Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 28. 04. 2024. 14:00

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 22 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject: Neon Knights (BiH)
PostPosted: 08. 07. 2004. 15:42 
Offline
User avatar

Joined: 25. 04. 2003. 17:24
Posts: 2216
Location: Divljina
Posto vidim da ovdje nema teme,pa rekoh da postavim.
Ljudi su me jako,jako ugodno iznenadili.Neki dan sam tek uspjela nabaviti album(jedini koji i imaju)i odusevio me.
Dio postave Southern Storma je radio na albumu,Hot i Willy.Album se zove "Deserted Land".Je li neko slusao i kako vam se cini?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Neon Knights
PostPosted: 08. 07. 2004. 16:46 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 14. 06. 2002. 10:38
Posts: 1218
Location: Visoko, BiH
Symphony wrote:
Posto vidim da ovdje nema teme,pa rekoh da postavim.
Ljudi su me jako,jako ugodno iznenadili.Neki dan sam tek uspjela nabaviti album(jedini koji i imaju)i odusevio me.
Dio postave Southern Storma je radio na albumu,Hot i Willy.Album se zove "Deserted Land".Je li neko slusao i kako vam se cini?


Ja taj album imam vec vise od godine i on mi se vishe svidja od stormovog 1999. Meni je to band prejebeno dobar i steta je sto su se raspali. ali opet kad pogledas da nisu, southern storma ne bi bilo :x :)
meni su sve pjesme na tom albumu odlicne, a izdvaja se balada since you've been gone i naslovna pjesma..


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 08. 07. 2004. 17:50 
Offline
User avatar

Joined: 27. 04. 2003. 21:57
Posts: 1935
Definitivno su izdali jedan od domacih naj metal albuma. Meni licno mozda i najdrazi. Steta sto nisu vise nista snimili.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 08. 07. 2004. 20:02 
Offline
User avatar

Joined: 25. 04. 2003. 17:24
Posts: 2216
Location: Divljina
Znam da je album izasao podavno,ali eto bolje ikad nego nikad nabaviti....istina,steta sto nisi izdali vise albuma.Odmah nakon izdavanja albuma su se i rasputili.Ali eto imamo Storm... :D


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 08. 07. 2004. 20:03 
Offline
User avatar

Joined: 30. 01. 2004. 15:10
Posts: 1737
Location: Tuzla
Hehehehe imam ga i ja vise od jedno 6 godina :) i to original, ne znam vise ni kako sam ga nabavio :)
Pa i meni je vjerovatno jedan od najdrazih domacih albuma, pjesme deserted land, rose in the silence i of the sinking town su definitivno najbolje pjesme na albumu i ako ih nisam cuo sto godina mislim da jos uvijek znam tekstove kolko sam ih puta presluso :)
Nekad su cak, mislim '98., nastupili ko predgupa iron maidenu u francuskoj :)
Bisof mi je jedan od najdrazih vokala uopste i po meni sigurno najbolji u bih, a o hotu ne treba puno pricati :)


A storm i neon knights su postojali u isto vrijeme, samo je hot preso iz jedne u drugu grupu kad je ova osnovana, a ovi su iako znatno oslabljeni nastavili da postoje sve dok im i drugi gitarista nije otiso da radi negdje vani, u holandiju gdje li...a i willy je nekad posle doso, tako da raspad neon knightsa nema tolko bas veze s osnivanjem storma, iako znaci ima veze sa njihovom danasnjom postavom...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 08. 07. 2004. 20:12 
Offline
User avatar

Joined: 02. 02. 2004. 18:47
Posts: 455
...uz duzno postovanje prema southern stormu i svemu sto su napravili...ali ''deserted land'' (barem meni) ostaje najbolje, ali najbolje sto je ikada snimljeno sto se tice power/progressive scene na cijelom balkanu covjece...Neon Knights su zakon...za mene na albumu nema lose pjesme i sve su mi toliko drage da mi je to jedan od najdrazih albuma uopste, iako nisam u tim vodama... album mi je toliko drag da sam jedan pismeni sastav posvetio pjesmi ''book of destiny''....eduard mi je mozda najbolji vokal sa ovih prostora, i ono, ovaj bend ce mi uvijek biti drazi od southern storma...neznam, jednostavno kad sam ga prvi cuo nisam mogao da vjerujem...

