Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 27. 04. 2024. 21:52

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 26 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject: Revolt (BiH)
PostPosted: 28. 05. 2005. 11:17 
Offline
User avatar

Joined: 15. 11. 2003. 14:02
Posts: 91
Location: Stuttgart - Travnik
Evo iskopah ih negdje pa reko da vidim ima Å¡ta novo od njih.
Tražio sam i site na netu, ali izgleda da ga nema pa ako neko zna volio bih se informisati. Peace!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 31. 05. 2005. 15:51 
Offline
User avatar

Joined: 12. 05. 2005. 19:52
Posts: 3228
Location: Vienna/Sarajevo
nisam ja dugo cuo o njima nista... mozda su se raspali??


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 01. 06. 2005. 00:26 
Offline
User avatar

Joined: 01. 12. 2004. 17:41
Posts: 1246
Location: country that i love
ak mislis na japance rev0lt-o sa tockicama....
imaju jedan demo i nist vise....i slazem se sa ovim gore da se nisu razletili?


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 01. 06. 2005. 05:29 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 07. 07. 2002. 06:39
Posts: 886
Location: Sarajevo
satans bride wrote:
ak mislis na japance rev0lt-o sa tockicama....
imaju jedan demo i nist vise....i slazem se sa ovim gore da se nisu razletili?


Mislim da nije toliki ljubitelj Japanaca da bi ih stavljao pod DOMACA METAL SCENA :roll:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 01. 06. 2005. 12:38 
Offline
User avatar

Joined: 06. 12. 2002. 10:09
Posts: 1671
Location: Ankh-Morpork
IcedFlame wrote:
satans bride wrote:
ak mislis na japance rev0lt-o sa tockicama....
imaju jedan demo i nist vise....i slazem se sa ovim gore da se nisu razletili?


Mislim da nije toliki ljubitelj Japanaca da bi ih stavljao pod DOMACA METAL SCENA :roll:


pa nisu ni metal ako cemo iskreno...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 01. 06. 2005. 15:01 
Offline
User avatar

Joined: 01. 12. 2004. 17:41
Posts: 1246
Location: country that i love
uh onda sam odlutala....sori...:D


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 01. 06. 2005. 18:06 
Offline

Joined: 10. 04. 2005. 08:24
Posts: 167
pa ni banjalucki revolt nije metal, kao sto rekoh za seansu - umalo hardcore


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 02. 06. 2005. 18:37 
Offline
User avatar

Joined: 02. 02. 2004. 18:47
Posts: 455
...banjalucki revolt je nekakav crossover hardcore i vjerujem da su medju najboljima u drzavi u tome... sad pod metal svrstavati, bolje da odu pod mlade bendove mada su vec duze vrijeme bili na sceni... i da, mislim da su se raspali...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 11. 06. 2005. 17:04 
Offline

Joined: 11. 06. 2005. 16:47
Posts: 5
Zdravo,ja sam clan banjaluckog REVOLTA.Hvala na ideji da se malo raspravlja i o nama.Odmah da kazem,bend se nije raspao,imali smo personalnih promjena(opet!?) i to nas je malo kocilo u radu.Pa sta ja znam,koliko ste vi upoznati,mi smo prije mjesec dana svirali na Trgu u Banja Luci,to nam je zadnji koncert.
U medjuvremenu,mi i bend Manessagra smo nesto stedili novca i od toga napravili studio gdje planiramo snimiti novi album ove godine.
Mali zaokret u daljem radu.Ovaj put tekstovi ce biti na engleskom(cisto da vidimo i tu soluciju) a muzika je jos energicnija i MELODICNIJA!Gitare su punije,vokali su u kombinaciji melodic+emo HC urlanje.To smo vec duze vrijeme zeljeli i sad je ekipa koja ce to i ostvariti.Abum bi trebao da se zove The Years Of Nothing a neke od pjesama su: Scum Of Society,The Kingdom Of The Blind,Nation May Unite,Raise Up Your Dignity,Introtyl,Feeling Insane,The Year Of Nothing...
Bice to OK album,nadamo se.Upravo smo u procesu postavljanja novog sajta a adresa bi bila http://www.revoltband.com pa budite strpljivi i posjetite sajt kad bude gotov. Pozdrav Stay Cool REVOLT Crew!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 11. 06. 2005. 20:21 
Offline

