Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 29. 04. 2024. 11:42

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 39 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject: Nargaroth (Njemačka)
PostPosted: 18. 04. 2004. 18:47 
Offline
User avatar

Joined: 16. 04. 2004. 14:08
Posts: 33
Zar ne mislite da su ovi njemacki blekeri zasluzili jednu otvorenu temu?
Jest da ih je tesko razumijet al et:)ihih..ja imam Black Metal Ist Krieg a voljela bi nabaviti jos ako neko nesto ima nek mi se javi


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 18. 04. 2004. 20:58 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Imam ja sve radove Kanwulf-a.

1) Orke (demo, bez vokala, navodno datira iz 91)
2) Herbstleyd demo (prvi snimak, 93, uzas zvuk)
3) Herbstleyd (prvo normalno izdanje, 98, debi album)
4) Amarok (kompilacija raznoraznih snimaka, + obrada Burzuma, 2000, i naravno najbolji moment Kanwulfovog stvaralastva, "Into the Void")
5) Fuck Off Nowadays Black Metal (2001. ultra raritetno izdanje, striktno ploca)
6) Black Metal ist Krieg: A Dedication Monument (3 obrade plus par blatantnih oda, album koji se krivi za masovnu popularizaciju dotad nepoznatog Scapskog uber-kvlta Moonblood)
7) Rasluka Pt.II (pocetak nove ere Nargarotha, 4 stvarke, EP posvecen Bonu Scott-u iz AC/DC-a i nekakvom Kanwulfovom haveru sto se ukinuo)
8) Geliebte des Regens (novi album, na sablonu Rasluka II, dosadno do bola)
9) Crushing som Belgian Scum (zadnje izdanje, live in Hellgium)

Nargaroth is Kanwulf, Kanwulf is Nargaroth...NO COMPROMISE! Naravno kroz bend su prosli i prolaze redovi poznatijih i nepoznatih likova (Occulta Mors iz Moonblooda, Butcher iz Maniac Butchera, Akhenaten iz Judas Iscariota), dok je Kanwulf kreativni motor i jedina konstanta.

Kenjaza na stranu, Kanwulf je manje vise utjelovljenje elitizma i kontroverzije u BM-u. Koliko je njegovoj popularnosti doprinjela kamaraderija sa Akhenaten-om (Judas Iscariot) i Imperial-om (Krieg) samo vrag zna, ali se ne sjecam neke euforije oko Nargarotha 98-e kad sam prvi put cuo Herbstleyd. Sve u svemu sasvim solidan BM zestoko inspirisan Burzumom uz dodatak elemenata koji su kasnije obiljezili kasniji Svapski doprinus BM-u (koliko je tu patenata ukradeno od Moonblooda nek slusaoci sami sebi razluce), no najveci opceprisutni problem muzike Nargarotha je manjak bilo kakve konstante...Herbstleyd nema veze sa BM Ist Krieg...koji opet nema veze sa Geliebte des Regens. Kanwulf je u najmanju ruku kontradiktoran, a u najgoru totalna budala. Od racistickih sugerisanja, i deklarisanja muzike Nagaroth-a kao "umjetnosti samo za bjele ljude" pa do kasnijeg promovisanja Kirgistanskog Black Metala (njegov label, Curse of KvN Sadistic, je manje vise stvoren samo radi izdavanja radova benda Darkestrah), i siroko rasprostranjenih glasina da je Kanwulf biesksualac ili cak homoseksualac (sto je u BM-u krajnje pogubno) koje su jos uvjek nepotvrdjene, puno se prica o Kanwulf-u i Nargarothu, a jos uvijek premalo zna...

Svaka cast na postu...malo me cudi da neko u Bosni za Nargaroth zna...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 18. 04. 2004. 22:20 
Offline
User avatar

Joined: 16. 04. 2004. 14:08
Posts: 33
mnogo hvala na tomu sto si napisao gore,uzelo ti je makar 15ak min:)
ja imam samo taj jedan album jebiga.
NARGAROTH RULES


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 21. 04. 2004. 17:49 
Offline
User avatar

Joined: 29. 08. 2003. 18:54
Posts: 2133
Location: Moulin Rouge
Bez uvrede, Twiggy, al sve se nesto bojim da ti taj bend fakat slusas :roll:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 21. 04. 2004. 21:35 
Offline
User avatar

