Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 18. 04. 2024. 06:24

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 35 posts ]  Go to page Previous  1, 2
Author Message
 Post subject: Re: Keep Of Kalessin
PostPosted: 29. 05. 2008. 21:11 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Pa dobro, Through Times of War je prilicno nelos album, priznajem. Jedan od onih minornih dragulja Norveske, uz Kvist, Isvind, onih par Obtained Enslavement-a. Ali drugi KoK, i sve poslije, su da te bog mili sacuva sund prve kategorije za osobe sa jednocifrenim IQ-om ili za one tipa Grosho, koje jednostavno boli kurac, samo neka "drnda". Nesto bolje od For All Tid... uopste nije nikakvo postignuce. Pa to bi i prosjecan BiH bend mogao :mrgreen: Al da je bolji od In the Nightside Eclipse je tipicna Grofova provala. Mozda je on mislio na Emperor/Wrath of the Tyrant...

Inace, ja sam sa njim mjenjao drugi KoK za Tiamat-ov Clouds il tako nesto prije jedno, pa jebem mu mater ima 8 godina :shock: . Striko se nesto neckao bil mi za njega dao Cemetary-ev Black Vanity, kasnije mi je nudio i Godless Beauty od njih zajedno al proso voz Maksimilijane...Grof je na to "nama" skocio...

I da, nemam nikakvog kajanja za taj "trejd". Toliko o KoK-u kao bendu :P


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Keep Of Kalessin
PostPosted: 09. 01. 2009. 19:13 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Pitanje za one koji slušaju ovaj bend i znaju prepoznat stilske promjene:

Je li vi osjetite te "core" elemente na novom albumu? Sad od nekrodemona saznadoh da je ovo kao blek kor (mada je i njemu neko rekao) a ja što sam preslušao ovo sa myspace-a ipak ne mogu reći tačno ništa. Samo mi malo vokal na pjesmi Ascendant zvuči malo kao metalcore više.

A što se tiče ovog blackcore - u to se fakat ne bih upuštao :lol: .


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Keep Of Kalessin
PostPosted: 09. 01. 2009. 19:17 
Offline
User avatar

Joined: 14. 12. 2008. 13:04
Posts: 1804
aj molim vas da ja to poslusam koji je najbolji album da znam ..... iovako sam prebukiran sa tim :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Keep Of Kalessin
PostPosted: 09. 01. 2009. 20:50 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
artredis wrote:
Pitanje za one koji slušaju ovaj bend i znaju prepoznat stilske promjene:

Je li vi osjetite te "core" elemente na novom albumu? Sad od nekrodemona saznadoh da je ovo kao blek kor (mada je i njemu neko rekao) a ja što sam preslušao ovo sa myspace-a ipak ne mogu reći tačno ništa. Samo mi malo vokal na pjesmi Ascendant zvuči malo kao metalcore više.

A što se tiče ovog blackcore - u to se fakat ne bih upuštao :lol: .


norskor je pogrdan termin koji je bio u upotrebi originalno za navalu superdosadnih, reciklirajucih trecevalnih blek metal sastava iz norveske, npr. KoK, Tsjuder, 1349, naravno neki ce po cejfu dodat, oduzet, al to je taj sablon. Malo agresivnije, malo neometalskije. Bez potrebe je dodat da neki bas nisu odlijepili na taj recept. Mada je to nebitno jer horda petnestogodisnjakinja i Tarik Groso apsolutno garantuju uspjeh formuli, a bogam i bolidima licno.

Naravno termin se sada koristi za sve i svasta i cesto bez ikakvog podudaranja al kad se ja sjetim gdje i kad sam ga prvi put opazio u tom kontekstu je bio upotrebljen.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Keep Of Kalessin
PostPosted: 09. 01. 2009. 20:59 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
je to je to. ako bi se koristio muzicki kao asocijacija, neznam, hrpa DARKTHRONE klonova vise zvuci ko onaj starinski tupa tupa HC neg nest od ovih novih / neo core varijacija. negdje sam procito da neko te bendove i ne smatra drugim nego black hardcore, al ok, drugaciji je rad na gitarama, nije tolko power chord bazirano. norsecore dodje na ono sto libijac napise, kao neki prepoznatljiv norveski zvuk, otud core, mada se i ja slazem da u ovom slucaju prepoznatljiv znaci i do bola predvidljiv i bez muda, samim tim je u stvari u suprotnosti sa izvornom idejom norveskog blacka, jer u prvom valu je bar svako pokusavo imat svoj zvuk. al sta vrijedi, jednom kad nest postane prihvaceno automatski postaje i trend, tako to ide. iz istih razloga ja tesko mog neki noviji hardcore il crust, nema mi to vise smisla ni neke osobnosti, autenticnosti.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Keep Of Kalessin
PostPosted: 09. 01. 2009. 21:13 
Offline
User avatar

Joined: 03. 03. 2006. 23:34
Posts: 1356
Location: Banjaluka, Bosna i Hercegovina
Serator, zasto ljude nazivas bolidima, sviraju, rade svoj posao, ne vidim povoda da im se lijepe tako fini atributi, samo jer, po tvom misljenju, nisu originalni i recikliraju? Sigurno je pola tih ljudi dobro k'o hljeb.

Slusao sam jos prije godinu-2 5-6 pjesama na spejsu i dobro mi zvuci, nisam se pretjerano zadrzavao na ovome.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Keep Of Kalessin
PostPosted: 09. 01. 2009. 21:22 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
as_the_sun_sets wrote:
Serator, zasto ljude nazivas bolidima, sviraju, rade svoj posao, ne vidim povoda da im se lijepe tako fini atributi, samo jer, po tvom misljenju, nisu originalni i recikliraju? Sigurno je pola tih ljudi dobro k'o hljeb.


