Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 27. 04. 2024. 22:17

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 6 posts ] 
Author Message
 Post subject: Parental Advizory (Crna Gora)
PostPosted: 19. 08. 2005. 16:44 
Offline
User avatar

Joined: 25. 02. 2005. 00:05
Posts: 2437
Moja raja iz Crne Gore.. :) sviraju hc s primjesama deatha, valjda, iako vole za sebe rec da sviraju old school hc.. meni su fakat odlican bend.. bili su 2-3 puta predgrupa eyesburnu.. ako ste u mogucnosti skinut pjesmu, molim vas poslusajte je pa rec'te sta mislite.. :)

http://rapidshare.de/files/4108944/Pare ... ..mp3.html


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 26. 08. 2005. 20:53 
Offline

Joined: 24. 08. 2005. 17:09
Posts: 14
Location: RAJVOSA
E haveru teško da je ko čuo za taj bend al ako namjeravaš da ih dovedeš trebaš puno više potpore. Nadajmo se da su dobri kao što veliš, puno sreće ti želim u toj namjeri.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 30. 08. 2005. 13:35 
Offline
User avatar

Joined: 25. 02. 2005. 00:05
Posts: 2437
jel neko skinuo? :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 30. 08. 2005. 14:04 
Offline
User avatar

Joined: 25. 02. 2005. 00:05
Posts: 2437
Intervju - Parental Advizory


Parental Advizory karakterise agresivnost, energija, bes I iskrenost. Bend koji je resio da prodrma konzervativnu Crnu Goru. Za vas govori Sasa, bubnjar benda.

- Za pocetak, evo ja sam npr sad neko ko prvi put cuje za vas I nije imao prilike da vas slusa I pogleda. I kako bi ti predstavio Parental Advizory meni? Sta ja sve treba da znam?

Zadnjih 15 godina u ovoj zemlji (ex Yu),prilike i nacin zivota su develi do apstraktne mutacije u razvitku mladih ljudi,u razvitku omladine koja se kretala u vise smjerova(pozitivnih i negativnih). Vecina ljudi je pronalazila sebe u potrazi za materijalnim ciljevima koje ne opravdavdavaju sredstva kojim se koriste,a mi smo samo jedan mali pish koji je slucajno prsnuo u stranu,po necijim cipelama,kome je naravno to zasmetalo. Tako da smo bili osujeceni u raznim pokusajima stvaranja upozitivnom smislu,sto je izazvalo veoma burnu reakciju u odredima naseg klana(hcXbr) i ostalih organizacija koje saradjuju sa nama. Nasa muzika je direktno povezana sa upravo tim oblikom sputavanja i gusenja jedne citave mlade generacije koja za dosadasnjim radom i uspjehom ne krije prljave ruke. Upravo je revolt ono sto cini nasu muziku agresivnom i pristupacnom toj istoj populaciji i ovaj demo,za koji smo beskrajno zahvalni Kochizu,grupa Kokoti,nam je prava premija u kakvim govnima zivimo.

- Kako u Crnoj Gori reaguju ljudi kada vas cuju? Koliko je CG konzervativna I spremna da prihvati jedan bend kao sto ste vi?

Do sad nas nije culo puno ljudi,u svom rodnom gradu smo imali CAK jednu svirku,a u Podgorici 5-6 svirki gdje su ljudi odreagovali burno(u poz. smislu) i docekali nas da valja,a sad imaju i priliku da nas skinu sa http://www.brljok.com. Crna Gora do sad nije imala priliku da posjeduje takav bend,tako da su hardcore svirke mozda cak i nesto novo,a u svakom smislu prihvaceno,naravno ne racunajuci gomilu mentola koji nemaju pametnija posla nego da proucavaju nase zivote. U zadnjih par godina ljudi su navikli na pojave kao sto smo mi,a do 2000-te imali smo problema i sa panduracijom I sa sabanizacijom,mada su na kraju svi valjda ukapiralida nismo ono sto su oni za nas mislili (narkosi, fegeti, sektasi, kriminalci),mi smo samo ljudi normalnog razuma koji su izabrali ovaj put ne bi li nasom porukom razbudili narod i otvorili im oci u potrazi za pravdom i medjusobnom tolerancijom,ali posto je to izgleda nemoguce-FIGHT OR DIE!!!

- Da li ste nailazili na osude I predrasude?

Nailazili smo na razne i osude i predrasude,ko nas zna banja mu je,a ko nas ne zna i ne zeli da nas zna nek se jebe i nek gleda svoja posla. Kod nas bezposleni ljudi imaju obicaj da zabadaju nos u tudje zivote i stvaraju potpuno trinaeste price!

- Kakava je scena u CG? Da li postoji, koliko je povezana? Ima li desavanja?

Do sad je uglavnom postojala alternativna scena i to veoma dugo,od oko 1997-e g. (Bad Taste,Qutera,Cuban Lab,Autogeni trening,Litle Radojica...),a sad ta scena vec polako nestaje (jebiga,vrijeme gazi sve), a dolaze bendovi novog doba,kao sto smo mi I Emotional Sickness(respect) i jos masu black metal bendova koje uopste ne gotivimo nit razumijemo,zbog njihove price o bajkama ,a ne o realnom zivotu koji je relativno los,u kojem se mi svi zajedno nalazimo.