Joined: 04. 10. 2003. 16:02
Posts: 3906
Location: Shores Of Jadran
Lena_Rose wrote:
Bez uvrede, Twiggy, al sve se nesto bojim da ti taj bend fakat slusas :roll:


:lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 14. 05. 2004. 02:26 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Evo prije par dana izaso novi, Rasluka I, iako dobrano bolji i slusljiviji od zadnjeg Geliebte des Regens full-length proljeva, nije ni blizu sad vec legendarnog Rasluka II EP-a.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 14. 05. 2004. 11:55 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 07. 06. 2002. 00:23
Posts: 1711
Location: Visoko, BiH
Black Metal Ist Krieg - JEBENO DOBRA ZAJEBANCIJA


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 14. 05. 2004. 12:58 
Offline
User avatar

Joined: 30. 04. 2004. 22:55
Posts: 12
[quote="ihti"]Black Metal Ist Krieg - JEBENO DOBRA ZAJEBANCIJA[/quote

a katkad nije sve u zajebanciji!]


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 14. 05. 2004. 18:59 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
ihti wrote:
Black Metal Ist Krieg - JEBENO DOBRA ZAJEBANCIJA


ojha malo se popilo a Jasmine ;)

Pravi naziv je "Black Metal ist Krieg: A Dedication Monument"..ma koliko ja htio da se iznutra osjecam ganut Kanwulfovim emocionalnim i tuznim pristupom...meni je koncept pederluk...

Al muzika je zato samo takav kvlt.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 14. 05. 2004. 19:09 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 07. 06. 2002. 00:23
Posts: 1711
Location: Visoko, BiH
KoldVoid wrote:
ojha malo se popilo a Jasmine ;)

Pravi naziv je "Black Metal ist Krieg: A Dedication Monument"..ma koliko ja htio da se iznutra osjecam ganut Kanwulfovim emocionalnim i tuznim pristupom...meni je koncept pederluk...

Al muzika je zato samo takav kvlt.


ah na Sejinom CD-u ne pise A Dedication Monument


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 14. 05. 2004. 19:18 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Sram ga bilo :x


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 16. 05. 2004. 04:36 
Offline

Joined: 27. 08. 2003. 00:01
Posts: 64
Jebiga kad onaj jedan iz Emirata nije napisao kako treba naziv albuma kad je przio Groshi.

Sram ga bilo. :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 16. 05. 2004. 15:06 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Nightwing wrote:
Jebiga kad onaj jedan iz Emirata nije napisao kako treba naziv albuma kad je przio Groshi.

Sram ga bilo. :)


Koji ce kurac tacan naziv Grosi...bezze trosenje hemiske :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 18. 05. 2004. 10:47 
Offline
User avatar

Joined: 18. 05. 2004. 10:41
Posts: 6
Location: The Frozen Throne
Jako volim kanwulfovu mjuzu.Nažalost fale mi neka izdanja


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 18. 05. 2004. 10:49 
Offline
User avatar

Joined: 18. 05. 2004. 10:41
Posts: 6
Location: The Frozen Throne
KoldVoid wrote:
Imam ja sve radove Kanwulf-a.

1) Orke (demo, bez vokala, navodno datira iz 91)
2) Herbstleyd demo (prvi snimak, 93, uzas zvuk)
3) Herbstleyd (prvo normalno izdanje, 98, debi album)
4) Amarok (kompilacija raznoraznih snimaka, + obrada Burzuma, 2000, i naravno najbolji moment Kanwulfovog stvaralastva, "Into the Void")
5) Fuck Off Nowadays Black Metal (2001. ultra raritetno izdanje, striktno ploca)
6) Black Metal ist Krieg: A Dedication Monument (3 obrade plus par blatantnih oda, album koji se krivi za masovnu popularizaciju dotad nepoznatog Scapskog uber-kvlta Moonblood)
7) Rasluka Pt.II (pocetak nove ere Nargarotha, 4 stvarke, EP posvecen Bonu Scott-u iz AC/DC-a i nekakvom Kanwulfovom haveru sto se ukinuo)
8) Geliebte des Regens (novi album, na sablonu Rasluka II, dosadno do bola)
9) Crushing som Belgian Scum (zadnje izdanje, live in Hellgium)

Nargaroth is Kanwulf, Kanwulf is Nargaroth...NO COMPROMISE! Naravno kroz bend su prosli i prolaze redovi poznatijih i nepoznatih likova (Occulta Mors iz Moonblooda, Butcher iz Maniac Butchera, Akhenaten iz Judas Iscariota), dok je Kanwulf kreativni motor i jedina konstanta.

