Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 28. 04. 2024. 12:59

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 8 posts ] 
Author Message
 Post subject: DE MAGIA VETERUM
PostPosted: 06. 07. 2008. 18:22 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
http://www.myspace.com/demagiaveterum

okultni BM iz nizozemske, bas slusam spikes through eyes, men dobro skroz, nije samo jos jedan norveski klon, ima klavijature al je i raw, s tim da se bas svira al bez da ide u neki artsy fartsy djir, mozda jos nekom budu pasali ovdje... onako, uspjeva ne biti generic smece a opet ni previse na silu experimentalno, budem si skinuo vjerovatno jos nesto od ovog benda, dokaz da nije sve u hyped trendy kvlt tr00 imenima ;)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: DE MAGIA VETERUM
PostPosted: 07. 07. 2008. 17:43 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
cuo sam za njega, posebno njegov drugi projekat Gnaw their Tongues...

Nisam nikad obratio paznje, no sudeci po onome sto se da cuti na majspejsu, vrlo dobro! HaosBlek u SVEST (poslusaj njihov Urfaust album ako mozes nac) fazonu, malo ko se toga dohvata, zna bit teretno nekad, al generalno volim taj pristup, mislim da su DsO isli u tom pravcu da bi puno bolji bili nego ovaj smetljarski neoprog koji sad furaju, al onda nebi bili album godine u Maniacsu i Terorajzeru :P

Nije nista u hyped tr00 kult imenima, osim DarkThronea hehe, bar jedno des godina vec :P


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: DE MAGIA VETERUM
PostPosted: 07. 07. 2008. 18:22 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Slušao sam jučer, slušao sam danas i nisam promijenio mišljenje - ovo je jedan od najbestijalnijih, najžešćih (gore i od toga) i najhaotičnijih bendova koje sam ikad čuo. Sad kad bih ovo generalizirao na cijeli BM onda bi mi ovo bio najopakiji i najzajebaniji metal žanr. Bubanj osakaćuje, vokal dere (al' stvarno dere), o gitarama, rifovima i distorzijama da ne pričam, još one orgulje ili šta već, fakat sam vidio crnilo koje opravdava 100% ime ovog žanra - sve ovo opasno jebe nerve. One rough mix dvije pjesme...ma ubiše. Ona A Dissharmony of Answers...joj, Futility of Creation malo melodičnija, baš onako kako volim, podsjetilo me na onaj Sworn To The Dark od Wataina - nevjerovatno kakvog smisla za melodičnost imaju BM bandovi - ali malo sam ja slušao pa kažem to su sve generalizacije, don't take me to seriously. Haos.

P.S. Uff.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: DE MAGIA VETERUM
PostPosted: 07. 07. 2008. 18:35 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
je da, kaos blek, cak ko ARCKANUM i brije na magiju kaosa, al kod njega se to osjeti i u zvuku, nije me zainteresiro taj njegov drugi projekt iako znam za njega, ovo sam zapazio cim sam prvi put naletio na myspace, skinucu sve sto ima za skinuti. od SVEST sam cuo sam nest na nekoj kompilaciji i nije me se previse dojmilo, pronjuskam malo bolje. libija, super da se i tebi ovo svidja, ako je black posto isprazan evo nekog ko nije samo prepisani retro bez trunke talenta a ni predvidljivo trendy "avangardno" drkanje, ovo je vise onaj individualni/originalni pristup i stvarna kvaliteta vizije, sto je valjd i bila neka prvobitna ideja blacka. ovaj to izgleda ima, bez da kopira ikog il da zvuci djetinjasto. artredis, ovako nesto bi trebao biti BM, ali nazalost nije, zapravo endemicno danas. nadam se da ce nastaviti biti ovako kreativan.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: DE MAGIA VETERUM
PostPosted: 07. 07. 2008. 20:47 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Nije da imam neke pretjerano velike želje da slušam BM ali ovo što mi periodčno naleti na mene ostavi utisak. Ali me BM fascinira - svirati tako kaotično i svirati tako melodično, mogu samo misliti koja je gotiva ljudima na svirkama gdje se sviralo baš ovo što si ti kktz nazvao endemičnim . A ja sam fakat eto, čim sam ovo čuo osjetio nešto, stvarno je bilo nešto, eto i danas - baš kao što ti kažeš - magija kaosa, mislim da to može samo BM zvuk, slušam ja i mathcore i nešto od nojzare ali kao ovo nije. Zato mislim da BM zaslužuje poštovanje, ali opet, nikada ne bih imao interesa da slušam to što si nazvao ispraznim blackom. Samo ove odabrane stvari koje kad piče dirnu u živac.