Joined: 11. 06. 2005. 16:47
Posts: 5
Da, zaboravio sam potvrditi, REVOLT i nije metal bend, to je u stvari HC/crossover, kako mi to najjednostavnije definisemo.Znate ono,mozes bukvalno izmisljati pravce: metal/HC/punk/death/emo(?!), ili najbolji fazon je bio na plakatu u Bugojnu, gdje pisalo REVOLT (funky/metal)! Nama je to bilo bas smijesno al` nekako cool, dobra zeza.Ha,ha.
Sta ja znam,ja vam i nisam neki metalac,nisam to ni bio,mada sam slusao neke metal bendove,ja sam u biti bas ono...HC.Al` pozdravljam sve dobre stvari u Bosni gdje se pojavljuju bendovi...bilo kakvi, i punk i metal.Naravno da sam cuo za Agonize, gledao sam ih u BL isasvim su OK, Apocalypse nisam ni slusao ali znam da postoje.Samo svirajte,ljudi.
A sto se tice REVOLTA,mi smo bas uvijek uzivali kad smo svirali u Bugojnu (tu smo k`o kod kuce), U Visokom, pravo dobra publika, Zenici (grad metalaca,ha,ha), Sarajevu, u Mostaru kod Nedima...
Zna li neko za bendove iz BL, Antidope, tribal/crossover (nesto nalik na Soulfly) i Recalll,hip-hop/metal,ili "zidarski HC", kako oni vole da kazu?Pojavio se i novi, mladi bend Monument,death/thrash metal.Raspitajte se za njih....vrijedi.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 26. 06. 2005. 02:46 
Offline
User avatar

Joined: 22. 08. 2003. 17:16
Posts: 383
Location: Banja Luka
Ja recimo znam da ce te ove pjesme biti exstra. A bas je to cest slucaj da se nadjete u metal kategoriji, jebaji ga kada imate te gitare elekricne...
Samo da budem iskren, jeste se malo previse opustili, mislim te duge pauze, neaktivni...to tako ne moze, u muzici pogotovo. Mora se po gasu kada se bend pravi. Nije ni cudo sto se ljudi pitaju da li ste se raspali. I mi ovdje u BL se nakad zapitamo imal vas zivih.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 08. 02. 2007. 13:50 
Offline
User avatar

Joined: 22. 08. 2003. 17:16
Posts: 383
Location: Banja Luka
Image
Ako zamislite moderan rok u svom najžešćem i najčvršćem obliku, pomiješan sa korom, snažnim hard rokom, notom metala i melodičnim vokalom, zamislili ste novu "čorbu", koju sprema "Revolt"


POZNATA banjolučka grupa "Revolt", iako se neko vrijeme nije pojavljivala na domaćoj muzičkoj sceni, sprema novi materijal, koji će iznenaditi mnoge poznavaoce rada ovog benda.

Članove grupe posjetili smo u vježbaonici, gdje su nam pokazali da se "Revolt" popeo nekoliko stepenica više, kako po zvuku, tako i po aranžmanu muzike.

Ako zamislite moderan rok u svom najžešćem i najčvršćem obliku, pomiješan sa korom, snažnim hard rokom, notom metala i melodičnim i pomalo vrištećim vokalom, zamislili ste novu "čorbu", koju sprema "Revolt".

Zvuk, snažniji nego ikad obojio je stil ove grupe, koji na najbolji način objedinjuje sve što su članovi benda slušali. Pjesme pomalo zamirišu na "Bjesove", "Block out" ili uopšte srbijansku hard rok školu, ali i na moderni i snažni metal zvuk. Album nosi radni naziv "Years of nothnig", odnosno "Godine ničega", a članovi grupe planiraju da ga završe do kraja proljeća.

- Za sada imamo 13 pjesama što ne znači da ih neće biti više. Uradili smo aranžmane za muziku, sada smo se bazirali na vokal i tekstove. Često smo na probama, vježbamo da pjesme dobiju pravi oblik - rekao nam je gitarista "Revolta" Milan Tica.

Pjesme sa novog materijala će biti na engleskom jeziku, što je okret za razliku od prvog albuma. "Revolt" ima, dijelom, i novu postavu: Milan Tica i dalje svira gitaru, kao i Dejan Savić, Branko Stupar bas gitaru, Damir Vukelić bubnjeve, a Božidar Šević je novi vokal.

- Svi oni slušaju žestoku muziku svih profila, počevši od metala, krosovera, hard kora, emo hard kora, grandža, pa i panka, ali takav je i miks ovog novog materijala - priča Tica.

"Revolt" sljedeće godine ide u Francusku u okviru turneje razmjene sa bendovimna iz ove zemlje.

- Udruženje nezavisnih stvaralaca "Geto" se povezalo sa jednom francuskom nevladinom organizacijom i prošle godine u okviru turneje razmjene u Francusku je išao bend "Dbau", a 2007. ide "Revolt". Krećemo poslije 25. maja i vraćamo se, najvjerovatnije, početkom juna. Postoji mogućnost da u Francuskoj, u nekom od studija, snimimo barem dio našeg materijala - kaže Tica.