Since you've been gone mi je posebno draga, jer sam uz nju proveo divne trenutke, a ''of the sinking town'' je mozda najljepsa pjesma ikada napisana o Tuzli...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 08. 07. 2004. 20:13 
Offline
User avatar

Joined: 25. 04. 2003. 17:24
Posts: 2216
Location: Divljina
I govorim o tome da ima veze sa dijelom danasnje postave Storma.... 8)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Neon Knights
PostPosted: 08. 07. 2004. 20:20 
Offline
User avatar

Joined: 30. 01. 2004. 15:10
Posts: 1737
Location: Tuzla
rock wrote:
Meni je to band prejebeno dobar i steta je sto su se raspali. ali opet kad pogledas da nisu, southern storma ne bi bilo :x :)


Na ovo sam mislio :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 08. 07. 2004. 23:19 
Offline

Joined: 19. 10. 2003. 22:27
Posts: 483
Location: Podnovlje
Symphony wrote:
Znam da je album izasao podavno,ali eto bolje ikad nego nikad nabaviti....istina,steta sto nisi izdali vise albuma.Odmah nakon izdavanja albuma su se i rasputili.Ali eto imamo Storm... :D


nisam imao prilike cuti nista od te grupe!
ali znam da su bili izdali za itelijansku izdavacku kucu , ali su bas zbog toga imali puno problema i tako da su se raspali!
ito velikih problema zbog nekih jebenih stvari u inostarnstvu!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 09. 07. 2004. 03:08 
Offline
User avatar

Joined: 02. 02. 2004. 18:47
Posts: 455
WALK wrote:
Symphony wrote:
Znam da je album izasao podavno,ali eto bolje ikad nego nikad nabaviti....istina,steta sto nisi izdali vise albuma.Odmah nakon izdavanja albuma su se i rasputili.Ali eto imamo Storm... :D


nisam imao prilike cuti nista od te grupe!
ali znam da su bili izdali za itelijansku izdavacku kucu , ali su bas zbog toga imali puno problema i tako da su se raspali!
ito velikih problema zbog nekih jebenih stvari u inostarnstvu!


joj covjece obavezno to nabavi, jedan od navrijednijih albuma ikada snimljen na ovim podrucjima... mislim da da rage ima u katalogu...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 09. 07. 2004. 10:47 
Offline
User avatar

Joined: 01. 10. 2003. 09:48
Posts: 228
Location: CH
Quote:
nisam imao prilike cuti nista od te grupe!


Hoces da ti narezem....jedan......gusarski...
:wink: :wink:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 09. 07. 2004. 13:14 
Offline
User avatar

Joined: 30. 01. 2004. 15:10
Posts: 1737
Location: Tuzla
WALK wrote:
nisam imao prilike cuti nista od te grupe!
ali znam da su bili izdali za itelijansku izdavacku kucu , ali su bas zbog toga imali puno problema i tako da su se raspali!
ito velikih problema zbog nekih jebenih stvari u inostarnstvu!


Ma jest mislim bilo neke frke bas u italiji, neki dilo ugovora nije bio ispostovan sta li pa su se onda morali odradit neki dodatni koncerti...ma ko zna sta je tu bilo :) zato su trebali izdat za kaku domacu kucu, jel tako Walk? :roll: 8)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 10. 07. 2004. 01:37 
Offline

Joined: 19. 10. 2003. 22:27
Posts: 483
Location: Podnovlje
Ma jest mislim bilo neke frke bas u italiji, neki dilo ugovora nije bio ispostovan sta li pa su se onda morali odradit neki dodatni koncerti...ma ko zna sta je tu bilo :) zato su trebali izdat za kaku domacu kucu, jel tako Walk? :roll: 8)[/quote]

ma da ti jebeni ugovor ih je bukvalno i sjebao!
steta ali se nadamo da ce se bend ponovo oformiti i sve nas obradovati!
a sto da ne ako krene izdavastvo dobro ( nadamo se) onda bi i taj bend bio izdat!
pokusavajte kontaktirati momke i naterati ih da ponovo rade , jer kako kazete bili su itekako dobri , a samo ako budete insistirali od njih i oni vide da ima ljudi koji bi ih podrzali moyda i bude nesta!!!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 12. 07. 2004. 02:13 
Offline
User avatar

Joined: 12. 07. 2004. 01:33
Posts: 15
Deserted Land je za mene najbolji album ikad snimeljn na prostoru ex YU.