Image

Mislim da ne trebam vise reci, ako ne vidis bolidnine u slici, treba ti dioptrija. Doduse bila je i partnerska fotka sa njima u suprotnim pozama ala grand show produkcija, i naravno jos uvjek sa "zajebanim" pogledima.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Keep Of Kalessin
PostPosted: 09. 01. 2009. 21:24 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
as_the_sun_sets wrote:
Sigurno je pola tih ljudi dobro k'o hljeb.

Slusao sam jos prije godinu-2 5-6 pjesama na spejsu i dobro mi zvuci, nisam se pretjerano zadrzavao na ovome.


Sigurno? Ja BM slusam svaki dan, i mogu reci prije da je sigurno da pola tih ljudi nemoze napisat dva zajebana riffa zaredom da ih u dupe medjed sprci al dobro, uvjek je pozeljno napraviti proizvoljne statisticke predpostavke.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Keep Of Kalessin
PostPosted: 09. 01. 2009. 21:30 
Offline
User avatar

Joined: 03. 03. 2006. 23:34
Posts: 1356
Location: Banjaluka, Bosna i Hercegovina
Skuzio sam da si rekao ovo bolidi za sve bendove i sve clanove gore pomenute fuzije, moja greska. Pa nisu papci ako ne znaju bm riff napisati :/


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Keep Of Kalessin
PostPosted: 09. 01. 2009. 22:14 
Offline
User avatar

Joined: 16. 09. 2007. 19:46
Posts: 1283
Location: Mount North
kalesija je najvece razocarenje blek metala u 2008.
izmislili su blackmetalcore...
mada po meni se to moglo predvidjeti na prethodnom albumu..


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Keep Of Kalessin
PostPosted: 09. 01. 2009. 23:26 
Offline
User avatar

Joined: 14. 12. 2008. 13:04
Posts: 1804
daj recite mi koji album je najbolji da poslusam :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Keep Of Kalessin
PostPosted: 10. 01. 2009. 03:55 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Zahvaljujem na pojašnjenjima :) . Lično, a možda će vama to izgledati glupo no aj dont giv a fak - od svih metal pravaca gajim posebno poštovanje prema bleku zbog iz razloga:
- što su im vokali najbolji (shriek majka) i što mogu prenijeti neku mračnu atmosferu (Burzum) i što su mega kaotični (mathcore da uči od bendova tipa De Magia Veterum - zlo) i što me nasmijavaju spotovi (Dimmu Borgir i oni gdje se blekeri igraju po igralište za djecu - moć :mrgreen: ) i naposljetku što nisam slušao ostale pravce toliko da bih o njima imao barem elementarno mišljenje :oops: (al haj meni se može oprostit).

Iiiii iz tog svega nisam htio koristiti blackcore kad da sam neki znalac za ovaj bend. Meni je lično blackcore nešto što sa blackom kakvog sam imao prilike čuti nema skoro ni malo veze a to su ovi "neosi" - Abigail Williams (black/deathcore/sympho), Benea Reach (norveški metalcore, norveška boleščura) i She Said Destroy (najprije definisano kao blackcore ali čudno ono pravo), i još neki, da sad ne tražim po kompu. A prosto povezivanje metalcore-a i blacka...hmmmm, još nisam čuo nekog da to tako dobro to mješa i svira. Iskreno, Keep of Kalesin mi je odmah malo zasmrdio, nije meni taj mix onog superosoničnog 180 kbps bubjanja i screama lego nešto. A i riffovi su ono...ma daj ba. Pa još cleanovi, ajoj :D . Pa daj šrajkaj malo brate ako možeš na metalcore zaobadavačinu da čujem i to ili barem šrajkaj na standardan zvuk samo daj da i to čujem u muzici koju stalno slušam :D . Tako da je ovo norsecore super došlo, da ne pravimo zabludu ono. A možda sutra bude popularan taj neki blackcore i prepoznatljiv kao deathcore ali mislim da još nije došlo vrijeme (koliko ja znam i imam prilike da se informišem).


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Keep Of Kalessin
PostPosted: 03. 02. 2009. 15:26 
Offline
User avatar

Joined: 18. 11. 2003. 14:53
Posts: 3446
Location: 21.02.2009
AHAHAHAHAHA JAOOOO SMIJEHAAAA
odron odrona....dje ovo sve ode

nego, uzeo sam, Groshi prvi na origigiju..i to digipack...nosim mu sutra na napalme, bice sretan ko beba :))


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Keep Of Kalessin
PostPosted: 03. 02. 2009. 18:21 
Offline
User avatar

Joined: 14. 12. 2008. 13:04
Posts: 1804
meni je mocno :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Keep Of Kalessin (NorveÅ¡ka)
PostPosted: 18. 04. 2013. 10:55 
Offline
User avatar

Joined: 09. 06. 2010. 22:13
Posts: 2797
Location: Tuzla
Image

Keep Of Kalessin – Introspection [EP] (2013)
Genre: Melodic Black/Death Metal
Origin: Norway
25 mb | mp3, CBR 320 kbps

Tracklist:
01. Introspection 05:01
02. Flight Of The Hatchling 02:22
03. The Dragontower (Extreme Version) 03:26
__
10:49 min

Code:
http://ul.to/s7t3gf53


Code:
http://clz.to/9nf5tfil


Code:
http://rapidgator.net/file/f228e64fb56ca8974abb47cc7cc1a930/


pass: 2012


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 35 posts ]  Go to page Previous  1, 2

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group