- Da li imate konkurenciju? I kakav je odnos ljudi sa scene? Da li se pomazu ili je ona izreka na snazi “da komsiji crkne krava”?
Sto se tice gore navedenih bendova do sad je sve bilo ok,pomagali smo se medjusobno,jer u nicijoj basti ne cvjetaju ruze,a u nasoj cvjeta ludilo( Garden of Madness).

- Fanzini? Kakvo je tu stanje? Znamo za Howler (dugo ga nema) I Demise iz Bara.

Pa eto ima i Storberg kojeg je uredjivao Nikola Franquelli,inace covjek koji nam je bukvalno prvi izasao u susret sto se tice medija(i pomogao nam dosta uopste) I kome smo puno zahvalni(respect 4 Franquelli).

- Vase misljenje o politickoj situaciji u CG. Postoje price kako Milo forsira referendum I celu tu pricu da bi skrenuo paznju narodu sa teske situacije. Sta mislite opste o svemu tome (politici, politicarima). Jedan moj drugar rece na koncertu (koji je prenosio drzavni radio) u nastupu besa “Politicari su usrali sve sto su mogli da useru...”. Od prilike to je I vas stav kako sam skontao iz pesama. Mozda bi mogao malo da nam priblizis vase stavove I tekstove.

Svi oni valjaju razne price da bi zamazali oci svima,al svi mi dobro vidimo sta se desava oko nas i da to nece na dobro izaci. Poruka nasih pjesama je da covjek kao pojava treba da ispostuje covjeka u sebi,a ako to uradi ispostovace i druge,a to je u principu jako tesko i zahtjeva vjecnu borbu sa unutrasnjim ja i sa drugima,nezavisno od trenutne situacije,religije i politickog opredjeljenja.

- Ok manimo se politike. Vratimo se vasem radu. Pored ovog demoa, da li imate neki spot uradjen ili je u planu?

Spot imamo u planu i on bi trebao takodje da bude dio kucne produkcije jer ni u kom slucaju ne zelimo da se predamo masineriji sistema i nadamo se da cemo zauvijek ostat underground,jer u suprotnom sva nasa prica pada u vodu.

- Trazili ste studio, spremate full album. Da li ste nesto uradili po tom pitanju ili jos trazite? Za kada da ocekujemo album?

Nista jos nismo uradili po tom pitanju,poslali smo demo nekim ljudima,al nista konkretno,u svakom slucaju nastavicemo ovako da radimo.

- Koliko (autorskih) pesama sada imate na repertoaru, koliko ce ih biti na albumu? Znam da ih je vise od onih 4 sa demoa. Negde sam procitao 8, ali ste od tada sigurno uradili jos pesama.

Imamo 13. autorskih pjesama i sve bi trebale da se nadju na albumu(ako ga ikad zavrsimo kako treba).

- Sta vas inspirise osim politike I ludila u kome smo bili?

Najvise nas inspirise sam 3p stvaranja muzike i odrzavanja hardcore-a u njegovom pravom svijetlu.

- Da li na koncertima svirate svoje stvari ili I obrade?

Na koncertima sviramo uglavnom nase stvari,a i obradujemo ljude pokojom obradom od Sepulture,Soulfly-a,Crowbar-a... A uglavnom energiju trosimo na stvaranje svojih pjesama.

- Kad smo kod koncerata, cuo sam da razbijate uzivo. Kakva je atmosera, I da li ima nasilja? Sta uopste mislite o nasilju na koncertima?

Trudimo se da na koncertima zvucimo bolje i jace nego na snimku zato sto svi sviramo u isto vrijeme i energija kruzi unutar benda. Sutke su neminovne,a i pokoji slomljen nos (i pokoje dupe u publiku!).

- Kako ste organizovani oko proba? Da li postoji neki prostor? Koliko vezbate kada tako dobro zvucite?

Probe su redovne,svira se u prostoriji u kuci roditelja bubnjara i basiste,kojima smo zahvalni na razumijevanju i strpljenju(respect za Pro-Pain caleta i MamaO).

- Kako bi ti zavrsio ovaj razgovor?

Kraj i RESPECT za sve ljude dobre volje i zdrave misli,puno pozdrava od Paradajzer Crew...........



ovde mozete skinut par pjesama.. http://www.brljok.com/modules.php?name= ... oad&cid=10


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 08. 09. 2005. 04:55 
Offline
User avatar

Joined: 02. 06. 2003. 00:22
Posts: 4350
Location: Å iroki Brijeg
ixxxa wrote:
jel neko skinuo? :)


Ah yes, cuo, zaboravio na temu.. nije los pjesmuljak.. ono, pjevljivo.. Blaze-ov ghost in the machine rip-off doduse, al ono, tko je originalan danas.. :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Parental Advizory (Crna Gora)
PostPosted: 09. 08. 2010. 18:16 
Offline

Joined: 11. 06. 2010. 19:50
Posts: 588
Smece...


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 6 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group