Ni jedne lose pesme.

Poz!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 13. 07. 2004. 00:46 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 14. 06. 2002. 10:38
Posts: 1218
Location: Visoko, BiH
Apeiron wrote:
Deserted Land je za mene najbolji album ikad snimeljn na prostoru ex YU.

Ni jedne lose pesme.

Poz!


sve receno!

inache meni je u zadnje vrijeme najjaca pjesma deserted land.. pogotovo pocetak..

sta mislite u koji pravac svrstati NN?
neko rece power/progressive.. neee.. za mene su oni hard rock..


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 13. 07. 2004. 01:11 
Offline
User avatar

Joined: 12. 07. 2004. 01:33
Posts: 15
rock wrote:
Apeiron wrote:
Deserted Land je za mene najbolji album ikad snimeljn na prostoru ex YU.

Ni jedne lose pesme.

Poz!


sve receno!

inache meni je u zadnje vrijeme najjaca pjesma deserted land.. pogotovo pocetak..

sta mislite u koji pravac svrstati NN?
neko rece power/progressive.. neee.. za mene su oni hard rock..


Pa, ne bas hard rock, ali ne ni power/prog. Vise da je to melodic heavy metal sa prog elementima. Rose in the Sky je meni vrh sa tog albuma, ali i Book of Destiny, i sve ostale redom...

Poz!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 13. 07. 2004. 01:25 
Offline
User avatar

Joined: 02. 02. 2004. 18:47
Posts: 455
...upravu si, melodic heavy sa elementima prog-a je vjerovatno najbolje objasnjenje... On My Way To The Sky mi je mozda najbolja, ima fenomenalan refren, ali cijeli album je zakon... fakat bi ih volio cuti uzivo jednom, ali cisto sumnjam da cu ikada imati priliku...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 13. 07. 2004. 02:00 
Offline
User avatar

Joined: 15. 11. 2003. 14:02
Posts: 91
Location: Stuttgart - Travnik
Iskoristio bi priliku da Hotu poželim sretnu budučnost i da nas još po koji put obraduje dobrim bendovima! Jer gdje god je svirao, band je rule-a! :P


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 16. 07. 2004. 10:28 
Offline
User avatar

Joined: 25. 04. 2003. 17:24
Posts: 2216
Location: Divljina
Apeiron wrote:
rock wrote:
Apeiron wrote:
Deserted Land je za mene najbolji album ikad snimeljn na prostoru ex YU.

Ni jedne lose pesme.

Poz!


sve receno!

inache meni je u zadnje vrijeme najjaca pjesma deserted land.. pogotovo pocetak..

sta mislite u koji pravac svrstati NN?
neko rece power/progressive.. neee.. za mene su oni hard rock..


Pa, ne bas hard rock, ali ne ni power/prog. Vise da je to melodic heavy metal sa prog elementima. Rose in the Sky je meni vrh sa tog albuma, ali i Book of Destiny, i sve ostale redom...

Poz!


Hard rock nisu....oni su njegovali stil slican danasnjem Stormu,znaci taj melodic heavy metal sa nekim prog uticajima,mada Storm jos ima i dosta etno elemenata...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 11. 08. 2004. 14:38 
Offline

Joined: 03. 08. 2004. 15:13
Posts: 1045
Location: The Tuzla
Ja sam nabavio Neon Knıghts Terra Deserta prıje nekih 3, 4 godıne. Ne da su me odusevili nego sam ih svaki dan jednom morao slusat. Mraaak. Bolji su mi od southern Storma i vise bı volio da se nisu raspali al sta ces :(


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 22 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 27 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group