dok ne dobijemo ono što nam treba da bi ostvario svoje zamisli, nije bilo nikad svađe. Kod nas je sve uvijek fer i korektno i nikad nema ništa iza leđa. Postoje pravila i obaveze kojih se svi pridržavamo i ko to ne poštuje sam sebe izbaci iz benda. Sa svima smo u dobrim odnosima i stalno se viđamo, pijemo i kafenišemo.


Bosnian Metal: Hata je u Osijeku svirao kao drugi gitarist, to je bilo malo iznenađenje za publiku, kako je došlo do toga?
Vahid: Da, Hata je svirao kao drugi gitarist ali samo na zadnjoj pjesmi tj. obradi od Death-a The Philosopher jer za tu pjesmu bas trebaju 2 gitare. Na tu ideju smo dosli 5 minuta prije nastupa… Bilo je odlično s obzirom da nikad prije nismo probali tu pjesmu sa njim sve je išlo od prvi put tako je bilo nevjerovatno dobro!

Bosnian Metal: Oni koji su pratili vaše svirke u posljednje vrijeme znaju da imate novog člana na nastupima. Da li je "Čupo" kao drugi gitarist privremeno rješenje ili ga vidite kao stalnog člana?
Vahid: Iskreno bi volio da ga vidim kao stalnog člana jer je dobar momak i trudi se pa vidjet ćemo šta ce biti.

Bosnian Metal: Vama najupečatljivija svirka?
Vahid: Za mene je svaka svirka značajna sama po sebi i ne bih mogao izdvojiti ni jednu, na svakoj se dobro sviralo i družilo tako da nemam bas posebnu svirku za izdvojiti.

Bosnian Metal: 15. januara u Lukavcu ste svirali s Bombarderom, vaši komentari (atmosfera, organizacija, ozvučenje itd...)
Vahid: Atmosfera je bila više nego odlična svi su se dobro zabavili ali nažalost ozvučenje nije bilo na nivou. Trebalo je malo vise pažnje posvetiti opremi jer samo tako nam svima moze biti bolje! Kod nas stvarno ima dobrih bendova ali kad sviraju na losoj opremi onda se to ne vidi. Ovom prilikom bi pohvalio Slavena i njegove ljude za organizaciju svirki u BiH. svaka čast momci znaju kako se ovaj posao radi i takode ovom prilikom apelujem na sve ljude koji se bave organizacijom svirke da posvete više pažnje opremi i ozvučenju jer samo tako će se vidjeti prava veličina naših bendova i tek tada ima da bude odlična atmosfera za sve nas!

Groba: Velika čast je svirati sa tim bendom, jer Bombarder je veliko ime za ovu kompletnu regiju i našu scenu, a sve ostalo oko ozvučenja je dosta loše, ali ako i zanemarimo to bio je totalni lom i dobro druženje kao nekad.

Bosnian Metal: Čuli smo da su u pripremi neke nove pjesme i DVD? O čemu se tačno radi?
Groba: Pripremamo dosta toga, između ostalog i neki EP za čije snimanje tražimo profesionalni studio, a sve ostalo ćemo prikačiti uz to... ima puno materijala, demo snimaka, svirki, kao i DVD naravno… Uskoro ide i nova serija majica, koje se mogu i na facebook naručiti (profil: Mirza Necrogrobos)… Biće postavljeno uskoro.

Vahid: Mislim da će to biti video snimci sa 3 svirke Tribute to Death a nove pjesme čekaju neka bolja vremena s obzirom da novi album imamo spreman za snimanje jos od 2005-te godine dosta toga smo bili snimili ali je to sve propalo zbog tehničkih problema tako da dok ne budemo imali priliku i novce da to snimimo u pravom studiju sa živim bubnjem to nam je na čekanju. Neke nove pjesme već i sviramo uživo pa vidjet ćemo za dalje sta će biti!

