Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 28. 04. 2024. 18:03

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 275 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 28. 11. 2004. 03:57 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
simargal wrote:
Varg je rekao da gitara nije arijevski instriment,a ne crnacki kako vi kazete.Zato je i ne koristi.Takodje se ogradio i od BM.Zivot u zatvoru mu je ok i on ima fenomenalne uslove cim mu dozvoljavaju da se bavi muzikom


Varg je reko svasta nesta pa se kasnije popismanio i negiro svoje izjave. Kod njega konstante nema, pa utoliko je i bezvrijedno sve sto on ima da kaze.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 16. 08. 2005. 16:02 
Offline
User avatar

Joined: 14. 08. 2005. 19:21
Posts: 15
meni je Burzum prejak bend, a ionako nikad nisam obracala neku posebnu paznju na ono sta je neki muzicar izvan benda.[/quote]


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 16. 08. 2005. 20:43 
Offline
User avatar

Joined: 28. 02. 2005. 12:10
Posts: 833
Location: croatia
deatheXplosion wrote:
mene su uvek smirivale kad god sam hteo da se opustim.


kod mene je sasvim kontra efekt.... :twisted:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 16. 08. 2005. 20:53 
Offline
User avatar

Joined: 01. 05. 2003. 02:34
Posts: 1667
meni je aske super, daudi baldrs isto, ali filosofem je naporan u 3 pm. bezze.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 21. 08. 2005. 12:27 
Offline
User avatar

Joined: 23. 12. 2003. 22:36
Posts: 4012
Location: Saraj'vo
ShadowLord wrote:
meni je aske super, daudi baldrs isto, ali filosofem je naporan u 3 pm. bezze.


filosofem je meni odlichan jebote...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 22. 08. 2005. 08:22 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
ma ne interesuje me lik uopste...lost case in space and time, ali svaki album mu je dobar u biti al pomalo djetinjast na momente...osim naravno "Hvis Lyset Tar Oss". Ono, majka totalna. Album kakav se u Bleku pojavi jednom u des godina. steta sto svi navalise odjednom :P


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 25. 08. 2005. 02:43 
Offline
User avatar

Joined: 03. 04. 2004. 04:50
Posts: 870
Da vam ispricam svoja iskustva s ambijentalnim Burzumom:

Stavim Burzum na plejlistu i pisem nekaj na kompu. I pisem. I pisem. Najednom shvatim da nist vise ne svira, a nisam ugasila winamp. Cudno mi je bilo pa pogledam u cemu je stvar. I skuzim da zapravo radi winamp i da svira Burzumovu pjesmicu od pola sata. A muzika takva da se moje uho totalno adaptiralo na nju i dozivljavalo ju ko sum. Drugim rijecima, nakon par minuta jednolicnog suma priviknula sam se na to i dozivljavala ko tisinu, tj bolje ko sum ventilatora na kompu koji vise ne registriras (jer je bilo dosta tiho kad je cimerica spavala).

Sto je poanta ove price? Da je Burzum na muzickoj razini ventilatora? Ili jebes muziku koju ne registriram nakon par min? Ili je problem u meni? :P


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 25. 08. 2005. 03:58 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
ja ne registrujem nista sa racunara kad krenm s ljudima komunicirat...ako prvi put slusam. Tako da preslusavanju (onom prvom) uvjek moram malo pazljivije pristupit.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 25. 08. 2005. 20:48 
Offline
User avatar

Joined: 03. 04. 2004. 04:50
Posts: 870
Slusala sam Filosofem vise put, a svaki put mi je dosadan. Al nisam ja nikakv strucnjak :)

Al da je ambijentalan, to je istina :P

P.S. Nisam komunicirala s ljudima nego pisala rad za fax i nije bilo prvi put :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Burzum (ambiental black metal)
PostPosted: 19. 03. 2008. 01:44 
Offline
User avatar

Joined: 26. 04. 2006. 00:32
Posts: 855
Location: rajvosa
Burzum je muzicka perfekcija 8)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Burzum (ambiental black metal)
PostPosted: 19. 03. 2008. 02:31 
Offline
User avatar

Joined: 19. 10. 2006. 15:20
Posts: 505
Location: kraljevina Bosna
Burzum je za mene savrsenstvo, a narocito "Hvis Lyset Tar Oss" koji je nenadjebiv album!!!!

