Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 28. 04. 2024. 06:23

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 906 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 46  Next
Author Message
 Post subject: Re: SLUSO SAM I
PostPosted: 22. 06. 2010. 10:22 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
i da nista ko trench hell..i da ona nova stvar nemere ni svjecu drzat nijednoj sa sadrn kros ripera, ni produkcijski ni muzicki...krenuli su i oni malo, standardno australski, lupat u prazno, nije nista tragicno al ima jedno rif dva koji su nepotrebni, i malo tok nije vrhunski ko na onom ep-u.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SLUSO SAM I
PostPosted: 22. 06. 2010. 11:24 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
sam da ne izgube podlost u zvuku, trench hell, jer upravo to su imali za razliku od vecine drugih koji su happy thrash ma kolko se trudili bit true.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SLUSO SAM I
PostPosted: 22. 06. 2010. 11:32 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
men Maroth bolji na demu neg album. za taj raw daleko najbolesnije. men pasu Krvnik jer volim onaj melanholican black al bez modernih post rock, shoegaze i sl bljuvotina, jer to vecinom sam usere, a slagat jednu za drugom depresivnu melodiju a da nije debilana il komercijala i treba znat, kolko god volim taj zvuk i kolko god je sad bendova u tom depra djiru, rijetko koji mi je zapravo slusljiv. no dobro, nisam ni sluso sve sa ovih prostora nit bas planiram :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SLUSO SAM I
PostPosted: 22. 06. 2010. 12:07 
Offline

Joined: 11. 06. 2010. 19:50
Posts: 588
Nisam slusa album al uskoro mi stize kaseta toga pa cu poslusat.Demo imam i on je klanje.
mani je od te Depresive sto sam u zadnje vrijeme slusa mnogo pasovao VERZIVATAR iz madjarske i album sto su izdali za Old Temple, nije to onaj spori depresive dosadni, jako je brzo, vrlo histericni vokali i odlicna svirka zaista.
takodje Ashdautas prvi demo je izvanredan, u tom nekom stilu samo sa nekim posebnim duhom bar za mene.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SLUSO SAM I
PostPosted: 22. 06. 2010. 13:57 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
ev mog preporucit ...Lunar Eclipse, Chaos to the Ruin... od Cataplexy, stari japanski BM bend, mada nisam jos sluso to njihovo staro, ovaj je album nest noviji. dobar spoj depresivnih melodija i agresivnosti / brzine, sto je rijetkost, osjete se ova vremena al ostaje jos uvijek i tradicionalno, na norvesku. nema one japanske nakaradnosti i izivljavanja, bas postena muzika, nist novo al opet imaju nest i svog pristupa.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SLUSO SAM I
PostPosted: 05. 07. 2010. 15:01 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Nitberg - Nagelreid

Dobar do bola, ali nikako za podrumase i primitivce, onako, satyricon - nemesis divina period kao jedina moguca referenca ili mozda ofermod noviji al bez onih death metal gluposti, i nije bas smarajuci kao jedna pjesma od pedes i kusur minuta nego su to namjerno da bi prisilili na slusanje cini mi se...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SLUSO SAM I
PostPosted: 05. 07. 2010. 15:17 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
mozda na momente podsjeca na stariji Taake al je ovo puno bolje po meni.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SLUSO SAM I
PostPosted: 06. 07. 2010. 19:48 
Offline
User avatar

Joined: 02. 07. 2007. 14:08
Posts: 641
Location: In the Cold Winds of Nowhere...
stari serator wrote:
Nitberg - Nagelreid

Dobar do bola, ali nikako za podrumase i primitivce, onako, satyricon - nemesis divina period kao jedina moguca referenca ili mozda ofermod noviji al bez onih death metal gluposti, i nije bas smarajuci kao jedna pjesma od pedes i kusur minuta nego su to namjerno da bi prisilili na slusanje cini mi se...


Slusljivo dosta, i moram priznati zanimljivo. Sad bas nije ono tipicno istocnoevropsko NSBM trabunjanje, neko ima tu neku supstancu. Jesi sluso ovo prije od njih ? Isplati se skidat to?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SLUSO SAM I
PostPosted: 06. 07. 2010. 20:03 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Meni je od svih tih BBH bendova (Nitberg, Ravendark, Forest, Rundagor, Branikald...) Branikald ubjedljivo najbolji i to Triumph des Willens koji je bas onako redefinicija NSBM-a jer je totalno uspio spoj Oi-a i BM-a, te je daleko vise hejterski i zvukom i atmosferom od bilo kakvih skinjara bendova i njihovog ska prdekanja/hevi melodike. A od ovih ostalih Forest je daleko ispred bilo cega sto je Branikald prije radio moram reci. Iskreno, ovaj novi Nitberg nema nikakve veze sa tim BBH fazonima, osim mozda sa vokalima na zadnjem Branikaldu (jer ih je isti lik radio, al meni su malo bolji bili na Triumph-u, a i produkcija cjelokupno).