Bosnian Metal: Reci nam nešto o prethodnima izdanjima Necrophilisme?
Groba: Naša dva najvažnija izdanja su Hell's recline (iz 2001.) i Unmask death (iz 2002.) a postoje i druga manje poznata izdanja. Detaljnije informacije o svim izdanjima su dostupne na našoj mySpace stranici. Tamo se nalaze izdanja počevši od 2000. godine pa nadalje, a ima i pjesama koje su nastajale od 1995 do 2000,posebno. Što se tiče tekstova i muzike benda Necrophilisma, to je nastajalo uglavnom pod uticajem Death-a Nile-a i sličnih bendova.


Bosnian Metal: I dalje prodajete stara izdanja, kako se mogu nabaviti?
Groba: Obično na svim svirkama Necrophilisme obično budu sva izdanja, ako ne izložena onda se mogu kupiti lično od članova benda. Sve snimljeno dosad se nalazi na našoj oficijelnoj stranici

Kontakti: http://www.myspace.com/necrophilismaofficial
necrogrobos@hotmail.com

Bosnian Metal: OK... Toliko za ovaj put. Nadam se da pitanja nisu bila dosadna. Hvala vam na pristanku za intervju. Čujemo se i vidimo na nekoj vašoj budućoj svirci.
Vahid:
Zahvaljujem se još jednom, lično i u ime ostalih članova benda i nadam se da se vidimo uskoro negdje uz dobru svirku, druženje i zabavu! Pozdrav iz Tuzle.

Groba: OK… Dobro došli i ‘’FROM DEATH IS BEGINNING’’.

http://bosnian-metal.blogspot.com/2011/ ... lisma.html


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Necrophilisma (BiH)
PostPosted: 05. 12. 2012. 16:19 
Offline
User avatar

Joined: 05. 01. 2009. 18:19
Posts: 381
intervju je upravo uklonjen s Bosnian Metala


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Necrophilisma (BiH)
PostPosted: 05. 12. 2012. 20:29 
Offline
User avatar

Joined: 08. 02. 2011. 11:25
Posts: 18
Zašto?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Necrophilisma (BiH)
PostPosted: 05. 12. 2012. 21:33 
Offline
User avatar

Joined: 05. 01. 2009. 18:19
Posts: 381
Intervju će biti ponovo na blogu, dok se isprave sve greške u tekstu i izbace neka pitanja


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Necrophilisma (BiH)
PostPosted: 14. 01. 2013. 19:24 
Offline
User avatar

Joined: 09. 04. 2006. 13:35
Posts: 3575
Location: Republika Zimbatwa
Necrophilisma wrote:
Necrophilisma New ekipos u zagrijavanju!!!2013 ''Kill the hand of natural direction,right on brain..,,,...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Necrophilisma (BiH)
PostPosted: 14. 01. 2013. 21:10 
Offline

Joined: 31. 05. 2011. 13:40
Posts: 551
Ti boga :mrgreen: fali upitnika :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Necrophilisma (BiH)
PostPosted: 20. 01. 2013. 11:37 
Offline
User avatar

Joined: 09. 04. 2006. 13:35
Posts: 3575
Location: Republika Zimbatwa
Image
Mirza Necrogrobos wrote:
hahahah!,može sad obući i lepu brenu -..isto sve!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Necrophilisma (BiH)
PostPosted: 20. 01. 2013. 21:23 
Offline
User avatar

Joined: 09. 06. 2010. 22:13
Posts: 2797
Location: Tuzla
pablik enemi ftw


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Necrophilisma (BiH)
PostPosted: 21. 01. 2013. 01:29 
Offline
User avatar

Joined: 09. 04. 2006. 13:35
Posts: 3575
Location: Republika Zimbatwa
public enemy je otac.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Necrophilisma (BiH)
PostPosted: 20. 12. 2013. 14:25 
Offline
User avatar

Joined: 09. 04. 2006. 13:35
Posts: 3575
Location: Republika Zimbatwa
novi hit!

Image


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 115 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group