Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 27. 04. 2024. 21:05

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 5 posts ] 
Author Message
 Post subject: Dead Ideas (Srbija)
PostPosted: 23. 11. 2012. 13:49 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Rap metal/hardcore/punk bend iz Srbije, nastao 1990. u kojem je bas svirao Kojot iz Eyesburna (prije je počeo svirati reggae/ska/nu metal/rap/svašta fazon).

Postava:
Jelena - vokal
Nemanja - gitara
Darko - bas
Igor - bubanj

Izdanja:
EP "Welcome To The Abyss", 1991
Demo "Promo", 1992
Demo "Where To?", 1993
EP "Rejection", 1994
Također su se s pjesmom "Illusions" našli na kompilaciji "Tito nikad više! (No Time to Be Wasted, 1992)" sa drugim underground hardcore/metal/anarcho-punk bendovima iz Beograda.


http://www.youtube.com/watch?v=tnik_fou ... re=related - spot za pjesmu "Wrong"


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dead Ideas (Srbija)
PostPosted: 23. 11. 2012. 14:31 
Offline
User avatar

Joined: 09. 04. 2006. 13:35
Posts: 3575
Location: Republika Zimbatwa
Dead Ideas je jedan od najuticajnijih harkor bendova '90tih u Srbiji,pa i na području ex-Yu,i nema nikakve veze sa treš metalom.
Prikladnije bi bilo da ih povežemo sa rep uticajima koje su povukli od Biohazarda i sličnih bendova koji su harali tih dana.

Inače pajdoman kojot je pored Dead Ideasa svirao i u uticajnom Del Arno Bendu (za Eyesburn pretpostavljam svi znaju).


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dead Ideas (Srbija)
PostPosted: 08. 01. 2013. 21:51 
Offline
User avatar

Joined: 29. 03. 2006. 00:59
Posts: 303
eh da bio je to bend koji smo voljeli 90ih zanimljiva je bila transformacija od melodočnog hard core punka sa katastrofa balkanskim engleskim zavijanjem vokalna . pa da crossovera sa kojim su se u stvari i proslavaili .. moj favoriti je pjesma Stop ..
Eto još malo tračeva navedene dame : " Srbi nisu izmislili hard core " kad je neko pitao zašto pjeva na engleskom ..
hmm pa pljuvanje po Biohazardu sto je stvari bilo drkanje na isto jer kad su dotični svirali u Bg pogodite ko je bio doletio na svirku i u back stage ... , nego bio je dobar bend ... i to je jedino bitno u to vreme napredan .. odskakao je i od Definite choice i ostalih sličnih bendova u to vreme .. barem meni


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dead Ideas (Srbija)
PostPosted: 08. 01. 2013. 22:54 
Offline
User avatar

Joined: 01. 02. 2010. 20:13
Posts: 2161
Location: Brazil
Evo pa ako ko hoće tu kompilaciju Tito više nikad

http://www.mediafire.com/?wvjytauyf553fyw


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dead Ideas (Srbija)
PostPosted: 20. 01. 2013. 19:24 
Offline

Joined: 14. 05. 2006. 18:13
Posts: 917
o ja sam bio u jačem kontaktu s jelenom onomad, mada nije bilo neta ni pošte na yu - cro relaciji. sad rep, đe ti sale na rejection 12" ili na where to? čuješ taj rep, meni je to komercijalnija varijanta hardkora i treša, ali potentna, sa vizijom i idejom, sa potencijalom.
kako je uroš u jednoj recenziji napisao : ako im je uzor biohazard onda su ga odavno prebacili.
nedavno sam postao ponosni vlasnik rejection vinila, eto nek se zna. rejection je po meni čisti emo. vrhunski i autentični. a o pjesmi question of trust koja mi je jebena već 20tak godina stvarno ne bih :).


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 5 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 28 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group