Jbg, zadnja 2 albuma se ne mogu bas porediti sa ranijim stvarima, razumljivo, iz razloga sto je ih je snimo u zatvoru, gdje mu nisu dopustili drugi instrument osim sintsajzera.. Jes da nisu black, ali i ti albumi, po meni, imaju svoje znacenje vrijedno paznje... (narocito zadnji album, izdat 1999, zajeban naziv "Hildja...." - pravo dobre opustajuce stvarke)

Varg je muzicki genije (kako muzicki, tako i tekstualno), htio to neko priznati ili ne, a najbolje je to vidljivo na gore pomenutom albumu - "Hvis Lyset Tar Oss".
Sto se njegovih izjava i ideologija tice, tu i tamo ga podrzavam. Mada nekad zna da presere, ali zato nekad ima i pravo dobrih izjava i ideja sa kojima se u potpunosti slazem i koje potpisujem!

Meni je Burzum, slobodno mogu reci, najdrazi "bend" (tj. projekat), koji me uvijek nadahne nekom novom inspiracijom prilikom slusanja... cije stvari mogu slusat i kad zelim da se opusti, i kad sam bijesan i kad zelim da divljam :twisted:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Burzum (ambiental black metal)
PostPosted: 19. 03. 2008. 02:32 
Offline
User avatar

Joined: 26. 04. 2006. 00:32
Posts: 855
Location: rajvosa
sad sam visio bas na http://www.burzum.org
ima kretenluka bruka s njegove strane ali i dosta stvari na mjestu


Last edited by Riot on 19. 03. 2008. 02:36, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Burzum (ambiental black metal)
PostPosted: 19. 03. 2008. 13:49 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
heh, nisu mu dozvolili nijedan drugi instrument, pa jebemu ubio je covjeka i to izgleda u svadji zbog para, mislim stvarno, sta bi trebali, jos ga nagradit, nije to balkan, haha. je, neke su mu izjave lucidne al u omjeru gluposti koje prosipa, a ono, nije nesto s cim bi se opterecivo, da je muzicki genije, stoji. odkud tolko postovanje varga medju zastupnicima panslavenizma? il previse pitam? jedini zastupnik panslavenske ideje koja nije bila krajnje krscanska je bio bakunjin u ranoj fazi, nikako varg ili hitler koji nacional socijalizam i nije zamislio drugacije nego antislavenski. al dobro, definitivno previse pitam :) jos black metalci na ovim prostorima ispadnu najveci jugoslaveni, hihi.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Burzum (ambiental black metal)
PostPosted: 19. 03. 2008. 14:30 
Offline
User avatar

Joined: 09. 09. 2005. 21:17
Posts: 3443
Location: ...u hypothalamusu, zasad...
kktz wrote:
odkud tolko postovanje varga medju zastupnicima panslavenizma? il previse pitam?


Hahahaha, kktz CARE!!! Odavno se 'vako ne ismijah :mrgreen:

Yeah, to iz zadnje recenice jeste evidentno, a sto je tako... khm, za bas ozbiljne, vjerovatno i duge rasprave.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Burzum (ambiental black metal)
PostPosted: 19. 03. 2008. 14:33 
Offline
User avatar

Joined: 09. 09. 2005. 21:17
Posts: 3443
Location: ...u hypothalamusu, zasad...
Hahaha, i da, da ne zaboravim... Bakunjin, sta? :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Burzum (ambiental black metal)
PostPosted: 19. 03. 2008. 17:53 
Offline
User avatar

