Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 19. 04. 2024. 17:14

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 533 posts ]  Go to page Previous  1 ... 23, 24, 25, 26, 27  Next
Author Message
 Post subject: Re: Festival Of Mutilation (BiH)
PostPosted: 18. 11. 2011. 20:02 
Offline
User avatar

Joined: 28. 07. 2011. 11:04
Posts: 1119
Da sam ja izdavac, nasao bih opasku "ep" (extra-play) uvredljivom. Onaj ko trazi izdavaca, salje demonstracijski snimak. Ali dobro. Ja sam jedan od malobrojnih kojima je drzanje nogu na tlu bitna stvar.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Festival Of Mutilation (BiH)
PostPosted: 18. 11. 2011. 21:01 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Ne serite mi po FOM-u. Jedini metal bend u Sarajevu uz Aesthetic Empathy i Dozer koji je i dalje sto posto aktivan, radi i valja čemu.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Festival Of Mutilation (BiH)
PostPosted: 18. 11. 2011. 21:50 
Offline
User avatar

Joined: 16. 03. 2006. 14:53
Posts: 4068
Location: Sa
demonstracijski cd - ep .. zar je bitan naziv? I mi nismo na tlu zato sto smo ovo nazvali EP-om?
Nama je bitno da nas slushaju i da se ljudima svidi ono sto cuju. Ako se izdavacu svidi muzika sumnjam da ce ga zanimati da li je slushao ep, album, kasetu ili plocu...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Festival Of Mutilation (BiH)
PostPosted: 18. 11. 2011. 22:45 
Offline
User avatar

Joined: 19. 08. 2010. 16:47
Posts: 557
Location: Bihać
Striker wrote:
demonstracijski cd - ep .. zar je bitan naziv? I mi nismo na tlu zato sto smo ovo nazvali EP-om?
Nama je bitno da nas slushaju i da se ljudima svidi ono sto cuju. Ako se izdavacu svidi muzika sumnjam da ce ga zanimati da li je slushao ep, album, kasetu ili plocu...

To je EP i tacka, dosta novijih bendova kojeg god zanra izdaje EP-ove pa tek albume. Uostalom vi vec imate album i jako je tesko snimiti album za danasnje standarde i nasu situaciju ovdje.
Vjerujem onda da je i Immolation-ov novi EP neki demo :mrgreen:
Jos da dodam da nasi bendovi nemaju taj luksuz da snimaju albume kako im se cefne, tako da se ide logikom EP-a, ako dobro prodje onda bi bend trebao razmisljati o necem jacem.
I opet mi je draze da neki nas bend snima nesto u dobrom vremenskom razmaku, nego sto se desilo vecini bendova (snime album i onda par godina bukvalno nista).


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Festival Of Mutilation (BiH)
PostPosted: 18. 11. 2011. 23:02 
Offline
User avatar

Joined: 01. 02. 2010. 20:13
Posts: 2161
Location: Brazil
Bog vas jebo kad je nestalo uzivanje u staroj, dobroj muzici ? Oko cega ljudi brinu je li EP ili demo :roll:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Festival Of Mutilation (BiH)
PostPosted: 19. 11. 2011. 00:09 
Offline
User avatar

Joined: 28. 07. 2011. 11:04
Posts: 1119
Problem je koncepcije. Bruka bendova na nasem podruciju nije nikad, ali apsolutno nikad, napravila demo snimak. Svi neke albume I ep-eve stancaju, ali je kvaliteta proizvoda na nivou demo snimka.

Marketing, strasno bitna stvar. Bjeli bubrezi...

Ja sam sa ovom raspravom zavrsio.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Festival Of Mutilation (BiH)
PostPosted: 19. 11. 2011. 00:21 
Offline
User avatar

Joined: 19. 08. 2010. 16:47
Posts: 557
Location: Bihać
Lee B Yatz wrote:
Problem je koncepcije. Bruka bendova na nasem podruciju nije nikad, ali apsolutno nikad, napravila demo snimak. Svi neke albume I ep-eve stancaju, ali je kvaliteta proizvoda na nivou demo snimka.