Kenjaza na stranu, Kanwulf je manje vise utjelovljenje elitizma i kontroverzije u BM-u. Koliko je njegovoj popularnosti doprinjela kamaraderija sa Akhenaten-om (Judas Iscariot) i Imperial-om (Krieg) samo vrag zna, ali se ne sjecam neke euforije oko Nargarotha 98-e kad sam prvi put cuo Herbstleyd. Sve u svemu sasvim solidan BM zestoko inspirisan Burzumom uz dodatak elemenata koji su kasnije obiljezili kasniji Svapski doprinus BM-u (koliko je tu patenata ukradeno od Moonblooda nek slusaoci sami sebi razluce), no najveci opceprisutni problem muzike Nargarotha je manjak bilo kakve konstante...Herbstleyd nema veze sa BM Ist Krieg...koji opet nema veze sa Geliebte des Regens. Kanwulf je u najmanju ruku kontradiktoran, a u najgoru totalna budala. Od racistickih sugerisanja, i deklarisanja muzike Nagaroth-a kao "umjetnosti samo za bjele ljude" pa do kasnijeg promovisanja Kirgistanskog Black Metala (njegov label, Curse of KvN Sadistic, je manje vise stvoren samo radi izdavanja radova benda Darkestrah), i siroko rasprostranjenih glasina da je Kanwulf biesksualac ili cak homoseksualac (sto je u BM-u krajnje pogubno) koje su jos uvjek nepotvrdjene, puno se prica o Kanwulf-u i Nargarothu, a jos uvijek premalo zna...

Svaka cast na postu...malo me cudi da neko u Bosni za Nargaroth zna...



Vidim da na ovom forumu ima pravih znalaca.Svaka čast majstore :pivo:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 22. 05. 2004. 22:17 
Offline
User avatar

Joined: 20. 01. 2003. 15:59
Posts: 88
meni se muzika dosta svida ali samo na nekim izdanjima. Herbstleyd, BM Ist Krieg, Rasluka II i Amarok su jaki, dok je po meni FONBM samo jos smjesan sa pjesmama poput "Fuck Off Last Episode" ili "A BM song just for BM maniacs".
Ey, Koldvoid, je tvoj LP doso sa komadom mastertapeom? Ja sam moju kopiju bio tada narucio unapred od Sombre-a, ali dosao je bez icega...
Inace, ovdje u Njemackoj se smatra Kanwulf kao totalan clown, koji samo trazi pozornost sa lazima...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 25. 05. 2004. 01:13 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Ma jok jebo to da ganjam raritete. Imam samo Amarok i Rasluku II na originalu ostalo je mp3. Mislim za Orke i FONBM ne bih nikad dao pare

Geliebte des Regens mi je sranje totalno.

Svaki DRUGI FONBM je dosao sa tim tapeom. Mora da te je zapala ona nesrecna...nesjecam se jesu li parni ili neparni imali taj dodatak ali jedan od ta dva sigurno jest...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 26. 10. 2004. 20:41 
Offline

Joined: 01. 12. 2002. 20:26
Posts: 4076
nabavio sam Orke i fuck off nowdays black metal (tenks tu foksinjo) i bend mi je zakon!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 27. 10. 2004. 05:54 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Evo izniso i novi "Prosatanica Shooting Angels".

Nisam jos posluso, al kad budem javicu.

Sto se tice Kanwulfa, Neil Imperial je najzad, pod velikim pritiskom iznio neke cinjenice o Kanwulf-u na FMP forumu.

1) Trac da mu je trebu pokupio jedan od degena iz Mystic Circle-a je neistinit.

2) Trac da ga je prebio Wolf iz Absurd-a jest :D

3) O Kanwulfovoj seksualnoj orijentaciji Neil nije htio komentarisati ;)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 27. 10. 2004. 10:04 
Offline
User avatar

Joined: 04. 10. 2003. 16:02
Posts: 3906
Location: Shores Of Jadran
eto meni i nije baš nešto, al ipak, black i nije moj teritorij :)
(osim par bendova, KVLT-nih kako se tu običava reć :twisted:)


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 39 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: Majestic-12 [Bot] and 13 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group