Joined: 19. 10. 2006. 15:20
Posts: 505
Location: kraljevina Bosna
kktz wrote:
odkud tolko postovanje varga medju zastupnicima panslavenizma?


mozda zato sto tip fino pokazuje kako se drzat jedne ideje i cilja (ne bitno sad sta, olecenje arijevske rase, slavenstva, petog - desetog) i nesto od tog stvoriti - uspjeti sa tim!
Protkati to kroz tekstove, muziku, djela i sl. :mrgreen:

Blekeri najveci jugosloveni... cak mislim da je i to jednim dijelom i Vargova zasluga koji ko sto rekoh pokazuje sa svojim idejama i muzikom kako sta treba cinit... :mrgreen:
Pa onda zasluga mnogih nordijskih bLJekera koji slave i pjevaju o nordijskoj mitologiji i sl.!

(a na kraju ubit jos one koji smetaju bodezom u glavu i to je to) :D :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Burzum (ambiental black metal)
PostPosted: 19. 03. 2008. 17:57 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
~°~ wrote:
Hahaha, i da, da ne zaboravim... Bakunjin, sta? :lol:


bakunjin je prije nego je posto poznat kao anarhist zastupao i revolucionarni panslavenizam, na toj se je liniji npr 1872. susreo sa svetozarom markovicem.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Burzum (ambiental black metal)
PostPosted: 19. 03. 2008. 17:59 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
nachTar wrote:
kktz wrote:
odkud tolko postovanje varga medju zastupnicima panslavenizma?


mozda zato sto tip fino pokazuje kako se drzat jedne ideje i cilja (ne bitno sad sta, olecenje arijevske rase, slavenstva, petog - desetog) i nesto od tog stvoriti - uspjeti sa tim!
Protkati to kroz tekstove, muziku, djela i sl. :mrgreen:

Blekeri najveci jugosloveni... cak mislim da je i to jednim dijelom i Vargova zasluga koji ko sto rekoh pokazuje sa svojim idejama i muzikom kako sta treba cinit... :mrgreen:
Pa onda zasluga mnogih nordijskih bLJekera koji slave i pjevaju o nordijskoj mitologiji i sl.!

(a na kraju ubit jos one koji smetaju bodezom u glavu i to je to) :D :D


hahahaha, de stvarno.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Burzum (ambiental black metal)
PostPosted: 19. 03. 2008. 18:03 
Offline
User avatar

Joined: 09. 09. 2005. 21:17
Posts: 3443
Location: ...u hypothalamusu, zasad...
kktz wrote:
~°~ wrote:
Hahaha, i da, da ne zaboravim... Bakunjin, sta? :lol:


bakunjin je prije nego je posto poznat kao anarhist zastupao i revolucionarni panslavenizam, na toj se je liniji npr 1872. susreo sa svetozarom markovicem.


Hahaha, pa, pobogu, kktz, ja mladost svoju provela na/oko/ispod Tozinog spomenika u Novom Sadu sireci revolucionarne ideje ;-) Ponovo pokusah bit (bezuspjesno) sarkasticna :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Burzum (ambiental black metal)
PostPosted: 19. 03. 2008. 18:46 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
hehe, eto, sad neki drugi uludo trose mladost ;) a neka, svako vrijeme ima svoje heroje, hehehe. men ipak drazi ti stari, zaboravljeni, mnogo prije varga strah i trepet klera bili spanjolski anarhisti radnici i seljaci u aragonu, duruti je za varga sam necastivi, vargovi idoli arijevci zato vrijeme bili pomagali suprotnu stranu, ma, nazalost i danasnji anarhizam se nist ne razlikuje od black metal "aktivizma" ;) muzika nikad nije nist drugo nego muzika. moze imat neke ideje i stav, al to samo po sebi ne mjenja nista. a u ubistvo zbog para nekog drugog muzicara, ahh, cirkus.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 275 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group