"Revolt" planira da se u drugoj polovini 2007. godine vrati koncertima, a novi zvuk "Revolta" će sigurno zadovoljiti ukus svih ljubitelja čvrstog zvuka.

M. JOTIĆ


Enciklopedija

"Revolt" je svojom muzikom zapao za oko slavnog rok publiciste Petra Janjatovića. On je odlučio da uvrsti "Revolt" u svoje prošireno izdanje ilustrovane eks-ju rok enciklopedije. Ovaj materijal će izaći i u internet izdanju.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Revolt (BiH)
PostPosted: 12. 06. 2010. 21:09 
Offline
User avatar

Joined: 26. 01. 2010. 23:38
Posts: 167
Čovječe, što se dogodilo s ovim bendom? Je li taj drugi album uopće realiziran?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Revolt (BiH)
PostPosted: 21. 06. 2010. 08:35 
Offline
User avatar

Joined: 30. 06. 2005. 20:30
Posts: 252
Location: banjaluka
Ne, raspali su se, mislim bar trenutno ne rade, Dejan (gitara) i Brane (bass) su sada u Tankeru, dok i ostatak ekipe iz Revolta radi sa drugim bendovima! Steta, jer su pjesme za taj drugi album bile dobre!!!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Revolt (BiH)
PostPosted: 26. 06. 2010. 12:58 
Offline
User avatar

Joined: 19. 02. 2006. 16:22
Posts: 280
Location: NewGrazTown
monument wrote:
Ne, raspali su se, mislim bar trenutno ne rade, Dejan (gitara) i Brane (bass) su sada u Tankeru, dok i ostatak ekipe iz Revolta radi sa drugim bendovima! Steta, jer su pjesme za taj drugi album bile dobre!!!


šteta, i dan danas znam pustiti U Kući Bola... zakon, socijala mrtva, to je to, nema dalje...

....svaki dan je isti i ništa se nedešava
dobro su rekli da je glupost NEUNIÅ TIVA...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Revolt (BiH)
PostPosted: 29. 06. 2010. 11:29 
Offline
User avatar

Joined: 22. 08. 2003. 17:16
Posts: 383
Location: Banja Luka
Neki dan na putu od BL do SA poslusao 1 i po put cijeli album. Mnogo dobro zamisljeno... nebi pogrijesili ni kada bi reizdanje izbacili! Jedan od rijetkih bendova iz BL koji bas imaju svoju publiku u gradu. Oni kada su pravili svirke klubovi su bili puni bez prolema.

Ja sam jednom davno imao priliku da udjem u Revolt na duzi period, ali sam je propustio zbog svoje gluposti i to ce mi uvijek ostati minus.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Revolt (BiH)
PostPosted: 29. 06. 2010. 18:54 
Offline
User avatar

Joined: 10. 07. 2007. 17:57
Posts: 450
AntiDope wrote:
Neki dan na putu od BL do SA poslusao 1 i po put cijeli album. Mnogo dobro zamisljeno... nebi pogrijesili ni kada bi reizdanje izbacili! Jedan od rijetkih bendova iz BL koji bas imaju svoju publiku u gradu. Oni kada su pravili svirke klubovi su bili puni bez prolema.

Ja sam jednom davno imao priliku da udjem u Revolt na duzi period, ali sam je propustio zbog svoje gluposti i to ce mi uvijek ostati minus.


kako se moze taj album cut?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Revolt (BiH)
PostPosted: 29. 06. 2010. 19:06 
Offline
User avatar

Joined: 12. 09. 2007. 23:49
Posts: 1577
Location: Zenica
http://krsssdistro.blogspot.com/2009/05/revolt-u-kuci-bola-2000.html

odličan album! gledao sam ih u Bugojnu davno 2003.god. na Ex-yu rocks festivalu
fantastičan nastup i fina šutka :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Revolt (BiH)
PostPosted: 14. 03. 2012. 19:31 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Šteta što ne postoje više... pravo gotivan rap metal/rapcore bend bio...

http://www.youtube.com/watch?v=LJlW-67nZ_0 - spot za pjesmu "Brlog"


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Revolt (BiH)
PostPosted: 19. 03. 2012. 16:04 
Offline
User avatar

Joined: 25. 05. 2006. 15:05
Posts: 686
Location: Banja Luka
Steta sto nisu snimili novi materijal. Nove stvari su im bile jako zanimljive. Nije vise bio neki rap/core kurac palac.. nego neki metalizirani grunge sa post-rockom i kojekakvim pickama materinama. bilo je tu dobrih pjesama..


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 26 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 33 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group