Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 27. 04. 2024. 18:51

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 7 posts ] 
Author Message
 Post subject: ISENGARD
PostPosted: 27. 12. 2003. 02:29 
Offline
User avatar

Joined: 23. 12. 2003. 22:42
Posts: 16
Location: Ljubljana, Slovenija
Poznajete? Solo pojekt Fenriza od Darkthrone... i juzt love it :) Fenriz ima sijajne vokale i one vikinške i growling... volim obadva albuma. :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 27. 12. 2003. 11:54 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 07. 06. 2002. 00:23
Posts: 1711
Location: Visoko, BiH
Nisam znao da je to njegov projekat ali se primjeti slicnosti sa Darkthronom i o tome smo bas nekidan na chatu pricali. Imam Vinterskugge odlican album.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 27. 12. 2003. 13:04 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 30. 06. 2002. 10:07
Posts: 1336
Location: Kingdom Of Loss
Imam Vinterskugge i super je album. Pocesto ga znam poslusati, iako mi je naravno drazi Darkthrone 8) Preporuka ako nista drugo onda barem da se poslusa :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 28. 12. 2003. 00:50 
Offline
User avatar

Joined: 23. 12. 2003. 22:42
Posts: 16
Location: Ljubljana, Slovenija
Vinterskugge ima komade iz death metal i iz black dobe.. all mixed.. ali Hostmorke ima sve slične komade..


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 28. 12. 2003. 02:01 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Pjanluk i krkanluk, cista poezija od jednog od najvecih umjetnika Norveske BM scene.

Ne bih se mogao odluciti, mada cesce slusam Hostmorke, sto zbog "I Kamp Med Kvitekrist" (koja je bas ono jebanje matere) a sto zbog "Over de Syngende Ode Moer". One zadnje dvije stvari su komotno DarkThrone otpadci, nisu lose al ne bi mogle ni na jedan album DTa.

Vinterskugge opet ima bruku nekakvih amaterskih dederskih stvarki (pardon al DT-ov DM period mi nije nikad bio znacajan) i same pjesme nisu toliko kvalitetno konstruisane, al sta ja znam, dobar album, sve u svemu. Naravno naslovna i "Domedagssalme" otimaju cjeli show. Al sta ce "Storm of Evil" u svemu tome. Ko da su Sisters of Mercy snimili pjesmu sa Absurd-om. A tek "Our Lord Will Come"??? Stoner-doom??? Fakat budala od covjeka, al u pozitivnom smislu.

Po meni je najbolji rad Isengarda bas onaj krcmarski krkanluk za koji Fenriz ima i glas i smisao. Steta sto najvjerovatnije necemo nikad cuti nista novo od tog projekta...

Za one kojima Isengard lezi, preporucujem i Storm-ov "Nordavind". Koji je opet na slican sablon samo daleko bolje odsviran i isproduciran. Opet je tu Fenriz, zajedno sa Kari Rueslatten (ex 3rd and the mortal) koja odradjuje ekstra dobre zenske vokale, a tu je i neizbjezni kenjator Satyr koji sa svojim Blekerskim upadima samo skenjava stvar.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 28. 12. 2003. 13:39 
Offline
User avatar

Joined: 23. 12. 2003. 22:42
Posts: 16
Location: Ljubljana, Slovenija
Da Storm - Nordavind je super album... tu su klasičke norveške folk pjesme stavili u folk rock/metal stajl... dobra produkcija i super vokali i riffovi... jedan komad - Noregsgard ima istu riffu kao Quintessence iz Panzerfaust... :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 11. 08. 2004. 00:39 
Offline

Joined: 01. 12. 2002. 20:26
Posts: 4076
imam hostmorke i totalno mi je prejeben album.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 7 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group