Opet mali offtopic - kad sam surfao blogspotovima tražeći neke interesante bendove naletio sam na nešto što se zove MBM - melodic black metal i to jedan od poznatijih bendova Venom (nisam slušao ali znam za njih ovako preko foruma i neta). Mislim, kakav je to zvuk? Je li to baš nešto što je melodično, ali u BM folu - je li to Burzum? Jest da sam malo slušao te melodičnosti ali ono što sam čuo mogu jednostavno povući znake navoda sa = magično.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: DE MAGIA VETERUM
PostPosted: 07. 07. 2008. 21:00 
Offline
User avatar

Joined: 09. 09. 2005. 21:17
Posts: 3443
Location: ...u hypothalamusu, zasad...
Prevarili te, to oko Venoma... Ako cemo povuci pararelu kroz bogatu Venom diskografiju, jer postoje pun kurac godina (pocetak osamdesetih), old school u pravom smislu rijeci - to ti je tresoka, nesto crnja, prljavija, bezobraznija tresoka. Venom je jedan od bandova osnivaca black metala, odnosno utrali su put blacku a da ni htjeli nisu, hahahaha S Bathory (takodjer, jedan od prvih BM bandova) je vec, pomalo, drugacija situacija. Obavezno stivo od Venoma (kako to malom Perici pase, odnosno gradacija):

1. Welcome To Hell
2. Calm Before The Storm
3. Black Metal

Eto, pokusah sto jednostavnije ;-) I, da, daleeeeeeeeeeeeeeeeeeko je to od Burzuma (Varga), pa preporucujem preslusavanje i usporedbu... sve ce ti se samo kas'ti.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: DE MAGIA VETERUM
PostPosted: 09. 07. 2008. 22:26 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
skinuo sam jos dva ta albuma sto sami nude na netu, od DMV, nisu mi (jos?) legli ko spikes... evo bas slusam urfaust od SVEST, dobro je, lo fi BM sizofrenija, mada mi fali ipak neke mistike da bude vrh, malko mi prazno ko vecina "cistog" blacka, al moguce da ce me tek zgrabiti, heh. za VENOM sve je receno, a za melodicni BM, tu mislim da bas klasicni francuski BM je i najbolji, CELESTIA, PESTE NOIR, stari MUTIILATION je mozda ipak preprljav za nekog ko se tek upoznaje, ali njihove melodije su bas ono, cesto imaju duha, a nije MTV melodicni BM za crtane filmove.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: DE MAGIA VETERUM
PostPosted: 10. 07. 2008. 20:03 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
kktz wrote:
skinuo sam jos dva ta albuma sto sami nude na netu, od DMV, nisu mi (jos?) legli ko spikes... evo bas slusam urfaust od SVEST, dobro je, lo fi BM sizofrenija, mada mi fali ipak neke mistike da bude vrh, malko mi prazno ko vecina "cistog" blacka, al moguce da ce me tek zgrabiti, heh. za VENOM sve je receno, a za melodicni BM, tu mislim da bas klasicni francuski BM je i najbolji, CELESTIA, PESTE NOIR, stari MUTIILATION je mozda ipak preprljav za nekog ko se tek upoznaje, ali njihove melodije su bas ono, cesto imaju duha, a nije MTV melodicni BM za crtane filmove.


kktz čovječe pa to je to što se traži, ja sam fino pisao gore da je melodičnost u BM (što ga slušah) = magičnost. Kakav MTV kurac kakvo sranje ba - nije ova vrsta melodičnosti (a fakat je posebna) za svakoga. A što se tiče tog duha kojeg posjeduje - ima ga i previše. Daj kad nađeš šalji ili postaj linkove a ja ću ovo kad mi ćeif bude preslušati što si za sada stavio.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 8 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group