Iskreno meni je samo valjalo ono sto je radio Kaldrad (Branikald i Forest). Nitberg, raven Dark i Rundagor su mi bili i ostali standardan sirovi BM bez neke pretjerane inspiracije/umjeca.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SLUSO SAM I
PostPosted: 06. 07. 2010. 20:28 
Offline
User avatar

Joined: 02. 07. 2007. 14:08
Posts: 641
Location: In the Cold Winds of Nowhere...
stari serator wrote:
Meni je od svih tih BBH bendova (Nitberg, Ravendark, Forest, Rundagor, Branikald...) Branikald ubjedljivo najbolji i to Triumph des Willens koji je bas onako redefinicija NSBM-a jer je totalno uspio spoj Oi-a i BM-a, te je daleko vise hejterski i zvukom i atmosferom od bilo kakvih skinjara bendova i njihovog ska prdekanja/hevi melodike. A od ovih ostalih Forest je daleko ispred bilo cega sto je Branikald prije radio moram reci. Iskreno, ovaj novi Nitberg nema nikakve veze sa tim BBH fazonima, osim mozda sa vokalima na zadnjem Branikaldu (jer ih je isti lik radio, al meni su malo bolji bili na Triumph-u, a i produkcija cjelokupno).

Iskreno meni je samo valjalo ono sto je radio Kaldrad (Branikald i Forest). Nitberg, raven Dark i Rundagor su mi bili i ostali standardan sirovi BM bez neke pretjerane inspiracije/umjeca.


Nisam se ja nikad pretjerano palio na te istocnoevropske NSMB-ovce, par Grejvlanda, ven aj kat d trout i Branikald, ovo ostalo vise manje, ponekad poslusam, al da sam nesto fasciniram tesko.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SLUSO SAM I
PostPosted: 07. 07. 2010. 13:55 
Offline
User avatar

Joined: 28. 05. 2010. 10:46
Posts: 1995
Dobar je Forest.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SLUSO SAM I
PostPosted: 07. 07. 2010. 15:26 
Offline

Joined: 11. 06. 2010. 19:50
Posts: 588
Panphage iz Svedske, poslusao na majspejs i rekao nabavicu sve od njih (izdaju samo kasete to im je kod mene veliki plus)sto se bude moglo...Evo ako je neko zainteresovan neka poslusa
http://www.myspace.com/panphagepanphage
Klasika al ubija...mnogo mnogo dobro....e da i za sve one koji misle da je ovo sranje zato sto sam postavio ja bicete odusevljeni kvalitetnom produkcijom i sve se cuje...ne plasite se ekstremnosti...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SLUSO SAM I
PostPosted: 07. 07. 2010. 15:45 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Blaze of Perdition - Towards the Blaze of Perdition...Poljaci sviraju ortodoksiju, na silu. Koliko svjetu treba ovakvih bendova? Dosadna milion puta prezvakana zla arpedja i prebrzani ruzno istrigerisani bubnjevi, dublirani vokali, smarajuci tempo. Poljaci imaju fakat najbolje, i najgore i najofirnije bendove.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SLUSO SAM I
PostPosted: 07. 07. 2010. 15:52 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
I da, ako budem morao cuti jos jednu hrpu pandi kako citiraju Hasana bin Sabaha, kaznit cu se.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SLUSO SAM I
PostPosted: 07. 07. 2010. 15:57 
Offline

Joined: 11. 06. 2010. 19:50
Posts: 588
stari serator wrote:
Blaze of Perdition - Towards the Blaze of Perdition...Poljaci sviraju ortodoksiju, na silu. Koliko svjetu treba ovakvih bendova? Dosadna milion puta prezvakana zla arpedja i prebrzani ruzno istrigerisani bubnjevi, dublirani vokali, smarajuci tempo. Poljaci imaju fakat najbolje, i najgore i najofirnije bendove.


Imao sam Cd dok su se zvali Perdition i nisu mi bili nesto pa sam mijenjao cd (al moram priznat da je buklet bio izvanredno dizajniran, tada su bili u WWII tripu, militar etsetika i sve to)..neznam sto furaju sad jer imam kasetu sa pseudogodom al sam smo pseudogod da valja preslusao ovo mozda i nisam ali ocu...bitno je da se nabavi nekako ovo novo od pseudogod'a...poslusaj rapine ovaj panphage pa mi javi misljenje...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SLUSO SAM I
PostPosted: 07. 07. 2010. 16:42 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
dobri evo skidam ovaj zadnji demo, imas li linkove za prva dva, onako melodika simpaticno, nije gej to je najbitnije...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SLUSO SAM I
PostPosted: 07. 07. 2010. 16:44 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
podsjecaju me na sporiji heresi na momente, samo sto je heresi bio puno bolji :P


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SLUSO SAM I
PostPosted: 07. 07. 2010. 16:52 
Offline
User avatar

Joined: 02. 07. 2007. 14:08
Posts: 641
Location: In the Cold Winds of Nowhere...
stari serator wrote:
dobri evo skidam ovaj zadnji demo, imas li linkove za prva dva, onako melodika simpaticno, nije gej to je najbitnije...


Izgleda da nemaju prva dva na netu, nesto slicno ko onaj demo od Gnome-a, nigdje nista.
Enivej, jedino da nam aplouduje kolega ako ima na kaseti.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SLUSO SAM I
PostPosted: 07. 07. 2010. 16:56 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
joj nemoj da crnogorac ripuje sa kasete doci ce do crne rupe, nije on za toga nikako :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SLUSO SAM I
PostPosted: 07. 07. 2010. 16:57 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
ima jos jedan na last ef emu


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 906 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 46  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group