Marketing, strasno bitna stvar. Bjeli bubrezi...

Ja sam sa ovom raspravom zavrsio.

Ne znam sta mislis pod kvalitetom proizvoda jer je sirok pojam...

Marketing jeste to sto si rekao ali ne zbog bendova vjeruj mi.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Festival Of Mutilation (BiH)
PostPosted: 19. 11. 2011. 01:13 
Offline
User avatar

Joined: 16. 03. 2006. 14:53
Posts: 4068
Location: Sa
Libijac kontam sta govoris.
Posto mi ne zivimo niti zaradjujemo nista od ovog sto radimo iskreno nam je najmanje vazno to hocemo li naci izdavaca i da li smo snimili ep ili album ili demo. Bitno je da smo snimili, uradili nesto i da radimo nesto kako bi pobjegli od bezvezne svakodnevnice. Ako nadjemo izdavaca dobro jest- ako ne nikom nista.

Eno nas prvi album ili "album" se prodaje po USA i ljudi su zadovoljni bez obzira sto je demo produkcija. Mislim da to sto ovdje ljudi nazivaju svoje skupove pjesama albumima nema veze sa nekim uzdizanjem nego su cito navikli ako imas 10 pjesama na disku da je to automatski album.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Festival Of Mutilation (BiH)
PostPosted: 19. 11. 2011. 20:02 
Offline
User avatar

Joined: 28. 07. 2011. 11:04
Posts: 1119
vrijedan kontra-argument, ali u sustini mislim da i ti shvatas moju poentu. kao sto sam i ma pocetku reko, nije moje da nikome solim pamet kako ce i sta ce sa svojim izdanjima ali taj manjak demo snimaka je endemska pojava kod nas, ima vec jedno deset godina ja to pratim.

Kod nas postoji stigma vezana za pojam "demo bend" koju i ovaj forum svjesno ili nesvjesno promovise, samom podjelom bendova na jedne i druge. Demo snimak, po meni, sluzi jednu vrlo vaznu svrhu. Kao prvo, kupcu/slusaocu je nesto posebno jer je to u 90% slucajeva izdanje limitiranog tiraza, koje samim time znaci vise na duge staze. Demo je takodjer nesto sto se lako moze, po potrebi i zaboraviti pa se muzicar od njega moze distancirati. Moze bend kasnije i izdati retrospektivu demo izdanja pa opet zaraditi, a albumi zavrse u duplim diskovima za pola cjene jednog.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Festival Of Mutilation (BiH)
PostPosted: 19. 11. 2011. 20:57 
Offline
User avatar

Joined: 30. 03. 2005. 01:20
Posts: 3472
Location: GB
Radije ću slušati mini album od 3,4,5 pjesama koje su urađene kvalitetno nego album na kojem opet bude 3-4 moćne pjesme a ostalo bude čisto da se popuni cd.

Da budem iskren, preslušao sam čitav prvi album par puta i ostale su mi 3 pjesme koje svremena na vrijeme sebi pustim a ove ostale sam i zaboravio. Ovaj EP sam preslušao već par puta i po običaju preslušam sve pjesme zaredom.

The Art Of War od Vadera mi je njihov omiljeni album, ljudi su sjeli i napravili 4 ubitačne pjesme plus dva intro-a.

Ne može svako biti Metallica pa da izda jedan Ride the Lightning koji se iznova i iznova sluša cijeli život.


Produkcija albuma je po ukusu, meni se više sviđa nego na prvom albumu jer se čuje svaki ton, svaki mali trzaj i vjerovatno zbog toga i uživam u pjesmama.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Festival Of Mutilation (BiH)
PostPosted: 12. 02. 2012. 22:22 
Offline
User avatar

Joined: 16. 03. 2006. 14:53
Posts: 4068
Location: Sa
Citav EP mozete preslushati ovdje :
http://soundcloud.com/festivalofmutilation


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Festival Of Mutilation (BiH)
PostPosted: 08. 03. 2012. 22:30 
Offline
User avatar

Joined: 16. 03. 2006. 14:53
Posts: 4068
Location: Sa
Sa Agonize sviramo sljedece svirke :

‎18.05. Szeged, Hungary @ Szegedi Rock Klub
19.05. Budapest, Hungary @ Blue hell & Red hell with Moratorium, Divine Damnation, Dharma


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Festival Of Mutilation (BiH)
PostPosted: 20. 03. 2012. 12:54 
Offline
User avatar

Joined: 16. 03. 2006. 14:53
Posts: 4068
Location: Sa
MEtal Believe review

http://www.metalbelieve.blogspot.co.uk/ ... osmos.html


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Festival Of Mutilation (BiH)
PostPosted: 20. 03. 2012. 14:18 
Offline
User avatar

Joined: 24. 08. 2010. 19:26
Posts: 1098
Zanimljivi su komentari ispod. :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Festival Of Mutilation (BiH)
PostPosted: 20. 03. 2012. 17:12 
Offline
User avatar

Joined: 16. 03. 2006. 14:53
Posts: 4068
Location: Sa
Sta ces.. ameri :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Festival Of Mutilation (BiH)
PostPosted: 20. 03. 2012. 17:40 
jos nikad od one promocije nisam pohvalio EP!! nove stvari totalno deru, EP je vrh, od riffova, aranzmana do produkcije, fakat jale, prekuco si!
i nove stvari koje nisu na EP sto svirate uzivo su isto vrh jebeni, ona theater of depravity je samo takva moc :D

EP razara, i drago mi pravo sto ima bruku recenzija i da vas hvale, definitivno zasluzujete! jedva cekam svirku opet, svaki put uzivam maksimalno, jos od onog prvog puta kad sam vas u zenici slusao :D


Top
  
 
 Post subject: Re: Festival Of Mutilation (BiH)
PostPosted: 20. 03. 2012. 19:00 
Offline
User avatar

Joined: 16. 03. 2006. 14:53
Posts: 4068
Location: Sa
ahh nostalgija :D

Drago mi je da ti se svidja. Polako pripremamo stvari za novi album na kojem ce se naci sve te nove pjesme. I mozda potraziti jaceg izdavaca..vidjecemo


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Festival Of Mutilation (BiH)
PostPosted: 03. 04. 2012. 15:25 
Offline
User avatar

Joined: 16. 03. 2006. 14:53
Posts: 4068
Location: Sa
http://metalbelieve.blogspot.co.uk/2012 ... ernal.html

"I don't even think Festival Of Mutilation will top up this album. For me, it is simply the best death metal since "Symbol", and on par with that!"


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Festival Of Mutilation (BiH)
PostPosted: 04. 04. 2012. 19:40 
Offline
User avatar

Joined: 25. 05. 2006. 15:05
Posts: 686
Location: Banja Luka
Striker wrote:
ahh nostalgija :D

Drago mi je da ti se svidja. Polako pripremamo stvari za novi album na kojem ce se naci sve te nove pjesme. I mozda potraziti jaceg izdavaca..vidjecemo


Vidim, prikupljas neke programe za sempovanje bubnja.. pa me to navelo na pitanje:
Jel ti to planiras semplovati bubanj pored onakvog bubnjara? :shock: :)

Ako to planiras (planirate) uraditi, nije da prijetim, ali osjecaj se ugrozenim. :)


Last edited by downbeat on 04. 04. 2012. 19:44, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Festival Of Mutilation (BiH)
PostPosted: 04. 04. 2012. 19:41 
Offline
User avatar

Joined: 25. 05. 2006. 15:05
Posts: 686
Location: Banja Luka
Striker wrote:
http://metalbelieve.blogspot.co.uk/2012/04/festival-of-mutilation-gods-of-infernal.html

"I don't even think Festival Of Mutilation will top up this album. For me, it is simply the best death metal since "Symbol", and on par with that!"



Zakon!.. cinjenica, kvalitet je neupitan, ali sta je mislio pod "Symbol"? Symbolic od Death-a ili nisam bas dobro upucen u scenu? :D


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 533 posts ]  Go to page Previous  1 ... 23, 24, 25, 26, 27  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group